Savjeti pri izboru

Podforum za motocikliste...
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#51 Re: Savjeti pri izboru

Post by kijamet insan »

Pa jel kit bar osmirglan "ugrubo" da prati te famozno nenadjebive linije BMW-a :D
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#52 Re: Savjeti pri izboru

Post by esso_sa »

kijamet insan wrote:Pa jel kit bar osmirglan "ugrubo" da prati te famozno nenadjebive linije BMW-a :D
Znaci, placem ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#53 Re: Savjeti pri izboru

Post by Osigurach »

Ringhio wrote: Ja cu do tad ruku dici i onome na skuteru, i onome na tomosu, i onome sto vozi harley i onome sto prolazi u trike-u, cim negdje vidim 2 motora uvratit cu se i reci da sam morao stati da vidim ko vozi ove dvije grobine parkirane ispred, popit pice i razmjeniti brojeve, nek se nadje, na cesti smo svi isti. Doduse skoro svi, sem isfrustriranih pojedinaca kojima smeta kompletna moto populacija, zaglavljeni u prostoru i vremenu bez zelje ili mogucnosti da idu naprijed.
To je ono sto se cijeni..
Kao sto se kaze, (u sta sam se uvjerio 1000x) da odijelo ne cini covjeka, tako, po meni ni motor (koji vozi) ne cini covjeka, vozio on Harley-a, Gsxr-a ili Tomos-a, on je opet motorista/biker.. Mozda vozi Tomos-a iz finasijskih razloga, mozda ipak samo sto voli ili mu odgovara taj model motora, al to je sasvim nebitno. On je covjek i voli motore. I to je i njemu i meni zajednicko..
I uvijek cu pozdraviti druge i uzvratiti pozdrav..
Stati da pogledam ako je u necemu problem itd.
Jer ja vozim motor i znam kako je kad motor stane a nemas alata, kad nemas koga da nazoves da te odslepa i slicno tome.
Ali prvenstveno sam covjek !
kijamet insan wrote: Pa jel kit bar osmirglan "ugrubo" da prati te famozno nenadjebive linije BMW-a :D
Mozda to nije uopste taj momak, ali podsjeca na njega jaaaako. :D
Ponizava druge, a ne gleda sebe i svoj motor. Sto je jako ruzno.

I ne prozivam ga, nebih da se spustam na taj nivo, al na jednoj temi on je prozivao nekoga, za neki HARLEY, ili naked, nesjecam se, esso ga je provalio.
Pa sam ga ja naknadno prepoznao na ulici i uvjerio se u ono sto se pricalo, odlucih da to podijelim sa essom. :D
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#54 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ringhio »

Jest jest :)

Kako oni uvlace motore na prvu kap kise, i kako ga lickaju i sta sve ne :)

Yeb ga ja sam rebra na masini prao sa cetkicom za zube, i to oral B vibrirajuca :), lanac sam cistio i podmazivao iz dosade, podbodem motor, pa konzervica benzina, pa sjednem na gajbu, otvorim pivo i zapalim cigaru i opet cetkicom za zube ga cistio, samo drugom malo jacom :)

Kolko puta sam izgrebao prste i sake zavlaceci se oko lanca i viljuski, diskova da ocistim felge pa da ih onda ispoliram na old fashion s krpom i pastom.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#55 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ramzess Veliki »

TouringBikeru - fakat koji je tebi? Ti si od onih koji voze motor samo da bi liječili komplekse?
Prelistavati sile časopisa samo da bi sebi djelovao nadmoćnije u diskusiji koju sam namećeš?
Fulio si ti lafe kompletan smisao vožnje motora i uživanja u tome i druženju.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#56 Re: Savjeti pri izboru

Post by TouringBiker »

Ramzess Veliki wrote:TouringBikeru - fakat koji je tebi? Ti si od onih koji voze motor samo da bi liječili komplekse?
Prelistavati sile časopisa samo da bi sebi djelovao nadmoćnije u diskusiji koju sam namećeš?
Fulio si ti lafe kompletan smisao vožnje motora i uživanja u tome i druženju.
Ne - nego samo se zala-em da se konačno kod nas uvede red u anarhiju koja vlada i oko motora i oko ostalog. Dakle - da svakome bude dopušteno voziti motor koji je 100 % zakonski legalan, bez ikakvih dodataka, "customizacije", s dijelovima koji nisu legalni (a ilegalnim ga čini i npr. vozanje na ulicama i putevima sa "racing " auspuhom odobrenim samo za trkače staze, sa žmigavcima i ostalom opremom pokraj koje u Louis katalogu ne piše "E-geprüft", raznim nosačima tabiica koji ih čine skoro nevidljivim - skoro svaki sportski motor u gradu ima jednu takvu, i sl.). Nisu džabe Nijemci uveli da praktički svaku promjenu koju napraviš na motoru ili autu moraš dati unijeti u "Fahrzeugbrief", što odgovara našoj saobraćajnoj dozvoli, i da to obavlja TÜV, i da se mogu unijeti samo oni dijelovi koje je TÜV odobrio i imaju ABE broj I da ti u saobraćajnoj stoje tačno propisane čak i dimenzije i MARKE/TIPOVI onih guma koje smiješ staviti na motor odnosno auto, a ne stavljati po volji one koje proizvožač uopće nije odobrio.

I da vožnja bude dopuštena samo sa opremom koja odgovara propisima - kaciga po E-normama, odgovarajuća jakna, rukavice, čizme, hlaće. I što u određenim europskim državama isto hoće da uvedu. Ne u majici, patikama, šorcu, bez kacige, kao što je u nas običaj.

E ako ti je liječenje kompleksa insstiranje da se ljudi pridržavaju zakona i u ovoj državi konačno uvede red, onda ću se i dalje liječiti od kompleksa. A časopise i knjige čitam da bih što naučio od onih koji više znaju od mene, ne mislim da sve znam i da sam popio svu pamet na svijetu (k'o neki drugi učesnici foruma).
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#57 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ramzess Veliki »

E to će ti baš piti vode. Da kvariš ćeif ljudima da svoje ljubimce uljepšavaju po svom nahođenju.
Za mene je vožnja motora sport za muškarčine, ne za filozofe.
Skoro sam upoznao lika, uopšte ne vozi motor, ali kad me je počeo peglati sa tehničkim detaljima zašto je ovaj bolji od onoga, kakav prenos ima onaj motor a kakvo vješanje onaj ... ja ga gledam i ne mogu da se načudim. Pa lik ne vozi ništa. I da ga ušutim lijepo mu kažem da ja o tome ne znam ništa.
Nisam uzeo motor da o njemu pričam nego da ga vozim najbolje što mogu. Da nije motor skakao bih sa padobranom ili bih već našao neku budalaštinu. Nije mi motor ni fetiš niti produžetak ćune.
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#58 Re: Savjeti pri izboru

Post by kijamet insan »

phil manzanera wrote:
kijamet insan wrote:Jel ovo taj "kitovana" sklopocija :D


Molim vas skinite onaj clip sa onim momkom, on nema nikakve veze sa temom o kojoj se prica, a on sam je jedna tragicna figura, omiljen u raji, ali eto kockarska strast ga je shebala, uglavnom, nije on taj o kojem se prica.

Hvala.
Skinuo sam klip. :thumbup:
Last edited by kijamet insan on 17/04/2013 12:53, edited 3 times in total.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#59 Re: Savjeti pri izboru

Post by staradis »

Stari su ti izbori

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
hali gali halid
Posts: 2397
Joined: 08/10/2007 22:45

#60 Re: Savjeti pri izboru

Post by hali gali halid »

Supermoto je moja zelja :mrgreen:
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#61 Re: Savjeti pri izboru

Post by phil manzanera »

[quote="kijamet insan"]Jel ovo taj "kitovana" sklopocija :D


Molim vas skinite onaj clip sa onim momkom, on nema nikakve veze sa temom o kojoj se prica, a on sam je jedna tragicna figura, omiljen u raji, ali eto kockarska strast ga je shebala, uglavnom, nije on taj o kojem se prica.

Hvala.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#62 Re: Savjeti pri izboru

Post by TouringBiker »

Ramzess Veliki wrote:TouringBikeru - fakat koji je tebi? Ti si od onih koji voze motor samo da bi liječili komplekse?
Prelistavati sile časopisa samo da bi sebi djelovao nadmoćnije u diskusiji koju sam namećeš?
Fulio si ti lafe kompletan smisao vožnje motora i uživanja u tome i druženju.
Oh uživam ja u vožnji, idem često i na duže ture nego većina drugih u gradu, koji se vrte samo od kafane do kafane s motorom. Što naravno uključuje i druženje - idem u posjete prijateljima bajkerima, dolaze i oni meni, odlazim na susrete - godišnji BMWaša u Garmisch-Partenkirchenu, lani bio na onom u Istri, susrete ljubitelja talijanskih motora, one koje organizuju klubovi ljubitelja oldtimera...
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#63 Re: Savjeti pri izboru

Post by TouringBiker »

Ramzess Veliki wrote:E to će ti baš piti vode. Da kvariš ćeif ljudima da svoje ljubimce uljepšavaju po svom nahođenju.
Za mene je vožnja motora sport za muškarčine, ne za filozofe.
Skoro sam upoznao lika, uopšte ne vozi motor, ali kad me je počeo peglati sa tehničkim detaljima zašto je ovaj bolji od onoga, kakav prenos ima onaj motor a kakvo vješanje onaj ... ja ga gledam i ne mogu da se načudim. Pa lik ne vozi ništa. I da ga ušutim lijepo mu kažem da ja o tome ne znam ništa.
Nisam uzeo motor da o njemu pričam nego da ga vozim najbolje što mogu. Da nije motor skakao bih sa padobranom ili bih već našao neku budalaštinu. Nije mi motor ni fetiš niti produžetak ćune.
Sport??? Ko je spominjao sport? Meni je to razonoda, aktivnost za slobodno vrijeme, ali i nešto čisto praktično, motorom idem svugdje po gradu i u shopping.

Pa nisam te propise donosio JA već zakonodavci. Svi bi mi htjeli u Europu, i da živimo k'o Nijemci, Englezi, Francuzi, Talijani, i da imamo love k'o oni, ali, molim lijepo, da propisi koje donosi Brisel ne važe ovdje, da nam ostane bespravlje i anarhija kao do sada jer se inače ne bi mogli iživljavati. E, taj film nećeđ gledati. Hoćemo da uđemo u EU - moraćemo prihvatiti i provesti SVAKI propis koji Brisel donese, koliko nam god izgledao besmislen ili nepotreban.

Evo - kilavimo se da provedemo presudu Sejdić/Finci, pa već prijete obustavljanjem Sporazuma o tabilizaciji i pridruživanju, prekidanju dotoka love iz EU fondova. Mora da su i naši političari "muškarčine" kakvi tebi odgovaraju (Dodik je baš divan primjer - jes' doduše da ne nosi sunčane naoćale i ne brije glavu naćelavo, valjda što mu je previše četvrtasta) - pa po tipičnom rezonu balkanskog MACHO-tipusa/primitivca, "e neće meni Europa diktirat šta da radim u svojoj kući", evo gdje su nas doveli: da su nas čak i lijeni Crnogorci pretekli na putu ka EU.

EU ti je propisala da se u otvorenom saobraćaju smiju na motoru voziti namontirani samo dijelovi i oprema sa E-oznakom i ABE brojem, ostalo na trkaćoj stazi i placevima sa moto susretima. Pa ako ti se to ne sviđa, napiši im žalbu. A možeš je poslati i Upravi vodovoda, isti će rezultat imati :lol:
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#64 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ringhio »

Jarane

Prestani tusit vise s Evropom Allaha ti i Boga.

EU ovo EU ono.

Nisi u Evropi u Bosni si. Prosjecna plata je 450 maraka i sramota je trazit od ljudi da voze auta koja imaju zelene stikere i kurce i place, katalizatore, linozatore, iozatore, mapove, mafove i filtere sve svjetske.

Kako te nije sramota vise .

SHVATI NE ZIVIS U EVROPI, ZIVIS U BOSNI, BOSNA NECE U EVROPU ZA JOS 20 GODINA.

I prestani smarat vise s tim glupostima

Toliko si zadojen stereotipima i markiranjem motorista da je to nevjerovatno. Za tebe je svaki motorista koji vozi sport motor krutovrati dzindas u japankama i potkosulji sa bicepsem koji je velicine tvog buta, izbrijava glavu i voza se sa suncanim naocarima. Puca u koljena, siluje starice i otima novac od uzine osnovcima. Tu i tamo proda koju kilu heroina, onako da se nadje.

Nije jarane, motociklizam je i za mene sport, i to jeben sport, pored ovog navlacenja sa svih strana ti mi dodjes ovdje da mi pametujes kako nam motori nisu ekoloski, kako zagadjuju okolinu, kako nam nisu sigurni viziri, i kako su nam auspusi preglasni.

De molim te popusti nas sve, ovako, djuture.
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#65 Re: Savjeti pri izboru

Post by esso_sa »

Pusti ga nek laprda... Ja samo cekam da ga sretnem gdje na cesti sa njegovim iskitovanim BMW-om pa da mu lijepo pod nosom prduckam sa svojim Akrapom na kojem je lijepo laserski ugravirano : "NOT FOR ROAD USE" (Nema onog E1 ni na mapi) :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#66 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ramzess Veliki »

Ringhio wrote:Toliko si zadojen stereotipima i markiranjem motorista da je to nevjerovatno. Za tebe je svaki motorista koji vozi sport motor krutovrati dzindas u japankama i potkosulji sa bicepsem koji je velicine tvog buta, izbrijava glavu i voza se sa suncanim naocarima. Puca u koljena, siluje starice i otima novac od uzine osnovcima. Tu i tamo proda koju kilu heroina, onako da se nadje.
Jebiga ... taj sam. Kako me samo provali. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#67 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ramzess Veliki »

esso_sa wrote:Pusti ga nek laprda... Ja samo cekam da ga sretnem gdje na cesti sa njegovim iskitovanim BMW-om pa da mu lijepo pod nosom prduckam sa svojim Akrapom na kojem je lijepo laserski ugravirano : "NOT FOR ROAD USE" (Nema onog E1 ni na mapi) :D
Nije standardni aufspuh? :shock:
Pa tebe treba u zatvor odmah, a motor istopiti u željezari i od njega iskovati krampe za radnike u rudniku. :lol:
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#68 Re: Savjeti pri izboru

Post by esso_sa »

Nebi se mogle ni te krampe od njega iskovati - motor iz kojeg je zeljezo za krampe nastalo, nije ispunjavao Euro norme a to je u direktnoj suprotnosti sa evropskom direktivom o sigurnosti radnika na radnom mjestu ! Krampe se kuju iskljucivo od zeljeza koje ispunjava EU kriterije :D
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#69 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ringhio »

esso_sa wrote:Pusti ga nek laprda... Ja samo cekam da ga sretnem gdje na cesti sa njegovim iskitovanim BMW-om pa da mu lijepo pod nosom prduckam sa svojim Akrapom na kojem je lijepo laserski ugravirano : "NOT FOR ROAD USE" (Nema onog E1 ni na mapi) :D
Eh...

Ja svoju suzu kad sam palio treso sam sve sljive, tresnje, visnje i dzanarike u krugu od 2 kilometra, u krugu od kilometar bile su stresene sve jabuke i kruske, pri zavrtanju sam spaljivao insekte sitna zuba u krugu od 280 metara. Par puta su komsije negodovale zato sto im je curila krv iz usiju te su im smetala benzinska isparenja koja su im unistavala usjeve.

Al dobro...ja sad ganjam nesto jace :) konto sam Tuona jednog jamit, ili RSV-ejku, pa moze i ona sulinarka Mille kojoj bi odma s 2 borera busio prigusivace, da izbijam prozore iz stokova kad je upalim, ali nemogu nac kvalitetan komad, tako da cu se haman zadovoljiti s nekom kawicom od jedno 1000 - 1200 ccm :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#70 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ramzess Veliki »

Evo imate mahanje od mene, odoh malo do buvljaka da kupim katalizator ... :D
Image
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#71 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ringhio »

Ramzess Veliki wrote:Evo imate mahanje od mene, odoh malo do buvljaka da kupim katalizator ... :D
Image

Koji si ti levat...ja sam konto da si ti jedan od nas, manijakalnih, ekoloski ne osvjestenih vozaca. Pih...u sta svijet ode
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#72 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ramzess Veliki »

Ringhio wrote:
Koji si ti levat...ja sam konto da si ti jedan od nas, manijakalnih, ekoloski ne osvjestenih vozaca. Pih...u sta svijet ode
Slušaj, nemoj ti mene vrijeđat', ja ti nisam nikad ni jednog motora opr'o da ne bi ulje sa njega nedajBože otišlo u prirodne procese, u paradajz ili celulozu. :twisted:
:lol:
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#73 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ringhio »

Ramzess Veliki wrote:
Ringhio wrote:
Koji si ti levat...ja sam konto da si ti jedan od nas, manijakalnih, ekoloski ne osvjestenih vozaca. Pih...u sta svijet ode
Slušaj, nemoj ti mene vrijeđat', ja ti nisam nikad ni jednog motora opr'o da ne bi ulje sa njega nedajBože otišlo u prirodne procese, u paradajz ili celulozu. :twisted:
:lol:

Et men' dusa iscupat bateriju pa je bacit u prvi potok, il izbacim ulje pa u kanalizaciju, 'naaaaaas kako se lijepo osjecam poslje toga. Gume ne odlazem nego palim, namjerno dihtunge nacinjem da curi ulje po cesti, al zato ispod cica uvjek nosim 5 litara novog, da mogu dosut, odma pored toga stoji flasa od kole ( 2 l ) koju napunim s mjesavinom nafte i trafo ulja, pa sprovedem cjevcicu i pustim da kapa po granama, jaoj kad to zadimi, da vidis onda veselja, sav se rastopim, ko i komadi plastike koje ubacujem u top :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#74 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ramzess Veliki »

Ringhio wrote:Et men' dusa iscupat bateriju pa je bacit u prvi potok, il izbacim ulje pa u kanalizaciju, 'naaaaaas kako se lijepo osjecam poslje toga. Gume ne odlazem nego palim, namjerno dihtunge nacinjem da curi ulje po cesti, al zato ispod cica uvjek nosim 5 litara novog, da mogu dosut, odma pored toga stoji flasa od kole ( 2 l ) koju napunim s mjesavinom nafte i trafo ulja, pa sprovedem cjevcicu i pustim da kapa po granama, jaoj kad to zadimi, da vidis onda veselja, sav se rastopim, ko i komadi plastike koje ubacujem u top :)
Kak si ti grozan bajker, ne?
Još samo treba da korištene kondome bacaš po žbunju, može neka zmija da gurne glavu pa da se uguši bolan ... :lol:
Ja se brinem za očuvanje prirode, svo pivo koje ponesem recikliram i vratim majci prirodi. :thumbup:
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#75 Re: Savjeti pri izboru

Post by Ringhio »

Vise sam bedast nego sto sam grozan :)

Najmrze mi je vidjeti motoristu sa full opremom, odma skinem svoju japanku i iz sve snage ga opalim po onoj odvratnoj kacigi.
Post Reply