SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
smijesni_ste
Posts: 5982
Joined: 09/10/2009 16:46

#14276 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

U pravu si, ali ako je osudjen početkom 2009. na osam godina onda mu je svakako istekla kazna?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#14277 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

smijesni_ste wrote:U pravu si, ali ako je osudjen početkom 2009. na osam godina onda mu je svakako istekla kazna?
ne mora znaciti, mozda je pusten prije al uz vecu uvjetnu

isto ko sto sad daju 3 godine uvjetne ili lupam pola godine godinu zatvora
smijesni_ste
Posts: 5982
Joined: 09/10/2009 16:46

#14278 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

Moguće...ništa nas ne smije izennaditi u našoj dragoj BiH :roll:

Usput, imao je još značajnih "djela" koja nisu spomenuta u članku tako da bi najbolje za sve bilo da se vrati nazad u zatvor... :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47310
Joined: 26/02/2004 00:00

#14279 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

najbolje za sve bi bilo da su ga pustili da izadje iz zemlje, ali eto.....
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5957
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#14280 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

Što se tiče ovog Lazarevskog, ružno je za reći... ali njegovom smrću i suzama njegove majke, pošteđene su suze 10 drugih majki.

Nek mu je laka crna zemlja.
smijesni_ste
Posts: 5982
Joined: 09/10/2009 16:46

#14281 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

karanana wrote:najbolje za sve bi bilo da su ga pustili da izadje iz zemlje, ali eto.....
Kad bolje razmislim, najbolje bi to bilo :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 28016
Joined: 20/03/2013 15:38

#14282 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

I kaže ne treba ubijati stoku?!

http://** No links **.ba/clanak/163469/na-bjelava ... prepoznati

FOTO/ UŽAS U SARAJEVU

Na Bjelavama brutalno pretučena starica: 'Iz kuće je izašla sva krvava, nismo je mogli prepoznati...'
Hronika17.07.17, 08:08h

Na Bjelavama brutalno pretučena starica: 'Iz kuće je izašla sva krvava, nismo je mogli prepoznati...'

Nesretna starica je odmah prebačena na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju na KCUS-u

- Sinoć u večernjim satima pretučena je starica u svojoj kući u sarajevskom naselju Bjelave, tačnije preko puta Dobrovoljnog vatrogasnog društva Bjelave, potvrđeno je za Oslobođenje u Operativnom centru MUP-a Kantona Sarajevo.

Na licu mjesta smo zatekli prve komšije, koji kažu da se starica zove Ana. Kažu da su je vidjeli u večernjim satima kako je izašla iz kuće krvava i preplašena, vičući "Pogledaj šta su mi uradili".

- Usne su joj bile rasječene, nismo je mogli prepoznati, daj Bože da je živa, kaže jedan od zabrinutih komšija.

Nakon što su vidjeli da je u lošem stanju pozvali su Hitnu pomoć i policiju. Nesretna starica je odmah prebačena na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju na KCUS-u. O kakvim povredama se radi nije potvrđeno.

bjelave-starica-kuca-policija

Oslobođenje nezvanično saznaje da su staricu pretukli narkomani iz komšiluka koji su došli s namjerom da je opljačkaju, nadajući se da kod sebe ima novca.

Ove informacije nisu mogli potvrditi u Operativnom centru, te su nas uputili na portparola MUP-a KS-a Irfana Nefića.

Staru baraku u kojoj se desio incident od sinoć osiguravaju policijski službenici KS-a.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18765
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#14283 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Radni logori kao ustanove prevaspitanja.
User avatar
zateznistub
Posts: 15516
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#14284 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Naslovnica wrote:I kaže ne treba ubijati stoku?!

http://** No links **.ba/clanak/163469/na-bjelavama-brutalno-pretucena-starica-iz-kuce-je-izasla-sva-krvava-nismo-je-mogli-prepoznati

FOTO/ UŽAS U SARAJEVU

Na Bjelavama brutalno pretučena starica: 'Iz kuće je izašla sva krvava, nismo je mogli prepoznati...'
Hronika17.07.17, 08:08h

Na Bjelavama brutalno pretučena starica: 'Iz kuće je izašla sva krvava, nismo je mogli prepoznati...'
PODIJELI NA Facebook Twitter Gmail 24 SATA
Zbog požara obustavljen saobraćaj na putu Ljubinje-Trebinje, vatra se približava kućama
Marin Čilić otvorio dušu nakon meča i otkrio šta mu je natjeralo suze na terenu
Panika u Tivtu: Turisti skakali u more kako bi se spasili od požara, u vodi sat vremena čekali pomoć
Brak i prevara iz drugog ugla: Koliko bračnih parova preživi ljubavnu aferu?
Nesretna starica je odmah prebačena na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju na KCUS-u

- Sinoć u večernjim satima pretučena je starica u svojoj kući u sarajevskom naselju Bjelave, tačnije preko puta Dobrovoljnog vatrogasnog društva Bjelave, potvrđeno je za Oslobođenje u Operativnom centru MUP-a Kantona Sarajevo.

Na licu mjesta smo zatekli prve komšije, koji kažu da se starica zove Ana. Kažu da su je vidjeli u večernjim satima kako je izašla iz kuće krvava i preplašena, vičući "Pogledaj šta su mi uradili".

- Usne su joj bile rasječene, nismo je mogli prepoznati, daj Bože da je živa, kaže jedan od zabrinutih komšija.

Nakon što su vidjeli da je u lošem stanju pozvali su Hitnu pomoć i policiju. Nesretna starica je odmah prebačena na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju na KCUS-u. O kakvim povredama se radi nije potvrđeno.

bjelave-starica-kuca-policija

Oslobođenje nezvanično saznaje da su staricu pretukli narkomani iz komšiluka koji su došli s namjerom da je opljačkaju, nadajući se da kod sebe ima novca.

Ove informacije nisu mogli potvrditi u Operativnom centru, te su nas uputili na portparola MUP-a KS-a Irfana Nefića.

Staru baraku u kojoj se desio incident od sinoć osiguravaju policijski službenici KS-a.
Fuj gadovi gadni. I onda dođe ovdje i seruckaju o pravima i kako treba policiju kažnjavati.
Ma samo po bubrezima dok ne pocrkaju
User avatar
oldtajmer
Posts: 5092
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#14285 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

pa i prije par godina su neki idioti frajer i treba na alipasinom ubili jadnu staricu zbog sake maraka,ne sjecam se sta je dalje bilo
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#14286 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by seoBIH »

Fuuj fuj od forumskog ratnika. Fuuuj,.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14287 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Jimmy McNulty »

SmokingMan wrote:Radni logori kao ustanove prevaspitanja.
Ništa to, samo smrt.

Al' neka koja podugo traje, tipa ono zavežeš ga ispod bambusa i ovaj kako raste probija ga.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18765
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#14288 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Jimmy McNulty wrote:
SmokingMan wrote:Radni logori kao ustanove prevaspitanja.
Ništa to, samo smrt.

Al' neka koja podugo traje, tipa ono zavežeš ga ispod bambusa i ovaj kako raste probija ga.
Smrt je u ovakvome slučaju beskorisna,onako bi svoju snagu trošili za društveni korisni rad,mogli bi biti iznajmljivani građevinskim kompanijama koje rade na izgradnji autoputeva,lokalnih cesta,mostova.60 % bi za iznamljivanje radne snage dobijale zatvorske jedinice,40 % radnici.Ja sam uvijek bio za iskorištavanje maksimalnog kapaciteta "ljudskog otpada",ništa se tu nema za odbaciti,rad i samo rad,doživotno.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14289 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Jimmy McNulty »

SmokingMan wrote: Smrt je u ovakvome slučaju beskorisna,onako bi svoju snagu trošili za društveni korisni rad,mogli bi biti iznajmljivani građevinskim kompanijama koje rade na izgradnji autoputeva,lokalnih cesta,mostova.60 % bi za iznamljivanje radne snage dobijale zatvorske jedinice,40 % radnici.Ja sam uvijek bio za iskorištavanje maksimalnog kapaciteta "ljudskog otpada",ništa se tu nema za odbaciti,rad i samo rad,doživotno.
Ionako pošten narod nema posla, još da zatvorenici preuzmu njihova radna mjesta. Neka hvala.

Bolje ih ubit i dat njihove organe bolesnima :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18765
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#14290 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Jimmy McNulty wrote:
SmokingMan wrote: Smrt je u ovakvome slučaju beskorisna,onako bi svoju snagu trošili za društveni korisni rad,mogli bi biti iznajmljivani građevinskim kompanijama koje rade na izgradnji autoputeva,lokalnih cesta,mostova.60 % bi za iznamljivanje radne snage dobijale zatvorske jedinice,40 % radnici.Ja sam uvijek bio za iskorištavanje maksimalnog kapaciteta "ljudskog otpada",ništa se tu nema za odbaciti,rad i samo rad,doživotno.
Ionako pošten narod nema posla, još da zatvorenici preuzmu njihova radna mjesta. Neka hvala.

Bolje ih ubit i dat njihove organe bolesnima :D
Govorimo o teškim fizičkim poslovima,pa neće raditi u bankama,i boraviti među prosperitetnim društvom. :D

A primanja bi bila simbolična,nikakav pretjerani trošak za državu.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#14291 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

SmokingMan wrote: Smrt je u ovakvome slučaju beskorisna,onako bi svoju snagu trošili za društveni korisni rad,mogli bi biti iznajmljivani građevinskim kompanijama koje rade na izgradnji autoputeva,lokalnih cesta,mostova.60 % bi za iznamljivanje radne snage dobijale zatvorske jedinice,40 % radnici.Ja sam uvijek bio za iskorištavanje maksimalnog kapaciteta "ljudskog otpada",ništa se tu nema za odbaciti,rad i samo rad,doživotno.
:thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#14292 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

User avatar
SmokingMan
Posts: 18765
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#14293 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Nadam se da će pravda pobjediti,uprkos svjesnom negiranju krivice optuženog.Dovoljno je što je pobjegao sa mjesta nesreće,i u jednu ruku to će mu biti otežavajuća okolnost,uglavnom tu će se pokazati karakter hrmpalije,a jedva čekam suđenje,i rado bi prisustvovao istom.O saučesnicima njegovom bjekstva nemam riječi,suvišno je tu bilo šta dodati...
Last edited by SmokingMan on 17/07/2017 21:50, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31547
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#14294 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

Mada djeluje zaostalo za danasnje vrijeme krvna osveta ima i te kako smisla. Ubijes mi dijete i ja treba da cekam da li ce se sud smilovati da ubici presudi ili ce pobjedu odnjeti razno razne veze i vezice koje u pozadini imaju pare i mocnike. Ovaj slucaj je makar cist ko suza i ovo je klasicni ubica na cesti...prosao kroz crveno...isao prebrzo....ubio dvije divne djevojke. Sta se ima koji kurac toliko suditi......nema na zalost smrtne kazne.....dozivotna i dovidjenja......treba mu i babu zatvoriti i mater jer su mu pomagali a pogotovo babu jer i on ima nekakavih aferima.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#14295 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tuzla111 »

hrasno38 wrote:Mada djeluje zaostalo za danasnje vrijeme krvna osveta ima i te kako smisla. Ubijes mi dijete i ja treba da cekam da li ce se sud smilovati da ubici presudi ili ce pobjedu odnjeti razno razne veze i vezice koje u pozadini imaju pare i mocnike. Ovaj slucaj je makar cist ko suza i ovo je klasicni ubica na cesti...prosao kroz crveno...isao prebrzo....ubio dvije divne djevojke. Sta se ima koji kurac toliko suditi......nema na zalost smrtne kazne.....dozivotna i dovidjenja......treba mu i babu zatvoriti i mater jer su mu pomagali a pogotovo babu jer i on ima nekakavih aferima.
Definitivno ne bi bio ovakav da mu je babo bolji. Steta sto babi ne mogu nista uraditi al bar treba ovo govno zatvoriti. Imao sam kontakt sa ljudima koij su odlezali 7-10 godina, opamete se oni itekako. Ne znam kolika ja max kazna ovom kretenu, al nema sanse da dobije preko 15, a nevjerujem ni da ce blizu toga biti. Znam covjeka koji je pod utjecajem alkohola vozio na pogresnoj strani autoputa i ubio djevojku( voditeljicu sa Kalman radia prije 8-9 godina) koja se vracala sa posla. Lik je valjda dobio 6 godina a imao je historiju slicnih slucajeva, Mislim da je izasao za 2 godina ako se dobro sjecam. Lik nije imao ni para ni neke veze.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#14296 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

O'zone wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/pocelo- ... /170717081

Cirkus se nastavlja....
Ali baš cirkus :roll:
Hoće li neko odgovarati za ovo? Naravno da neće.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#14297 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by agent_zero »

Šta je ono oko šibice jutros? Ograđeno trakama, vidim kao da se nešto urušilo, komad fasade oko slatko i slano.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#14298 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by strong69 »

hrasno38 wrote:Mada djeluje zaostalo za danasnje vrijeme krvna osveta ima i te kako smisla. Ubijes mi dijete i ja treba da cekam da li ce se sud smilovati da ubici presudi ili ce pobjedu odnjeti razno razne veze i vezice koje u pozadini imaju pare i mocnike. Ovaj slucaj je makar cist ko suza i ovo je klasicni ubica na cesti...prosao kroz crveno...isao prebrzo....ubio dvije divne djevojke. Sta se ima koji kurac toliko suditi......nema na zalost smrtne kazne.....dozivotna i dovidjenja......treba mu i babu zatvoriti i mater jer su mu pomagali a pogotovo babu jer i on ima nekakavih aferima.
Ne daj Boze da se ikome desi da mu dijete strada na ovaj nacin. Za ovo si u pravu.
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#14299 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Nedavno na vice kanalu na yt gledah dokumentarac na temu krvna osveta u cg i albaniji
Strasno je to sve. Nesretni su ti ljudi, ali ovdje dok to ne pocne, nece se smiriti niko.
A bar mi imamo uslova. Oruzija u svakoj trecoj kuci.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#14300 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by strong69 »

zdruzdjo wrote:Nedavno na vice kanalu na yt gledah dokumentarac na temu krvna osveta u cg i albaniji
Strasno je to sve. Nesretni su ti ljudi, ali ovdje dok to ne pocne, nece se smiriti niko.
A bar mi imamo uslova. Oruzija u svakoj trecoj kuci.
Ako tuzilastvo i sud nastave da rade ovako u BiH nekome ce puci film i pocece sam da rijesava to. Pitam se kao roditelj kako podnijeti da ti neko ubije dijete a da se sudjenje vec 2 puta odgadja? Jos kada pocnu sa svojom odbranom i "izjasnjavaju se da nisu krivi" a vozio duplo brze od ogranicenja, prosao kroz crveno i pobjegao u Srbiju. Tuzno i nepravedno da ne moze nepravednije biti. Ja preskacem da citam clanke o ovom ubistvu jer mi se zeludac stegne a sigurno da ne mogu da zamislim kako je roditeljima tesko.
Post Reply