Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
axe22
Posts: 1906
Joined: 11/03/2013 21:21

#151 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by axe22 »

EmirTr wrote: 02/08/2023 17:03
axe22 wrote: 30/07/2023 09:26 (Tuzla - Doboj je 50 km, preko dana se uvijek vozis vise od 1 sata i to je patnja od voznje, cak se vecina dionice vozi sigurno 10-20km/h ispod ogranicenje, Doboj - Zenica je 70 km kako znam, stigne se za oko 1 sat voznje po ogranicenjima)
Tuzla - Doboj: 55 minuta po ograničenjima



Zenica - Doboj: sat i pet minuta po ograničenjima:

Jel ovo vikendom snimano ili? Dosta manje saobracaja nego sto inace bude na toj dionici.
(Klokotnica inace redovno preko dana bude guzva, i u vecini slucajeva se mora vise puta stat)
(Tuzla - Doboj)
User avatar
EmirTr
Posts: 199
Joined: 19/09/2020 09:16

#152 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by EmirTr »

Nedeljom poslijepodne je snimano.... Zato sam i napisao da je po ograničenjima jer se uglavnom moglo voziti kako je dozvoljeno znakovima.... To su otprilike vremena koja si i ti napisao, zato sam potvrdio tvoju procjenu..... :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 10717
Joined: 19/11/2012 18:37

#153 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Laplace »

Juče sam prolazio tom dionicom. Na dosta mjesta su radovi, proširuje se put za još jednu traku (za preticanje sporih vozila uzbrdo) a negdje mi se čini kao da će praviti i 2×2.

Biće to dobra dionica jednom kad se završi za nekih par stotina godina.
User avatar
mk ultra
Posts: 19814
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#154 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by mk ultra »

Nisam gledao video ali vidim natpis
Alibi za lose vozace

Ðesi sofercino

Mislim gdje god ima ucestalih nesreca, kriva je infrastruktura
Kaze na cestama u BiH iza rata poginulo 3000 ljudi

Zamislite situvaciju, da se penjete u svoju zgradu vanjskim stepenistem bez ograde
Posto vjerovatno vecina je to jako rijetko i vidjela i probala, vjerute mi nije lagodno jer ocekujes rukohvat, i automatski ti se muti u glavi. Mozda nekome i ne, ali takvi su manjina
Pogotovo kad predjes visinu 2 sprata pa gore.

I neko naravno padne i razbije se, i naravno da je on kriv, debil budala itd... to je nas idiotski rezon

Ne moze me niko uvjeriti da je ispravna infrastruktura
Em se povecao promet
Em.se povecao broj ovih nadri ulaza i izlaza sa ceste
Pola mjesta za preticanje ne vidis nista od raznih garaza u pojasu puta, vegetacije itd

Eno na izlazu iz d jablanice prena komadinu, ukinuli 200m preticajne trake jer im je bilo mrsko siblje posjeci

Itd itd...

Prilagodite se uslovima puta :lol:

Najgluplja recenica ikad
User avatar
Laplace
Posts: 10717
Joined: 19/11/2012 18:37

#155 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Laplace »

Nisam nikakva šoferčina (znam da je ovo "šoferčina" adresirano na Emira), ali sam mnogim "putevima smrti" mnogo puta vozio više puta u svim vremenskim uslovima (lijepo vrijeme, dan, noć, kiša, pljusak, poledica) i (osim u ekstremnim uslovima jake kiše ili poledice) vozio sam u rasponu od ograničenja do 10 do 20 km/h preko ograničenja i nikad nisam imao ni najmanjih problema niti ikakvih naznaka gubitka kontrole nad vozilom.

Teške nesreće na tim dionicama (npr. od Visokog ka Kiseljaku) uglavnom su posljedice trkanja i sitnim satima ili neoprezne vožnje po poledici (jednom sam vidio auto izvrnuto na krov, bila poledica a vozačica u uniformi OS BiH je stajala pored nepovrijeđena, na upite kaže da joj ne treba pomoći da je sve u redu, valjda ječekala službu pomoćina putu).

Jesu nam putevi loši, ali ipak je više do vozača.

I kako to misliš da je prilagođavanje vožnje uslovima na putu glupost? To je osnova bezbjedne vožnje svuda na cestama,u cijelom svijetu. Ili barem u civilizovanom svijetu. Mislim, treba praviti bolje puteve, ali dotad se vožnja mora prilagođavati putevima kakvi jesu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19814
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#156 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by mk ultra »

hodanje po kanapi
pa kad se razbiješ ti si kriv

jah.
User avatar
kabal1337
Posts: 8496
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#157 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by kabal1337 »

toliko crnih tacaka koje niko nije pokusao da ispravi.
Eno ja sam ima godina ipo prijavio ostecenu odbojnu ogradu, pisao kunti kanti. Kaze napravit ce, nisu.
Neko se opet zakucao u nju, sad je skroz pala na pod. 200m dalje, 4 udesa bila nikad se ograda nije popravila. Da nije bilo stabla auto bi u sumu proletilo.
A ide zima, i poledica. Iskreno se nadam da u slucaju nezgode se moze tuziti ovaj usrani KS i dobiti dobra odsteta.
Znaju redat lezece policajce gdje treba i gdje ne treba.

Prikljuci ok, reci vlasniku kuce zelis prikljucak Moras ostaviti prostor za traku iskljucivanje/ukljucivanje pa nece bit uletio kamikaza, ili ukopo se da skrene.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13961
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#158 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Evolution_IV »

kako nije ba, stavili su radare i spustili ogranicenja :) :thumbup:
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#159 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Frutek »

Najmnogoljudniji kanton i glavni grad kozja staza opasna, puna radova na putu, radara, patrola, konjskih kola i svega mogućeg i nemogućeg, a u stvari je odraz stvarnog stanja države ako se i može tako nazvati. 30 god nakon rata skoro ništa se napravilo nije u Bosni i da sam prespavao 30 god, osim zgradurina naguranih u urbane dijelove grada, ne bi ni primjetio da me nije bilo 30 god.

Tuzla je bila i ostala zaboravljena od svih i ne znam sta smo toliko skrivili da nam je jedini pravac koji koliko toliko liči na nešto je onaj prema Orašju, a i to samo zato jer samo tu za nekih sat i po izlazimo, opet na tuđi tj. na hrvatski auto put. Tu još jedino donekle rado krenem, ostalo u bilo kojem pravcu da moram iz Tuzle, želudac mi se okreće.
User avatar
kabal1337
Posts: 8496
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#160 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by kabal1337 »

Frutek wrote: 30/10/2023 17:16 Najmnogoljudniji kanton i glavni grad kozja staza opasna, puna radova na putu, radara, patrola, konjskih kola i svega mogućeg i nemogućeg, a u stvari je odraz stvarnog stanja države ako se i može tako nazvati. 30 god nakon rata skoro ništa se napravilo nije u Bosni i da sam prespavao 30 god, osim zgradurina naguranih u urbane dijelove grada, ne bi ni primjetio da me nije bilo 30 god.

Tuzla je bila i ostala zaboravljena od svih i ne znam sta smo toliko skrivili da nam je jedini pravac koji koliko toliko liči na nešto je onaj prema Orašju, a i to samo zato jer samo tu za nekih sat i po izlazimo, opet na tuđi tj. na hrvatski auto put. Tu još jedino donekle rado krenem, ostalo u bilo kojem pravcu da moram iz Tuzle, želudac mi se okreće.
pa ogranizovani kriminal
User avatar
sime_cipol
Posts: 16954
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#161 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by sime_cipol »

Najgori put u državi je onaj koji spaja pola stanovništva u istoj toj drzavi. Milion ljudi zivi od Sarajeva do Tuzle u 3 kantona i ne mogu jebenih 100 km ceste uljuditi, da Lici na nesto. Eto da ne kazem da naprave autoput.
Radije do Mostara odem 2x nego do Tuzle 1.
User avatar
mk ultra
Posts: 19814
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#162 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by mk ultra »

sime_cipol wrote: 30/10/2023 17:55 Najgori put u državi je onaj koji spaja pola stanovništva u istoj toj drzavi. Milion ljudi zivi od Sarajeva do Tuzle u 3 kantona i ne mogu jebenih 100 km ceste uljuditi, da Lici na nesto. Eto da ne kazem da naprave autoput.
Radije do Mostara odem 2x nego do Tuzle 1.
Ne znam kad si zadnji put isao
Ali u zadnjih 6mj, a vjerovatno i u narednih 6
Ja odbijam :shock:

Nisici, olovske luke, kladanj radovi radovi, radari na ogranicenju 40 u sred sume, vegetacija, divljina, propao put totalno na pola dionice Stupari Kladanj

Loseg asfalta i losih krivina kamara
Nijedna ispravljena krivina za 30 godina

Do ujutru nabrajati

Ja samo kazem, ne vjerujem da su svi toliki idioti za volanom
User avatar
sime_cipol
Posts: 16954
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#163 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by sime_cipol »

mk ultra wrote: 30/10/2023 18:54
sime_cipol wrote: 30/10/2023 17:55 Najgori put u državi je onaj koji spaja pola stanovništva u istoj toj drzavi. Milion ljudi zivi od Sarajeva do Tuzle u 3 kantona i ne mogu jebenih 100 km ceste uljuditi, da Lici na nesto. Eto da ne kazem da naprave autoput.
Radije do Mostara odem 2x nego do Tuzle 1.
Ne znam kad si zadnji put isao
Ali u zadnjih 6mj, a vjerovatno i u narednih 6
Ja odbijam :shock:

Nisici, olovske luke, kladanj radovi radovi, radari na ogranicenju 40 u sred sume, vegetacija, divljina, propao put totalno na pola dionice Stupari Kladanj

Loseg asfalta i losih krivina kamara
Nijedna ispravljena krivina za 30 godina

Do ujutru nabrajati

Ja samo kazem, ne vjerujem da su svi toliki idioti za volanom
Prije mjesec, sve znam. Uzas.
propojeilijas
Posts: 3048
Joined: 11/03/2022 16:44

#164 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by propojeilijas »

sime_cipol wrote: 30/10/2023 18:58
mk ultra wrote: 30/10/2023 18:54
sime_cipol wrote: 30/10/2023 17:55 Najgori put u državi je onaj koji spaja pola stanovništva u istoj toj drzavi. Milion ljudi zivi od Sarajeva do Tuzle u 3 kantona i ne mogu jebenih 100 km ceste uljuditi, da Lici na nesto. Eto da ne kazem da naprave autoput.
Radije do Mostara odem 2x nego do Tuzle 1.
Ne znam kad si zadnji put isao
Ali u zadnjih 6mj, a vjerovatno i u narednih 6
Ja odbijam :shock:

Nisici, olovske luke, kladanj radovi radovi, radari na ogranicenju 40 u sred sume, vegetacija, divljina, propao put totalno na pola dionice Stupari Kladanj

Loseg asfalta i losih krivina kamara
Nijedna ispravljena krivina za 30 godina

Do ujutru nabrajati

Ja samo kazem, ne vjerujem da su svi toliki idioti za volanom
Prije mjesec, sve znam. Uzas.
najgori put u drzavi sigurno znam jer svaki tjedan prodjem jednom pola dionice puta i tako 25 godina pa se naviknes
User avatar
Optimist
Posts: 13786
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#165 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Optimist »

kabal1337 wrote: 30/10/2023 16:09 toliko crnih tacaka koje niko nije pokusao da ispravi.
Eno ja sam ima godina ipo prijavio ostecenu odbojnu ogradu, pisao kunti kanti. Kaze napravit ce, nisu.
Neko se opet zakucao u nju, sad je skroz pala na pod. 200m dalje, 4 udesa bila nikad se ograda nije popravila. Da nije bilo stabla auto bi u sumu proletilo.
A ide zima, i poledica. Iskreno se nadam da u slucaju nezgode se moze tuziti ovaj usrani KS i dobiti dobra odsteta.
Znaju redat lezece policajce gdje treba i gdje ne treba.

Prikljuci ok, reci vlasniku kuce zelis prikljucak Moras ostaviti prostor za traku iskljucivanje/ukljucivanje pa nece bit uletio kamikaza, ili ukopo se da skrene.
Koja saobracajnica, koja lokacija, i ko je Upravitelj?
Ako moze vise detalja, moze i na pp.
toska
Posts: 3087
Joined: 26/09/2016 14:08

#166 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by toska »

Laplace wrote: 25/07/2023 19:01
sumirprimus wrote: 24/07/2023 20:05 Mene redovno uhvate na potezu izmedju olova i kladnja ne zna se koji su gori od najgorih u drzavi. Puuu nije problem platit al sunce ti zarko izlaz sa s prevoja gdje je prosjek 39 i na prvom pravcu stave radar u grm puuu puuu
Mene je nekad davno iza Olova, ka Semizovcu, zaustavio poslije nekoliko vezanih preticanja. Bila ispred mene kolona na čijem čelu je kamion, ja preticao jedno po jedno vozilo i na kraju kamion (kolona je svako malo, zbog kamiona, usporavala pa opet malo ubrza i tako sve vrijeme). Policajac tvrdio da sam preticao kolonu vozila, što niti sam radio niti samo mogao jer nisam imao prostora za to. Na kraju mi pisao kaznu za prekoračenje brzine. I opet na kraj kolone.
:lol:
izvinjenje al crko od šege :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#167 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Hajvan »

Frutek wrote: 30/10/2023 17:16 Najmnogoljudniji kanton i glavni grad kozja staza opasna, puna radova na putu, radara, patrola, konjskih kola i svega mogućeg i nemogućeg, a u stvari je odraz stvarnog stanja države ako se i može tako nazvati. 30 god nakon rata skoro ništa se napravilo nije u Bosni i da sam prespavao 30 god, osim zgradurina naguranih u urbane dijelove grada, ne bi ni primjetio da me nije bilo 30 god.

Tuzla je bila i ostala zaboravljena od svih i ne znam sta smo toliko skrivili da nam je jedini pravac koji koliko toliko liči na nešto je onaj prema Orašju, a i to samo zato jer samo tu za nekih sat i po izlazimo, opet na tuđi tj. na hrvatski auto put. Tu još jedino donekle rado krenem, ostalo u bilo kojem pravcu da moram iz Tuzle, želudac mi se okreće.
zaboravljeno je i Sarajvo...
po meni najbitniji putni pravac za Bosnu je Tuzla-Sarajevo koj bi trebao biti barem u rangu brze ceste.
Drugclanbiblioteke
Posts: 137
Joined: 06/10/2020 17:51

#168 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Drugclanbiblioteke »

Ja sam nedavno vozio 2h15min.
Nije bilo niti jednog kamiona.

Realno 30% ceste je baš odron.
Nije baš da se ništa nije radilo, Karaula je dosta sređena.
Sad proširuju krivine pred Nišiće.

Ali realno treba bar 50km puta nanovo radit.
User avatar
Edin H.
Posts: 47366
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#169 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Edin H. »

kravamuzara wrote: 10/05/2023 17:07 I kaze trosi dizel 4-5 litara, i ne trosio kad se ide kornjaca tempom.
Manja brzina, manja potrošnja, manje zagađenje.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#170 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Frutek »

Hajvan wrote: 30/10/2023 23:40
Frutek wrote: 30/10/2023 17:16 Najmnogoljudniji kanton i glavni grad kozja staza opasna, puna radova na putu, radara, patrola, konjskih kola i svega mogućeg i nemogućeg, a u stvari je odraz stvarnog stanja države ako se i može tako nazvati. 30 god nakon rata skoro ništa se napravilo nije u Bosni i da sam prespavao 30 god, osim zgradurina naguranih u urbane dijelove grada, ne bi ni primjetio da me nije bilo 30 god.

Tuzla je bila i ostala zaboravljena od svih i ne znam sta smo toliko skrivili da nam je jedini pravac koji koliko toliko liči na nešto je onaj prema Orašju, a i to samo zato jer samo tu za nekih sat i po izlazimo, opet na tuđi tj. na hrvatski auto put. Tu još jedino donekle rado krenem, ostalo u bilo kojem pravcu da moram iz Tuzle, želudac mi se okreće.
zaboravljeno je i Sarajvo...
po meni najbitniji putni pravac za Bosnu je Tuzla-Sarajevo koj bi trebao biti barem u rangu brze ceste.
Znam da Sarajlije takodje nisu zadovoljne ali je neuporedivo vise uradjeno nego sto je ikad za Tuzlu. Mi imamo 2 ulice, od tog jedna sluzi i kao tranzit za sve kamione i teretna vozila koja idu iz Srbije, Albanije ili istocne Bosne na dalje i ta cesta je kao pod ingerencijom Cesta Federacije. Krpi se evo desetljecima, nikad nije kako treba presvučena a u pitanju je 7,8 km. Ni jednog kako treba ulaza u grad nemamo, šta god se je planiralo ili nikad nije uradjeno ili je uradjeno naopako da ničemu ne valja. Pokoja ulicica koja je cak bila i solidna se presvukla da se zamazu oči i to je to za 30 godina. O komunikaciji oko Tuzle i kantonu i koliko smo odsjeceni od svega da ne pricam. Asfalt predratni sa izuzetkom opet par dionica, malo novi asfalt, malo makadam izmrskani od ranije. Pogledaj samo pravac Tuzla-Lukavac. Neizdrzljivo je bilo, pravac je pukao da mozes 200 kmh vozis a nisi smio brze od 60 kmh kakvi su krateri bili. Nakon godina i godina odrade nekih 50% posla, a pola toga puta i sve do Devetaka prema Doboju ostanu opet krateri koji auto uniste koliki su. Nama do Zenice treba 3.5h, mozda i 4h, vama autoputom satić. Imate sad i autoput kakav takav prema Mostaru, transverzala, čuda. Nego je Sarajevo glavni grad, jos veca guzva vozila koja se stušte u grad pa ti onda izgleda to loše, al vjeruj, to je Berlin naspram Tuzle po pogleda sredjenosti puteva.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#171 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Hajvan »

Frutek wrote: 31/10/2023 00:02
Hajvan wrote: 30/10/2023 23:40
Frutek wrote: 30/10/2023 17:16 Najmnogoljudniji kanton i glavni grad kozja staza opasna, puna radova na putu, radara, patrola, konjskih kola i svega mogućeg i nemogućeg, a u stvari je odraz stvarnog stanja države ako se i može tako nazvati. 30 god nakon rata skoro ništa se napravilo nije u Bosni i da sam prespavao 30 god, osim zgradurina naguranih u urbane dijelove grada, ne bi ni primjetio da me nije bilo 30 god.

Tuzla je bila i ostala zaboravljena od svih i ne znam sta smo toliko skrivili da nam je jedini pravac koji koliko toliko liči na nešto je onaj prema Orašju, a i to samo zato jer samo tu za nekih sat i po izlazimo, opet na tuđi tj. na hrvatski auto put. Tu još jedino donekle rado krenem, ostalo u bilo kojem pravcu da moram iz Tuzle, želudac mi se okreće.
zaboravljeno je i Sarajvo...
po meni najbitniji putni pravac za Bosnu je Tuzla-Sarajevo koj bi trebao biti barem u rangu brze ceste.
Znam da Sarajlije takodje nisu zadovoljne ali je neuporedivo vise uradjeno nego sto je ikad za Tuzlu. Mi imamo 2 ulice, od tog jedna sluzi i kao tranzit za sve kamione i teretna vozila koja idu iz Srbije, Albanije ili istocne Bosne na dalje i ta cesta je kao pod ingerencijom Cesta Federacije. Krpi se evo desetljecima, nikad nije kako treba presvučena a u pitanju je 7,8 km. Ni jednog kako treba ulaza u grad nemamo, šta god se je planiralo ili nikad nije uradjeno ili je uradjeno naopako da ničemu ne valja. Pokoja ulicica koja je cak bila i solidna se presvukla da se zamazu oči i to je to za 30 godina. O komunikaciji oko Tuzle i kantonu i koliko smo odsjeceni od svega da ne pricam. Asfalt predratni sa izuzetkom opet par dionica, malo novi asfalt, malo makadam izmrskani od ranije. Pogledaj samo pravac Tuzla-Lukavac. Neizdrzljivo je bilo, pravac je pukao da mozes 200 kmh vozis a nisi smio brze od 60 kmh kakvi su krateri bili. Nakon godina i godina odrade nekih 50% posla, a pola toga puta i sve do Devetaka prema Doboju ostanu opet krateri koji auto uniste koliki su. Nama do Zenice treba 3.5h, mozda i 4h, vama autoputom satić. Imate sad i autoput kakav takav prema Mostaru, transverzala, čuda. Nego je Sarajevo glavni grad, jos veca guzva vozila koja se stušte u grad pa ti onda izgleda to loše, al vjeruj, to je Berlin naspram Tuzle po pogleda sredjenosti puteva.
Tuzla - Lukavac je odvno morala biti u 2+2 profilu.
User avatar
Laplace
Posts: 10717
Joined: 19/11/2012 18:37

#172 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Laplace »

toska wrote: 30/10/2023 23:00
Laplace wrote: 25/07/2023 19:01
sumirprimus wrote: 24/07/2023 20:05 Mene redovno uhvate na potezu izmedju olova i kladnja ne zna se koji su gori od najgorih u drzavi. Puuu nije problem platit al sunce ti zarko izlaz sa s prevoja gdje je prosjek 39 i na prvom pravcu stave radar u grm puuu puuu
Mene je nekad davno iza Olova, ka Semizovcu, zaustavio poslije nekoliko vezanih preticanja. Bila ispred mene kolona na čijem čelu je kamion, ja preticao jedno po jedno vozilo i na kraju kamion (kolona je svako malo, zbog kamiona, usporavala pa opet malo ubrza i tako sve vrijeme). Policajac tvrdio da sam preticao kolonu vozila, što niti sam radio niti samo mogao jer nisam imao prostora za to. Na kraju mi pisao kaznu za prekoračenje brzine. I opet na kraj kolone.
:lol:
izvinjenje al crko od šege :D
Naravno, i meni je poslije bilo smiješno. Em sam bio kratak 100 KM em sam opet bio na kraju kolone.
User avatar
kabal1337
Posts: 8496
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#173 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by kabal1337 »

Optimist wrote: 30/10/2023 22:34
kabal1337 wrote: 30/10/2023 16:09 toliko crnih tacaka koje niko nije pokusao da ispravi.
Eno ja sam ima godina ipo prijavio ostecenu odbojnu ogradu, pisao kunti kanti. Kaze napravit ce, nisu.
Neko se opet zakucao u nju, sad je skroz pala na pod. 200m dalje, 4 udesa bila nikad se ograda nije popravila. Da nije bilo stabla auto bi u sumu proletilo.
A ide zima, i poledica. Iskreno se nadam da u slucaju nezgode se moze tuziti ovaj usrani KS i dobiti dobra odsteta.
Znaju redat lezece policajce gdje treba i gdje ne treba.

Prikljuci ok, reci vlasniku kuce zelis prikljucak Moras ostaviti prostor za traku iskljucivanje/ukljucivanje pa nece bit uletio kamikaza, ili ukopo se da skrene.
Koja saobracajnica, koja lokacija, i ko je Upravitelj?
Ako moze vise detalja, moze i na pp.
Ma nije tajna ulica je Zmajevac, i na dva mjesta ostecena da je rizicno. Upravitelj- kanton, kantonalnog znacaja.
Divim se koliko im vremena treba sa saniraju.
User avatar
Optimist
Posts: 13786
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#174 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by Optimist »

Koliko znam, kantonalne ceste odrzava RAD.
Ukoliko nisu reagovali, obavezno pisati prema direkciji za puteve KS, sa tacnom lokacijom i fotografijama ostecenja.
Reagovat ce vrlo brzo.
User avatar
kabal1337
Posts: 8496
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#175 Re: Sarajevo - Tuzla = 125km i 3h cistog horora

Post by kabal1337 »

Optimist wrote: 02/11/2023 15:48 Koliko znam, kantonalne ceste odrzava RAD.
Ukoliko nisu reagovali, obavezno pisati prema direkciji za puteve KS, sa tacnom lokacijom i fotografijama ostecenja.
Reagovat ce vrlo brzo.
hahaha pisao sam ja prvo MZ, bukvalno ostecenje ulica iznad njihovog sjedista.
Pa sam ih zvao da vidim jesu li dobili mail ( gdje su fotografije i geolokacija sa ostecenjima, u dnu fotografija datum i vrijeme fotografisanja).

- Kazu oni poslat ce nekog sa fotografise ostecenja 😂

Proslo nekih deset dana, zovem ih da vidim sta je bilo, jer tad nije popravljeno. - Kazu da je to u nadleznosti kantona ta ulica, i da su oni proslijedili njima.

Nakon toga sam ja poslao isti mail ministarstvu saobracaja, direkciji za puteve KS. - Jer me je neko na forumu usmjerio njima..

-Hah dolazi povratni mail, kako e-mail adresa nije tacna od direkcija za puteve a ista im stajala na njihovoj stranici 😂.

Zakljucak 2 godine osobe iz MZ prolaze pored toga nisu "vidjeli".

U glavnom cisto sumnjam da nije doslo do direkcija za puteve KS, al ocito boli nekog ona stvar. Cist primjer kako proste stvari ne funcionisu. Od webmastera do itd.
Bas cu preko vikenda otici da fotografisem opet, pa da pokusam poslati mail opet opet direkciji za puteve. Makzus da se smijem datumima i njovoj azurnosti.
Image
Image

Sad je jos gore, jer se opet neko "zakuco"
Last edited by kabal1337 on 02/11/2023 17:09, edited 1 time in total.
Post Reply