Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#276 Re: Sarajevska zicara?

Post by archi_a »

Šta reći, osim...... Sram vas bilo, pi..a vam materina, nesposobna, sitnoublehaška, bezobrazna !!!!!

Čašu vode niste sposobni da sačuvate. I voda bi isparila. :oops:
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#277 Re: Sarajevska zicara?

Post by Maharadza »

Odlazi ivo jebem te stara i nesposobna! :evil:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#278 Re: Sarajevska zicara?

Post by zipoo »

Ovo im je i trebalo. Glupani
User avatar
mayab
Posts: 27021
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#279 Re: Sarajevska zicara?

Post by mayab »

Videći kako stvari generalno idu u našoj banana republici, moj zaključak je da se relevantne osobe nisu mogle ugraditi u tom projektu , jer je to kao navodno privatna donacija tog stranca , i onda se nista nije ni radilo, nego opstruiralo i čekalo da lik popizdi i sve batali!
A sada se radi fino sa NAŠIM parama, a tu onda ima prostora konačno za UGRADBU , ha ja!
Ja ipak :bih: , i nadam se da će njeni zlotvori kad tad odgovarati , ali dok su još "na ovom svijetu"
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#280 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#281 Re: Sarajevska zicara?

Post by karanana »

sad lik ispade kriv sto se povuko?

da je pametan ne bi tolike milione ni nudio ovdje.
sram ih bilo. objavili da je sve spremno za gradnju isti dan kad je lik objavio da povlaci pare.

sta se to spremilo/zavrsilo/odradilo jucer a nije moglo prije mjesec, dva ili godinu?

jel pricamo o imovinskim pravima?
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#282 Re: Sarajevska zicara?

Post by trambusek88 »

Vjerovatno što neko reče, neko se tu možda nije mogao ugraditi.

Lik je povukao pare sa starom godinom, i koliko sam skontao javio se njegov predstavnik nakon što su ovi spomenuli tu donaciju kao da je još aktuelna.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#283 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

Ma jebat ga...vala iskreno meni je i na vrh glave donacija. Skoplje svoju zicaru zavrsilo sa cca. 7 mil EUR. Ne kontam kako to oni mogu, mi ne mozemo.

Image

Image

Image

Image

Zar nije logicnije odradit posao kako treba, nego polovno. Ako bi sad napravili zicaru za te donirane gondole, pretpostavljam da bi kasnije kupovinom novijih modernijih godnola, opet morali mijenjati zicaru, jer sigurno nesta ne bi odgovaralo. Pa gdje su popravke, rezervni dijelovi itd.

Da ne govorimo o turističkom bumu Sarajeva proteklih godina, negdje pročitah da je prosle godine bilo tri puta vise turista nego za vrijeme olimpijade!!! Hej!
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#284 Re: Sarajevska zicara?

Post by karanana »

jedno su donirane gondole a drugo je donirana kesh lova.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#285 Re: Sarajevska zicara?

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 22/03/2016 12:44, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#286 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

selotejp wrote:Pitanje sta je i taj lik zrazio ... Danas kad neko hoce marku da ti pokloni dobro razmisli zasto tivto neko daje. Ovdje je rijec o milionima. Stranac koji nema veze sa sarajevom da ulaze tu :-) malo cudno. Mada meni je jos cudnije da se pod svaku cijenu treba graditi zicara .... Sta to ima na trebevicu koji sadrzaji da bi se hrlilo gore. Opet bi gore oko zadnje stanice hadzije napucale kafancuge zene bi prodavale sir i priglavke i to ti je to. Prosetaj provrti se ko muha bez glave slikaj se i pohiti kuci da turis na fb. Al nakon kafe od 3 km i ustipaka od 8 km.
Smucanje na Brusu :oops:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#287 Re: Sarajevska zicara?

Post by dječak sa šibicama »

Ono kad Skopje ima zicaru, a Sarajevo nema, pa se kao sprda sa vukojebinama i Sarajevo je kao metropola :lol:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#288 Re: Sarajevska zicara?

Post by VjecitiStudent »

selotejp wrote:Pitanje sta je i taj lik zrazio ... Danas kad neko hoce marku da ti pokloni dobro razmisli zasto tivto neko daje. Ovdje je rijec o milionima. Stranac koji nema veze sa sarajevom da ulaze tu :-) malo cudno. Mada meni je jos cudnije da se pod svaku cijenu treba graditi zicara .... Sta to ima na trebevicu koji sadrzaji da bi se hrlilo gore. Opet bi gore oko zadnje stanice hadzije napucale kafancuge zene bi prodavale sir i priglavke i to ti je to. Prosetaj provrti se ko muha bez glave slikaj se i pohiti kuci da turis na fb. Al nakon kafe od 3 km i ustipaka od 8 km.
Ima zraka, za promjenu.
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#289 Re: Sarajevska zicara?

Post by trambusek88 »

dječak sa šibicama wrote:Ono kad Skopje ima zicaru, a Sarajevo nema, pa se kao sprda sa vukojebinama i Sarajevo je kao metropola :lol:
Ono kad Lukavac ima Žičaru a Sarajevo nema

luxferre
Posts: 663
Joined: 25/07/2009 00:23

#290 Re: Sarajevska zicara?

Post by luxferre »

trambusek88 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ono kad Skopje ima zicaru, a Sarajevo nema, pa se kao sprda sa vukojebinama i Sarajevo je kao metropola :lol:
Ono kad Lukavac ima Žičaru a Sarajevo nema

Pa I tu nismo mi nego stranci izgradili. Nažalost.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#291 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

dezurni_ucenik wrote:Lik hladno htio da pokloni 7 miliona maraka!!! I onda kazu ne valjaju amerikanci, ne valje evropljani...
Ne.

Lik je htio da nam pokloni robe, tj. gondole u vrijednosti od 6-7 miliona KM. To nije isto.

Ko ih je procijenio i kako? Radi se o polovnjacama. Proracun je da za nasu zicaru treba cca. 16 miliona jel. Skoplje novu uradilo za 14 mil.

Dakle, nije ono eto palo mu na um odoh lupit 6-7 miliona u nekakvo Sarajevo? Zasto bi... Pa onda je logicnije da bude investitor, da ima neki povrat jebote.

Isto kao i sa ovim turskim tramvajima, autobusima...ljudi se rjesavaju smeca ba. I ocito im je to lakse donirati, nego se jebavati sa skladistenjem istoga, i sigurno je i skupo to i davati na otpad...nije to bas ko kod nas uzmes frizider odvuces na planinu i zafrljacis ga u provaliju. Tako bosnjo reciklira. U uredjenim zemljama ne ide to tek tako i nije se bas jednostavno rijesiti smeca.

Sto se mene tice vise bih volio da se napravi kako treba, tj. novo napravi brate kako ti odgovara po narudzbi - ili je nemoj pravit nikako.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#292 Re: Sarajevska zicara?

Post by karanana »

Thorgerson wrote:
dezurni_ucenik wrote:Lik hladno htio da pokloni 7 miliona maraka!!! I onda kazu ne valjaju amerikanci, ne valje evropljani...
Ne.

Lik je htio da nam pokloni robe, tj. gondole u vrijednosti od 6-7 miliona KM. To nije isto.

Ko ih je procijenio i kako? Radi se o polovnjacama. Proracun je da za nasu zicaru treba cca. 16 miliona jel. Skoplje novu uradilo za 14 mil.

Dakle, nije ono eto palo mu na um odoh lupit 6-7 miliona u nekakvo Sarajevo? Zasto bi... Pa onda je logicnije da bude investitor, da ima neki povrat jebote.

Isto kao i sa ovim turskim tramvajima, autobusima...ljudi se rjesavaju smeca ba. I ocito im je to lakse donirati, nego se jebavati sa skladistenjem istoga, i sigurno je i skupo to i davati na otpad...nije to bas ko kod nas uzmes frizider odvuces na planinu i zafrljacis ga u provaliju. Tako bosnjo reciklira. U uredjenim zemljama ne ide to tek tako i nije se bas jednostavno rijesiti smeca.

Sto se mene tice vise bih volio da se napravi kako treba, tj. novo napravi brate kako ti odgovara po narudzbi - ili je nemoj pravit nikako.
jesi ti siguran u ovo da je donacija ovog lika ustvari gondole koje su dosle tu u kanton sarajevo prije 3 godine?
i gore kod skoplja si to spomeno, ja rekoh da su gondole odvojen slucaj od ove love.
ne znam otkud ti ta informacija. mislim, mozda je tacna, mozda ja nisam skonto da su stare gondole = likova donacija. nekako ih nikad ne spominju zajedno.

edit: evo sad procitah, gondole je donirala svicarska opstina grachen ili tako nekako.
dakle gondole nemaju veze sa likom i njegovim keshom. lik bi dao zivu lovu.

cuj rjesavaju se smeca. pa opet kazem, ova opstina je za gondole za metalni otpad mogla dobiti par stotina hiljada eura.
cuj skupo davati na otpad. haj meni donesi koliko god hoces metalnog otpada kojeg hoces na posten nacin da se rijesis da ga ne bacas u provaliju. evo ja ti necu nista naplatiti sto mi donosis to.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#293 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

Da, upravu si, pogrijesio sam. Ali ne puno.

Kakva ba ziva lova? Ko ce dat tek tako 6 miliona maraka?
SARAJEVO, Edmond Oferman iz švajcarskog zimskog centra Grahen danas je gradu Sarajevu ponudio privatnu donaciju u iznosu od 3,8 miliona švajcarskih franaka za obnovu trebevićke žičare.

Riječ je o materijalnoj donaciji koja uključuje elektromehaničku instalaciju, sačinjenu od upravljačke jedinice i motora, koju će isporučiti i instalirati specijalna međunarodna kompanija prema izboru Ofermana, saopšteno je iz Gradske uprave Sarajeva.

U svojoj ponudi, Oferman je istakao podršku stručnog tima švajcarskih inženjera, te uslov da sve bude instalirano i provedeno prema evropskim standardima.

Uslov koji je Oferman postavio je i to da do kraja maja 2015. godine bude postavljen prvi stub, kako bi se pristupilo instalaciji elektromehaničke opreme.

Gradonačelnik Sarajeva Ivo Komšić, koji se sastao danas sa švajcarskom delegacijom, predvođenom ambasadorom Švajcarske u BiH Andreom Šalerom, zahvalio je na velikodušnoj donaciji, i istako da je njom kompletirana već ranije donirana oprema za trebevićku žičaru.

Šef Kabineta gradonačelnika Istočnog Sarajeva Igor Golijanin izrazio je zahvalnost na donaciji i naglasio da se ne radi samo o obnovi žičare, nego i o revitalizaciji Trebevića kao olimpijskog i turističkog centra.

On se saglasio sa Komšićem da kompletan projekat treba posmatrati kao jedinstven projekat Sarajeva i Istočnog Sarajeva.

Predstoji formiranje ekspertskog tima sačinjenog od domaćih i švajcarskih stručnjaka koji će obaviti sve pripreme kako bi se krenulo sa projektom.

Šaler je pozvao gradske vlasti da iskoriste ovu donaciju na najbolji mogući način.

„Ovo je jedan od prvih infrastrukturalnih projekata koji povezuje Sarajevo i Istočno Sarajevo“, istakao je Šaler, te dodao da švajcarska Ambasada u BiH, zajedno sa Delegacijom EU u BiH, podržava privatnu i velikodušnu ponudu Ofermana.

Holger Šreder, član delegacije ispred Evropske komisije koja je finansirala studiju izvodljivosti, podržao je projekat obnove trebevićke žičare i naglasio spremnost i otvorenost za dalju podršku, pogotovo kad je riječ o iskorištavanju turističkih potencijala i buduće turističke ponude Trebevića. Srna
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#294 Re: Sarajevska zicara?

Post by Logovan »

Pazi gore ankete.

Sve godine su prošle. Daj novu anketu.
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#295 Re: Sarajevska zicara?

Post by trambusek88 »

Predlažem opcije

21. vijek
22. vijek
23. vijek
24. vijek
25. vijek
Nikad
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#296 Re: Sarajevska zicara?

Post by Logovan »

:lol: :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#297 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

Logovan wrote:Pazi gore ankete.

Sve godine su prošle. Daj novu anketu.
Imas nikad.
To jos nije proslo.

Strpi se.
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#298 Re: Sarajevska zicara?

Post by trambusek88 »

Bezze samo ova jedna opcija, trebalo bi dodati i opciju "a možda ni tad" :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#299 Re: Sarajevska zicara?

Post by Logovan »

Thorgerson wrote:
Logovan wrote:Pazi gore ankete.

Sve godine su prošle. Daj novu anketu.
Imas nikad.
To jos nije proslo.

Strpi se.
Ok, strpit ću se. Možda bude nikad, valjda će se dočekati.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#300 Re: Sarajevska zicara?

Post by vješalica »

biće 2016 godine
po hidžri
Post Reply