Savjet u vezi maltezera

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Zara_zara
Posts: 49
Joined: 13/09/2014 11:20

#1 Savjet u vezi maltezera

Post by Zara_zara »

Molim za savjet sve ljude koji imaju iskustva sa psima ove rase. Naime, imala sam maltezera kojeg sam zbog nedostatka vremena morala pokloniti. Moja ljubav prema njemu je zaista neopisiva i sigurna sam da je obostrano. Njemu sto se osnovih uslova tice nije nista falilo, ali paznja u smislu setanja bar 3 x dnevno i ostalih njegovih potreba je bila uskracena zbog nedostatka vremena. Poklonila sam ga covjeku kojeg sam prvi put u zivotu vidjela, takodjer i moj pas ga je prvi put vidio. Interesuje me jesam li napravila gresku sto nisam sacekala jos neko vrijeme da se upoznaju, ili je bolje da se sami zblize? Takodjer, zanima me da li je greska ako ja ponekad njega posjetim, obidjem, izvedem u setnju i sl.? Znam da sam to uradila za njegovo dobro ali strasno se brinem i sekiram... Molim bez osuda, opravdani su razlozi poklanjanja, a samo ja znam koliko me boli njegovo odsustvo. Hvala unaprijed
I da, ako neko zna koliko njemu otprilike treba vremena da se navikne na nove vlasnike, voljela bi znati...
Star je 2,5 god, a ja sam ga kupila kad je imao 2 mjeseca
Post Reply