Sarajevski derbi

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
kakotakonikako
Posts: 3029
Joined: 25/06/2014 14:16

#34376 Re: Sarajevski derbi

Post by kakotakonikako »

Mup KS je zabranio dolazak gostujucih navijaca, Zeljo sa time nema nista. Mup KS je u nadleznosti Trojke ( mozda to ima veze za 3:0 :mrgreen: ) i neka oni refundiraju novac za karte, svakako trose nas novac.

Ove lose stvari tifoza i sa jedne i druge strane trebaju prestati. Bilo bi dobro preko vodja i jednih i drugih da se prekine a ako ne - ima policija.
Dead Man Walking
Posts: 6373
Joined: 28/05/2004 21:49

#34377 Re: Sarajevski derbi

Post by Dead Man Walking »

Vratiti pare normalno. I u kino recimo kad krenes i jaran ti se kurci za volanom i napravi udes pa ne stignes na film, oni ti vrate pare jer nisi se ti kurcio.
User avatar
donnie_darko
Posts: 1039
Joined: 11/11/2017 22:49

#34378 Re: Sarajevski derbi

Post by donnie_darko »

Jedan od zadnjih derbija na kojem sam bio je 2019 cini mi se, kad je derbi na grbavici bio odgodjen zbog snijega pa se igrao sljedeci dan. Istok jos nije bio pokriven na grbavici, mi (gostujuci navijaci) morali uci na tribinu nekoliko sati prije pocetka utakmice. Nekako taman kako smo usli na stadion snijeg je i poceo da pada, puna 3-4 sata navijanje, deranje grla, seganje s ovima na istoku i sjeveru sto ulaze. dolaze i manijaci, ne cujemo ih uopste od galame. Djeca nekakva lopataju snijeg po terenu (ne sjecam se ni je li bio novi teren tada), oni izlopataju jos toliko napada iza njih. Izlaze igraci, jos glasnije navijanje. Sega, lopta se farba u crveno sa sprejem :D Odjednom pocese debili iz nasih redova bacati baklje na sjevernu tribinu, zapali se par stolica i medju nama i ona zastitna mreza, nisam to ni vidio svojim ocima al sam vidio vodu koja dodje iz smrka vatrogasaca - Novembar je bio cini mi se ili decembar, pola tribine mokro, pola raje skinulo majice a atmosfera kao da vodimo 3:0.
Ludilo, al utakmica nikad pocet, sad vec navijamo vec debelo preko 4 sata. I djeca prestala lopatat snijeg, vidimo nesto nije uredu, staje navijanje vec postaje jasno da od utakmice nema nista.. Stize obavjest da ce se utakmica igrat sutra. Razocarenje ogromno, prvo nedjelja je bila, vise od pola nase raje koja je dosla sutra nece moci zbog posla, vec smo smi sjebani i govorimo da sutra gubimo garant. Prvo izlaze Zeljini navijaci tek nakon nekih sat vremena izlazimo i mi, ja mokar od glave do pete, smrznut sto od snijega koji pada sto od vatrogasaca. Tu vecer temperatura, paracetamoli tylol hotovi, glasa vise nema. Sutradan ga izgubimo kao i sinoc 3:0, ocekivano. Jebote fudbal :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#34379 Re: Sarajevski derbi

Post by _Reds_ »

LSD wrote: 04/03/2024 22:22 Pare svakako vratiti ljudima.
Samo ne znam ko ih treba vraćati ?

FK Željezničar sinoć nikome nije zabranio dolazak na stadion.
Onaj ko je pare uzeo, pa nije ih policija uzela, ili opet imate neki mit ?
Dead Man Walking
Posts: 6373
Joined: 28/05/2004 21:49

#34380 Re: Sarajevski derbi

Post by Dead Man Walking »

Jeste ih policija uzela u suradnji sa toljagicima. A jos su nam nakamarili i tampon zone za koje smo takodje mogli prodati karte i direktno osteceni za novac od tih mjesta.
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#34381 Re: Sarajevski derbi

Post by tutku »

Kada Fks uplati iznos od preuzetih ulaznica koje su preuzeli i prodavali svojim navijacima, naravno da Zeljo treba omoguciti svim navijacima Fks koji su kupili kartu da mogu ostvariti refundaciju.
Paradox76
Posts: 151
Joined: 08/04/2023 23:12

#34382 Re: Sarajevski derbi

Post by Paradox76 »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 04/03/2024 22:15 Valjda je normalno da bude refundacija
Žao mi je običnih ljudi koji zbog par desetina huligana nisu mogli na utakmicu

E sad jesmo mi vas rasturili, 3 gola vam zabili, super je sve bilo samo eto fkt jesu nedostajali gostujući navijači pa da bude pobjeda još slađa kada se utišate nakon 3:0 :D

Moguće da će opet dosta brzo derbi biti na Grbavici pa ćemo vidjeti šta će biti

Nadam se da će se ovi ultrasi s obje strane smiriti do tad
hrasno38 wrote: 04/03/2024 22:10
Paradox76 wrote: 04/03/2024 21:49
insaneinthebrain wrote: 04/03/2024 21:08

hoce, ponesite toljagu i sljem i pravac u mup. tamo je punkt za refundaciju. plus i licne ponesite da vam lakse uplate :thumbup:
Garant si u ekipi Zulinih go pro narkomana, inače vašeg glavnog sponzora, pa tako razmišljaš i imaš taj primitivni smisao za humor.
Podržavaš vaše huligane koji kidnapuju maloljetnike, dočekuju na autoputu, bodu noževima?


Ja sam sa svojim sinom od 10 godina uredno platio 2 karte i uopste ne podržavam bilo kakvu vrstu nasilja i huliganstva.
Da je obrnuta situacija, normalne navijače Željezničara, kojih dosta poznajem, ne bih ismijavao sto im se ne vraćaju pare od kupljenih karti zbog neodgovornih pojedinaca i huligana, koje uopste ne interesuju utakmice.
Vjeruj da bih prvi bio da se vrate pare od karti normalnim ljudima.

Velike su razlike u vašim i našim razmišljanjima, nažalost.

Živio fudbal!
Da pare treba vratiti navijacima svakako i ostati gospodin do kraja!
Svaka čast na normalnim razmišljanjima, normalnih ljudi koji vole fudbal.
Nije vise riječ niti o samoj refundaciji, vise je to sto su se svi dan poslije ušutili, pogotovo iz FKŽ, jer ipak su organizatori, moglo se nešto uraditi, gospodski, zar ne?
Na dan derbija takva stigmatizacija svakog navijača FKS, policijska represija u cijelom gradu, portali gore o aman nekim sukobima policije sa huliganima. Setajuci gradom sa sinom sam nekoliko puta jedva izbjegao specijalce, toliko nabrijane da udaraju i hapse svakog sa obilježjima FKS.
Gdje god su vidjeli navijace FKS sa obilježjima, a bio je pun grad, grubo su prilazili, tražili bilo kakav razlog za udaranje, pretres i hapšenje uz povike da je utakmica za navijače FKS završena i da idemo kući.
To se nikad nije desilo.
40 godina pratim FKS, bilo je puno većih belaja i sa jedne i sa druge strane pa se nije ovako postupalo.
I prije se dešavalo da policajci budu napadnuti od neodgovornih pojedinaca, sa puno težim povredama, nikad ovako policija nije postupila.

Očigledno je neko imao jasan plan, ocrniti sto vise sve navijače FKS.
Dead Man Walking
Posts: 6373
Joined: 28/05/2004 21:49

#34383 Re: Sarajevski derbi

Post by Dead Man Walking »

Zao mi je zbog tebe licno i ostalih normalnih ljudi, ali zasto bi Zeljo koji nema nikakve veze sa zabranom policije i koji je svaki derbi zrtva te iste policije i gubi 15-20 hiljada maraka zbog tampon zona bio obavezan namiriti stetu onima iz cijih redova dolaze uzroci zabrane? Eto vam UNFKS pa nek namiri stetu, a nek se oni ganjanju s MUPom dalje ko je kriv a ko nije.
User avatar
LSD
Posts: 27298
Joined: 24/07/2007 08:26

#34384 Re: Sarajevski derbi

Post by LSD »

_Reds_ wrote: 04/03/2024 23:09
LSD wrote: 04/03/2024 22:22 Pare svakako vratiti ljudima.
Samo ne znam ko ih treba vraćati ?

FK Željezničar sinoć nikome nije zabranio dolazak na stadion.
Onaj ko je pare uzeo, pa nije ih policija uzela, ili opet imate neki mit ?
Jel vam to Zeljo zabranio da dođete na utakmicu, pa vam on mora vratiti pare :-)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#34385 Re: Sarajevski derbi

Post by Charuga »

svi u napad wrote: 04/03/2024 17:31
Charuga wrote: 04/03/2024 10:51 Sve ja tebe razumijem oko prijašnjih zajebancija prije i poslije derbija, i o novim naraštajima koji rade to što rade.
Ali ne mogu da razumijem zeta i brata ti, koji su ravnodušni nakon onakve pobjede. Boriš se za ostanak, dobiješ u derbiju 3:0 i ti ravnodušan. Nešto sa njima dvojicom nije u redu ...

Živ bio ...
Pa naravno da s njima nesto nije uredu cim navijaju za Zelju. :-) :mrgreen: :D :thumbup:
PS ne ljuti se mala zajebancija :kiss: :thumbup: :bih:
:mrgreen:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#34386 Re: Sarajevski derbi

Post by Charuga »

VinoMadirazza wrote: 10/10/2023 09:30 uzeli slobodne dane na poslu
ne dolaze hihihihihi
Što ti je iskustvo uzimanja slobodnih dana na poslu ... 8-)
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3029
Joined: 25/06/2014 14:16

#34387 Re: Sarajevski derbi

Post by kakotakonikako »

tutku wrote: 04/03/2024 23:36 Kada Fks uplati iznos od preuzetih ulaznica koje su preuzeli i prodavali svojim navijacima, naravno da Zeljo treba omoguciti svim navijacima Fks koji su kupili kartu da mogu ostvariti refundaciju.
Kod koga su pare koje su dali navijaci Fks za karte i ko im je prodavao te karte ? Neka ih on vrati. Tako je najjednostavnije ( ako Fks nije dao te pare vec Zelji ). Ako jeste - onda navijaci Fks pravac Grbavica po pare. Prosto ko pasulj.

Ponovicu - vodje i jednih i drugih trebaju sjesti i dogovoriti prekid ovih nezeljenih dogadjanja, da ne bi policija to radila.

I treba ponoviti - zasluzena pobjeda Plavih.

@ Charuga - uvijek uzdignute glave i ponosno i u pobjedi i u porazu.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#34388 Re: Sarajevski derbi

Post by Charuga »

kakotakonikako wrote: 05/03/2024 09:35@ Charuga - uvijek uzdignute glave i ponosno i u pobjedi i u porazu.
Upravo tako ... :thumbup:

Ja to malo samo za one koji dođu kad njihov tim pobjedi, a nema ih kad je drugačija situacija. Bez obzira o kojem se timu radi ... 8-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#34389 Re: Sarajevski derbi

Post by hrasno38 »

I ja mislim da navijacima treba vratiti pare radi cistih racuna. Objektivno tih 1500 ljudi nisu krivi za ovo sve sto se desilo.
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#34390 Re: Sarajevski derbi

Post by Škobo Habu »

Crven šljemić, oj, nano!
Crven šljemić, oj, nanice!

Crven šljemić u dragana moga, oj, nano, nanice!
sakib_jebivjetric
Posts: 342
Joined: 09/02/2021 18:52

#34391 Re: Sarajevski derbi

Post by sakib_jebivjetric »

Gdje ste kupili karte?
E on nek vam vrati novac :D
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#34392 Re: Sarajevski derbi

Post by Ricken »

Paradox76 wrote: 04/03/2024 17:40 Da li će organizator utakmice vratiti novac od kupljenih karti za tribinu sjever?
Nešto su se ušutili.
Neće. Nije vam organizator zabranio dolazak. MUP KS treba da snosi štetu, kao strana koja je uvela zabranu.
Bambino Blu
Posts: 2057
Joined: 24/07/2014 15:38

#34393 Re: Sarajevski derbi

Post by Bambino Blu »

Paradox76 wrote: 04/03/2024 21:49
insaneinthebrain wrote: 04/03/2024 21:08
Paradox76 wrote: 04/03/2024 17:40 Da li će organizator utakmice vratiti novac od kupljenih karti za tribinu sjever?
Nešto su se ušutili.
hoce, ponesite toljagu i sljem i pravac u mup. tamo je punkt za refundaciju. plus i licne ponesite da vam lakse uplate :thumbup:
Garant si u ekipi Zulinih go pro narkomana, inače vašeg glavnog sponzora, pa tako razmišljaš i imaš taj primitivni smisao za humor.
Podržavaš vaše huligane koji kidnapuju maloljetnike, dočekuju na autoputu, bodu noževima?


Ja sam sa svojim sinom od 10 godina uredno platio 2 karte i uopste ne podržavam bilo kakvu vrstu nasilja i huliganstva.
Da je obrnuta situacija, normalne navijače Željezničara, kojih dosta poznajem, ne bih ismijavao sto im se ne vraćaju pare od kupljenih karti zbog neodgovornih pojedinaca i huligana, koje uopste ne interesuju utakmice.
Vjeruj da bih prvi bio da se vrate pare od karti normalnim ljudima.

Velike su razlike u vašim i našim razmišljanjima, nažalost.

Živio fudbal!
hrasno38 wrote: 05/03/2024 10:01 I ja mislim da navijacima treba vratiti pare radi cistih racuna. Objektivno tih 1500 ljudi nisu krivi za ovo sve sto se desilo.

Objektivno ako je iko izgubio pare onda je to Zeljo, prvo tempon zone onda jos nedolazak hordi i kao da vam jos mi vracamo pare radi cega ? ne kontam fakat to razmisljanje kao ono niste stigli uci jer su vasi napravili belaj sa policijom, i Zeljo da ide u minus radi VAS i VASIH ? Pa je l vam mjesto bilo sa sljemovima na GRB ? nije,je l policija kriva ? Nije ba, svi krive muriju pa i ja bih tako sprijecio ba incident vecih razmjera logicno, (tipa BBB dinamo ubisto navijaca nozem u sukobu) sta trebali su pusiti da mozda mrtva glava padne ? jer kao eto trebaju oni nekome dokazati da mogu organizvati tekmu ? Krivi ste sami za situaciju i javite se ovim mangupima sto su po GRB patrolirali ko baustelci da vam ONI refundiraju pare, jer zbog NJIH niste usli na stadion i zbog NJIH necemo mi ici u minus. Kad pitarska glava uspije to skontat bit ce dobro.

Evo bas citam ko vam je pohapsen u onoj akciji, pa je l ima iko da je rodjen u Sarajevu i da navija za vas, sve nesto bugojno, gorazde, tuzla itd...prava FGR dosla za derbi da navija....

I PS: Ovaj sto spominje zuku go pro narkomane itd...nema potrebe za imenima na forumu to prvo, drugo ti go pro narkomani treniraju i bave se sportom nego vise od pola forumasa ovdje sa stomacima do zuba i razvaljenih zuba od alkohola i cigara. Tako da nema potrebe da prozivas nekoga narkomanom, ako voli da se tuce ne znaci da je narkoman, a previse forisarte da je kriminal na nasoj tribini, zaboravljajuci ko vam je glavni na sjeveru 25togodisnjak koji je pucao na dosta ljudi po gradu i vec odavno mafija. Znate o kome je rijeci ziv bio :)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#34394 Re: Sarajevski derbi

Post by Charuga »

Paradox76 wrote: 04/03/2024 17:40 Da li će organizator utakmice vratiti novac od kupljenih karti za tribinu sjever?
Nešto su se ušutili.
https://www.klix.ba/sport/nogomet/unfks-objavio-kada-ce-se-vrsiti-povrat-novca-za-sve-one-koji-su-kupili-ulaznicu-za-derbi/240305079
"Obavještavamo sve navijače FK Sarajevo koji su kupili ulaznicu za derbi da će se povrat novca za istu vršiti u prostorijama UNFKS Shopa u Privrednom gradu Skenderija u četvrtak i petak u periodu od 15:00 do 20:00 sati", navodi se u njihovoj objavi.
Ušutili se, dobro si ti.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#34395 Re: Sarajevski derbi

Post by Logovan »

Ma jebo pare, ne treba mi niko ništa vraćati. :-)
User avatar
luckylaka
Posts: 22521
Joined: 15/01/2010 06:28

#34396 Re: Sarajevski derbi

Post by luckylaka »

Mjesec je Ramazana,vrijeme prastanja.Halalite pare,sevap je
Paradox76
Posts: 151
Joined: 08/04/2023 23:12

#34397 Re: Sarajevski derbi

Post by Paradox76 »

Bambino Blu wrote: 05/03/2024 12:21
Paradox76 wrote: 04/03/2024 21:49
insaneinthebrain wrote: 04/03/2024 21:08

hoce, ponesite toljagu i sljem i pravac u mup. tamo je punkt za refundaciju. plus i licne ponesite da vam lakse uplate :thumbup:
Garant si u ekipi Zulinih go pro narkomana, inače vašeg glavnog sponzora, pa tako razmišljaš i imaš taj primitivni smisao za humor.
Podržavaš vaše huligane koji kidnapuju maloljetnike, dočekuju na autoputu, bodu noževima?


Ja sam sa svojim sinom od 10 godina uredno platio 2 karte i uopste ne podržavam bilo kakvu vrstu nasilja i huliganstva.
Da je obrnuta situacija, normalne navijače Željezničara, kojih dosta poznajem, ne bih ismijavao sto im se ne vraćaju pare od kupljenih karti zbog neodgovornih pojedinaca i huligana, koje uopste ne interesuju utakmice.
Vjeruj da bih prvi bio da se vrate pare od karti normalnim ljudima.

Velike su razlike u vašim i našim razmišljanjima, nažalost.

Živio fudbal!
hrasno38 wrote: 05/03/2024 10:01 I ja mislim da navijacima treba vratiti pare radi cistih racuna. Objektivno tih 1500 ljudi nisu krivi za ovo sve sto se desilo.

Objektivno ako je iko izgubio pare onda je to Zeljo, prvo tempon zone onda jos nedolazak hordi i kao da vam jos mi vracamo pare radi cega ? ne kontam fakat to razmisljanje kao ono niste stigli uci jer su vasi napravili belaj sa policijom, i Zeljo da ide u minus radi VAS i VASIH ? Pa je l vam mjesto bilo sa sljemovima na GRB ? nije,je l policija kriva ? Nije ba, svi krive muriju pa i ja bih tako sprijecio ba incident vecih razmjera logicno, (tipa BBB dinamo ubisto navijaca nozem u sukobu) sta trebali su pusiti da mozda mrtva glava padne ? jer kao eto trebaju oni nekome dokazati da mogu organizvati tekmu ? Krivi ste sami za situaciju i javite se ovim mangupima sto su po GRB patrolirali ko baustelci da vam ONI refundiraju pare, jer zbog NJIH niste usli na stadion i zbog NJIH necemo mi ici u minus. Kad pitarska glava uspije to skontat bit ce dobro.

Evo bas citam ko vam je pohapsen u onoj akciji, pa je l ima iko da je rodjen u Sarajevu i da navija za vas, sve nesto bugojno, gorazde, tuzla itd...prava FGR dosla za derbi da navija....

I PS: Ovaj sto spominje zuku go pro narkomane itd...nema potrebe za imenima na forumu to prvo, drugo ti go pro narkomani treniraju i bave se sportom nego vise od pola forumasa ovdje sa stomacima do zuba i razvaljenih zuba od alkohola i cigara. Tako da nema potrebe da prozivas nekoga narkomanom, ako voli da se tuce ne znaci da je narkoman, a previse forisarte da je kriminal na nasoj tribini, zaboravljajuci ko vam je glavni na sjeveru 25togodisnjak koji je pucao na dosta ljudi po gradu i vec odavno mafija. Znate o kome je rijeci ziv bio :)
Ocigledno nisi shvatio poentu moje price.
Vise puta su bili veći belaji pa nikom nije zabranjeno da bodri svoj tim.
Niti u jednoj upravi kluba ne postoje ljudi koji bi konačno našli normalnu riječ da vise nema nekih prepucavanja sa kartama, tribinama, organizacijama derbija i slično.
Od njih sve kreće i kada bi oni shvatili sta je derbi puno bi lakše bilo sve.
Uvijek će biti huligana i njihove furke i po meni to se može riješiti.
Zar treba da padne mrtva glava da bi se onda nešto uradilo?
Možda nisi upućen, ali zadnjih godinu dana se dešavaju jako ružne stvari u gradu i vjeruj da su tvoji navijači ili huligani u većini slučajeva inicijatori.
Ne misli da branim HZ, apsolutno ima i kod nas svega.
Dosta toga nema u medijima, ali vjeruj da situacija izmiče kontroli.
I kakve veze ima odakle je navijač FKS?
Jako primitivna i malograđanska opaska.

Da nisi i ti slučajno bio na autoputu neku noć sa ovim sto treniraju, pošteni uzorni momci, kada su napali kamenjem autobus sa HZ koji su se vraćali iz BL?
Mnogi portali su objavili ko je sve uhapsen.
Sta misliš, je li tu mogao neko nedužan poginuti?
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#34398 Re: Sarajevski derbi

Post by internazionale »

Škobo Habu wrote: 05/03/2024 10:05 Crven šljemić, oj, nano!
Crven šljemić, oj, nanice!

Crven šljemić u dragana moga, oj, nano, nanice!
Kad ti neki Zula upravlja klubom, vodi pressice kluba... onda kao rezultat dobiješ ovakvog simpatizera

Meni djeluje kao Zulina bumbatre :izet:
Labirint
Posts: 2003
Joined: 24/06/2013 14:37

#34399 Re: Sarajevski derbi

Post by Labirint »

luckylaka wrote: 05/03/2024 13:18 Mjesec je Ramazana,vrijeme prastanja.Halalite pare,sevap je
Kod vas je ramazan vazda, halal, sevap, oprost, sadaka ...mantra
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34400 Re: Sarajevski derbi

Post by omega369 »

sakib_jebivjetric wrote: 05/03/2024 10:19 Gdje ste kupili karte?
E on nek vam vrati novac :D
Kakvo seljecko razmisljanje :-) :-) tipicno

Sta, zeljeznicar poklonio UFKS 1500 karata, oni sami prodaju i uzmu lovu. Ti fakat vjerujes u to?!
Post Reply