Sarajevo-Dubrovnik

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#126 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by tempuser »

Na Ivanjici poslijepodne i predvece tj vikendom ujutro i navecer znaju biti velike guzve, ceka se 1,5-2 sata kad Trebinjci i ostali dnevni kupaci idu u Kupare (dzaba parking) itd na kupanje.
Dmaster
Posts: 65
Joined: 01/07/2006 15:20

#127 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Dmaster »

Preporucujem Ivanicu,kad sam dolazio cekanje pola sata to je bio ponedjeljak poslijepodne,u povratku sat vremena subota poslijepodne :-)
Leon16v
Posts: 5789
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#128 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Leon16v »

Na Doljanima sam u ponedjeljak 2 sata cekao :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#129 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by tempuser »

Ko ide na Doljane (mada ne znam zasto tamo ako se ide u Dbk) Gabela je Tito!
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#130 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by uvijekIInikadI »

Dmaster wrote:Moze li mi neko reci ako je isao nedavno,gdjeje manja guzva GP Ivanica ili Doljani? :-)
.... a najmanja guzva je na GP Čepikuće :D max. 3 auta i cekanje 3 min. :lol:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#131 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by 530i »

tempuser wrote:Ko ide na Doljane (mada ne znam zasto tamo ako se ide u Dbk) Gabela je Tito!

I na Gabeli zna biti gusto kad je špica...ima još prelaza tu, npr. Prud.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#132 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by tempuser »

Prud je dobar, ali i u najboljoj varijanti Capljina-Trebizat-autoput- izlaz Bijaca-Prud gubis 30 min u odnosu na Gabelu (do kruznog toka) tako se svako cekanje krace od toga isplati
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#133 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by shiny »

Aman pita lik za Dubrovnik... Kakav Prud. Onda ima još dvije granice nakon toga do Dubrovnika. U Zaton Doli se zna čekati po sat, sat i po, jer tuda cijela Hrvatska ide prema jugu, nema drugog puta, osim avionom ili brodom.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#134 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by 530i »

tempuser wrote:Prud je dobar, ali i u najboljoj varijanti Capljina-Trebizat-autoput- izlaz Bijaca-Prud gubis 30 min u odnosu na Gabelu (do kruznog toka) tako se svako cekanje krace od toga isplati
Naravno, ali napisao sam to kao neko ko je čekao nepuna dva sata na Gabeli, pa onda naredni put na Prudu bio jedini na granici...u svakom slučaju lijepo je i imati i znati za alternativnu opciju.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#135 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by uvijekIInikadI »

uvijekIInikadI wrote:
Dmaster wrote:Moze li mi neko reci ako je isao nedavno,gdjeje manja guzva GP Ivanica ili Doljani? :-)
.... a najmanja guzva je na GP Čepikuće :D max. 3 auta i cekanje 3 min. :lol:
Nesto mi cudno da jos niko nista nije napisao za Cepikuce pa se onda zapitam jel.to ja fulim?? Mada ja do sada nikad nisam cekao duze od ove gore spomenute 3 min.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#136 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by LikeLike »

Kojim putem najlakse iz Sarajeva do Dubrovnika? Je li bolje i brze preko Mostara ili preko Foce?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#137 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by mali_milojica »

LikeLike wrote:Kojim putem najlakse iz Sarajeva do Dubrovnika? Je li bolje i brze preko Mostara ili preko Foce?
Sarajevo-Mostar-Stolac-Ljubinje-Slano-Dubrovnik.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#138 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Ned071 »

Foca trebinje mu je krace?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#139 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by mali_milojica »

Možda 15ak km. Ali ovamo ima AP do Tarcina i solidan put do Mostara.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#140 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Dope_Man »

LikeLike wrote:Kojim putem najlakse iz Sarajeva do Dubrovnika? Je li bolje i brze preko Mostara ili preko Foce?
Preko Foce, tj. preko Tjentista i Trebinja je prednost u tome sto ides uglavnom kroz nenaseljen dio, uglavnom nigdje patrola a cesta solidna da se moze dobro picit.

Preko Mostara moze, ali ne mora, da te zakaci dobrih guzvi na putu Sa-Mo, al ceste su malo bolje, plus ides kroz civilizaciju. Po meni to je tu negdje, glavni kriterij bi mi bio stajanje. Ako planiras stajati negdje, idi preko Mostara jer imas vise izbora, ako planiras pravac u Dubrovnik onda na Tjentiste i Trebinje. S tim da je i Trebinje lijepo za posjetiti i prosetati.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#141 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Haris.ba »

Dope_Man wrote:Preko Foce, tj. preko Tjentista i Trebinja je prednost u tome sto ides uglavnom kroz nenaseljen dio, uglavnom nigdje patrola a cesta solidna da se moze dobro picit.
A na jednom dobrom dijelu i uska od Gacka do izlaska na magistralni M18, a puna oštrih krivina. Jeste dobra za voziti ko voli takvu vožnju. Ali, ja sa familijom ne bih išao tim putem ako ne moram.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#142 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Dope_Man »

Haris.ba wrote:
Dope_Man wrote:Preko Foce, tj. preko Tjentista i Trebinja je prednost u tome sto ides uglavnom kroz nenaseljen dio, uglavnom nigdje patrola a cesta solidna da se moze dobro picit.
A na jednom dobrom dijelu i uska od Gacka do izlaska na magistralni M18, a puna oštrih krivina. Jeste dobra za voziti ko voli takvu vožnju. Ali, ja sa familijom ne bih išao tim putem ako ne moram.
Da, to sam zaboravio napomenuti, ali nije bas do Gacka. Uski dio je negdje od odvajanja puta prema Tjentistu, pa otprilike do spomenika, tu negdje se vec vraca u normalu. Svakako nije ugodno sresti kamion na tom uzem dijelu (a nedavno kad sam prolazio sretoh 3-4). Al eto, prednost je daleko manja frekvencija vozila opcenito od puta Sa-Mo.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#143 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Ned071 »

taj uski dio traje 15 minuta, od skretanja za focu do naselja tjentiste... i jos malo nakon spomenika, dalje je put skroz ok, pogotovo nakon sređivanja cemerna... i bas mislim da, ako zelis stajati, bolji je taj put... mozes stati na tjentistu, mozes stati na jezeru pred ulaskom u gacko... mozes stati u trebinju, koji je za mene najljepsi mali gradu u bih...

ako ides na slano, sto je milojica predlozio, mozes stati u radimlji, mozes stati u ravnom, otvoren je sjajan restoran u staroj stanici odmah pored pecine...
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#144 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by LikeLike »

Hvala svima :thumbup:
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#145 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by holowey »

Ned071 wrote:taj uski dio traje 15 minuta, od skretanja za focu do naselja tjentiste... i jos malo nakon spomenika, dalje je put skroz ok, pogotovo nakon sređivanja cemerna... i bas mislim da, ako zelis stajati, bolji je taj put... mozes stati na tjentistu, mozes stati na jezeru pred ulaskom u gacko... mozes stati u trebinju, koji je za mene najljepsi mali gradu u bih...

ako ides na slano, sto je milojica predlozio, mozes stati u radimlji, mozes stati u ravnom, otvoren je sjajan restoran u staroj stanici odmah pored pecine...
samo ako na krivini preko pune linije skrene...skretanje na klinje jezero iz pravca gacka ok, ali iz pravca tjentista nicht...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#146 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Ned071 »

meščini da je sada isprekidana, na skretanje pored onih kućica... nisam siguran al mislim da moze
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#147 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Dope_Man »

Cesta prazna, nigdje zive duse. Mislim da stvarno nece biti neki problem stati kraj jezera. Stao sam i tu u zadnjem putu, isao iz pravca Tjentista. Iskreno nemam pojma da li je pored onih ''kucica'' bila isprekidana il puna, s obzirom da nikoga nije bilo nije me ni zanimalo da gledam u tom trenutku.

Jedno je napraviti takav prekrsaj u naseljenom mjestu, na prometnoj ulic.. ali tu u Nedodjiji BB valjda ne moramo toliko gledati sve dok pratimo ima li koga na cesti ili ne.
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#148 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by holowey »

definitivno puna linija kod odmorista na klinje jezeru...jbg kod mene celjad na zadnjem sjedistu, dobro pazim da ne budem u prekrsaju... klinje jezero je meni idilicno, svaki prolazak iz pravca gacka svratim...
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#149 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by kazo »

mali_milojica wrote: 10/05/2018 17:09
LikeLike wrote:Kojim putem najlakse iz Sarajeva do Dubrovnika? Je li bolje i brze preko Mostara ili preko Foce?
Sarajevo-Mostar-Stolac-Ljubinje-Slano-Dubrovnik.
Je li ova ruta jos uvijek najbolja? Planiram sutra za Dubrovnik pa trazim na kojem je GP najmanja guzva.
User avatar
Optimist
Posts: 13654
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#150 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Optimist »

Ta ti je najbolja, i na prelaz Cepikuce.
Post Reply