Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
TAFKAP
Posts: 10305
Joined: 30/09/2011 07:49

#4651 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by TAFKAP »

moke_31 wrote:Imam jedno pitanje. Da li je moguće nakačiti splitter na kabal satelitske (koja već ima splitter jer su na anteni dva LNB-a) kako bi dijelio signal sa računarom u kojem imam Sky Star 2 HD karticu i TV-om u kojem ima DVB-S2 tuner? Trenutno je kabal prikačen samo na Sky Star u računaru.

Pretpostavljam da bi to moglo raditi da je u jednom trenutku uključeno samo jedno, TV tuner ili Sky Star kartica. Međutim šta bi se desilo da recimo gledam satelitsku dok je računar upaljen, i slučajno pokrenem (ili djeca), veoma često se desi, preko daljinskog ProgDVB za gledanje satelitske na računaru?! Trenutno je naštimano tako da bilo koje dugme na daljinskom kad se pritisne pokreće ProgDVB i može se naštimati da ga pokreće samo jedno, ali opasnosti i dalje postoji.
Da li bi u tom slučaju došlo do blokiranja/prestanka rada satelitskog signala na TV-u, do kakvog spoja na splitteru, odnosno kakve havarije Sky Star kartice ili DVB-S2 tunera na TV-u, što je najgori mogući scenario, s obzirom da i Sky Star i TV DVB-S2 šalju 12 voltni napon za LNB?

Da li postoji tehnička mogućnost da u istom momentu gledam satelitsku na oba uređaja, bar različite satelite?
Kako pišeš LNB već ima dva izlaza, najsigurnije rešenje za tvoj problem je da provučeš drugi kabal od drugog izlaza do receivera.

Koliko se sjećam (a davno sam se poslednji put barkao u tu tematiku), istovremeno se mogu gledati kanali koji su iste polarizacije (H ili V). Da bi mogao da gledaš na oba uređaja je potrebno na tanjiru promijeniti LNB i ugraditi dual/quattro LNB, te nakon njega multiswitch, a nakon njega opet kablovi do receivera i do DVB-S2 kartice.
schumar
Posts: 2
Joined: 13/09/2012 13:05

#4652 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by schumar »

Pozdrav svima na forumu,

Može li mi neko preporučiti solidan C$, imao sam jako loša iskustva pa sam sad u potrazi za kvalitetnim serverom. Sve preporuke su dobro došle (koristim Amiko Alien 8900).

Hvala!
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#4653 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by NediM17 »

schumar wrote:Pozdrav svima na forumu,

Može li mi neko preporučiti solidan C$, imao sam jako loša iskustva pa sam sad u potrazi za kvalitetnim serverom. Sve preporuke su dobro došle (koristim Amiko Alien 8900).

Hvala!
Javi se na pp. Dobices info.
stranka_vas_prati
Posts: 14
Joined: 14/10/2008 23:09

#4654 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by stranka_vas_prati »

razumije li se neko u skybox f3s,tacnije u kvarove,da nesto priupitam :)
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#4655 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Sa_u_srcu »

Gleda li neko sky italiju? Jesu rijesili ovi hakeri ove blokade. Dream box 500 je kod mene, hvala
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#4656 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by NediM17 »

Daj Boze. Ali jedno vrijeme se nesto suskalo oko toga.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4657 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

schumar wrote:Pozdrav svima na forumu,

Može li mi neko preporučiti solidan C$, imao sam jako loša iskustva pa sam sad u potrazi za kvalitetnim serverom. Sve preporuke su dobro došle (koristim Amiko Alien 8900).

Hvala!
...i meni je potreban dobar i pouzdan CS. Nije bitno koliko kosta.

Moze i na pp.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4658 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

Danguba wrote:
schumar wrote:Pozdrav svima na forumu,

Može li mi neko preporučiti solidan C$, imao sam jako loša iskustva pa sam sad u potrazi za kvalitetnim serverom. Sve preporuke su dobro došle (koristim Amiko Alien 8900).

Hvala!
...i meni je potreban dobar i pouzdan CS. Nije bitno koliko kosta.

Moze i na pp.
Znam da je zainteresovanost za ovaj vid gledanja tv-a drasticno opala ali nije valjda da sam ja ''zadnji mohikanac''.

Ko ima dobar CS da mi preporuci. Imao sam jednog duuugo vremena ali se previse uobrazio. :roll:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#4659 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by radiša »

ganjaj free sto ces ikome placat a usluga losa,ovako updateujes kad hoces da gledas i to je sve.
dreambox-zone.com ides na cccam generatori pa se zabavljaj...
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4660 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by moke_31 »

Raja prelazi na KODI. Većina raje cccam uzima radi sporta a Kodi je tu čak i bolji kad je u pitanju raznovrsnost sadržaja a sve je više i 1080p streamova tako da je i ta prednost satelitske anulirana. I, da, Kodi je besplatan ☺
kakaljin
Posts: 11643
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#4661 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by kakaljin »

Planiram ponovo da aktiviram satalitsku. Pa me interesuje sta mi preporučuje te od resivera za cs. Kvalitet je bitniji od cijene. I da imam što više kanala sa našeg govornog podrucija sport pogotovo. Konkretno i ostali kanali koje ima telemach. Ako postoji kakav resiver da može objediniti i iptv i dvb-c i normalno dvb-s.
Kodi i to nije na odmet ako mi može ponuditi da imam i kanala jer za filmove i serije znam da kodi to ima kvalitetno. Čak sam u razmišljanju da kupim tv sa android om pa kodi instalirati na tv.
Hvala unaprijed
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4662 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by moke_31 »

kakaljin wrote:Planiram ponovo da aktiviram satalitsku. Pa me interesuje sta mi preporučuje te od resivera za cs. Kvalitet je bitniji od cijene. I da imam što više kanala sa našeg govornog podrucija sport pogotovo. Konkretno i ostali kanali koje ima telemach. Ako postoji kakav resiver da može objediniti i iptv i dvb-c i normalno dvb-s.
Kodi i to nije na odmet ako mi može ponuditi da imam i kanala jer za filmove i serije znam da kodi to ima kvalitetno. Čak sam u razmišljanju da kupim tv sa android om pa kodi instalirati na tv.
Hvala unaprijed
Ja sam otkazao pretplatu na CS zbog Kodija (kupio Sony 50" 805) i nije bila nešto ni skupa ali ni stabilna. Plus gledao sam Satelitsku preko Sky Star kartice u PC-ju koji je povezan sa HDMI na TV, pa je i to malo kvarilo ugođaj mada je slika bila vrhunska i čak možda bolja nego na risiverima.

Uz solidan internet i malo čačkanja po Kodiju dok naštimaš addone i ušteliš se oko toga dobijaš puno više nego sa satelitskom u smislu izbora sportskih sadržaja a o filmskim da ne govorim jer titlove možeš štimati na Kodiju dok na satelitskoj ne možeš.

Bude tu loših linkova i streamova i malo zezancije (ipak je Kodi beplatan) ali se isplati jer od sporta možeš gledati bukvalno sve što poželiš a kvaliteta streamova je sve bolja i bolja i sve više ima onih u HD pa čak i 1080p rezoluciji. Ima puno kanala sa našeg područja, tu je i mogućnosti IPTV. Ja sa acestreamovima na Castaway addonu za sport sam imao manje štopanja i trzanja nego na CS-u, slika full hd.

Što se tiče risivera skoro sam primjetio da se pojavio neki hibridni risiver Wetek Play koji ima android verziju ali i OpenELEC verziju na koju je predinstaliran Kodi i ima podršku za DVB-S/T/C i IPTV. Čak je i cijena pristupačna, ispod 100 eura.

Ja bi da kupujem risiver sigurno bih naručio ovaj uređaj jer daje najviše mogućnosti i slobode, Kodi, satelitsku, digitalnu/kablovsku, i plus kao media centar. Na njega se može instalirati i CS, Oscam i sl.

https://wetek.com/product/wetek-play
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#4663 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by isx »

Stream i IPTV nikad nece biti gledljiv kao satelit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#4664 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

Da nemam android box možda bi i povjerovao bajkama o stabilnim IPTV i gledljivim strimova, pogotovo HD :lol: . Istina je drugačija, sat tv će još dugo da bude ispred IPTV, logično jer sve što se emituje na IPTV dolazi sa satelita :-D . Što se tiče preporuke sat resivera, moj izbor bi bio VU zero, odnos kvalitete i cijene je najbolji.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4665 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

bdzs wrote:Da nemam android box možda bi i povjerovao bajkama o stabilnim IPTV i gledljivim strimova, pogotovo HD :lol: . Istina je drugačija, sat tv će još dugo da bude ispred IPTV, logično jer sve što se emituje na IPTV dolazi sa satelita :-D . Što se tiče preporuke sat resivera, moj izbor bi bio VU zero, odnos kvalitete i cijene je najbolji.
:thumbup:

Prije par dana jednog kupio. Zadovoljan nakom DB(clone) koji mi je pravio probleme.
mubamay
Posts: 91
Joined: 22/01/2008 02:14

#4666 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mubamay »

Jel ima neko da popravlja AZBOX? Ne mogu da ga uključim, ne pali risiver, šta može biti?
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#4667 Re: RE: Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by jarobot »

mubamay wrote:Jel ima neko da popravlja AZBOX? Ne mogu da ga uključim, ne pali risiver, šta može biti?
Koji je AZ Box

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4668 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

mubamay wrote:Jel ima neko da popravlja AZBOX? Ne mogu da ga uključim, ne pali risiver, šta može biti?
kreni od adaptera.
mubamay
Posts: 91
Joined: 22/01/2008 02:14

#4669 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mubamay »

evo takav sav http://www.prejeftino.com/admin/upload/pic/587_0.jpg
jel ima neko da prodaje azbox premium hd + u PM ponude
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#4670 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bwin »

Jesu li kablovske i satelitske jedna te ista stvar? Koristim kablovsku vec dugo ali nemam sport klub, zelim onaj hepek sto ide na resiver pa preko satelita hvata kanale, pa koji sve imaju i koliko se to prosjecno placa? Je li skupa oprema?
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#4671 Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by isx »

Kablovska i satelitska su dva razlicita univerzuma.
bwin
Posts: 262
Joined: 24/11/2012 21:46

#4672 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bwin »

isx wrote:Kablovska i satelitska su dva razlicita univerzuma.
Da, ali vidim mnogi pisu imaju Total tv kablovsku, a ja koliko znam to je satelitska. Ako neko koristi total tv moze li mi reci kako trenutno slusa da li ima smetnji i da li se isplati uvoditi.
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#4673 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Šta je potrebno da bi se gledali ovi 4k kanali što se lagano pojavljuju?
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#4674 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

bwin wrote:
isx wrote:Kablovska i satelitska su dva razlicita univerzuma.
Da, ali vidim mnogi pisu imaju Total tv kablovsku, a ja koliko znam to je satelitska. Ako neko koristi total tv moze li mi reci kako trenutno slusa da li ima smetnji i da li se isplati uvoditi.
Mnogi pišu svašta, kao što @isx reče na nebu Total TV, na zemlji Telemach. Isti vrag u drugom pakovanju.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#4675 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

zomri wrote:Šta je potrebno da bi se gledali ovi 4k kanali što se lagano pojavljuju?
Uređaji koji podržavaju 4k http://www.ultra-hdtv.net/receiver-4k/
Evo malo i kanala http://en.kingofsat.net/ultrahd.php
Post Reply