Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#726 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by dragma »

DaffyDuck wrote:Ja zmije u Pionirskoj jos nisam vidjela... Bila sam prije 20ak dana. Nigdje labudova :?
Pojele ih zmije :D
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#727 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Logovan »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/polomlj ... 70622062#6
:run:
Da je kako pohvatati ove što lome okolo, pa ih poslati negdje da obavljaju teške fizičke radove. Puni se energije, uništavaju sve oko sebe. Negativnu energiju usmjeriti u koristan rad. Napraviti par grupa i jedne poslati na jednu stranu, druge na drugu stranu, itd. Ne bi bilo hoćeš ili nećeš, možeš ili ne možeš, ima da radiš ako ti se kaže. Staviš i radno vrijeme, odrediš da li je vikend slobodan, platiš im dovoljno, itd. Vidjeli bi onda da li bi uništavali ono što su sami napravili i nakon umora od 6, 7 ili koliko već sati.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#728 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by dječak sa šibicama »

Visegradski papak na K. Brdu zabo bagerom na javni prostor (zelenilo, park) jer Narod zno, iskopao rupetinu, sinoc doslo do obrusavanja i erozije zemlje, pukla vodovodna cijev, danas novo obrusavanje, cijev pukla na nova dva tri mjesta, voda tece ko potok, trotoar potonuo skupa sa zemljom jedno pola metra nize, pitanje je kad ce i cesta krenuti. Papak on, papak nacelnik, papak onaj ko mu je radio statiku, i papci od nazovi gradjana koji sute jer su glasali za papke.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#729 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Logovan »

dječak sa šibicama wrote:Visegradski papak na K. Brdu zabo bagerom na javni prostor (zelenilo, park) jer Narod zno, iskopao rupetinu, sinoc doslo do obrusavanja i erozije zemlje, pukla vodovodna cijev, danas novo obrusavanje, cijev pukla na nova dva tri mjesta, voda tece ko potok, trotoar potonuo skupa sa zemljom jedno pola metra nize, pitanje je kad ce i cesta krenuti. Papak on, papak nacelnik, papak onaj ko mu je radio statiku, i papci od nazovi gradjana koji sute jer su glasali za papke.
A gdje na Koševskom?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#730 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by dječak sa šibicama »

Logovan wrote:
dječak sa šibicama wrote:Visegradski papak na K. Brdu zabo bagerom na javni prostor (zelenilo, park) jer Narod zno, iskopao rupetinu, sinoc doslo do obrusavanja i erozije zemlje, pukla vodovodna cijev, danas novo obrusavanje, cijev pukla na nova dva tri mjesta, voda tece ko potok, trotoar potonuo skupa sa zemljom jedno pola metra nize, pitanje je kad ce i cesta krenuti. Papak on, papak nacelnik, papak onaj ko mu je radio statiku, i papci od nazovi gradjana koji sute jer su glasali za papke.
A gdje na Koševskom?
Dole kod Veplasta, oni su to i uradili zapravo.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#731 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Romeo 80 »

dječak sa šibicama wrote:Visegradski papak na K. Brdu zabo bagerom na javni prostor (zelenilo, park) jer Narod zno, iskopao rupetinu, sinoc doslo do obrusavanja i erozije zemlje, pukla vodovodna cijev, danas novo obrusavanje, cijev pukla na nova dva tri mjesta, voda tece ko potok, trotoar potonuo skupa sa zemljom jedno pola metra nize, pitanje je kad ce i cesta krenuti. Papak on, papak nacelnik, papak onaj ko mu je radio statiku, i papci od nazovi gradjana koji sute jer su glasali za papke.
Komšija, i ja baš gledam onaj cirkus i ne mogu da vjerujem! Još prije par dana sam kontao da ono neće na dobro izaći čim se vidjelo da trotoar tone, ali šta ja sarajlijica znam!
Na neki čudan mazohistički način bih tačno volio da se kompletna cesta obruši, samo da vidim kakve će izgovore naći i kako će riješiti sranje koje su napravili.

Izvođač radova je Famus gradnja 3. Firma poznata po "visokim sigurnosnim standardima". Za one koji su zaboravili, to je ista firma odgovorna za smrt radnika prije 2 godine na Skenderiji...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#732 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by _BataZiv_0809 »

Je li to ono izmedju 2 konzuma, kod pocetka onog niza garaza u M.Hadzijahica?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#733 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by dječak sa šibicama »

Romeo 80 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Visegradski papak na K. Brdu zabo bagerom na javni prostor (zelenilo, park) jer Narod zno, iskopao rupetinu, sinoc doslo do obrusavanja i erozije zemlje, pukla vodovodna cijev, danas novo obrusavanje, cijev pukla na nova dva tri mjesta, voda tece ko potok, trotoar potonuo skupa sa zemljom jedno pola metra nize, pitanje je kad ce i cesta krenuti. Papak on, papak nacelnik, papak onaj ko mu je radio statiku, i papci od nazovi gradjana koji sute jer su glasali za papke.
Komšija, i ja baš gledam onaj cirkus i ne mogu da vjerujem! Još prije par dana sam kontao da ono neće na dobro izaći čim se vidjelo da trotoar tone, ali šta ja sarajlijica znam!
Na neki čudan mazohistički način bih tačno volio da se kompletna cesta obruši, samo da vidim kakve će izgovore naći i kako će riješiti sranje koje su napravili.

Izvođač radova je Famus gradnja 3. Firma poznata po "visokim sigurnosnim standardima". Za one koji su zaboravili, to je ista firma odgovorna za smrt radnika prije 2 godine na Skenderiji...
Famus gradnja, pa da, sad je sve jasnije.

Sinoc su i sa policijom imali problema, neko zvao, ja prolazim vidim policajac pise prijavu ali ne kontam sto pise VIK-u nisu oni krivi. I naravno pocela prepirka, policajac ih sve postrojio i glasno "necu da cujem nikakve komentare" :D

Jeste Bato, kod donjeg konzuma, kod garaza.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#734 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Romeo 80 »

_BataZiv_0809 wrote:Je li to ono izmedju 2 konzuma, kod pocetka onog niza garaza u M.Hadzijahica?
Nakon drugog Konzuma, kad se spuštatš nizbrdo :) Odmah pored u parku su sasjekli drvo staro 50-ak godina da bi napravili to sranje...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#735 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by _BataZiv_0809 »

Romeo 80 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Je li to ono izmedju 2 konzuma, kod pocetka onog niza garaza u M.Hadzijahica?
Nakon drugog Konzuma, kad se spuštatš nizbrdo :) Odmah pored u parku su sasjekli drvo staro 50-ak godina da bi napravili to sranje...
A sta prave? :-)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#736 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Romeo 80 »

Izgleda firma Veplast proširuje svoje prostore kako sam, razumio, ali ko će im ga znati! Evo vode nemam skoro čitav dan. Ni istuširat se ne mogu. Sav sam se ulojio :-)
Last edited by Romeo 80 on 28/06/2017 14:47, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#737 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by dječak sa šibicama »

Romeo 80 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Je li to ono izmedju 2 konzuma, kod pocetka onog niza garaza u M.Hadzijahica?
Nakon drugog Konzuma, kad se spuštatš nizbrdo :) Odmah pored u parku su sasjekli drvo staro 50-ak godina da bi napravili to sranje...
Uspjeli su sjebati i ona tri nova drveta koja su se "primila" tek nakon 3 ili 4 pokusaja.

A vrbama su ebali mater.

Moze mu se, stranka ima ozbiljne namjere sa njim.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#738 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by dječak sa šibicama »

Romeo 80 wrote:Izgleda firma Veplast proširuje svoje prostore kako sam, razumio, ali ko će im ga znati!
Koliko sam ja cuo, dole bi mu bilo skladiste (malo mu ono pola dunuma sto je prosirio prije par godina na livadi) a gore kao poslovni prostori, nekakvu apoteku spominje narod.

Cemu poslovni prostori, gore kod nas ispod velike garaze ima brat bratu 10 praznih poslovnih prostora koji su pred rat radili. Redom, pekara, Obodinov servis, Leon kafic do unazad par godina, mesnica, nekad sjediste udruzenja SA TAXI, restoran Tabasco, frizerski salon, zelenara, buregdzinica, bila je i kafana nekad tu, MIMS. Danas sve pusto, prazno.
a on pravi lafo poslovne prostore.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#739 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by O'zone »

Romeo 80 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Visegradski papak na K. Brdu zabo bagerom na javni prostor (zelenilo, park) jer Narod zno, iskopao rupetinu, sinoc doslo do obrusavanja i erozije zemlje, pukla vodovodna cijev, danas novo obrusavanje, cijev pukla na nova dva tri mjesta, voda tece ko potok, trotoar potonuo skupa sa zemljom jedno pola metra nize, pitanje je kad ce i cesta krenuti. Papak on, papak nacelnik, papak onaj ko mu je radio statiku, i papci od nazovi gradjana koji sute jer su glasali za papke.
Komšija, i ja baš gledam onaj cirkus i ne mogu da vjerujem! Još prije par dana sam kontao da ono neće na dobro izaći čim se vidjelo da trotoar tone, ali šta ja sarajlijica znam!
Na neki čudan mazohistički način bih tačno volio da se kompletna cesta obruši, samo da vidim kakve će izgovore naći i kako će riješiti sranje koje su napravili.

Izvođač radova je Famus gradnja 3. Firma poznata po "visokim sigurnosnim standardima". Za one koji su zaboravili, to je ista firma odgovorna za smrt radnika prije 2 godine na Skenderiji...
Što će mu izgovori? Eno Ahmetspahić sjebao tranzit pa mjesecima šticari furali kroz centar grada i nikome ništa...Zašto bi taj odgovarao?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#740 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Romeo 80 »

Ma znam druže O'zone, ali eto se opet nadam da je bar malo pravne države preživilo najezdu međeda. Znam, naivan sam :roll:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#741 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by bitanga_sa_otesa »

drzave? nema ovdje drzave...ovo je samo zemlja...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#742 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by O'zone »

Romeo 80 wrote:Ma znam druže O'zone, ali eto se opet nadam da je bar malo pravne države preživilo najezdu međeda. Znam, naivan sam :roll:
Ne, nije....I ako mogu malu ispravku...nisu međedi. međedi su fine i emancipovane životinje...prije bi se reklo truhli bukovi panjevi...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#743 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Romeo 80 »

_BataZiv_0809 wrote:
Romeo 80 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Je li to ono izmedju 2 konzuma, kod pocetka onog niza garaza u M.Hadzijahica?
Nakon drugog Konzuma, kad se spuštatš nizbrdo :) Odmah pored u parku su sasjekli drvo staro 50-ak godina da bi napravili to sranje...
A sta prave? :-)
E pogledaj ti neimara naših! :-) Žao mi je što se na sliKi ne vidi sve dobro. Uživo je puno gore, ali se nisam baš htio približavati, jer "supervizori" se stalno tu vrzmaju...
Image
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#744 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by dragma »

Sjećam se priče da se neki čovjek prije rata ubio dole desno na prugi tako da je legao na šine i čekao da ga pregazi voz. Kasnije je bila priča da se njegov duh tuda noću mota po šiblju i haj stisni pa otiđi u Velešiće poslije ne znam koliko sati uveče. :D

Raja se klela u majku da su ga vidjeli, naročito oni pipići kad ih sporadi sebe natjera u grmlje :D
Last edited by dragma on 28/06/2017 18:50, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#745 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Logovan »

Romeo 80 wrote: E pogledaj ti neimara naših! :-) Žao mi je što se na sliKi ne vidi sve dobro. Uživo je puno gore, ali se nisam baš htio približavati, jer "supervizori" se stalno tu vrzmaju...
http://s22.postimg.org/4fz7b8yoh/IMG_20 ... 164514.jpg
Ma kod nas svako radi šta mu je ćejf. :oops:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#746 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Nepass »

Imamo u zgradi parking, treba napravila sebi garazu. Ljuta sad jer je neko zvao inspekciju :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#747 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Haris.ba »

Nepass wrote:Imamo u zgradi parking, treba napravila sebi garazu. Ljuta sad jer je neko zvao inspekciju :)
To na Stupu? Nije htjel platiti garažu? Pa gdje je napravila? Ono je penijevo oko grade? Nije valjda na zemljištu zgrade?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#748 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by dječak sa šibicama »

dragma wrote:Sjećam se priče da se neki čovjek prije rata ubio dole desno na prugi tako da je legao na šine i čekao da ga pregazi voz. Kasnije je bila priča da se njegov duh tuda noću mota po šiblju i haj stisni pa otiđi u Velešiće poslije ne znam koliko sati uveče. :D

Raja se klela u majku da su ga vidjeli, naročito oni pipići kad ih sporadi sebe natjera u grmlje :D
Covjek se jeste ubio, sjecam se ko danas, mi iz skole onako predvece kad neka strka oko pruge. Sidjemo dole, a dole les, baska tijelo baska glava.
Odrezao mu tocak glavu.

Sto se tice duha, njega nisam vidio :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#749 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Nepass »

Haris.ba wrote:
Nepass wrote:Imamo u zgradi parking, treba napravila sebi garazu. Ljuta sad jer je neko zvao inspekciju :)
To na Stupu? Nije htjel platiti garažu? Pa gdje je napravila? Ono je penijevo oko grade? Nije valjda na zemljištu zgrade?
U garazi unutra zatvorila ciglom svoje parking mjesto
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#750 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Haris.ba »

Nepass wrote:U garazi unutra zatvorila ciglom svoje parking mjesto
E to je prvo da sam čuo.

I garant ne konta u čemu je problem. :D

Mada ne kontam. Garažna mjesta su uska. Auto prosječne veličine ima problema za parkirati. Šta će joj zid?
Post Reply