Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#1 Sarajevska zicara?

Post by sarajevsko_pivo »

Sta bi sa ovim projektom?

Dok je bilo Semihe pricale se jos nesto, ali sad nesto.

Koliko ja znam dio zarade Duhova Sarajeva je trebao otici u obnovu zicare.

Image
Last edited by sarajevsko_pivo on 20/11/2010 14:54, edited 1 time in total.
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#2 Re: Sarajevska zicara?

Post by sarajevsko_pivo »

Image
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#3 Re: Sarajevska zicara?

Post by sarajevsko_pivo »

User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#4 Re: Sarajevska zicara?

Post by Skyfox »

cudi me da nema intereras za obnovu, nije da nasi ne znaju uzeti lovu gdje mogu, a od zicare bi bas mogli...
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#5 Re: Sarajevska zicara?

Post by chengaba »

Žičara ako se izgradi prolazila bi kroz oba entiteta, a to je kod nas za uraditi nešto :skoljka: :run:
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#6 Re: Sarajevska zicara?

Post by samo malo »

sarajevsko_pivo wrote:
Koliko ja znam dio zarade Duhova Sarajeva je trebao otici u obnovu zicare.

Image
Ako je ovo njesra od filma zaradilo i marku, ja cu sam napraviti zicaru do Trebevica.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#7 Re: Sarajevska zicara?

Post by samo malo »

chengaba wrote:Žičara ako se izgradi prolazila bi kroz oba entiteta, a to je kod nas za uraditi nešto :skoljka: :run:

Vidikovac je u Federaciji, mensicini.

U tom slucaju zicara je samo federalna.

Ali fakat je sramota da ni 15 godina nakon rata, Sarajevo nema jedan od svojih prijeratnih simbola. Nista uzbudljivije nego kad kabina odozgo prodje Colinu kapu (ono mjesto gdje imas osjecaj da vrhove borova mozes rukom dohvatiti) i onda imas osjecaj kao da propadas dole u provaliju :thumbup:
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#8 Re: Sarajevska zicara?

Post by Baltazar_khan »

samo malo wrote:
sarajevsko_pivo wrote:
Koliko ja znam dio zarade Duhova Sarajeva je trebao otici u obnovu zicare.

Image
Ako je ovo njesra od filma zaradilo i marku, ja cu sam napraviti zicaru do Trebevica.
Severina. Bolji joj je onaj film gdje je radnja smještena u jahti :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

samo malo wrote:
sarajevsko_pivo wrote:
Koliko ja znam dio zarade Duhova Sarajeva je trebao otici u obnovu zicare.

Image
Ako je ovo njesra od filma zaradilo i marku, ja cu sam napraviti zicaru do Trebevica.
:lol: :lol: :lol:

A ja konto da im je Severina zdrmala lovu za zicaru :cry:
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

Pa dobro ako necemo zicarom na Trebevic mozda odemo gondolom na Jahorinu :-)


Gondola Pale-JahorinaIz Sarajeva ponovo lijepe vijesti koje najavljuju da bi se u budućnosti do Jahorine moglo gondolom iz Pala, a nakon toga i skijaškom stazom nazadKako javlja Jahorinalive.net u Sarajevu je ovih dana na posebnoj sjednici SO Pale usvojen plan kojim bi se stvorili preduvjeti za izgradnju "Jahorina ekspress" gondole.

Optimistični planovi najavljuju kako bi se ovim projektom, vrijednim više od 15 milijuna Eura, Jahorina i Pale povezali već početkom sezone 2011/2012, a radovi bi trebali početi već na proljeće.

Izgradnja sjedeće gondole s kabinama za dvanaestoro ljudi, koja bi put Pale-Jahorina prevaljivala za 15-ak minuta, povjerena je renomiranoj tvrtki Leitner, a u planu je i izgradnja međustanice na Ravnoj planini, za sve one željne bavljenja nordijskim disciplinama.

U podnožju gondole izgradit će se i parking za više od 500 osobnih vozila te 35 autobusa, a druga faza projekta uključivala bi čak i izgradnju nove staze koja bi se spuštala sa Jahorine do parkinga na Palama.

Nakon šesterosjeda u prošloj sezoni, te izgradnje sustava umjetnog zasnježenja u ovoj sezoni, ovo su zaista lijepe i hvalevrijedne vijesti s Jahorina koja se polako, ali sigurno, pretvara u moderni skijaški centar kakav je i zaslužila biti.
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#11 Re: Sarajevska zicara?

Post by photo »

Edin H. wrote:Pa dobro ako necemo zicarom na Trebevic mozda odemo gondolom na Jahorinu :-)


Gondola Pale-JahorinaIz Sarajeva ponovo lijepe vijesti koje najavljuju da bi se u budućnosti do Jahorine moglo gondolom iz Pala, a nakon toga i skijaškom stazom nazadKako javlja Jahorinalive.net u Sarajevu je ovih dana na posebnoj sjednici SO Pale usvojen plan kojim bi se stvorili preduvjeti za izgradnju "Jahorina ekspress" gondole.

Optimistični planovi najavljuju kako bi se ovim projektom, vrijednim više od 15 milijuna Eura, Jahorina i Pale povezali već početkom sezone 2011/2012, a radovi bi trebali početi već na proljeće.

Izgradnja sjedeće gondole s kabinama za dvanaestoro ljudi, koja bi put Pale-Jahorina prevaljivala za 15-ak minuta, povjerena je renomiranoj tvrtki Leitner, a u planu je i izgradnja međustanice na Ravnoj planini, za sve one željne bavljenja nordijskim disciplinama.

U podnožju gondole izgradit će se i parking za više od 500 osobnih vozila te 35 autobusa, a druga faza projekta uključivala bi čak i izgradnju nove staze koja bi se spuštala sa Jahorine do parkinga na Palama.

Nakon šesterosjeda u prošloj sezoni, te izgradnje sustava umjetnog zasnježenja u ovoj sezoni, ovo su zaista lijepe i hvalevrijedne vijesti s Jahorina koja se polako, ali sigurno, pretvara u moderni skijaški centar kakav je i zaslužila biti.
pametni ljudi, dok se u sarajevu nesto dogovaraju, seru, izmisljaju, ljudi rade. ne cekaju nikoga vec rade. bjelasnica ima sistem za vjestacki snijeg koji jos nije placen pa nije u upotrebi. jahorina se veze sa palama, a bila je ideja da se napravi zicara iz hrasnice do igmana. pa i to sada stoji. dotle, pametni ljudi naprave projekat, dogovore se, nadju investitora i hajde u realizaciju. zato ce jahorina i ove godine biti posjecenija od bjelasnice 100 puta a svake godine je sve vise i vise.

samo idioti sjede u sarajevu. nema pametnog covjeka kome mozes povjeriti neki projekat pa da ga gura i dovede do kraja. svi uhljebljuju neke svoje rodjake, prijatelje i sta ti ja znam a nista se ne pomjera sa mrtve tacke.

za to vrijeme pametni ljudi nadju nekoga ko zna posao, plate mu koliko trazi i onda uzivaju u iskoristavanju napravljenog.

sarajlije sve nesto pametni a nigdje pameti u ovolikom gradu.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#12 Re: Sarajevska zicara?

Post by gurabija78 »

sarajevsko_pivo wrote:Sta bi sa ovim projektom?

Dok je bilo Semihe pricale se jos nesto, ali sad nesto.

Koliko ja znam dio zarade Duhova Sarajeva je trebao otici u obnovu zicare.

Image

vjerovatno film nije nista zaradio... ko ga je pogledao, bice mu jasno i zasto....
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#13 Re: Sarajevska zicara?

Post by BiH-x »

Iduće godine počinje revitalizacija trebevićke žičare

Revitalizacija trebevićke žičare ako sve bude išlo po planu trebala bi početi iduće godine, a Fizibiliti studija žičare koju su uradili stručnjaci sa Ekonomskog instituta iz Sarajeva već je dobila pozitivno mišljenje od strane Gradskog vijeća Grada Sarajeva.


Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen u intervju za FTV potvrdio je ovu informaciju, ističući kako su prijatelji iz Švajcarske zainteresovani za ovaj projekt i kako će pomoći sa doniranjem velikog dijela opreme koji se nalazi u odličnom stanju, što su i potvrdili naši inžinjeri.


U maju iduće godine već bi se trebalo krenuti sa demontiranjem opreme u Švajcarskoj. Nova žičara će kako je potvrdio gradonačelnik Sarajeva biti mnogo bolja od prethodne, sa savremenom polaznom i završnom stanicom.


Grad Sarajevo već je obavio i preliminarne razgovore sa Evropskom komisijom koja bi navodno ako sve bude išlo po planu trebala donirati 1,5 milion eura za izgradnju polazne i završne stanice žičare.

Također, Grad Sarajevo je na nedavno održanoj sjednici Gradskog vijeća trebevićku žičaru svrstao među kapitalne projekte u 2011. godini zašto je i osigurao tri miliona maraka.

E. Ko.


http://www.ekapija.ba/website/bih/page/381560


-





Drzim fige
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#14 Re: Sarajevska zicara?

Post by cappy_tempo »

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/101228070

ne kontam,budjet kantona oko 700 miliona,a nemaju 16 miliona za zicaru...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#15 Re: Sarajevska zicara?

Post by The 51st State »

valja nadolmiti preko 10.000 javnih sluzbenika.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#16 Re: Sarajevska zicara?

Post by valterbranisarajevo »

Ja mislim da je situacija sa obnovom žičare puno bolja nego što se misli. Sinoć je na dnevniku TVSA bio prilog. Sarajevo-x je u svom članku prenio sljedeće:Grad Sarajevo obavio je preliminarne dogovore s Delegacijom Evropske unije u BiH da, u skladu s procedurama dodjele donatorskih sredstava, razmotre zahtjev Grada za finansiranje obnove Trebevićke žičare. Međutim, Behmen je u izjavi za TVSA rekao još nešto: EU je dala načelnu saglasnost da financira projekat S obzirom da su oni već financirali dosta toga , pa i turističke projekte smatram da nisu lažovi i da će ispuniti obećanje. :thumbup:

Uglavnom zaključak priloga je bio da bi žičara mogla proraditi 2012. godine...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#17 Re: Sarajevska zicara?

Post by StupskaBitanga »

Po meni najgori dio teksta koji sam pročitao je kada je Behmen rekao tražit ćemo donacije :x :x :x :x :x :x :x
Jesmo li mi sposobni za išta drugo osim traženja donacija i humanitarne pomoći
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#18 Re: Sarajevska zicara?

Post by madner »

StupskaBitanga wrote:Po meni najgori dio teksta koji sam pročitao je kada je Behmen rekao tražit ćemo donacije :x :x :x :x :x :x :x
Jesmo li mi sposobni za išta drugo osim traženja donacija i humanitarne pomoći
Sto ako su uspjeli napraviti program i uzeti iz EU fondova to je za pohvaliti.
16 miliona iz EU kase u nasu, sta je tu lose.

Problem je ako ne uspiju dobiti pa onda nece da uzmu iz svoje.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#19 Re: Sarajevska zicara?

Post by Vragolan »

madner wrote:
StupskaBitanga wrote:Po meni najgori dio teksta koji sam pročitao je kada je Behmen rekao tražit ćemo donacije :x :x :x :x :x :x :x
Jesmo li mi sposobni za išta drugo osim traženja donacija i humanitarne pomoći
Sto ako su uspjeli napraviti program i uzeti iz EU fondova to je za pohvaliti.
16 miliona iz EU kase u nasu, sta je tu lose.

Problem je ako ne uspiju dobiti pa onda nece da uzmu iz svoje.
pa zato i postoje ti fondovi da bi se iz njih uzimalo
samo, sto ti rece, valja dobar rogram napraviti
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#20 Re: Sarajevska zicara?

Post by valterbranisarajevo »

IPA pretpristupne fondove EU stvarno treba maksimalno "čerupati" dobrim projektima. Ako mi nećemo ima puno kandidata koji će to jedva dočekati.

Jedino me strah da nam EU ne zatvori "pipu" zbog nekih projekata koji su oni financirali, a koji su propali. Konkretno propali projekat "Vodeni ćiro". Slika koju smo nedavno mogli vidjeti na TV gdje brod u koji je EU uložila novac služi specijalcima SIPE za izvođenje vježbi nije baš dobra reklama za buduću saradnju sa EU.... :oops:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#21 Re: Sarajevska zicara?

Post by sodom »

BiH-x wrote:Iduće godine počinje revitalizacija trebevićke žičare

Revitalizacija trebevićke žičare ako sve bude išlo po planu trebala bi početi iduće godine, a Fizibiliti studija žičare koju su uradili stručnjaci sa Ekonomskog instituta iz Sarajeva već je dobila pozitivno mišljenje od strane Gradskog vijeća Grada Sarajeva.


Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen u intervju za FTV potvrdio je ovu informaciju, ističući kako su prijatelji iz Švajcarske zainteresovani za ovaj projekt i kako će pomoći sa doniranjem velikog dijela opreme koji se nalazi u odličnom stanju, što su i potvrdili naši inžinjeri.


U maju iduće godine već bi se trebalo krenuti sa demontiranjem opreme u Švajcarskoj. Nova žičara će kako je potvrdio gradonačelnik Sarajeva biti mnogo bolja od prethodne, sa savremenom polaznom i završnom stanicom.


Grad Sarajevo već je obavio i preliminarne razgovore sa Evropskom komisijom koja bi navodno ako sve bude išlo po planu trebala donirati 1,5 milion eura za izgradnju polazne i završne stanice žičare.

Također, Grad Sarajevo je na nedavno održanoj sjednici Gradskog vijeća trebevićku žičaru svrstao među kapitalne projekte u 2011. godini zašto je i osigurao tri miliona maraka.

E. Ko.


http://www.ekapija.ba/website/bih/page/381560
Drzim fige
Fizibiliti :lol: , ja jakih novinara :D (eng Studija izvodljivosti :razz: )
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#22 Re: Sarajevska zicara?

Post by valterbranisarajevo »

Dnevni Avaz: Aktuelna saradnja Švicarske i Grada Sarajeva: Žičarom na Trebević 2012. godine

N. PILAVDŽIĆ on 29/12/2010 11:35:00

Prvi putnici žičarom na Trebević mogli bi putovati 2012. godine, najavio je jučer gradonačelnik Alija Behmen. On je istakao da pregovori s dvije švicarske firme koje žele donirati žice, gondole i drugu opremu još traju.
- Sve ide u pravom smjeru, ali ne želim davati lažna obećanja. Više od 90 posto posla smo završili. Raščišćena je dolazna stanica na Trebeviću, s Hidrometeorološkim zavodom izmjerili smo ruže vjetrova, geolozi i geodezi su uradili svoj posao... Ostalo je da ekspropriramo dio posjeda na trasi, jer ćemo morati postaviti više stubova - rekao je Behmen.

Žičara u Švicarskoj bi trebala biti demontirana u maju. Nakon toga slijedi njena priprema za transport u Sarajevo.

- Prijevoz, montažu, automatiku i revitalizaciju žičare mi moramo platiti. Zato smo uspostavili saradnju s Evropskom komisijom, koja se preliminarno izjasnila da nam finansijski može pomoći. Bitno je da žičara nije stara i pohabana, a uskoro očekujemo novi susret sa Švicarcima da dogovorimo neke tehničke detalje - kazao je Behmen.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#23 Re: Sarajevska zicara?

Post by slavkoimamodilera »

...ja od cijelog teksta vidim samo "geodezi"... :mrgreen:
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#24 Re: Sarajevska zicara?

Post by sarajevsko_pivo »

Zivi bili pa vidjeli
J_H
Posts: 51
Joined: 21/11/2009 12:35

#25 Re: Sarajevska zicara?

Post by J_H »

Odvojite 5 minuta i popunite anketu o Sarajevskoj žičari.

Ova anketa dio je istraživanja o efikasnosti investicije u obnovu Sarajevske (Trebevićke) žičare. Istraživanje se provodi na postdiplomskom studiju Naprednog finansijskog menadžmenta Ekonomskog fakulteta u Sarajevu, i EF iz Zagreba. Svi građani Sarajeva pozvani su da ispune anketu. Ona je anonimna, a rezultati će se koristiti samo u svrhu ovog istraživanja.

Hvala!!!

https://spreadsheets.google.com/viewfor ... NkE6MQ&ifq
Post Reply