Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#5726 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

S@din wrote:Ne mogu da vjerujem da ste tako blesavi da vam je draze podrzati privatnu firmu (tipa crveni taxi i sl.) u kojoj vozac radi za plaću, a bogati se samo jedan gazda, dok ostali rintaju na minimalcu...
nego eto sarajevo taxi, koji je samo udruzenje koje reguliste stajalista i radio sistem, ali poslovanje je licno, znaci svaki taxista je obrtnik sam za sebe i zaradjuje sam za sebe i svoju porodicu... :bih:
Ti bi bio u pravi kada ne bi kupovao tvornički pravljene proizvode u prodavnici nego za sve šta ti treba, mlijeko, krevet, televizor, baš sve išao majstoru koji sam svojim rukama to pravi i direktno prodaje. Ali, ako kupiš, na primjer, trpezarijski sto recimo u Dallasu, ti isto tako kupuješ proizvod od firme u kojoj se gazda bogati a radnici koji prave taj stol crkavaju za minimalac. Jer, mogao bi otići kod stolara, naručiti stol i time stolaru obrtniku koji zarađuje sam za sebe i svoju porodicu pomoći. I tako za sve što kupuješ, odjeću naručivati kod krojača, obuću kod obućara, hranu kupovati direktno od onoga ko je uzgaja na svojoj zemlji itd.

Zašto bi taksi bio u drugačijoj situaciji od ostalih? I za taksiste bi morala važiti pravila konkurencije, tržišta i svega ostalog koja vrijede za sve druge (privatne) biznise.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#5727 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

moonca wrote:U Japanu je uvreda nekome dati baksis.

Tacno , ko je na plati nije neophodno --ali, imaju nepisana pravila za neke drzave - za Bosnu ne znam ,zavisi od volje naroda.

Ali, taxisti, frizeri, predikeri , maseri, konobari- nekako je pa i neizbjezno ne dati im nesto extra.
Dobro to -iznudivanje ,nekada nervira ,ali ipak barem se trudi ,treba ga nagraditi.
Vjeruj mi da se trudim i ja na svom radnom mjestu. Ali kako mi radno mjesto nije takvo da direktno radim sa ljudima, nemam šansu da dobijem bakšiš. A možda nekada radim više od onoga ko ima priliku dobiti bakšiš i možda mi je plata manja nego plata konobara bez bakšiša.

Mogu li, na primjer, bakšiš dobiti rudari, bilo gdje u svijetu? Nije baš da ne rade težak posao i da se ne trude.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5728 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by moonca »

Odmah da kazem da ostavim uvijek, posebno ako je manja ruta, ali koji q ima veze baksis sa cijenicom da im je losa usluga? Je li ti dajes baksis teti koja te sisa, koja ti cisti haustor, teti na kasi, ili teti u vodovodu?
Onaj ko te sisa - :lol: trebao i dati-radi ti o glavi , kao i teti koja cisti haustor, kao i doktorima haha- ali kasirkama , radnicama u banci , vodovodu , vozacu autobusa nije -
U samoposlugama imaju na kasama pomagaci koji pomognu stavljati robu u kese i oni po vasoj zelji mogu sa vama do auta i pomoci vam to istovariti.
Njima na majicama pise , no tip--ovati --svejedno narod im da 1-2 dollara.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5729 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by moonca »

Hakiz wrote:
moonca wrote:U Japanu je uvreda nekome dati baksis.

Tacno , ko je na plati nije neophodno --ali, imaju nepisana pravila za neke drzave - za Bosnu ne znam ,zavisi od volje naroda.

Ali, taxisti, frizeri, predikeri , maseri, konobari- nekako je pa i neizbjezno ne dati im nesto extra.
Dobro to -iznudivanje ,nekada nervira ,ali ipak barem se trudi ,treba ga nagraditi.
Vjeruj mi da se trudim i ja na svom radnom mjestu. Ali kako mi radno mjesto nije takvo da direktno radim sa ljudima, nemam šansu da dobijem bakšiš. A možda nekada radim više od onoga ko ima priliku dobiti bakšiš i možda mi je plata manja nego plata konobara bez bakšiša.

Mogu li, na primjer, bakšiš dobiti rudari, bilo gdje u svijetu? Nije baš da ne rade težak posao i da se ne trude.
Pa takvima kao ti -daje gazda, firma u obliku bonusa -13 plate. Ima i toga.
Ako je sezona bila dobra - vrlo je pohvalno da gazda npr. nagradi dodatno nekom sumom to, mimo plate.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#5730 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by seoBIH »

Tako razmislja covjek koji je otisao dalje od ove cmar drzave i njenog mentaliteta. Koji je prosirio vidike i koji postuje sebe, pa onda ostale.
Pa takvima kao ti -daje gazda, firma u obliku bonusa -13 plate. Ima i toga.
U BIH imas mozda 10tak firmi koje to rade. Gdje zivis, sta radis, daj malo se opisi da vidim odakle ti takve sulude ideje?
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#5731 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Vertig0 »

Da li neko ima neki broj gdje mogu prijaviti taxistu ? Sarajevo taxi je u pitanju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#5732 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

moonca wrote:
dječak sa šibicama wrote:Zamislite sa taxu u odijelu, ili bar sakou, cist uredan, u autu mirise, ne trese narodnjak nego neka fina muzika, otvori ti vrata ako ulazis na stajalistu, ponudi se da smjesti ono sto prtis u rukama u gepek, nasmijesen i susretljiv.
I hoces li mu ostaviti baksis 20 %.
Zasto 20%?

Uvijek ostavim baksis odnosno ne trazim kusur ako je ceh bubam 7 km, dam mu 8, ili ako je 8,70 dam mu 10 km i kazem u redu je. Ako je normalan, kulturan, ako ne davi, ne smrdi na cevape, na znoj, ne jebe majke drugim vozacima i slicno.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#5733 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Vertig0 »

Sinoc voznja 4.20KM, ja unaprijed pripremio 5KM sitno za taxi, to skoro uvijek radim jer znam kakvi su kad im se dadne ukrupno... Helem pripremio sam petaka i to 3x 1 KM, 1 KM po pola i jos 1KM po 20 feninga, mislim onako realno to uopste nije nesto preivse sitno, da sam mu uvalio sve one zute feninge, a sve i da je po 5 feninga para je para i necu sad ja strahovati hoce li meni neki takso otersati jer sam mu platio u sitnim ili krupnim novcanicama :-)

Ja mu dajem to, on meni govori joj gdje si to nakupio tih zutih, poceo nesto srati... Ja mu kazem gospodine prvo to uopste nije previse sitno, druga stvar ostavio sam vam 80 feninga vise nego sto je voznja i reko ako neces to, vrati mi i evo ti naplati mi sa 50 KM... On gleda u mene i vraca mi pare uz komentar "ne moras ti meni nista davati". Ja uzmem pare i izadjem iz auta, on za mnom krenu i govori kakav je to nacin, neces voznju da platis... I eto malo smo se tu porijeckali, mislio sam cak da ce doci do fizickog obracuna i mozda bi i doslo da nisam pozvonio na interfon i da mi ukucani nisu otvorili. Tek tada se je on povukao... Uzas stvarno. Naravno u pitanju je Sarajevo taxi, vozilo sa brojem 013 marke Mercedes E klasa.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#5734 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Pa to je klasika, ti si za njega sirotinja koja ne treba da se vozi taxijem.

Oni vole musterije kojima odvale 30 eura odokativni racun od aerodroma do Marin dvora, takve tri voznje na dan i on dobar. Sacuvao auto, sit se ispricao sa jaranima na standu, i ne mora se zezati sa zutim novcicima od 20 pf.

Jer oni su gospoda.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5735 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

Vertig0 wrote:Sinoc voznja 4.20KM, ja unaprijed pripremio 5KM sitno za taxi, to skoro uvijek radim jer znam kakvi su kad im se dadne ukrupno... Helem pripremio sam petaka i to 3x 1 KM, 1 KM po pola i jos 1KM po 20 feninga, mislim onako realno to uopste nije nesto preivse sitno, da sam mu uvalio sve one zute feninge, a sve i da je po 5 feninga para je para i necu sad ja strahovati hoce li meni neki takso otersati jer sam mu platio u sitnim ili krupnim novcanicama :-)

Ja mu dajem to, on meni govori joj gdje si to nakupio tih zutih, poceo nesto srati... Ja mu kazem gospodine prvo to uopste nije previse sitno, druga stvar ostavio sam vam 80 feninga vise nego sto je voznja i reko ako neces to, vrati mi i evo ti naplati mi sa 50 KM... On gleda u mene i vraca mi pare uz komentar "ne moras ti meni nista davati". Ja uzmem pare i izadjem iz auta, on za mnom krenu i govori kakav je to nacin, neces voznju da platis... I eto malo smo se tu porijeckali, mislio sam cak da ce doci do fizickog obracuna i mozda bi i doslo da nisam pozvonio na interfon i da mi ukucani nisu otvorili. Tek tada se je on povukao... Uzas stvarno. Naravno u pitanju je Sarajevo taxi, vozilo sa brojem 013 marke Mercedes E klasa.
Dabogda se prazan vozao stalno. Jebo ga Mercedes i Mercedesov znak u šupak dok mu oči ne ispadnu!
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72893
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5736 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Velkoski »

Vertig0 wrote:Sinoc voznja 4.20KM, ja unaprijed pripremio 5KM sitno za taxi, to skoro uvijek radim jer znam kakvi su kad im se dadne ukrupno... Helem pripremio sam petaka i to 3x 1 KM, 1 KM po pola i jos 1KM po 20 feninga, mislim onako realno to uopste nije nesto preivse sitno, da sam mu uvalio sve one zute feninge, a sve i da je po 5 feninga para je para i necu sad ja strahovati hoce li meni neki takso otersati jer sam mu platio u sitnim ili krupnim novcanicama :-)

Ja mu dajem to, on meni govori joj gdje si to nakupio tih zutih, poceo nesto srati... Ja mu kazem gospodine prvo to uopste nije previse sitno, druga stvar ostavio sam vam 80 feninga vise nego sto je voznja i reko ako neces to, vrati mi i evo ti naplati mi sa 50 KM... On gleda u mene i vraca mi pare uz komentar "ne moras ti meni nista davati". Ja uzmem pare i izadjem iz auta, on za mnom krenu i govori kakav je to nacin, neces voznju da platis... I eto malo smo se tu porijeckali, mislio sam cak da ce doci do fizickog obracuna i mozda bi i doslo da nisam pozvonio na interfon i da mi ukucani nisu otvorili. Tek tada se je on povukao... Uzas stvarno. Naravno u pitanju je Sarajevo taxi, vozilo sa brojem 013 marke Mercedes E klasa.
cc, daj čojeku cenera :roll: :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5737 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

dječak sa šibicama wrote:Pa to je klasika, ti si za njega sirotinja koja ne treba da se vozi taxijem.

Oni vole musterije kojima odvale 30 eura odokativni racun od aerodroma do Marin dvora, takve tri voznje na dan i on dobar. Sacuvao auto, sit se ispricao sa jaranima na standu, i ne mora se zezati sa zutim novcicima od 20 pf.

Jer oni su gospoda.
pa pisali ovdje. kaže ne trebaju meni ugrijane markice iz ruku...
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#5738 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Vertig0 »

Velkoski wrote:
Vertig0 wrote:Sinoc voznja 4.20KM, ja unaprijed pripremio 5KM sitno za taxi, to skoro uvijek radim jer znam kakvi su kad im se dadne ukrupno... Helem pripremio sam petaka i to 3x 1 KM, 1 KM po pola i jos 1KM po 20 feninga, mislim onako realno to uopste nije nesto preivse sitno, da sam mu uvalio sve one zute feninge, a sve i da je po 5 feninga para je para i necu sad ja strahovati hoce li meni neki takso otersati jer sam mu platio u sitnim ili krupnim novcanicama :-)

Ja mu dajem to, on meni govori joj gdje si to nakupio tih zutih, poceo nesto srati... Ja mu kazem gospodine prvo to uopste nije previse sitno, druga stvar ostavio sam vam 80 feninga vise nego sto je voznja i reko ako neces to, vrati mi i evo ti naplati mi sa 50 KM... On gleda u mene i vraca mi pare uz komentar "ne moras ti meni nista davati". Ja uzmem pare i izadjem iz auta, on za mnom krenu i govori kakav je to nacin, neces voznju da platis... I eto malo smo se tu porijeckali, mislio sam cak da ce doci do fizickog obracuna i mozda bi i doslo da nisam pozvonio na interfon i da mi ukucani nisu otvorili. Tek tada se je on povukao... Uzas stvarno. Naravno u pitanju je Sarajevo taxi, vozilo sa brojem 013 marke Mercedes E klasa.
cc, daj čojeku cenera :roll: :mrgreen:
E pa situacija prije 20tak dana, sestrine drugarice dolaze, opet voznja oko 4.50 on sam zaokruzuje na 5 i djevojka mu placa sa 10KM, on trazi sitno... da bi ih na kraju izbacio iz auta jer nisu imali sitno :lol:
To je drugi vozac, al isto sarajevo taxi.
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#5739 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bumerangss »

Vertig0 wrote:Da li neko ima neki broj gdje mogu prijaviti taxistu ? Sarajevo taxi je u pitanju.
Kantonalna uprava za inspekcijske poslove u Nedžarićima u zgradi UN-a. Na ulazu moraš proci kroz detektor metala i dati licnu na uvid jer tu su sjedišta i nekih ministarstava... najbolje ti je tako licno pismeno sa potpisom i tvojom adresom jer tad saobracajni inspektor ( insistiraj da bude glavni saobracajni inspektor Velid) mora izaci na teren (taxi štand tog taxiste na kojeg se žališ) i moraju ti pismeno odgovoriti o eventualnim sankcijama a može i anonimno na telefon 033 770-156 sto ne bih preporucio jer takva prijava završi u kanti za smece!

Samo ako nemaš racuna slabo ces sta postici... to je moje prvo iskustvo a svaki naredni put sam insistirao na racunu kojeg sam dobio pa i prijetnjom da necu izaci iz auta dok ne dobijem racun i pozivom policije na 122. Za svaki slucaj nosim mobitel u ruci i ukljucim diktafon kad god sjedam u SA taxi da snimim razgovor i nakon svih tih radnji zaštitio sam sebe a par puta su mi se i izvinili :D
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#5740 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bumerangss »

Vertig0 wrote:
Velkoski wrote:
Vertig0 wrote:Sinoc voznja 4.20KM, ja unaprijed pripremio 5KM sitno za taxi, to skoro uvijek radim jer znam kakvi su kad im se dadne ukrupno... Helem pripremio sam petaka i to 3x 1 KM, 1 KM po pola i jos 1KM po 20 feninga, mislim onako realno to uopste nije nesto preivse sitno, da sam mu uvalio sve one zute feninge, a sve i da je po 5 feninga para je para i necu sad ja strahovati hoce li meni neki takso otersati jer sam mu platio u sitnim ili krupnim novcanicama :-)

Ja mu dajem to, on meni govori joj gdje si to nakupio tih zutih, poceo nesto srati... Ja mu kazem gospodine prvo to uopste nije previse sitno, druga stvar ostavio sam vam 80 feninga vise nego sto je voznja i reko ako neces to, vrati mi i evo ti naplati mi sa 50 KM... On gleda u mene i vraca mi pare uz komentar "ne moras ti meni nista davati". Ja uzmem pare i izadjem iz auta, on za mnom krenu i govori kakav je to nacin, neces voznju da platis... I eto malo smo se tu porijeckali, mislio sam cak da ce doci do fizickog obracuna i mozda bi i doslo da nisam pozvonio na interfon i da mi ukucani nisu otvorili. Tek tada se je on povukao... Uzas stvarno. Naravno u pitanju je Sarajevo taxi, vozilo sa brojem 013 marke Mercedes E klasa.
cc, daj čojeku cenera :roll: :mrgreen:
E pa situacija prije 20tak dana, sestrine drugarice dolaze, opet voznja oko 4.50 on sam zaokruzuje na 5 i djevojka mu placa sa 10KM, on trazi sitno... da bi ih na kraju izbacio iz auta jer nisu imali sitno :lol:
To je drugi vozac, al isto sarajevo taxi.
Zato uvijek placajte sa 50 ili jos bolje sa novcanicom od 100 KM! Njegova je dužnost da ima sitnog novca da vrati kusur mušteriji a ako nema to je njegov problem jer nece naplatiti vožnju :mrgreen:
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#5741 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Vertig0 »

Nemam racun, nikad ga nisam ni dobio a ni trazio u taxiju, jebiga...
nevjerovatno je da moras upaliti diktafon kad sjedas u taxi zbog eventualnih problema koje mozes imati :shock:
Samo ruku na srce ja stvarno nisam imao previse nekih negativnih iskustava. Ne znam ni ja sta cu, mrsko mi se peglati jer tesko da cu ista postici, ali kad se sjetim sinoc onaj bezobrazluk stvarno treba prijaviti.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#5742 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Vertig0 »

bumerangss wrote: Zato uvijek placajte sa 50 ili jos bolje sa novcanicom od 100 KM! Njegova je dužnost da ima sitnog novca da vrati kusur mušteriji a ako nema to je njegov problem jer nece naplatiti vožnju :mrgreen:
Ma buraz ja onome sinoc da sam izvadio petobu grkljan bi mi prerezo. :D
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#5743 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bluemore »

Vertig0 wrote:Da li neko ima neki broj gdje mogu prijaviti taxistu ? Sarajevo taxi je u pitanju.
Najbolje je da ga prijavis tako sto ces zvati drugi put druge taxi prevoznike ili licni kontakt nekog od rijetkih finih iz sa taxija!!
User avatar
oldtajmer
Posts: 5055
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#5744 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by oldtajmer »

ima mozda nekih desetak godina kupim ja neki printer u pofalicima i krenem kuci kad odjednom sastavi kisa,sta cu nerado zaustavim sa-taxi kad u njemu ovaj glavni suljagic il kako se vec zove,frajer lud ko struja to hebaje mater drugim vozacima ,pet puta sam mislio da ce izaci da se pomarise,sreca kratka relacija inace bi mu rekao da me ostavi na pola puta
kad je on predsjednik udruzenja jbg kakvo ce onda i biti to udruzenje,a o tim zalbama je smijesno i govoriti,jednostavno ne uzimati nikako sa-taxi ili se voziti po pozivu sa likovima koje poznajete,kod mene npr u naselju na standu svi vozaci za desetku,imam i par prijatelja koji taxiraju,sve drugo od sa-taxija zaobilazim u sirokom luku osim kad ono bas bas nema nikakve alternative,crveni taxi bezbroj voznji i bas nikada niti jedna zamjerka
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5745 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by supercali »

moonca wrote:

Za pojedine servise je baksis neizbjezan.Tu spadaju i taxisti, bilo ko, ko ti daje neku uslugu.
U Americi recimo , u nekim skupljim zgradama imate domara - i radi oko 8sati.Ako vam pomogne u bilo cemu, otovori vrata, pomogne u garazi oko nosenja namirnica iz kupovine itd , obavezno je dati min$1. E tokom dana , nakupi se toga . :-)
Npr, bilo je neke polemike ako je frizer i vlasnik radnje -koji sisa -kao nije potrebno dati baksis. To mi je malo cudno. :-)
U japanu baksis je uvreda za bilo koji servis
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#5746 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Qoom »

S aerodroma prtljag cvaja.

Malo li je
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5747 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by moonca »

Vertig0 wrote:Sinoc voznja 4.20KM, ja unaprijed pripremio 5KM sitno za taxi, to skoro uvijek radim jer znam kakvi su kad im se dadne ukrupno... Helem pripremio sam petaka i to 3x 1 KM, 1 KM po pola i jos 1KM po 20 feninga, mislim onako realno to uopste nije nesto preivse sitno, da sam mu uvalio sve one zute feninge, a sve i da je po 5 feninga para je para i necu sad ja strahovati hoce li meni neki takso otersati jer sam mu platio u sitnim ili krupnim novcanicama :-)

Ja mu dajem to, on meni govori joj gdje si to nakupio tih zutih, poceo nesto srati... Ja mu kazem gospodine prvo to uopste nije previse sitno, druga stvar ostavio sam vam 80 feninga vise nego sto je voznja i reko ako neces to, vrati mi i evo ti naplati mi sa 50 KM... On gleda u mene i vraca mi pare uz komentar "ne moras ti meni nista davati". Ja uzmem pare i izadjem iz auta, on za mnom krenu i govori kakav je to nacin, neces voznju da platis... I eto malo smo se tu porijeckali, mislio sam cak da ce doci do fizickog obracuna i mozda bi i doslo da nisam pozvonio na interfon i da mi ukucani nisu otvorili. Tek tada se je on povukao... Uzas stvarno. Naravno u pitanju je Sarajevo taxi, vozilo sa brojem 013 marke Mercedes E klasa.
Tacno da me nervira ponasanje pojedinih, na stranu sve , ali ako je kratka tura ipak bi min baksis trebao biti bar marka. Evo, pitam muza koliko bi on dao- kaze 2 marke.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#5748 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Vertig0 »

:lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5749 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Tomahawk11 »

Što je neko obavezan dati bakšiš?
Je li da budeš Džek ili ćeš ispasti papak ako ne daš?
Sve zavisi od situacije. Ako mi se ne sviđa nečija njuška, neljubazan je, usluga nikakva, teško da će išta biti. Taksi, kafić, restoran...
Nema to veze s time da li si cicija ili Džek. Sve po zasluzi.
Druga je stvar što smo mi generalno zemlja mita. Kod nas je normalno nositi litar pića doktoru, kovertu i tako to.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#5750 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Vertig0 »

Bezobrazluk pojedinih ljudi prelazi sve granice. Ispadoh ja kriv sto sam ostavio samo 80 feninga vise nego sto je voznja bila. Ne valja kad je kratka relacija, ne valja kad si negdje u pizdi materini, mora se hiljadu nekih stvari poklopiti da bi im bila dobra voznja. Al Ako muz kaze dvije onda sam trebao dvije ostaviti.
Post Reply