Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nedoumica
Posts: 178
Joined: 01/08/2006 11:49

#5601 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Nedoumica »

Logovan wrote:
Ommadawn wrote:Maloprije na Ilidži štandu - ja, sestra, zet i mali od dvije godine. Mali sjedi u kolicima. Prilazimo Mercedesu, nema vozača u njemu ali prekoputa na klupi sjedi frajer. Mi stali kraj taksija i on prilazi i sjeda u taksi. Nismo stigli ni izustiti gdje ćemo a taksista će: "Ne vozim kolica! Nemam gdje s njima", pali auto i ode dalje. Da naglasim, Mercedes je E-klasa, noviji tip, možda 2012 godište, sedan.
Utom stiže drugi Mercedes, ali stariji model, E-klasa. Pitamo je li mogu kolica "Mogu ba, što neće moći, sjedite slobodno, sad ću ja to u gepek". Odveze nas čovjek bez problema, šuplje priče i ostalih gluposti.
Oba su Sarajevotaxi.
Uprljat će mu kolica Mercedes jebo li ga auto. :roll:
I ja imadoh iskustva s doticnim i djecom :oops:
Kaze nedam ni svojoj djeci u autu jesti, kamoli tvojoj (inače je bilo nesto suho u pitanju, tipa kreker, ne sjećam se sad, a dijete vrišti...).
Sto se kolica tice, više je taksista koji ih nece voziti, nego koji hoće ...
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#5602 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Nedoumica wrote: I ja imadoh iskustva s doticnim i djecom :oops:
Kaze nedam ni svojoj djeci u autu jesti, kamoli tvojoj (inače je bilo nesto suho u pitanju, tipa kreker, ne sjećam se sad, a dijete vrišti...).
Sto se kolica tice, više je taksista koji ih nece voziti, nego koji hoće ...
Da bog da nekoga bliznjeg vozili do bakija ili pokopa u gepeku svi koji odbiju djecija kolica da voze u istom.

A doticnom bih odmah izasao iz auta. Stani, platis i izadjes. Izgubi mjesto na standu da bog da ne makao sa njega nikad.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5044
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#5603 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by oldtajmer »

zovem sa-taxi da mi dodje pred zgradu,trebam starog da vodim na injekciju,ne moze da hoda jedva na nogama stoji,objasnim to taksisti i jeste da je relacija do doma zdravlja 500 metara al mu kazem da cu mu platiti petaka za to,kad frajer samo rece ne vozim kratke relacije i ode
e koje samo moras biti ljudsko govno pa bolesnog covjeka odbiti, a jos biti placen za to
ima normalnih taksista da ne grijesim dusu,ali se vala nakotilo gamadi kod njih to je cudo jedno
sa crvenim taksijem sam imao bezbroj voznji i fakat niti jedan problem nisam imao
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#5604 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zubi »

ultima_palabra wrote:Ma nije ni vecina, samo sto jedno negativno iskustvo pamtis vise nego 10 pozitivnih ili neutralnih.
Kad je Sarajevotaxi u pitanju, to je vecina...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#5605 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Sodom1 »

zdruzdjo wrote:
Nedoumica wrote: I ja imadoh iskustva s doticnim i djecom :oops:
Kaze nedam ni svojoj djeci u autu jesti, kamoli tvojoj (inače je bilo nesto suho u pitanju, tipa kreker, ne sjećam se sad, a dijete vrišti...).
Sto se kolica tice, više je taksista koji ih nece voziti, nego koji hoće ...
Da bog da nekoga bliznjeg vozili do bakija ili pokopa u gepeku svi koji odbiju djecija kolica da voze u istom.

A doticnom bih odmah izasao iz auta. Stani, platis i izadjes. Izgubi mjesto na standu da bog da ne makao sa njega nikad.
E ovde si ga precero , pa nije ratni zlocinac da ga tako kletes :cry:
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#5606 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Sodom1 wrote: E ovde si ga precero , pa nije ratni zlocinac da ga tako kletes :cry:
Bilo kakav "zor" od obijesti neke prema djeci, zasluzuje sve najgore.

Neki dan kad je kisa ljuljnula sam kod grasa stao momku sa djetetom na biciklu. Pljusnula kisa a mali na biciklu. Covjek ne zna sta ce. A kisa pocinje ona teskaStanem, dokle ces kaze do c-faze. Ulazi. Ubacimo djete da ne kisne i stavimo bicikl u gepek i odvezem covjeka. Malo je reci da je bio zahvalan.
Meni skretanje od 100 metara sa puta nista nije znacilo. A njemu neko placa za to i on nesto kenja. Pa ne zasluzuje posao da ima.
Znaci ako neko sa djetetom u kolicima hoce u taxi, sigurno nije od bijesa nego od potrebe. I ako je to nesto zahmet, ma nek crkne.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#5607 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Sodom1 »

Znam al kletes cojeka da voza svoje najmilije u gepeku , to nema doista smisla, i to po grobljima i stokude
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#5608 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Sodom1 wrote:Znam al kletes cojeka da voza svoje najmilije u gepeku , to nema doista smisla, i to po grobljima i stokude
Kad neko ne postuje onoga i ono sto donosi hljeb na sto, me mogu mu pozeljeti nista dobro. Pogotovo kad je to okrenuto ka djeci. Tu nemam milosti da mi je najblizi.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#5609 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Sodom1 »

Znaci dovoljan razlog da mu kletes djecu i najmilije , jer te nije povezao :izet: ,
gori si od njega
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#5610 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Sodom1 wrote:Znaci dovoljan razlog da mu kletes djecu i najmilije , jer te nije povezao :izet: ,
gori si od njega
Ispravak
Jer nije casno i posteno radio posao za koji dobija pare i koji donosi hljeb na sto porodici i njemu.
Evo ja Hvala bogu radim ali rado bih se mjenjao sa njim. U danasnjem vaktu sa nezaposlenoscu i jadom kakav je, gdje svaki dan mozes ocekivati da vidis riksu da prevozi ljude, neki su stvarno previse arogantni prema poslu koji obavljaju. Mnogi bi ljudi bili presretni da imaju to i svaki dan bi po citav dan rado stavljali djecija kolica u gepek.
Sta je to falilo drugom taksisti iz ove price sto je stavio kolica u gepek? A jeli ovog prvog gurbeta strah boga kad dodje kuci na rucak i stavi prvi komad hljeba u usta? Mene bi bilo strah pojesti ga da se ne zadavim istim.

Jeli u ovoj posljednjoj prici sa bolesnim ocem taksista mogao uzeti 5 km za 500 metara? Ma jebo te da je srece ne bi ni naplatio vidjevsi bolesnog oca kojem treba inekcija.
Jesam ja mogao proci pored oca sa djetetom na biciklu po kisi?

Ma daj ba.

I samo da te podsjetim na naslov teme. Procitaj ga
E ako je ovaj njihov "gurbetluk" icim opravdan onda, jesam isti sam kao i oni.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5611 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

I ja imam nekog najmilijeg. U mom slučaju je to u tom momentu sestra, mali od sestre i zet. Sreća je da situacija nije nužna - šta bi onda zbog kretena koji neće da "uništava Mercedesa" koji njemu služi kao sredstvo za zaradu. Neka zamota u svilu i drži u spavaćoj sobi.

Zdrudjo ima oca kojem je bila žešća nužda i kreten kretenski neće da vozi 500 metara za relativno veliku lovu (5 KM). Pa dabogda se prazan vozao i nikad auto ne otplatio, papak jedan papanski!!

Ja čovjeka i ženu (kojima je stao auto) na pustom autoputu povezoh 20 km do kuće (igrom slučaja se ispostavi da su baka i djed od mog jednog školskog druga) i nisam im uzeo ni cvonjka iako su me nudili.
Meni stade auto u putu, žena i malo dijete sa mnom, prenizak nivo ulja u motoru. Noć se približava a imam podobro voziti do kuće. Stade mi čovjek, odveze me do pumpe, kupim ulje i vrati me nazad ne htjede mi uzeti ni banke ali ja njegovom sinu tutnem nešto para.
Kad vidiš nekog u nuždi - pomozi mu! Slijedeći put se to može i tebi desiti.
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#5612 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Ommadawn wrote:I ja imam nekog najmilijeg. U mom slučaju je to u tom momentu sestra, mali od sestre i zet. Sreća je da situacija nije nužna - šta bi onda zbog kretena koji neće da "uništava Mercedesa" koji njemu služi kao sredstvo za zaradu. Neka zamota u svilu i drži u spavaćoj sobi.

Zdrudjo ima oca kojem je bila žešća nužda i kreten kretenski neće da vozi 500 metara za relativno veliku lovu (5 KM). Pa dabogda se prazan vozao i nikad auto ne otplatio, papak jedan papanski!!

Ja čovjeka i ženu (kojima je stao auto) na pustom autoputu povezoh 20 km do kuće (igrom slučaja se ispostavi da su baka i djed od mog jednog školskog druga) i nisam im uzeo ni cvonjka iako su me nudili.
Meni stade auto u putu, žena i malo dijete sa mnom, prenizak nivo ulja u motoru. Noć se približava a imam podobro voziti do kuće. Stade mi čovjek, odveze me do pumpe, kupim ulje i vrati me nazad ne htjede mi uzeti ni banke ali ja njegovom sinu tutnem nešto para.
Kad vidiš nekog u nuždi - pomozi mu! Slijedeći put se to može i tebi desiti.
Ispravak. Nije moj otac. Drugi je forumash u pitanju. Ali nevazno. Siguran sam da je covjek imao oruzije da bi pucao u njega hladno. I ja bih mu aplaudirao. Bez sekunde griznje savjesti.

Eto ne mora pomoci. Nije merhametli dusa. Nema frke. Ali halo to ti je posaoooo. Kupis onu "tacnu" za gepek i eto ga. Ne steti se gepek ako ti je stalo. Isplatis je od dvije voznje. Sa kolicima. Ali jok. Pa stajao na standu do vijeka bez voznje kad neces da radis kako treba.
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#5613 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zavezata-vreca »

poenta je dobra ali vrijeđanje nije rješenje ... ono što jeste, prijavljivati takve taksiste u udruženje stalno ... ne mora se ništa postići ali ako jedan takav dobije u mjesecu 3-4 prijave, pa valjda i tamo ima neko da se zapita s kakvim mamlazom posla imaju ... takse se i vade nato, covjek sa bolesnim ocem, ljudi sa kolicima i bebom ... .dakle nemoćni ljudi, ko ih jebe.

danas je nazalost taksistama cilj dnevno nafatan dvojicu arapa da ih odure i oni dobri ... doslo je vrijeme da nece da voze ni relcije od 5-6 km.
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#5614 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

zavezata-vreca wrote:poenta je dobra ali vrijeđanje nije rješenje ... ono što jeste, prijavljivati takve taksiste u udruženje stalno ... ne mora se ništa postići ali ako jedan takav dobije u mjesecu 3-4 prijave, pa valjda i tamo ima neko da se zapita s kakvim mamlazom posla imaju ... takse se i vade nato, covjek sa bolesnim ocem, ljudi sa kolicima i bebom ... .dakle nemoćni ljudi, ko ih jebe.

danas je nazalost taksistama cilj dnevno nafatan dvojicu arapa da ih odure i oni dobri ... doslo je vrijeme da nece da voze ni relcije od 5-6 km.
Vjeruj da njih u udruzenju zaboli spolovilo za sve marifetluke koje rade clanovi. Apsolutno ih ne interesuje. Jedino ako neko od kolega prijavi kolegu da mu je "klepio voznju" ili neki belaj sa drugim kolegama. onda se malo kao trznu.
To znam iz provjerenih izvora.
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#5615 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zavezata-vreca »

udruženje je prva instanca, ako to ne radi, ima inspekcija jedna druga treca ... samo sto smo mi ko narod em lijeni em pičke, nemoj se zamjerat ko s kim imas posla ... nema niko muda da ide do kraja
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5616 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by amar1994 »

navodno ne smiju svi ni taxirat mercedsima jacim , kao da se ne zamjeraju ovima :lol: :lol: , izvor pouzdan :-) :D

ja bi mu sa RR dosao na stand iz inata :lol:
User avatar
drag_gost
Posts: 5537
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5617 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drag_gost »

dječak sa šibicama wrote:Necu grijesiti duse, ima jako finih taksista, prijatnih, ugodni ljudi.

Ali zbog ovoh klosara kao sto je njihov predsjednik, kad koristim taxi, koristim Samir Emir ili Crveni. Na zalost, velika vecina taxa su samodopadni umisljeni papci koji se ponasaju kao da on tebi placa turu a ne ti njemu. Govnari u vecini, od ponasanja van vozila do ponasanja u vozilu.

Klasicni oni saneri.
Kolike pare zaradjuju nije ni cudo sto se tako ponasaju. Zaradjuju vise nego neki direktori.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5618 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Qler »

Pazi ovo, ja u Moskvi nedavno, i od aerodroma do hotela, Uber mi uzme 1000 rublji, prije mene, sletile kolege i uzele taxi, ista relacija 5500 rublji :D evo me sad u Puli i kazu mi nemoj taxijem, samo ce te oguliti dzaba bagra. Tako da nisu nasi nista ni bolji ni losiji od ostalih. Sve je to u 5 deka...

edit:

a to koliko zaradjuju, to stvarno ne treba da nas zanima, ljudi rade svoj posao, i koliko ko zaradjuje odredjuje trziste, pogotovo danas, a ne sprema... Konobar u dobrom kaficu ubija vise para nego direktor bilo koje drzavne agencije..
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#5619 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Qler wrote:..........a to koliko zaradjuju, to stvarno ne treba da nas zanima, ljudi rade svoj posao, .........
E ovo je magicna formula svega oko cega se ovdje raspravlja.
Znaci jedan od najjednostavnijih poslova na svijetu. Sto se tice edukacije za isti. I ti neces da ga radis kako treba.
Pa stvarno.
User avatar
drag_gost
Posts: 5537
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5620 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drag_gost »

Qler wrote:
a to koliko zaradjuju, to stvarno ne treba da nas zanima, ljudi rade svoj posao, i koliko ko zaradjuje odredjuje trziste, pogotovo danas, a ne sprema... Konobar u dobrom kaficu ubija vise para nego direktor bilo koje drzavne agencije..
Dobro, onda ti zabrani novinama da pisu kolike su plate fudbalerima. Pocni od kosarke ipak.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#5621 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by rumenige_brajtner »

Sodom1 wrote:Znaci dovoljan razlog da mu kletes djecu i najmilije , jer te nije povezao :izet: ,
gori si od njega
kleteš? jarane, aj se umij malo hladnom vodom, čuj kleteš :-)
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5622 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Qler »

drag_gost wrote:
Qler wrote:
a to koliko zaradjuju, to stvarno ne treba da nas zanima, ljudi rade svoj posao, i koliko ko zaradjuje odredjuje trziste, pogotovo danas, a ne sprema... Konobar u dobrom kaficu ubija vise para nego direktor bilo koje drzavne agencije..
Dobro, onda ti zabrani novinama da pisu kolike su plate fudbalerima. Pocni od kosarke ipak.

Nisi ti mene shvatio, ali dobro da si spomenuo, prosjecan taksista i prosjecan fudbaler imaju istu SS, e sad, je li posteno da fudbaler zaradjuje milione do ovaj samo hiljade? :D kontas, neko se ubio uceci, zavrsi fakultete, i radi za par hiljada, ovaj sa srednjom ubi milione... to koliko ko zaradjuje je stvar trzista opet kazem, a ne strucne spreme...
User avatar
holowey
Posts: 8439
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#5623 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by holowey »

Qler wrote:
drag_gost wrote:
Qler wrote:
a to koliko zaradjuju, to stvarno ne treba da nas zanima, ljudi rade svoj posao, i koliko ko zaradjuje odredjuje trziste, pogotovo danas, a ne sprema... Konobar u dobrom kaficu ubija vise para nego direktor bilo koje drzavne agencije..
Dobro, onda ti zabrani novinama da pisu kolike su plate fudbalerima. Pocni od kosarke ipak.

Nisi ti mene shvatio, ali dobro da si spomenuo, prosjecan taksista i prosjecan fudbaler imaju istu SS, e sad, je li posteno da fudbaler zaradjuje milione do ovaj samo hiljade? :D kontas, neko se ubio uceci, zavrsi fakultete, i radi za par hiljada, ovaj sa srednjom ubi milione... to koliko ko zaradjuje je stvar trzista opet kazem, a ne strucne spreme...
stvar truda, ulozenog napora i sposobnosti vise nego icega drugog... jedan trenira 10-12 sati dnevno, drugi s guza na guz 6-8 sati dnevno... poredi prosjek zarade fudbalera fk vrbanjusa sa nasim taksistom :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#5624 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by sheilak »

taxisti, barem ovi iz sa taxija, su -vecinom, najniza vrsta ljudi. to sto ima zaista casnih izuzetaka, ne mijenja to da su sa taxisti u vecem broju hrpa bahatih, cesto nasilnih, sanera, koji smatraju da musterije smiju tretirati kao fukare.
na stranu njihovi nepotrebno zapocinjanje razgovora, na stranu ocita vulgarna nabacivanja i nepozvani savjeti, kukanja kako jedva spajaju kraj s krajem, itd. ali ta nasilna arogancija i bukvalno potkradanje musterija je za policiju.

kako cesto putujem, primorana sam uzeti one sa autobusne stanice (jer se vratim kasno navecer, koferi, telefon iskljucen). sta oni rade? prvo, uzmu vise putnika, po osobi zaracunaju 10 KM, dakle po voznji zarade 40 KM. ili ako te uzmu samu, zaracunaju mi za udaljenost koja inace kod crvenog taxija kosta 8 KM, 14. nije mi se jednom desilo da se posvadjam s njima, taxistu koji mi je zaracunao 14 KM sam bukvalno napala, kaze, onako sanerski ubehuceno, ja sam gospodin covjek, vozio bih te i besplatno da si mi rekla da nemas para...
ili isto tako zovem taxi da me vozi na stanicu, dolazi nesto stariji lik, 50ak godina, kozna jakna, mercedes. prvo je promasio adresu, onda se vracao u rikverc i kaze, zasto vas cekam ovako dugo (a ja njega cekala). kad mi je vidio kofer, bukvalno se izderao na mene "jel ja sad to moram izlaziti?! ubaci kofer na zadnje sjediste!". morala sam ici s njim jer mi je vrijeme bilo knapp. ali ovo su samo dva primjera od mora bezobrazluka i nasilnosti sa taxija. dispecere i neizdavanje racuna ili ljutnja ako ih zamolis da ti izdaju racun da ne spominjem.

prijavljivala sam ih udruzenju bezbroj puta i nista. sad sam nasla broj Inspektorata saobracajne i cestovne inspekcije 033/770-105, pa cu sljedeci put tu. nadam se da ce tu barem biti reakcije.

btw., najgori standovi su naravno aerodrom, zeljeznicka/autobusna stanica, bbi i katedrala. ti ljudi su fakat kriminalci.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#5625 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Qler wrote:
drag_gost wrote:
Qler wrote:
a to koliko zaradjuju, to stvarno ne treba da nas zanima, ljudi rade svoj posao, i koliko ko zaradjuje odredjuje trziste, pogotovo danas, a ne sprema... Konobar u dobrom kaficu ubija vise para nego direktor bilo koje drzavne agencije..
Dobro, onda ti zabrani novinama da pisu kolike su plate fudbalerima. Pocni od kosarke ipak.

Nisi ti mene shvatio, ali dobro da si spomenuo, prosjecan taksista i prosjecan fudbaler imaju istu SS, e sad, je li posteno da fudbaler zaradjuje milione do ovaj samo hiljade? :D kontas, neko se ubio uceci, zavrsi fakultete, i radi za par hiljada, ovaj sa srednjom ubi milione... to koliko ko zaradjuje je stvar trzista opet kazem, a ne strucne spreme...
Kada bi ljudi prestali da plaćaju karte da idu na utakmice, prestali da kupuju u fan shopovima dresove i ostale rekvizite itd, tada bi i fudbaleri manje zarađivali.

Mi smo ti koji omogućavamo da fudbaler ima 10.000 ili 100.000 eura sedmično ili mjesečno, dok taksista nema.
Last edited by Hakiz on 12/07/2017 15:07, edited 2 times in total.
Post Reply