Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#1 Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by The BEN10 »

http://radiosarajevo.ba/novost/206434/n ... moze-ovako
Image

Nasušna je potreba pokrenuti topic ovakvog naziva, na kojem bi ukazivali na papanluk u glavnom gradu jedne države. Šta je limit, koja je granica? Šta je sljedeće što će insana neugodno iznenadit!?
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by muha_sa »

ništa me više ne može iznenadit :(

još malo pa nam pijace nece trebat jer skoro pred svakom zgradom neko donese par gajbi povrca i voca i prodaje na trotoaru, al hajd--necu da si sjebem ovako lijepo jutro :-) :run:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by VjecitiStudent »

Papanluk kreće od vrhova vlasti, u pripremi je još jedan krug legalizacije svega i svačega.
SVITOLINA
Posts: 94
Joined: 20/07/2015 20:43

#4 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by SVITOLINA »

Joj seljakluka majko draga. Ovo po Sarajevu više nije normalno, primitivizam na sve strane. Došlo vrijeme nekakvog "dokazivanja" sa čakijama, pištoljima, izdrndanim autima od dvije hiljade, ali obavezno moraju imati široke felge i nekakve dodatke koji uopšte ne priliče tom autu. Evo sad i ovo sa ulovom. Zatim ono kad se rašire i nenormalno zamahuju rukama neću ni spominjati koliko je seljački i iritantno. Izlasci su posebna priča, dođu popiju dvije pive i niko ko oni, "glavni mangupi" nema dalje. Ja skrenuh malo od ulova, ali je vjerovatno i tema zamišljena da pokušamo obuhvatiti sav papanluk, ne samo ovog dasu sa razapetom životinjom. Evo samo ukratko o papanluku, a može se o ovome još nadugo i naširoko, možda navratim poslije. :)
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#5 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by The BEN10 »

SVITOLINA wrote:Joj seljakluka majko draga. Ovo po Sarajevu više nije normalno, primitivizam na sve strane. Došlo vrijeme nekakvog "dokazivanja" sa čakijama, pištoljima, izdrndanim autima od dvije hiljade, ali obavezno moraju imati široke felge i nekakve dodatke koji uopšte ne priliče tom autu. Evo sad i ovo sa ulovom. Zatim ono kad se rašire i nenormalno zamahuju rukama neću ni spominjati koliko je seljački i iritantno. Izlasci su posebna priča, dođu popiju dvije pive i niko ko oni, "glavni mangupi" nema dalje.
Ma nije ovo druže seljakluk, već PAPANLUK.
Papani, papci, papčine: okružili su nas i polahko preuzimaju grad. Pritivivno se ponašaju, agresivni su u tjeranju svoga. Strašno.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#6 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by drunken tiger »

Za mene je veći papanaluk to što vi koji ste kulturno, duhovno i moralno osviješteni i prosvijetljeni dozvolite ovim papcima da vam upravljaju gradom, da vam budu na vlasti i određuju sudbinu. To više govori o vašoj nesposobnosti nego o njihovom primitivizmu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by muha_sa »

The BEN10 wrote:
SVITOLINA wrote:Joj seljakluka majko draga. Ovo po Sarajevu više nije normalno, primitivizam na sve strane. Došlo vrijeme nekakvog "dokazivanja" sa čakijama, pištoljima, izdrndanim autima od dvije hiljade, ali obavezno moraju imati široke felge i nekakve dodatke koji uopšte ne priliče tom autu. Evo sad i ovo sa ulovom. Zatim ono kad se rašire i nenormalno zamahuju rukama neću ni spominjati koliko je seljački i iritantno. Izlasci su posebna priča, dođu popiju dvije pive i niko ko oni, "glavni mangupi" nema dalje.
Ma nije ovo druže seljakluk, već PAPANLUK.
Papani, papci, papčine: okružili su nas i polahko preuzimaju grad. Pritivivno se ponašaju, agresivni su u tjeranju svoga. Strašno.
preuzeli su ga davno :-)

šta smo mi uradili osim što se busamo u prsa i falimo se nekim sarajevskim porjeklom :?
kurcimo se a ne bi pomogli jedni drugim po cjenu života (cast rijetkim izuzecima)
papak samo nek cuje da mu je zemljak šljego sve ce ucinit da mu pomogne ne bil se "snašo"--dok domaci sjedi i ogovara papka a kurcem ne mrda--znam ja nas jebo nas :-)

uh :-) sad fakat bježim jer vidim da cus e iznervirat a to mi ne treba :run:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by zateznistub »

Meni je vise sve postala normala...i kante prepune smeća i smeće ipod prozora na travi, opušaka na trolejbuskim i tramvajskim stanicama ko u priči, nekulture u saobraćaju, kabadahija svih kalibara, kriminala....


ma normala...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#9 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by HAVANA »

Sta je slijedece,klanje kurbana u djecijem parku smo odgledali,sad se krmad vozaju na haubama...Sta ovo uopste predstavlja,sta je ovom covjeku u glavi,kakav je to mentalni sklop :? Zasto ga niko ne kazni,kako ga niko ne zaustavi...?
Ako cita on il neko njegov,il neko ko ga podrzava...Jebem vam mater usta zvaljava.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#10 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by rumenige_brajtner »

drunken tiger wrote:Za mene je veći papanaluk to što vi koji ste kulturno, duhovno i moralno osviješteni i prosvijetljeni dozvolite ovim papcima da vam upravljaju gradom, da vam budu na vlasti i određuju sudbinu. To više govori o vašoj nesposobnosti nego o njihovom primitivizmu.
apsolutno se slažem. pravi primjer sarajevskog papanluka u kojem je uvijek neko drugi kriv za stvari koje nam se dešavaju.
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#11 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by The BEN10 »

HAVANA wrote:Sta je slijedece,klanje kurbana u djecijem parku smo odgledali,sad se krmad vozaju na haubama.
Ma ko je klao kurbane u dječijem parku!? :shock:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#12 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Nepass »

HAVANA wrote:Sta je slijedece,klanje kurbana u djecijem parku smo odgledali,sad se krmad vozaju na haubama...Sta ovo uopste predstavlja,sta je ovom covjeku u glavi,kakav je to mentalni sklop :? Zasto ga niko ne kazni,kako ga niko ne zaustavi...?
Ako cita on il neko njegov,il neko ko ga podrzava...Jebem vam mater usta zvaljava.
Ljudi samo rade ono što im je dozvoljeno, znaju da neće snositi sankcije. Granica se sve više gura a niko ne reaguje i sve će to tako ići.
Sjećam se npr za pojas i svjetla negdje 2005. Niko živ se nije vezao u autu, svjetla se nisu palila.
3-4 mjeseca je policija upozoravala pa kasnije i kažnjavala vozače. Svi se vezali a na svakom autu bila svjetla upaljena.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#13 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Nepass »

The BEN10 wrote:
HAVANA wrote:Sta je slijedece,klanje kurbana u djecijem parku smo odgledali,sad se krmad vozaju na haubama.
Ma ko je klao kurbane u dječijem parku!? :shock:
Bio je onaj što je kurban objesio za saobraćajni znak prije par godina
statixx
Posts: 8794
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#14 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by statixx »

muha_sa wrote:ništa me više ne može iznenadit :(

još malo pa nam pijace nece trebat jer skoro pred svakom zgradom neko donese par gajbi povrca i voca i prodaje na trotoaru, al hajd--necu da si sjebem ovako lijepo jutro :-) :run:
Najjaci su oni sto narendaju kupusa... :lol:
statixx
Posts: 8794
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#15 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by statixx »

rumenige_brajtner wrote:
drunken tiger wrote:Za mene je veći papanaluk to što vi koji ste kulturno, duhovno i moralno osviješteni i prosvijetljeni dozvolite ovim papcima da vam upravljaju gradom, da vam budu na vlasti i određuju sudbinu. To više govori o vašoj nesposobnosti nego o njihovom primitivizmu.
apsolutno se slažem. pravi primjer sarajevskog papanluka u kojem je uvijek neko drugi kriv za stvari koje nam se dešavaju.
Sve fol urbana raja, a svi po kacu kiselog kupusa na balkonu... :lol:
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#16 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by rumenige_brajtner »

Nepass wrote:
The BEN10 wrote:
HAVANA wrote:Sta je slijedece,klanje kurbana u djecijem parku smo odgledali,sad se krmad vozaju na haubama.
Ma ko je klao kurbane u dječijem parku!? :shock:
Bio je onaj što je kurban objesio za saobraćajni znak prije par godina
ja sam svojim očima gledao debila koji je klao kurbana ispred ulaza usred naselja, a onda ga objesio, oderao mu kožu i izvadio crijeva. neka djeca su vrišteći otrčala kućama.

al nije problem u tome što je on to uradio (u stvari jeste, al manji), već što osim mene i još jednog komšije niko nije rekao ni a. ja sam tad imao oko 15 godina, malo je falilo da batina dobrih fasujem, jer ko sam ja da govorim protiv muslimana, islama i tako to :-)
spomenuti komšija me odbranio.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#17 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Trebam te »

muha_sa wrote:
The BEN10 wrote:
SVITOLINA wrote:Joj seljakluka majko draga. Ovo po Sarajevu više nije normalno, primitivizam na sve strane. Došlo vrijeme nekakvog "dokazivanja" sa čakijama, pištoljima, izdrndanim autima od dvije hiljade, ali obavezno moraju imati široke felge i nekakve dodatke koji uopšte ne priliče tom autu. Evo sad i ovo sa ulovom. Zatim ono kad se rašire i nenormalno zamahuju rukama neću ni spominjati koliko je seljački i iritantno. Izlasci su posebna priča, dođu popiju dvije pive i niko ko oni, "glavni mangupi" nema dalje.
Ma nije ovo druže seljakluk, već PAPANLUK.
Papani, papci, papčine: okružili su nas i polahko preuzimaju grad. Pritivivno se ponašaju, agresivni su u tjeranju svoga. Strašno.
preuzeli su ga davno :-)

šta smo mi uradili osim što se busamo u prsa i falimo se nekim sarajevskim porjeklom :?
kurcimo se a ne bi pomogli jedni drugim po cjenu života (cast rijetkim izuzecima)
papak samo nek cuje da mu je zemljak šljego sve ce ucinit da mu pomogne ne bil se "snašo"--dok domaci sjedi i ogovara papka a kurcem ne mrda--znam ja nas jebo nas :-)

uh :-) sad fakat bježim jer vidim da cus e iznervirat a to mi ne treba :run:
Extra post :thumbup:

:kiss:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#18 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Nepass »

rumenige_brajtner wrote: ja sam svojim očima gledao debila koji je klao kurbana ispred ulaza usred naselja, a onda ga objesio, oderao mu kožu i izvadio crijeva. neka djeca su vrišteći otrčala kućama.

al nije problem u tome što je on to uradio (u stvari jeste, al manji), već što osim mene i još jednog komšije niko nije rekao ni a. ja sam tad imao oko 15 godina, malo je falilo da batina dobrih fasujem, jer ko sam ja da govorim protiv muslimana, islama i tako to :-)
spomenuti komšija me odbranio.
Nisam još imao priliku vidjeti taj prizor ali pošto je očigledno da idemo prema kamenom dobu vjerovatno će mi se ubrzo prikazati ta slika :)
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#19 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by ibizza »

The BEN10 wrote:http://radiosarajevo.ba/novost/206434/n ... moze-ovako
Image

Nasušna je potreba pokrenuti topic ovakvog naziva, na kojem bi ukazivali na papanluk u glavnom gradu jedne države. Šta je limit, koja je granica? Šta je sljedeće što će insana neugodno iznenadit!?
Cekaj ba, ima jos :D
Image
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by hrasno38 »

The BEN10 wrote:
SVITOLINA wrote:Joj seljakluka majko draga. Ovo po Sarajevu više nije normalno, primitivizam na sve strane. Došlo vrijeme nekakvog "dokazivanja" sa čakijama, pištoljima, izdrndanim autima od dvije hiljade, ali obavezno moraju imati široke felge i nekakve dodatke koji uopšte ne priliče tom autu. Evo sad i ovo sa ulovom. Zatim ono kad se rašire i nenormalno zamahuju rukama neću ni spominjati koliko je seljački i iritantno. Izlasci su posebna priča, dođu popiju dvije pive i niko ko oni, "glavni mangupi" nema dalje.
Ma nije ovo druže seljakluk, već PAPANLUK.
Papani, papci, papčine: okružili su nas i polahko preuzimaju grad. Pritivivno se ponašaju, agresivni su u tjeranju svoga. Strašno.
Nije ovo samo seljakluk i papanluk ovo je ocito krsenje i zakona i saobracajnih propisa u sred grada i vjerovatno ispred ociju jedno 5 policijskih patrola.
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#21 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by The BEN10 »

Pa u tome jeste i fora - što se osim ispoljavanja najprimitivnijeg papanluka krši zakon! :roll:
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#22 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Kombat »

Je li najveci problem to sto je ovo seljakluk / balinluk / krkanluk ili cinjenica da se Porcum Vulgaris u umrtvljenom stanju nasao na ulicama sadaka sitija?
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#23 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by Dr. Kuca »

Problem je sto je papanluk, mozda je ovo negdje normalno ovdje nije. Bar ne bi trebalo biti.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#24 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by vryzas »

Evropa :oops:

Image

http://www.24sata.hr/reporteri/mrtvog-v ... rali-99862





Balkan :izet:

Image

Esed JULIJE Radeljaš - Posjeduje poslanike u skupštinama

"Te zastupnike, kako da vam kažem, ja nekako držim i imam ovlasti za razgovor. Ja sam s njima potpisao ugovor kod notara i ja pregovoram u njihovo ime", kaže Radeljaš koji napominje da u Domu naroda “kontroliše” jednog zastupnika iz svoje stranke G6, delegate HDZ-a 1990 te dvojicu delegata iz Krajine."

Ave Esede, pozdravljaju te oni koji će umrijeti.



sc6 u Rade Gaju :D


The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#25 Re: Sarajevo grade, šta ti papci rade! :(

Post by The BEN10 »

Ako si pažljivo pročitao tekst tamo stoji da krme nisu provozali gradom, već ga uslikali na parkiranom autu. No, i da se to dogodilo u Evropi, kao što pišeš - pa šta, izuzetak je u pitanju: neshvatljivo da se tako nešto dogodi u jednom Minhenu, čijem uređenju valjda težimo. Pa makar tu bili za 100 godina...
Post Reply