Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#5501 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Nepass »

vješalica wrote:iživljavaju se na ženama tipično za njih
Kolegica platila isto sicom, bacio joj pare kroz prozor i rekao da on nije fukara da prima sicu. Sa taxi :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5502 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vješalica »

bilo bi im bolej da prime siću da imaju vratiti kusur a ne da zaokružuju npr 4,5 na 5 km i slično
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#5503 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by upsy_daisy »

azurna_obala wrote:Jutros krenula u vojnu bolnicu, Sarajevo taxi prvi naišao i ja tako uđoh. Vozilo Dacia, vozač stariji i tako on putem opsuje sad ovome, sad onome. Uglavnom, cijena vožnje je bila 3.40 KM. Ja u novčaniku tačno toliko sitno imadoh, znači 1.00 KM, 0.50 KF i ostalo su bili sitniji feninzi. Pored toga sam imala okruglo 20 KM.

Znam da peglaju kad nemam sitno, i kontam evo imam taman. Ja njemu ove pare i još mu kažem ako hoćete provjerite vi opet, a on kao da ga neko udari i drsko mi reče ''šta ti je ovo, neću ti ja ovo brojati'' i vrati mi pare. Dobro, dobro govorim ja, kontam još će se početi derati i dam mu ono 20 KM. Da nisam ostala bez teksta i da mi je na um palo da mu račun tražim, kao što mu i piše na naljepnici na prozoru, pa bi vidjeli kako se biraju pare.

Žao mi što ga policajcu ne prijavih koji je bio tu odmah ispred i pisao kazne za ona parkirana vozila. Ne bi bilo fajde bezbeli, ali bih se bolje osjećala.
Odavno me nije ništa šokiralo kao ovaj javašluk.

Stoka bahata
Je li ti tačno uzeo 3,40 KM ili je zaokružio ili si mu ti rekla, neka u redu je pa on sam zaokružio?
Kontam da je htio bakšiš pa je zato birao pare...
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5504 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drag_gost »

Neki dan udjoh u taksi, voznja je oko 3.5 km (ostavio bih vjerovatno 4 km). Kaze taksista: "Sad' cu te voziti, ali molim te nemoj vise. Izgubim mjesto na standu zbog 3km."(7 je sati bilo, nigdje nikoga). Rekoh: "A je li? Hajde stani molim te". I izadjem.

Pa blago tebi idiote kada mozes odbiti 3 km po danasnjem vaktu. Isto kao da ne zive od toga.
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#5505 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by upsy_daisy »

drag_gost wrote:Neki dan udjoh u taksi, voznja je oko 3.5 km (ostavio bih vjerovatno 4 km). Kaze taksista: "Sad' cu te voziti, ali molim te nemoj vise. Izgubim mjesto na standu zbog 3km."(7 je sati bilo, nigdje nikoga). Rekoh: "A je li? Hajde stani molim te". I izadjem.

Pa blago tebi idiote kada mozes odbiti 3 km po danasnjem vaktu. Isto kao da ne zive od toga.
Sarajevo-taxi,to je to.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5506 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drag_gost »

Nisu svi naravno, dosta dobre raje ima tu, ali svakakvog olosa isto tako.
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#5507 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by upsy_daisy »

upsy_daisy wrote:
drag_gost wrote:Neki dan udjoh u taksi, voznja je oko 3.5 km (ostavio bih vjerovatno 4 km). Kaze taksista: "Sad' cu te voziti, ali molim te nemoj vise. Izgubim mjesto na standu zbog 3km."(7 je sati bilo, nigdje nikoga). Rekoh: "A je li? Hajde stani molim te". I izadjem.

Pa blago tebi idiote kada mozes odbiti 3 km po danasnjem vaktu. Isto kao da ne zive od toga.
Sarajevo-taxi,to je to.
edit:dobri dio njih i ne živi od toga.pa ti skontaj.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#5508 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by corsa »

drag_gost wrote:Nisu svi naravno, dosta dobre raje ima tu, ali svakakvog olosa isto tako.
Ma naravno, samo što je ovo takva tema gdje se navode samo loši primjeri, pa ispade da su svi šljam.
bosh
Posts: 51
Joined: 01/08/2012 14:51

#5509 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bosh »

Heller wrote:Crveni i koji taksi imaju stajaliste kod Johnnya na Malti :thumbup:
Za Crveni se slazem da je najbolji ali sa ovima kod Johnnya i nisam baš imao najbolja iskustva...

Nedavno prilazim prvom taxisti sa istog štanda, poziva me da sjedem kad sam rekao Shopping Centra Grbavica reče da mu je kratko i ne isplati se (odmahuje rukom i nešto ronda)... odmah izlazim i krećem prema stanici i vidim kako izlazi čovjek iz taxija koje je bilo drugo po redu i ovom prvom jebe nešto i govori pomakni se ako ti se ne radi ja ću voziti, zbog tebe stojim ovdje previše... i obojica gledaju prema meni dok mi drugi taxista staje na stanici (isto SA taxi) normalno prihvata destinaciju..
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#5510 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by xamp »

bosh wrote:
Heller wrote:Crveni i koji taksi imaju stajaliste kod Johnnya na Malti :thumbup:
Za Crveni se slazem da je najbolji ali sa ovima kod Johnnya i nisam baš imao najbolja iskustva...

Nedavno prilazim prvom taxisti sa istog štanda, poziva me da sjedem kad sam rekao Shopping Centra Grbavica reče da mu je kratko i ne isplati se (odmahuje rukom i nešto ronda)... odmah izlazim i krećem prema stanici i vidim kako izlazi čovjek iz taxija koje je bilo drugo po redu i ovom prvom jebe nešto i govori pomakni se ako ti se ne radi ja ću voziti, zbog tebe stojim ovdje previše... i obojica gledaju prema meni dok mi drugi taxista staje na stanici (isto SA taxi) normalno prihvata destinaciju..
To je poprilicno cudno jer Crveni taxi radi za platu a ne za zaradu, tako da je njima svejedno koliko traje voznja...
bosh
Posts: 51
Joined: 01/08/2012 14:51

#5511 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bosh »

xamp wrote:
bosh wrote:
Heller wrote:Crveni i koji taksi imaju stajaliste kod Johnnya na Malti :thumbup:
Za Crveni se slazem da je najbolji ali sa ovima kod Johnnya i nisam baš imao najbolja iskustva...

Nedavno prilazim prvom taxisti sa istog štanda, poziva me da sjedem kad sam rekao Shopping Centra Grbavica reče da mu je kratko i ne isplati se (odmahuje rukom i nešto ronda)... odmah izlazim i krećem prema stanici i vidim kako izlazi čovjek iz taxija koje je bilo drugo po redu i ovom prvom jebe nešto i govori pomakni se ako ti se ne radi ja ću voziti, zbog tebe stojim ovdje previše... i obojica gledaju prema meni dok mi drugi taxista staje na stanici (isto SA taxi) normalno prihvata destinaciju..
To je poprilicno cudno jer Crveni taxi radi za platu a ne za zaradu, tako da je njima svejedno koliko traje voznja...
Kod Johnnya je stand SA taxija... i govorim o njima :)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5598
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#5512 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azurna_obala »

upsy_daisy wrote:
azurna_obala wrote:Jutros krenula u vojnu bolnicu, Sarajevo taxi prvi naišao i ja tako uđoh. Vozilo Dacia, vozač stariji i tako on putem opsuje sad ovome, sad onome. Uglavnom, cijena vožnje je bila 3.40 KM. Ja u novčaniku tačno toliko sitno imadoh, znači 1.00 KM, 0.50 KF i ostalo su bili sitniji feninzi. Pored toga sam imala okruglo 20 KM.

Znam da peglaju kad nemam sitno, i kontam evo imam taman. Ja njemu ove pare i još mu kažem ako hoćete provjerite vi opet, a on kao da ga neko udari i drsko mi reče ''šta ti je ovo, neću ti ja ovo brojati'' i vrati mi pare. Dobro, dobro govorim ja, kontam još će se početi derati i dam mu ono 20 KM. Da nisam ostala bez teksta i da mi je na um palo da mu račun tražim, kao što mu i piše na naljepnici na prozoru, pa bi vidjeli kako se biraju pare.

Žao mi što ga policajcu ne prijavih koji je bio tu odmah ispred i pisao kazne za ona parkirana vozila. Ne bi bilo fajde bezbeli, ali bih se bolje osjećala.
Odavno me nije ništa šokiralo kao ovaj javašluk.

Stoka bahata
Je li ti tačno uzeo 3,40 KM ili je zaokružio ili si mu ti rekla, neka u redu je pa on sam zaokružio?
Kontam da je htio bakšiš pa je zato birao pare...

Vožnja je bila 3.40, ja imala toliko i rekla mu izvolite, imam toliko sitno i ako hoćete prebrojite jos jednom. On kaže šta vam ovo, ja vam ovo neću brojati i vraća mi pare. Onda sam.mu dala 20 KM i vratio mi je 16.50 KM.

Sta je htio i.mislio ne znam.
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#5513 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by upsy_daisy »

azurna_obala wrote:
upsy_daisy wrote:
azurna_obala wrote:Jutros krenula u vojnu bolnicu, Sarajevo taxi prvi naišao i ja tako uđoh. Vozilo Dacia, vozač stariji i tako on putem opsuje sad ovome, sad onome. Uglavnom, cijena vožnje je bila 3.40 KM. Ja u novčaniku tačno toliko sitno imadoh, znači 1.00 KM, 0.50 KF i ostalo su bili sitniji feninzi. Pored toga sam imala okruglo 20 KM.

Znam da peglaju kad nemam sitno, i kontam evo imam taman. Ja njemu ove pare i još mu kažem ako hoćete provjerite vi opet, a on kao da ga neko udari i drsko mi reče ''šta ti je ovo, neću ti ja ovo brojati'' i vrati mi pare. Dobro, dobro govorim ja, kontam još će se početi derati i dam mu ono 20 KM. Da nisam ostala bez teksta i da mi je na um palo da mu račun tražim, kao što mu i piše na naljepnici na prozoru, pa bi vidjeli kako se biraju pare.

Žao mi što ga policajcu ne prijavih koji je bio tu odmah ispred i pisao kazne za ona parkirana vozila. Ne bi bilo fajde bezbeli, ali bih se bolje osjećala.
Odavno me nije ništa šokiralo kao ovaj javašluk.

Stoka bahata
Je li ti tačno uzeo 3,40 KM ili je zaokružio ili si mu ti rekla, neka u redu je pa on sam zaokružio?
Kontam da je htio bakšiš pa je zato birao pare...

Vožnja je bila 3.40, ja imala toliko i rekla mu izvolite, imam toliko sitno i ako hoćete prebrojite jos jednom. On kaže šta vam ovo, ja vam ovo neću brojati i vraća mi pare. Onda sam.mu dala 20 KM i vratio mi je 16.50 KM.

Sta je htio i.mislio ne znam.
ja bih mu rekla a 10 feninga? :)
idiot.još trudnica.idiot na kvadrat.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5514 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by direstraits0078 »

A sto meni takav djon obraz nikad ne stane... Tacno dodje covjeku da ga uprati i plati mu voznju od 5 KM s 50 komada od 10 pfeniga. Pa nek stisne i vrati ili trazi ukrupno.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5598
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#5515 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azurna_obala »

upsy_daisy wrote:
azurna_obala wrote:
upsy_daisy wrote:
ja bih mu rekla a 10 feninga? :)

idiot.još trudnica.idiot na kvadrat.

Ma nek se nosi.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#5516 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by raoul duke »

Samo se jednom dozivljava takvo neugodno iskustvo, sljedeci put ces biti spremnija na njihove retardirane reakcije, ne samo taksista vec generalno.
User avatar
black
Posts: 17157
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#5517 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by black »

azurna_obala wrote:Jutros krenula u vojnu bolnicu, Sarajevo taxi prvi naišao i ja tako uđoh. Vozilo Dacia, vozač stariji i tako on putem opsuje sad ovome, sad onome. Uglavnom, cijena vožnje je bila 3.40 KM. Ja u novčaniku tačno toliko sitno imadoh, znači 1.00 KM, 0.50 KF i ostalo su bili sitniji feninzi. Pored toga sam imala okruglo 20 KM.

Znam da peglaju kad nemam sitno, i kontam evo imam taman. Ja njemu ove pare i još mu kažem ako hoćete provjerite vi opet, a on kao da ga neko udari i drsko mi reče ''šta ti je ovo, neću ti ja ovo brojati'' i vrati mi pare. Dobro, dobro govorim ja, kontam još će se početi derati i dam mu ono 20 KM. Da nisam ostala bez teksta i da mi je na um palo da mu račun tražim, kao što mu i piše na naljepnici na prozoru, pa bi vidjeli kako se biraju pare.

Žao mi što ga policajcu ne prijavih koji je bio tu odmah ispred i pisao kazne za ona parkirana vozila. Ne bi bilo fajde bezbeli, ali bih se bolje osjećala.
Odavno me nije ništa šokiralo kao ovaj javašluk.

Stoka bahata
Image

starijeg vozaca i ovakvu daciju vidjam na standu skenderija
corsa wrote:
drag_gost wrote:Nisu svi naravno, dosta dobre raje ima tu, ali svakakvog olosa isto tako.
Ma naravno, samo što je ovo takva tema gdje se navode samo loši primjeri, pa ispade da su svi šljam.
malo ih je dobrih, 95% su krkani
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#5518 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Ma dzonski sa dzonovima. Otvoris vrata i stavis mu na sjediste pare i izadjes.


Sent from my HTC One ME dual sim using Tapatalk
User avatar
azurna_obala
Posts: 5598
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#5519 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azurna_obala »

[quote="black]

Image

starijeg vozaca i ovakvu daciju vidjam na standu skenderija
corsa wrote:
drag_gost wrote:Nisu svi naravno, dosta dobre raje ima tu, ali svakakvog olosa isto tako.
Ma naravno, samo što je ovo takva tema gdje se navode samo loši primjeri, pa ispade da su svi šljam.

Ovakva Dacia je bila https://goo.gl/images/YbjLlY

Možda je neki stariji model, ne razumijem se u auta, ali je ovaj fazon. I ne znam postaviti sliku preko telefona na forum :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#5520 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Voze li supci u padinske dijelove, ili odbijaju voznje?
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#5521 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Gray »

dječak sa šibicama wrote:Voze li supci u padinske dijelove, ili odbijaju voznje?

Prekjučer tek 4. po redu kojeg sam zaustavio htio da vozi na širokaču, kada je ono malo snijega padalo. Rekoh kakve su vam gume kada ne možete izaći, ja bez problema izađem svaki dan.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5522 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

čudo ti nije rekao pa što sam ne izađeš... :mrgreen:
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5523 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drag_gost »

Kale taksi - prekrizen. Izgubili su jos jednu staru musteriju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#5524 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Gray wrote:
dječak sa šibicama wrote:Voze li supci u padinske dijelove, ili odbijaju voznje?

Prekjučer tek 4. po redu kojeg sam zaustavio htio da vozi na širokaču, kada je ono malo snijega padalo. Rekoh kakve su vam gume kada ne možete izaći, ja bez problema izađem svaki dan.
Jaki su ko zemlja, stoje na standu Latinska a nece na Sirokacu, Hrid.

Izgleda bi oni svi na aJrodrom, para laka.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5525 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

može im se. seru, kukaju, a realno im je predobro.
Post Reply