Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#4476 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Adi-g »

klavirdžija wrote:Kolika antena treba za Sky UK kanale u gradu?
Oni se postepeno gase na sat za cardsharing. Sky uk mozes pratiti sa antenom od 100cm
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#4477 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by klavirdžija »

Adi-g wrote:
klavirdžija wrote:Kolika antena treba za Sky UK kanale u gradu?
Oni se postepeno gase na sat za cardsharing. Sky uk mozes pratiti sa antenom od 100cm
dohakali CS??
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#4478 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Vidal89 »

Radi li kod vas SKY Ita na cs u SD, kod mene ima samo sky sport 24 ostali nista, al i ovaj steka stalno. Nekad kao povuce kod al nista,ND zeleno al nema slike.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4479 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by moke_31 »

Vidal89 wrote:Radi li kod vas SKY Ita na cs u SD, kod mene ima samo sky sport 24 ostali nista, al i ovaj steka stalno. Nekad kao povuce kod al nista,ND zeleno al nema slike.
Ja sam nešto čitao na stranim forumima i kažu da sky it nešto experimentiše i da iste probleme imaju i oni koji imaju sk it kartice. Ja neke kanale mogu gledat normala ali neki štopaju pravo ili se ne otvaraju. Možda se SD kanali vratiti na normalu, vidjećemo.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4480 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by moke_31 »

Adi-g wrote:
moke_31 wrote:
supercali wrote:sta ja mogu sa satelitskim tunerom u tv-u?
Prikopčaš satelistsku antenu i gledaš free-to-air kanale ili ako imaš CI slot na TV-u kupiš karticu za Pay TV, kod nas se može kupiti Totalova kartica.
Gdje ima total card?
Evo stranuce totaltv pa pročačkaj malo.

http://www.totaltv.tv/Total+TV/4/Bosna+ ... vina.shtml
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#4481 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by NediM17 »

Ja koliko sam skontao Total se moze gledati samo sa njihovim risiverima? Zato se i ne moze razbiti i gledati preko CS-a. :mrgreen:
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4482 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by moke_31 »

NediM17 wrote:Ja koliko sam skontao Total se moze gledati samo sa njihovim risiverima? Zato se i ne moze razbiti i gledati preko CS-a. :mrgreen:
U pravu si, CS ne radi za Total i sistem zaključavanja im je NDS. Eh kako su sad zeznuli CS, ako su to uradili uparivanjem sa risiverom onda vjerovatno ne može, mada ne znam kako bi se podesio CS na CI slotu na TV-u, nisam čuo da to može ali nikad se ne zna.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#4483 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Frutek »

Ima li neko da preporuci nekog providera za cs?! Imao sam jednog al je bio los, stalno ledilo, zamrzavalo, otkazao sam to i sad imam problema da nadjem nekog novog. Na pik-u je ubi boze, od ljudi i samog stava, a onda samo posalju neke sifre kao da svi moramo bit experti za satelitske receivere i cs. Ne znam kako ikom ista i prodaju sa onakvim stavom.

Treba mi neko ko bi chatom ili telefonom mi pomogao da ubacim novu liniju u Amiko Alien 8900.
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#4484 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by belami1111 »

Meni je najveća šega kad neko ove šanere što valjaju tuđe karte nazove provajderom i kad kupovinu linije nazove CS_om. CS-kard šering razmjena karica a ne kupovuna kartica

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#4485 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Frutek »

belami1111 wrote:Meni je najveća šega kad neko ove šanere što valjaju tuđe karte nazove provajderom i kad kupovinu linije nazove CS_om. CS-kard šering razmjena karica a ne kupovuna kartica

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Znam; i meni je šega al šta ću, nazovi ih trgovcima onda. Iskreno, da sam znao da je ovo ovakav ciganluk, nikad ne bi ulozio u opremu. Takodje, nikom ne savjetujem nit preporučujem cs. Uzmi radije Total TV ili šta već ima i budi rahat...
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#4486 Re: Odg: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mumi80 »

Frutek wrote:
belami1111 wrote:Meni je najveća šega kad neko ove šanere što valjaju tuđe karte nazove provajderom i kad kupovinu linije nazove CS_om. CS-kard šering razmjena karica a ne kupovuna kartica

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Znam; i meni je šega al šta ću, nazovi ih trgovcima onda. Iskreno, da sam znao da je ovo ovakav ciganluk, nikad ne bi ulozio u opremu. Takodje, nikom ne savjetujem nit preporučujem cs. Uzmi radije Total TV ili šta već ima i budi rahat...
To je tvoje iskustvo, dok je moje potpuno suprotno ;)
Vjerojatno si naletio na loseg "trgovca"
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#4487 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by REDDEVILS »

Pozdrav :)
Imam W815B Sony tv i dali meni treba resiver sataliskog signala ili mi treba samo satalitska antena jer imam tv koji moze primati satalitski signal.
Dali trebam samo postaviti satalitsku antenu a kaksijalni kabal iz sat.antene ukljuciti u tv ili ce mi ipak trebati resiver ili CL Modul kartica
Bio bih zahvalan da mi neko pojasni jer se ne razumijem u sat. opremu hvala unaprjed :roll:

Specifikacije proizvoda Sony Tv W815B

DVB-T (DIGITALNI ZEMALJSKI)

DVB-T2 (DIGITALNI ZEMALJSKI)

DVB-S (DIGITALNI SATELITSKI)

DVB-S2 (DIGITALNI SATELITSKI)

DVB-C (DIGITALNI KABELSKI)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4488 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by supercali »

zaboravio si i
DVB-T zemaljski

sa tim satelitskim tunerom mozes gledati samo fta kanale kako sam ja skontao
za sve ostalo ti treba resiver
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4489 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by moke_31 »

REDDEVILS wrote:Pozdrav :)
Imam W815B Sony tv i dali meni treba resiver sataliskog signala ili mi treba samo satalitska antena jer imam tv koji moze primati satalitski signal.
Dali trebam samo postaviti satalitsku antenu a kaksijalni kabal iz sat.antene ukljuciti u tv ili ce mi ipak trebati resiver ili CL Modul kartica
Bio bih zahvalan da mi neko pojasni jer se ne razumijem u sat. opremu hvala unaprjed :roll:

Specifikacije proizvoda Sony Tv W815B

DVB-T (DIGITALNI ZEMALJSKI)

DVB-T2 (DIGITALNI ZEMALJSKI)

DVB-S (DIGITALNI SATELITSKI)

DVB-S2 (DIGITALNI SATELITSKI)

DVB-C (DIGITALNI KABELSKI)
Iz specifikacija se vidi da imaš satelitski tuner i za HD(DVB-S2) i SD(DVB-S) kanale tako da je dovoljno da satelitsku antenu prikopčaš na TV (DVB-S2/DVB-S) tuner i možeš gledati FTA tj. nekodirane kanale ali ne možeš kodirane. Za to ti treba risiver i kupljena kartica za neki satelitsski paket (smartcard), a ako imaš CI slot na TV-u onda samo katica koja može na CI slot jer neki satelitski provideri su uparili kartice sa svojim risicerom i moraš kupiti oboje u kompletu.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#4490 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by REDDEVILS »

moke_31 wrote:
REDDEVILS wrote:Pozdrav :)
Imam W815B Sony tv i dali meni treba resiver sataliskog signala ili mi treba samo satalitska antena jer imam tv koji moze primati satalitski signal.
Dali trebam samo postaviti satalitsku antenu a kaksijalni kabal iz sat.antene ukljuciti u tv ili ce mi ipak trebati resiver ili CL Modul kartica
Bio bih zahvalan da mi neko pojasni jer se ne razumijem u sat. opremu hvala unaprjed :roll:

Specifikacije proizvoda Sony Tv W815B

DVB-T (DIGITALNI ZEMALJSKI)

DVB-T2 (DIGITALNI ZEMALJSKI)

DVB-S (DIGITALNI SATELITSKI)

DVB-S2 (DIGITALNI SATELITSKI)

DVB-C (DIGITALNI KABELSKI)
Iz specifikacija se vidi da imaš satelitski tuner i za HD(DVB-S2) i SD(DVB-S) kanale tako da je dovoljno da satelitsku antenu prikopčaš na TV (DVB-S2/DVB-S) tuner i možeš gledati FTA tj. nekodirane kanale ali ne možeš kodirane. Za to ti treba risiver i kupljena kartica za neki satelitsski paket (smartcard), a ako imaš CI slot na TV-u onda samo katica koja može na CI slot jer neki satelitski provideri su uparili kartice sa svojim risicerom i moraš kupiti oboje u kompletu.
Hvala puno na odgovoru :) Imam cl+ slot na tv ali ne znam gdje nabaviti karticu prvenstveno zbog sportskih kanala tj sport kluba jer imam moju tv i sve cetri arene HD. Jos jedno pitanje vezano za satalitski tanjir koji uzeti Gibertini Sat Tanjur, 105 Cm, FE dali je ova velicina tanjira dovoljana za gledanje sportskih kanala naravno uz CI+ slot karticu, i koji LNB i DiseqC uzeti koji je najkvalitetniji sto se tice satalitskog signala. :-D
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#4491 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by belami1111 »

Z CI slot potreban ti je CI modul i kartica za dekodiranje .
Normalno da svaka kartica ne ide u svaki modul niti svaki modul može u CI slot na prijemniku.
Jedini CI modul i dekodersku karticu u regiji koji radi na CI slotu televizora je ona od Max TV hrvatska ( total kartica ne radi izvan total recivera ) i košta za godinu dana 2999 kuna ,ako ima š nekog u Hrvatskoj da ti kupi.
Evo link :
https://www.hrvatskitelekom.hr/televizi ... -sat/cicam
Po meni je bolje da kupiš Total TV koji u svojoj ponudi ima i SK kanale i dobiješ njihv HD reciver na korištenje + tanjir i plaćaš mjesečno..
Pozdrav
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#4492 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fortaleza »

Čini mi se da godišnja pretplata max tv s karticom iznosi dosta manje od 3000 kn, mislim da je oko 1200 kn. U svakom slučaju većinu max tv kanala se može pratiti i preko cs-a.
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#4493 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by belami1111 »

fortaleza wrote:Čini mi se da godišnja pretplata max tv s karticom iznosi dosta manje od 3000 kn, mislim da je oko 1200 kn. U svakom slučaju većinu max tv kanala se može pratiti i preko cs-a.
Pročitaj šta čovjek traži pa komentariši nemoj lupati napamet i nemoj da ti se nešto čini nego pogledaj link što sam stavio .
Pozdrav!!!
Bex12
Posts: 14
Joined: 07/04/2014 15:16

#4494 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Bex12 »

imam jedno pitanje ljudi ;) Kupio sam dreambox 800hd se cini mi se da se tako zove, sad treba da nastimam antenu i da uhvatim signal. Imam motoric na anteni . Kad napravim motoric centriram ga, i rucno pronadjem satelit i dobijem signal, sta dalje treba da uradim. Signal sam trazio na jumatu resiveru, pronadjem astru dobijem nekih 80 % signal jel treba onda nesto da se spasi pa da prebacim samo kablo na dreambox, ili da preko dreamboxa trazim signal, moze li neko to malo detaljnije objasniti ako nije problem . Hvala
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4495 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

Bex12 wrote:imam jedno pitanje ljudi ;) Kupio sam dreambox 800hd se cini mi se da se tako zove, sad treba da nastimam antenu i da uhvatim signal. Imam motoric na anteni . Kad napravim motoric centriram ga, i rucno pronadjem satelit i dobijem signal, sta dalje treba da uradim. Signal sam trazio na jumatu resiveru, pronadjem astru dobijem nekih 80 % signal jel treba onda nesto da se spasi pa da prebacim samo kablo na dreambox, ili da preko dreamboxa trazim signal, moze li neko to malo detaljnije objasniti ako nije problem . Hvala
Mislim da je to negdje objasnjeno.
Prilicno komplikovano za pocetnike ali da pokusam. Gdje zivis? Ako je BiH moras prvo naci Astru 19,2* da ti to bude nula. Nula znaci da ti je motor na nuli a antena okrenute na Astru.

Ulazis u menu i ides na insteling->trazenje kanala->tunerkonfiguracija->treba da stoji TunerA:Alps BSBE2 (DVB-S2) a ispod ''napredno'' ->ulazis u istu zahtjeva
-napredno
-ime satelita
- lnb1
- auto
- univerzalni lnb
- polarizacija
- ne
- band
- 1,2
- prazno
- prazno
- ne
- ne
- committed,toneburst
- prazno
- prazno
- ostalo moras ubaciti po lokaciji(latitude longitude)
i na kraju, dajes broj satelitu
Imas dvije mogucnosti. Jedna je da sve ustimas i da onda DB sam odradi satelite(memorise ih) ili kada uradis ovo prvo memorises i onda preko DB pomjeras antenu na zeljene satelite i dajes im druge brojeve za memoriju.

Probaj. Kada su tek izasli ja sam se dobro namucio jer se razlikovao od starijih DB-a.

Ako ti nesto nije jasno pitaj pa cemo probati.
Bex12
Posts: 14
Joined: 07/04/2014 15:16

#4496 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Bex12 »

meni je najveci problem to sto ja rucno na starom resiveru pronadjem astru i dobijem dobar signal, kad stavim na dreambox kabal uopste nema signala .. E sad do cega je to, da li mozda treba negdje spasiti kad pronadjem signal na astri. Ili mi je mozda bolje da spojim dreambox i preko njega probam rucno ustimati recimo astru,a valjda ce onda motor dalje sam ostale satelite pronaci, ne razumijem to bas najbolje. Fazon je da mi je ovaj covjek sto mi je prodao rekao da mi je najbolje signal traziti na tom starom resiveru, zasto ne znam .
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4497 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Danguba »

Bex12 wrote:meni je najveci problem to sto ja rucno na starom resiveru pronadjem astru i dobijem dobar signal, kad stavim na dreambox kabal uopste nema signala .. E sad do cega je to, da li mozda treba negdje spasiti kad pronadjem signal na astri. Ili mi je mozda bolje da spojim dreambox i preko njega probam rucno ustimati recimo astru,a valjda ce onda motor dalje sam ostale satelite pronaci, ne razumijem to bas najbolje. Fazon je da mi je ovaj covjek sto mi je prodao rekao da mi je najbolje signal traziti na tom starom resiveru, zasto ne znam .
Stari risiver ti moze pomoci da znas otprilike gdje je koji satelit.
Kada imas Astru motor ti mora biti na 0*. To je najbolje motor postaviti na 0 a rukom u nekom drugom zglobu antenu pomjeriti do 19,2 dok ne dobijes dobar signal. Poslije ide lakse ali uvijek ti je preduslov da tuner dobro konfigurises i svakom satelitu das drugi broj. Onda se vratis na podesavanje motora i tu pokalo sa daljinskim trazis slijedeci satelit koji te interesuje i njega memorises pod isti broj kao tuner.
Ti moras prvo uraditi instelin tunera pa tek onda u instelingu motora pomjerati polako prema drugom satelitu.

p.s. to sto nemas signala na novom risiveru, postoji mogucnost da je on pogresno podesen i dok spojis risiver da on ode u pogresnom pravcu.
Bex12
Posts: 14
Joined: 07/04/2014 15:16

#4498 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Bex12 »

Uspio sam da udesim motor danas u toku dana, ide po satelitima fino, na astri imam nekih 80 posto signal na ostalima manje, i ne rade mi slike na dreamboxu, zvao covjeka kaze nisi ustimao kako treba, mora bolji signal biti i kad bude kao sve ce raditi. Jbg ne znam sad citav dan sam je okretao i nisam uspio vise od 80 85 posto na astri uhvatiti.
rolacity
Posts: 248
Joined: 30/04/2014 08:21

#4499 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by rolacity »

ne radi mi max tv već nekoliko dana. jel to do moje linije ili je problem sveprisutan?
User avatar
bude
Posts: 933
Joined: 10/11/2008 13:26

#4500 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bude »

do tebe je :roll:
Post Reply