SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zigson
Posts: 3127
Joined: 04/04/2015 22:17

#13151 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zigson »

kox wrote:
O'zone wrote:
Freamon Lester wrote:Jebem te drzavo u kojoj je mladji Kebo za ono sto je snimljeno kamerom optuzen za ostecenje tudje stvari. Opremili se kao ninja kornjace i upali zeni u stan da se razracunavaju. :-)
Đe snimak?
Ovaj lik kojem su upali u stan terorizira pola grada godinama i ima dosije debljine telefonskog imenika, proguglaj malo. Da je ovo normalna država bio bi u zatvoru već godinama. Zato zvuči malo smiješno ovo 'mogli ste prijaviti na 122' koje se može čuti na snimku. Mislim, svako normalan je protiv ovakvih obračuna, ali ako država ne sklanja kriminalce sa ulica ovoga će nažalost samo biti sve više.
Terorizira koga moze, zna i on svoje granice
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#13152 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Ček malo. Da pojasnimo. Jel to mali Kebo uradio KD sa namjerom da neovlašteno provodi pravdu?
Ako je tako onda sasvim drugačije treba o tome govoriti.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17951
Joined: 29/03/2014 19:20

#13154 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

Haris.ba wrote:
O'zone wrote:
Rastoder? 5,5 godina prvostepena i zabrana upravljanja vozilom 3 godine donesena 2015. Još uvijek slobodan šeta naokolo...Olakšavajuća okolnost rahmetli Hava prelazila na crveno za pješake....
Pisao sam o tome i prije. Valjda ne umišljam. Mogu se zakleti da sam ga prije nekoliko mjeseci vidio u nekoj limuzini (valjda audi) kako vozi. Iz tunela sa ciglana prema Željezničkoj vozio.
vidio sam i ja, sad kako ti reče sjetih se, ne znam jel audi ili nešto drugo u kranjčevićevoj kod piplsa vozio
isto bih se mogao zakleti da je on
User avatar
jao_situacije
Posts: 17951
Joined: 29/03/2014 19:20

#13155 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

meteorit135531 wrote:Nisam bas upucen u desavanja, ali zar pritisak na rad suda i tuzilastva ne bi trebao biti tretiran kao krivicno djelo trgovina utjecajem , ili kao kr. djelo uticaj na neovisnost rada pravosudja, cisto iz tehnickih razloga bi se to trebalo tako tretirati... u bilo kojem slucaju..
Jer evo, vise puta smo bili svjedoci da za razlicite stvari ljudi , stranke u postupku traze smjene, pljuju i cak vrijedjaju ljude koji donose odluke, i nipodostavaju sudske odluke...

Mislim, poznavajuci nas pravosudni sistem.. postoji jedan put, jedna trasa koju prolazis... prvostepeni, drugostepeni, apelacija. Znaci, pravne lijekove crpis i upucujes svoje zalbe, zahtjeve, eventualne primjedbe, na vece istance, koje opet sude na osnovu dokaza , cinjenica.
Sud nikad ne prosudjuje na osnovu emocija, nego na osnovu dokaza.
E sad, zasto je nama stalo da popljujemo svaku odluku koja izadje iz zgrade Suda, to je vec neka druga dimenzija i rasprava. Ali , vec u par slucajeva djeluje mi da Sud mora da radi pod pritiskom, i ako odluka nije po mjeri vecine, onda se krece sa optuzbama , i spinovanjem, i sa onim uobicajenim:

Korumpirano Tuzilastvo i Sud, a konkursi za prijem sluzbenika u policiju, u hitnu, na klinicki centar, u drzavne agencije, firme, preduzeca

E tu se ne radi o korupciji u svom najizvornijem obliku, to je sve ipak med i mlijeko. Transparentno, otvoreno, sve po zakonu.. Jedino ne valja Tuzilastvo i Sud, ostatak sistem je sasvim uredan, i cist, ociscen od svake vrste malverzacija i zataskavanja..

Ja ja , jest sve je to tako kako vi kazete.

dobiješ li bar sendvič s nekakvim mesom, ili je samo majoneza i sir ?
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#13156 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

Gledam FB profile ovih momaka koji su danas uhapseni u ovoj akciji "Brijesce". Cine se normala momci, nema onih poziranja sa utokama, fol oni zajebani i to. Bojim se da ce se zbog ovakve situacije, kakva nam u drzavi jeste, sve vise regularnih ljudi okrenuti neregularnim poslovima kako bi sebi obezbijedili egzistenciju i neki normalniji zivot... :sad:
User avatar
Logovan
Posts: 94532
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13157 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

corsa wrote:Gledam FB profile ovih momaka koji su danas uhapseni u ovoj akciji "Brijesce". Cine se normala momci, nema onih poziranja sa utokama, fol oni zajebani i to. Bojim se da ce se zbog ovakve situacije, kakva nam u drzavi jeste, sve vise regularnih ljudi okrenuti neregularnim poslovima kako bi sebi obezbijedili egzistenciju i neki normalniji zivot... :sad:
A gdje si imena pročitao?
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#13158 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

Logovan wrote:
corsa wrote:Gledam FB profile ovih momaka koji su danas uhapseni u ovoj akciji "Brijesce". Cine se normala momci, nema onih poziranja sa utokama, fol oni zajebani i to. Bojim se da ce se zbog ovakve situacije, kakva nam u drzavi jeste, sve vise regularnih ljudi okrenuti neregularnim poslovima kako bi sebi obezbijedili egzistenciju i neki normalniji zivot... :sad:
A gdje si imena pročitao?
Na Source.ba
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14692
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#13159 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

corsa wrote:Gledam FB profile ovih momaka koji su danas uhapseni u ovoj akciji "Brijesce". Cine se normala momci, nema onih poziranja sa utokama, fol oni zajebani i to. Bojim se da ce se zbog ovakve situacije, kakva nam u drzavi jeste, sve vise regularnih ljudi okrenuti neregularnim poslovima kako bi sebi obezbijedili egzistenciju i neki normalniji zivot... :sad:
kaka ba normala, klasika

red želje, pa srebrenica, pa loma slike auta, pa nargila, pa malo Neum, Gradac, djevojka, a face i konstitucija šuhveli pravo
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#13160 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

DaysleepeR wrote:
corsa wrote:Gledam FB profile ovih momaka koji su danas uhapseni u ovoj akciji "Brijesce". Cine se normala momci, nema onih poziranja sa utokama, fol oni zajebani i to. Bojim se da ce se zbog ovakve situacije, kakva nam u drzavi jeste, sve vise regularnih ljudi okrenuti neregularnim poslovima kako bi sebi obezbijedili egzistenciju i neki normalniji zivot... :sad:
kaka ba normala, klasika

red želje, pa srebrenica, pa loma slike auta, pa nargila, pa malo Neum, Gradac, djevojka, a face i konstitucija šuhveli pravo
Ma dobro, nije normala kad gledas iz nase perspektive (pretpostavljajuci da smo generacija), ali 99% omladine sad ovako zivi i to je uglavnom taj lajtmotiv.Cini mi se da nisu oni bas klasicni kreteni i klosari. Pogotovo ovaj Kaltak. Na sve lici, vala na dilera ne lici! :D
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13161 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13162 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

kloniran wrote:Napokon jedan pismen novinar. :thumbup:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/motocik ... /170427114
Izliječu kamikaze ovako sa strane između ovih zgrada to niko i ne gleda da li mu prilazi vozilo samo ćeraj jarane....
User avatar
Truba
Posts: 82029
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13164 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

http://m.vijesti.ba/clanak/357963/maski ... -na-ilidzi

ja mislio svi se focaci posteno snasli :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13165 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14692
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#13167 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

kloniran wrote:Napokon jedan pismen novinar. :thumbup:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/motocik ... /170427114
pa ne znam koliko je pismen, nikad nema opisa okolnosti nesreće, i nikad nema follow up-a pogotovo kod nesreća sa smrtnim ishodom

pa i nije čudo da je percepcija među ljudima da su motociklisti klivi za svaki udes
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#13168 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

Karahmet stari narkos i alkos :D trebu nmg skontati ko je
User avatar
Truba
Posts: 82029
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13169 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

komentar
Ovi ispred igraju Saha a frajer do njih matira

:lol: :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13170 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

dobar :lol:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#13171 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vryzas »

Black swan wrote:
komentar
Ovi ispred igraju Saha a frajer do njih matira

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#13172 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

kloniran wrote:Napokon jedan pismen novinar. :thumbup:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/motocik ... /170427114
Od kako je ova cesta prosirena za nekih cca 23-30 cm Sa svake strane i od kako su ispravili okuku kod preduzexa zrak, bukvalno je postala kao pista u grobniku.
Ne znam kako svak sedmice nema 2-3 pjesaka pokosena.
Kad se ide odozgo, cim se prodje spomenuta okuka, pocinje trka za sto bolji pole position. Ako kod sarenih zgrada nisi na 100-ji i na 4k obrtaja, uzimaju ti desni bubreg. Odozdo ista stvar samo sto je blaza situacija jer ipak semafor usporava pocetni zalet.
Kamikaze iskacu iz sporednih ulica ko na ruletu.
Place ulica za lezecim policajcima.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#13173 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Amazonka27 »

Status na fb od kcerke Enise
Fuj! Dokle moze doci propast ljudskosti?! Prekljucer su mi lopovi i monstrumi od 10 sati uvecer do zore mucili roditelje nozevima, kanapama, udarcima i pistoljima kako bi iznudili novac. Majka (70 godina!), bez noge i civilna zrtva rata 90%, babo (68), RVI bez penzije, ceka operaciju srca, oboje dijabeticari. Ljudi koji nisu dobili feninga od drzave, ljudi koji s jednom nogom kopaju i siju i tako prezivljavaju, ljudi koji od zalogaja odvajaju da bi meni, jedinoj kcerki i unucima kad dodjemo jednom u godini kupili komad najbolje teletine, i kada se rastajemo na aerodromina zorom ugurali 500 maraka da nam se "nadje". Nama u dijaspori koji smo od guzonja i guzonjinih sinova nasli mjesto pod tudjim nebom iako smo bili ucenici generacija, kojekavi eminentni sportasi, a koji, svakim danom cekajuci mozda autobuse ili one kratke pauze na poslu gledamo u vrhove istrajanih cipela i sanjamo , kako mi samo sanjamo da vam pomognemo, da vam odvojimo, da vas poguramo!
Fuj! S kojom mjesavinom bola i bijesa zamisljam svoga babu kako ga muce monstrumi dok se on savija u vlastitoj krvi i izmetu trazeci mu novac od "kcerke koja zivi u Svedskoj". Fuj!
Molim sve prijatelje i poznanike, kao i sve normalne ljude da me posavjetuju na koji nacin zastiti roditelje, sta uciniti?
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#13174 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Amazonka27 wrote:.............
Fuj.
inace ta populacija je bas ranjiva. djeca negdje vani, oni stari u iznemogli od zivota tu.
Svi bilmezi kontaju da takvi leze na milionima. pogotovo je gadna situacija u ruralnijim oblastima.

Ne mozes biti pametan.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#13175 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Amazonka27 wrote:Status na fb od kcerke Enise
Fuj! Dokle moze doci propast ljudskosti?! Prekljucer su mi lopovi i monstrumi od 10 sati uvecer do zore mucili roditelje nozevima, kanapama, udarcima i pistoljima kako bi iznudili novac. Majka (70 godina!), bez noge i civilna zrtva rata 90%, babo (68), RVI bez penzije, ceka operaciju srca, oboje dijabeticari. Ljudi koji nisu dobili feninga od drzave, ljudi koji s jednom nogom kopaju i siju i tako prezivljavaju, ljudi koji od zalogaja odvajaju da bi meni, jedinoj kcerki i unucima kad dodjemo jednom u godini kupili komad najbolje teletine, i kada se rastajemo na aerodromina zorom ugurali 500 maraka da nam se "nadje". Nama u dijaspori koji smo od guzonja i guzonjinih sinova nasli mjesto pod tudjim nebom iako smo bili ucenici generacija, kojekavi eminentni sportasi, a koji, svakim danom cekajuci mozda autobuse ili one kratke pauze na poslu gledamo u vrhove istrajanih cipela i sanjamo , kako mi samo sanjamo da vam pomognemo, da vam odvojimo, da vas poguramo!
Fuj! S kojom mjesavinom bola i bijesa zamisljam svoga babu kako ga muce monstrumi dok se on savija u vlastitoj krvi i izmetu trazeci mu novac od "kcerke koja zivi u Svedskoj". Fuj!
Molim sve prijatelje i poznanike, kao i sve normalne ljude da me posavjetuju na koji nacin zastiti roditelje, sta uciniti?

http://www.avaz.ba/clanak/289684/stravi ... je-staraca
Post Reply