SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#14801 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Nije nego su naši ljudi fascinirani kriminalcima i generalno ih gledaju kao na idole. Nikad neću zaboraviti scenu kada dvojica ovih stražara vode jednog na suđenje i sad dok čekaju ispred sudnice, čuvari mu daju cigare, ovaj hairlia puši i priča neke svoje priče dok ga stražari gledaju ko idola, raširenih očiju u potpunosti fascinirani...
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#14802 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

pa mislim da sam vec pisao ovdje ali strazari voze zatvorenike u zatvor nakon vikenda. i kontas jbt ti u autu zatvorenik do tebe i iza tebe :mrgreen:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#14803 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dr. Kuca »

Sinoc pokusaj pljacke konzuma na kovacicima, ne upratih da je pisano. Pljackas uz prijetnju bombe pokusao opljackat konzum, sprijecio ga gradjanin koji se nasao tu. Hadzija poklopio sve novine ne smije niko pisati negativno, jebo koreju.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#14804 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muhafuca »

drugi profil wrote:Nek mi samo neko objasni kako je on jedan zarobio četvoricu i to bez vatrenog oružja?
procitaj clanak
Naime, Smajić je prije nekoliko dana razvalio vrata ćelije i, kako nam je kazao izvor dobro upućen u istragu, s pritvorenicima koji su bili s njim izašao iz ćelije.
znaci izasao je sa jos bar dvojicom a mozda i vise njih
Naš izvor nije bio siguran jesu li i drugi pritvorenici učestvovali u maltretiranju čuvara..
ovi drugi vjerovatno nisu ucestvovali u maltretiranju ali su vjerovatno ucestvovali u zarobljavanju.
Sreća i da stražari ne nose oružje kada su u KPZ-u, nego samo kada rade pratnje jer je mogao biti veći incident. Oružje ne nose upravo zbog ovakvih slučajeva.
Cuvari ne nose oruzje pa je situacija bila 1 na 1 (ili 3 na 4 - ili koliko je vec bilo zatvorenika sa ovim idiotom) a zatvorenici su imali i faktor iznenadjenja na svojoj strani (tj izasli su iz celije a da strazari to nisu ocekivali)

A ako procitas cijeli clanak vidjet ces kakvo je generalno stanje sto se tice kadra u nasim zatvorima.

Uglavnom clanak je naslovom (clickbait) i pocetnim paragrafima napisan tako da privuce paznju.

Ako ga procitas u cjelosti - totalno razumljiva i ocekivana situacija - sve u svemu - zalosno.
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14805 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

bio je onaj neki američki film o pobuni zatvorenika kad su čuvare uzeli za taoce

onaj jedan se nije htio ponašati kako zatvorenici traže i ostali ga čuvari kritikuju

kaže ovaj jedan ovome što glumi... ja ću ako treba popušti svima samo da preživim :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14806 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nema me tamo »

Naravno da ne nose zar neko uopšte moze pitati da li nose ili ne..

A lagano je pricat na forumu ja bi ovako ja bi onako..
Vidio bi kako bi se ponašao kao cuvar kad ti zatvorenik kaze da ce nekome platiti da ti siluju kcerku..
Zato ovim opasnim zatvorenicima ukinu sve i posjete i pisma...
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#14807 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

Dzaba im ukidaju kad se sve preko TV Vogosca od 18-20 mogu dogovoriti! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14808 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nema me tamo »

A dobro to su ovi naši oni su buranija ja vec govorim o organiziranim grupama. :D
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#14809 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mjestan ... /170824065

Jest da nije Sarajevo crna hronika ali evo lekcije za sve one koji pišu za policiju da treba "samo da tuče, ruke im se pozlatile".
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14810 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

samo treba tuci,da hoce i u sarajevskom kantonu poceti ovako.
ko su oni da blokiraju izgradnju mini centrale? ko su da se ogluse o naredbu policije? javni put i rijeka u privatnom vlasnistvu? nisu protestovali kad su u istu tu rijeku bacali sporete,frizidere i skoljke od fica i stojadina...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#14811 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by amar1994 »

To nije demokratski :D

555-333 , halo , ovde neki satanisti nesto divljaju :lol: :lol: , bam bam bam ...
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#14812 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

muhafuca wrote:
drugi profil wrote:Nek mi samo neko objasni kako je on jedan zarobio četvoricu i to bez vatrenog oružja?
procitaj clanak
Naime, Smajić je prije nekoliko dana razvalio vrata ćelije i, kako nam je kazao izvor dobro upućen u istragu, s pritvorenicima koji su bili s njim izašao iz ćelije.
znaci izasao je sa jos bar dvojicom a mozda i vise njih
Naš izvor nije bio siguran jesu li i drugi pritvorenici učestvovali u maltretiranju čuvara..
ovi drugi vjerovatno nisu ucestvovali u maltretiranju ali su vjerovatno ucestvovali u zarobljavanju.
Sreća i da stražari ne nose oružje kada su u KPZ-u, nego samo kada rade pratnje jer je mogao biti veći incident. Oružje ne nose upravo zbog ovakvih slučajeva.
Cuvari ne nose oruzje pa je situacija bila 1 na 1 (ili 3 na 4 - ili koliko je vec bilo zatvorenika sa ovim idiotom) a zatvorenici su imali i faktor iznenadjenja na svojoj strani (tj izasli su iz celije a da strazari to nisu ocekivali)

A ako procitas cijeli clanak vidjet ces kakvo je generalno stanje sto se tice kadra u nasim zatvorima.

Uglavnom clanak je naslovom (clickbait) i pocetnim paragrafima napisan tako da privuce paznju.

Ako ga procitas u cjelosti - totalno razumljiva i ocekivana situacija - sve u svemu - zalosno.
Ne citam ja clanke po klixu i avazu. Premalo zivota mi je ostalo da bih ga na to trosio.
A vec imam razvijeno culo za klikbajt naslove, tako da... a ocigledno u tekstu i ne pise bas najjasnije jer se vidis eto ne zna kako je jadan drzao cetvoricu.
A neka je ako su toliki levati. Trebao ih je i seksualno uznemiravati kad su sebi to dozvolili.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#14813 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

možda su mu morali malo na ruke da ih oslobodi :mrgreen:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14814 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Jimmy McNulty »

Imam kolegu koji radi u zatvoru, taj posao ne bih obavljao za 5 hiljada maraka mjesečno :mrgreen:
Svaki dan imaš kontakt sa groznim nasilnicima i ubicama, a od opreme imaš samo onaj peper sprej.
Čak ni pendrek nemaju uz sebe bokte mazo
Neka hvala :run:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#14815 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MOSALJOZE »

Jimmy McNulty wrote:Imam kolegu koji radi u zatvoru, taj posao ne bih obavljao za 5 hiljada maraka mjesečno :mrgreen:
Svaki dan imaš kontakt sa groznim nasilnicima i ubicama, a od opreme imaš samo onaj peper sprej.
Čak ni pendrek nemaju uz sebe bokte mazo
Neka hvala :run:
Moraju unijeti robu,ako ne unesu zapalit će im auto ili nešto slično.Ako unesu pitanje je trenutka kada će pasti.Nezahvalno skroz
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#14816 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muhafuca »

drugi profil wrote:
Ne citam ja clanke po klixu i avazu. Premalo zivota mi je ostalo da bih ga na to trosio.
A vec imam razvijeno culo za klikbajt naslove, tako da... a ocigledno u tekstu i ne pise bas najjasnije jer se vidis eto ne zna kako je jadan drzao cetvoricu.
A neka je ako su toliki levati. Trebao ih je i seksualno uznemiravati kad su sebi to dozvolili.
Ma clanak je sranje jer je namjerno nejasan - da bi opravdali naslov vjerovatno

Ali ako ih je izaslo trojica ili cetvorica nije im bilo tesko ove cuvare pod lisice staviti i za radijatore ili sta vec zavezati.

Onda ih je ovaj jedan valjda sam maltretirao a ovi ostali nisu htjeli ucestvovati u maltretiranju - jer su valjda na vakat skontali da su se zajebali sto su uopste izasli i da im to moze samo produziti kaznu.

Ovaj sto ih je maltretirao je prebacen u Zenicu - gdje stroziji rezim - tako da ne kontam ni sta je njegova poenta bila ako vec nije mislio totalno pobjeci iz zatvora.

Al da je normalan i da normalno razmislja vjerovatno ne bi ni bio u zatvoru - tako da :?
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#14817 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sunceKOtepsija »

cuvari-statisti
jedna pozitivna vijest :thumbup:
Image
Američka državljanka i njen prijatelj iz Sarajeva jučer su privedeni na saslušanje u Policijsku upravu Centar zato što je ona iz automobila pokazala srednji prst prema pratnji Bakira Izetbegovića, bošnjačkog člana Predsjedništva BiH i čelnika SDA.
http://avaz.ba/vijesti/teme/294764/skan ... u-policiji
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#14818 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by fidoremilienko »

sunceKOtepsija wrote:cuvari-statisti
jedna pozitivna vijest :thumbup:
Image
Američka državljanka i njen prijatelj iz Sarajeva jučer su privedeni na saslušanje u Policijsku upravu Centar zato što je ona iz automobila pokazala srednji prst prema pratnji Bakira Izetbegovića, bošnjačkog člana Predsjedništva BiH i čelnika SDA.
http://avaz.ba/vijesti/teme/294764/skan ... u-policiji
priča nam Amerikankin prijatelj.
Sta je ovo :cry: :lol: :skoljka:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#14819 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

Meni nije jasno ovo...
- Dana 24. 08. 2017. godine u 11 i 55 sati, policijski službenici II PU su državljanki USA, L. F. P., rođena 1991. godine, nastanjena u USA, izdali prekršajni nalog, zbog izvršenog prekršaja iz člana 8. stav 1. tačke c. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira Kantona Sarajevo (drsko ponašanje), koji je prihvatila. O pomenutom događaju je upoznat sudija Općinskog suda u Sarajevu - naveli su iz MUP-a..
Pročitajte više na: http://avaz.ba/vijesti/teme/294764/skan ... u-policiji
Zakon kaže da ne postoji tačka c:
POGLAVLJE II. PREKRŠAJI PROTIV JAVNOG REDA I
MIRA I PREKRŠAJNE SANKCIJE
Član 8.
(Prekršaji i novčane kazne za fizička lica)
(1) Novčanom kaznom od 100,00 KM će se kazniti za prekršaj:
a) ko na javnom mjestu narušava javni red i mir svañom, vikom, nepristojnim ili drskim ponašanjem,
b) čija životinja svojim glasanjem narušava javi red i mir
Glupa je što je prihvatila kaznu, nikad svoj potpis ne bi stavio na to.

A otkad je pokazivanje prsta (bilo kojeg) drsko ili nepristojno ponašanje? Svašta.
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#14820 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by made_in_sarajevo »

nece na naseg Baketa niko srednji prst pokazivati, ma ni ruzno ga pogledati. nas je Bake najbolji i najljepsi
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14821 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by un1ted »

@ studiorum_tuzlaensis

Ti inace trazis na uvid sta je clan a b ili c kada ti pisu nalog a kriv si? Moguce da su novinari pogresno naveli. Krivi su pod tackom a.
A otkad je pokazivanje prsta (bilo kojeg) drsko ili nepristojno ponašanje? Svašta.
Pokazi srednji prst policaicju u Americi pa ga pitaj da ti objasni znacenje.
Last edited by un1ted on 25/08/2017 10:41, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14340
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#14822 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

svaka im čast što upališe svjetlo pa sad imamo slobodu govora i izražavanja
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#14823 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by rumenige_brajtner »

Nabijem ga na qrac sa komplet pratnjom.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#14824 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote:samo treba tuci,da hoce i u sarajevskom kantonu poceti ovako.
ko su oni da blokiraju izgradnju mini centrale? ko su da se ogluse o naredbu policije? javni put i rijeka u privatnom vlasnistvu? nisu protestovali kad su u istu tu rijeku bacali sporete,frizidere i skoljke od fica i stojadina...
:thumbup:
I to pitchke postavili žene... Sto mudonje nisu stale?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#14825 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

un1ted wrote:@ studiorum_tuzlaensis

Ti inace trazis na uvid sta je clan a b ili c kada ti pisu nalog a kriv si? Moguce da su novinari pogresno naveli. Krivi su pod tackom a.
A otkad je pokazivanje prsta (bilo kojeg) drsko ili nepristojno ponašanje? Svašta.
Pokazi srednji prst policaicju u Americi pa ga pitaj da ti objasni znacenje.
Prvo nije pokazala srednji prst policajcu, već nekom tjelohranitelju kojem ne piše na faci jel Baketov ili hodžin.

A drugo, to nije drsko ponašanje... pravo policije je da te privede, a tvoje pravo je da sud odluči da li je to drsko ponašanje. Meni je ovo u rangu verbalnog delikta, pokazivat srednji prst mogu kome hoću, u zakonu NIGDJE nema ništa precizirano.
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 25/08/2017 10:46, edited 1 time in total.
Post Reply