Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#4551 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Tsubasa »

fortaleza wrote:može uzeti i Medialink Black Panther koji iziđe 160 KM, a ima dobru podršku i CS, a enigma2 je u pitanju za razliku od Amika, podržava i IPTV.
valjal ovaj sta?
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#4552 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fortaleza »

Valja, naravno podrška nije neka od strane tog proizvođača kao za dream ili vu, ali cs radi, e2, iptv, a ima i Mips procesor tako da nije ni slab.
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#4553 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by NediM17 »

@fortaleza

Gdje ti iskopa da ima podrsku za E2? Ja nigdje na to ne naidjoh...
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#4554 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fortaleza »

Vidi stvarno, :-) mislio sam da je enigma2, tako mi ostalo valjda, moja greška. Ali svakako ga hvale po forumima.

http://www.satelitin.com/index.php?topic=3432.0
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#4555 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chuckie »

Postoji li OpenATV image za DM500HD ferrarija?
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#4556 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ja71 »

samo za informaciju za one koji hoce nesto u jeftinijem sektoru:
OpenATV vec nekih pola godine podrzava i SH4 receivere (npr. Edision Argus Pingulux Plus).
CS ide samo preko Oscama ali to u sustini nije nikakva mana jer se svaka linija za cccam da staviti u konfig za oscam.

SH4 su uglavnom jeftiniji od MIPS-a. Jest da su malo sporiji ali slika im je odlicna.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#4557 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ja71 »

Chuckie wrote:Postoji li OpenATV image za DM500HD ferrarija?
Nazalost tog ferarija nema na ovoj listi:
http://www.opena.tv/downloads/13-dreambox-images/

Ima samo DM500HD i DM500HDv2
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#4558 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fordinjo »

Adi-g wrote:Ima li neko pouzdanog za CS. Zadnji kojeg koristim je katastrofa. Sky de trza nenormalno, max tu i tamo a ostalo bojim se i pogledati. Ako neko ima nek posalje ovdje ili u pm

pozz
Vala i ja muku mucim sa ovim istim ako ima i za mene isto neka dobra preporuka bio bi zahvalan ......
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4559 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

fordinjo wrote:
Adi-g wrote:Ima li neko pouzdanog za CS. Zadnji kojeg koristim je katastrofa. Sky de trza nenormalno, max tu i tamo a ostalo bojim se i pogledati. Ako neko ima nek posalje ovdje ili u pm

pozz
Vala i ja muku mucim sa ovim istim ako ima i za mene isto neka dobra preporuka bio bi zahvalan ......
momci ako vam treba javite mi se pp... imam iskreno dobrog boljeg nisam imao od kada koristim njegov cs sky.de mi trzno jednom,dvaput?? .....
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#4560 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Tsubasa »

Imam problem. Zezao me Dreambox pa sam odlucio na svoju ruku ubaciti enigmu i nije bas uspjelo :) Ne mogu preko routera sad nikako da se konektujem na box a odgovarajuci kabl nemam. Ima li neko u gradu da se bavi tim i ko bi mi to sredio?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4561 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

Tsubasa wrote:Imam problem. Zezao me Dreambox pa sam odlucio na svoju ruku ubaciti enigmu i nije bas uspjelo :) Ne mogu preko routera sad nikako da se konektujem na box a odgovarajuci kabl nemam. Ima li neko u gradu da se bavi tim i ko bi mi to sredio?
Dreambox original ??
U kojem gradu si :D
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#4562 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Tsubasa »

mO k3 wrote:
Tsubasa wrote:Imam problem. Zezao me Dreambox pa sam odlucio na svoju ruku ubaciti enigmu i nije bas uspjelo :) Ne mogu preko routera sad nikako da se konektujem na box a odgovarajuci kabl nemam. Ima li neko u gradu da se bavi tim i ko bi mi to sredio?
Dreambox original ??
U kojem gradu si :D
Original 500s+ a iz Sarajeva sam.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4563 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

Tsubasa wrote:
Original 500s+ a iz Sarajeva sam.
Steta da se niko ne javlja a i cudi me to. To je posao od nekih deset minuta. kabal, program i prebaci. Zato je uvijek bolje sa kablom to raditi radi konekcije. ako zasteka, sve prekida i umrtvi ga tako da ga vise ne mozes pokrenuti.

Probaj otici do nekih radnji gdje prodaju sat.opremu. Oni cesto nude i cs a onda vjerovatno imaju i Enigmu i znju kako je ubaciti.
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#4564 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by belami1111 »

Danguba wrote:
Tsubasa wrote:
Original 500s+ a iz Sarajeva sam.
Steta da se niko ne javlja a i cudi me to. To je posao od nekih deset minuta. kabal, program i prebaci. Zato je uvijek bolje sa kablom to raditi radi konekcije. ako zasteka, sve prekida i umrtvi ga tako da ga vise ne mozes pokrenuti.

Probaj otici do nekih radnji gdje prodaju sat.opremu. Oni cesto nude i cs a onda vjerovatno imaju i Enigmu i znju kako je ubaciti.
Jes ,a šta ako je ubio bootloader ..
Možda mu je pukao download softvera na box ili je ubacio neodgovarajuću enigmu e onda baš i nije 5 minuta i nije samo kabel, moguće da će mu trebati i j-tag....
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#4565 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chuckie »

Ej ljudi, imam problema sa signalom na Polarisu, jel kod vas sve OK?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4566 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

Chuckie wrote:Ej ljudi, imam problema sa signalom na Polarisu, jel kod vas sve OK?
Meni je super.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#4567 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

belami1111 wrote:
Danguba wrote:
Tsubasa wrote:
Original 500s+ a iz Sarajeva sam.
Steta da se niko ne javlja a i cudi me to. To je posao od nekih deset minuta. kabal, program i prebaci. Zato je uvijek bolje sa kablom to raditi radi konekcije. ako zasteka, sve prekida i umrtvi ga tako da ga vise ne mozes pokrenuti.

Probaj otici do nekih radnji gdje prodaju sat.opremu. Oni cesto nude i cs a onda vjerovatno imaju i Enigmu i znju kako je ubaciti.
Jes ,a šta ako je ubio bootloader ..
Možda mu je pukao download softvera na box ili je ubacio neodgovarajuću enigmu e onda baš i nije 5 minuta i nije samo kabel, moguće da će mu trebati i j-tag....
500+ se jako teško može ubiti jer ne postoji klon. Moraš ići sa rs232 kablom ili ako nemaš port na matičnoj kompa može i prelaz USB na RS232 pa polako sa dream up-om (nekom 1.3.3.x verzijom). Ovdje su ti potrebni sw http://www.dreambox.it/dm500plus.htm
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4568 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

Imam i ja jedno pitanje.
Imam dva DB, jedan 800pvr a drugi 800se. Na ovom 800pvr imam mgcamd a na 800se nemam. Osoba koja mi je ubacila u jedan db probala je i u drugi ali nije uspjela. Da ga ne gnjavim previse, mogu li ja kako sam ubaciti taj camd(zbog Polarisa)?
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#4569 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

Danguba wrote:Imam i ja jedno pitanje.
Imam dva DB, jedan 800pvr a drugi 800se. Na ovom 800pvr imam mgcamd a na 800se nemam. Osoba koja mi je ubacila u jedan db probala je i u drugi ali nije uspjela. Da ga ne gnjavim previse, mogu li ja kako sam ubaciti taj camd(zbog Polarisa)?
Normalno da možeš ubaciti bilo koji cam. Imaš mogučnost zavisno od imagea preko blu panela, a ako imaš pristup preko TC ili dc možeš komotno ručno prebaciti u odgovarajuče mape pripadajuće fajlove. Te mape su najčešće var/bin ili usr/bin -binarni fajl (prava na 755), var/keys (za sve potrebno za mgcamd, gbox), var/etc za cccam conf. prio. i prov i var/script za dizanje emu-a. za oscam malo drugacije zavisno kakve su zadate putanje u pojedinim img. Uglavnom to je to :wink:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4570 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

bdzs wrote:
Danguba wrote:Imam i ja jedno pitanje.
Imam dva DB, jedan 800pvr a drugi 800se. Na ovom 800pvr imam mgcamd a na 800se nemam. Osoba koja mi je ubacila u jedan db probala je i u drugi ali nije uspjela. Da ga ne gnjavim previse, mogu li ja kako sam ubaciti taj camd(zbog Polarisa)?
Normalno da možeš ubaciti bilo koji cam. Imaš mogučnost zavisno od imagea preko blu panela, a ako imaš pristup preko TC ili dc možeš komotno ručno prebaciti u odgovarajuče mape pripadajuće fajlove. Te mape su najčešće var/bin ili usr/bin -binarni fajl (prava na 755), var/keys (za sve potrebno za mgcamd, gbox), var/etc za cccam conf. prio. i prov i var/script za dizanje emu-a. za oscam malo drugacije zavisno kakve su zadate putanje u pojedinim img. Uglavnom to je to :wink:
Hvala.
Enigma 2.
Probao sam preko blu panela i uvijek mi izbaci error. Povezan sam preko dcc-a sa db-om ali dalje ne znam. :D
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#4571 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

Danguba wrote:
bdzs wrote:
Danguba wrote:Imam i ja jedno pitanje.
Imam dva DB, jedan 800pvr a drugi 800se. Na ovom 800pvr imam mgcamd a na 800se nemam. Osoba koja mi je ubacila u jedan db probala je i u drugi ali nije uspjela. Da ga ne gnjavim previse, mogu li ja kako sam ubaciti taj camd(zbog Polarisa)?
Normalno da možeš ubaciti bilo koji cam. Imaš mogučnost zavisno od imagea preko blu panela, a ako imaš pristup preko TC ili dc možeš komotno ručno prebaciti u odgovarajuče mape pripadajuće fajlove. Te mape su najčešće var/bin ili usr/bin -binarni fajl (prava na 755), var/keys (za sve potrebno za mgcamd, gbox), var/etc za cccam conf. prio. i prov i var/script za dizanje emu-a. za oscam malo drugacije zavisno kakve su zadate putanje u pojedinim img. Uglavnom to je to :wink:
Hvala.
Enigma 2.
Probao sam preko blu panela i uvijek mi izbaci error. Povezan sam preko dcc-a sa db-om ali dalje ne znam. :D
Bilo bi dobro da ubaciš neki noviji mage za DM800 da ukloniš taj error, vjerovatno imaš neki stari image pa su mu ugasili link za download ili možda da probaš instalirati tunisian adons mislim da je to najbolje za dream 800 (ipk fajl, vrlo je jednostavno imas uputstva na netu). Možda će ti neko dati bolji prijedlog, ja nisam dugo radio sa dm800 pa neznam šta je aktuelno.
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#4572 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by belami1111 »

Koji image za 800se ???
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4573 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

bdzs wrote: Bilo bi dobro da ubaciš neki noviji mage za DM800 da ukloniš taj error, vjerovatno imaš neki stari image pa su mu ugasili link za download ili možda da probaš instalirati tunisian adons mislim da je to najbolje za dream 800 (ipk fajl, vrlo je jednostavno imas uputstva na netu). Možda će ti neko dati bolji prijedlog, ja nisam dugo radio sa dm800 pa neznam šta je aktuelno.
:thumbup:
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#4574 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

Pozz ekipa evo imam problem sa xtrend et4000 resiverom flashujem image sve nastimam ubacim listu kanala. Kada stavim postavkama vise satelita odnosno USUALS nakon toga restartujem resiver i kada se opet image digne resiver zablokira... Pokusao sam open atv, hdf i open pli i kod svakog je isto...sta li moze biti uzrok tome? imam opticum motor.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#4575 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by valjuga »

Haj probaj raskačit kabal iz resivera onaj koaksijalni pa onda restart i vidi hoće li podignut sistem.Čisto da eliminišemo motor.
Post Reply