SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#13126 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by al-em »

sto nisi imame otisao posjetiti porodicu ubijene, smradu licemjerni
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13127 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

O'zone wrote:Hajmo sad sagledati realno stanje.

Mudželet je bio u pritvoru od trenutka nesreće do izricanja presude znači negdje od Juna 2015 do Decembra 2016 godine. Presuda je izrečena u trajanju od 8 godina i u nju se uračunava vrijeme provedeno u pritvoru što znači da mu je ostalo još nekih 6 godina i kusur za odležati.

Nigdje nije navedeno zašto je vrhovni sud ukinuo presudu ali je navedeno da je je vratio na ponovno suđenje. Kantonalni sud može potvrditi presudu i vratiti ga na odležavanje kazne. Može je i povećati ali i smanjiti. Tek nakon ponovnog izricanja presude imat ćemo uvid koliko mu se stvarno prihvatilo "pokajanje".
Ako bude debil pa presudu sacek kod kuce
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13128 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

al-em wrote:sto nisi imame otisao posjetiti porodicu ubijene, smradu licemjerni
Daleko je Beogradski pašaluk a i ne pripada njegovom džematu....
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#13129 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Iskreno nije mi cilj da "opljujem" efendiju. Cak ga i postujem. tj postovao sam do ovog post-a. ali mislim da je to trpanje nosa tamo gdje mu nije mjesto.
mozda i nije to o mudzeletu. ali nekako mi se datumi preklapaju sa datumima posta i vrstom djela, a i ono sto sam cuo o istom kako provodi dane u zatvoru i sl.

Uglavnom kako rece u "shawshank redemption" onaj upravnik pruzajuci bibliju andy-ju "Salvation lies within."
Eh ovdje je samo druga knjiga u pitanju.

Ali ko zna, mozda se i vrati nazad. Krhko je znanje.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13130 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

insomnia78 wrote:
O'zone wrote:Hajmo sad sagledati realno stanje.

Mudželet je bio u pritvoru od trenutka nesreće do izricanja presude znači negdje od Juna 2015 do Decembra 2016 godine. Presuda je izrečena u trajanju od 8 godina i u nju se uračunava vrijeme provedeno u pritvoru što znači da mu je ostalo još nekih 6 godina i kusur za odležati.

Nigdje nije navedeno zašto je vrhovni sud ukinuo presudu ali je navedeno da je je vratio na ponovno suđenje. Kantonalni sud može potvrditi presudu i vratiti ga na odležavanje kazne. Može je i povećati ali i smanjiti. Tek nakon ponovnog izricanja presude imat ćemo uvid koliko mu se stvarno prihvatilo "pokajanje".
Ako bude debil pa presudu sacek kod kuce
Ne vidim razlog da strugne negdje. Do sad su svi pomilovani ili oslobođeni...zašto da komplikuje sebi gotovu stvar
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13131 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Koji moroni sad rokaju vatromet?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#13132 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

Sto puca iznad AvZa k'o da je Avaz explodiro :-)
Hajd nek im je. Sretna ova Silver night :D i nek guraju i do goldena 8-)
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20566
Joined: 12/08/2013 12:51

#13133 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

cuj sta puca, poceo rat :zzzz:
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#13134 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by al-em »

ma bilo je neko gala vece u tornju, cini mi se za onaj magazin sto je fahro napravio svojoj zeni
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#13135 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by radiša »

slavi babo od ovog majmuna sto su ga pustili.dabogda im kamion sa brasnom u pekaru uletio i sve ih pregazio.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#13136 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meteorit135531 »

Nisam bas upucen u desavanja, ali zar pritisak na rad suda i tuzilastva ne bi trebao biti tretiran kao krivicno djelo trgovina utjecajem , ili kao kr. djelo uticaj na neovisnost rada pravosudja, cisto iz tehnickih razloga bi se to trebalo tako tretirati... u bilo kojem slucaju..
Jer evo, vise puta smo bili svjedoci da za razlicite stvari ljudi , stranke u postupku traze smjene, pljuju i cak vrijedjaju ljude koji donose odluke, i nipodostavaju sudske odluke...

Mislim, poznavajuci nas pravosudni sistem.. postoji jedan put, jedna trasa koju prolazis... prvostepeni, drugostepeni, apelacija. Znaci, pravne lijekove crpis i upucujes svoje zalbe, zahtjeve, eventualne primjedbe, na vece istance, koje opet sude na osnovu dokaza , cinjenica.
Sud nikad ne prosudjuje na osnovu emocija, nego na osnovu dokaza.
E sad, zasto je nama stalo da popljujemo svaku odluku koja izadje iz zgrade Suda, to je vec neka druga dimenzija i rasprava. Ali , vec u par slucajeva djeluje mi da Sud mora da radi pod pritiskom, i ako odluka nije po mjeri vecine, onda se krece sa optuzbama , i spinovanjem, i sa onim uobicajenim:

Korumpirano Tuzilastvo i Sud, a konkursi za prijem sluzbenika u policiju, u hitnu, na klinicki centar, u drzavne agencije, firme, preduzeca

E tu se ne radi o korupciji u svom najizvornijem obliku, to je sve ipak med i mlijeko. Transparentno, otvoreno, sve po zakonu.. Jedino ne valja Tuzilastvo i Sud, ostatak sistem je sasvim uredan, i cist, ociscen od svake vrste malverzacija i zataskavanja..

Ja ja , jest sve je to tako kako vi kazete.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13137 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Ne valja nista, ali u ovom kontekstu se prica o tuzilastvu i sudu, a oni ako tebi valjaju, onda za tebe vrijedi ona Sajina....ti si, momak, ovdje zaluto.
Ali ipak mislim da lose pokusavas da trolas, samo slijepac moze reci za nase sudstvo da je nezavisno tijelo i da radi kako treba.
Hendrix
Posts: 4111
Joined: 27/02/2004 00:00

#13138 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hendrix »

Ma lik ubi sa trolanjem, neka glupa prica okolo-kole, svi smo mi eto glupi i slijepi i ne vidimo sablon u osudjivanju buranije i djece mocnika. Buranija ekspresno dobije 3 godine za kradju par metara drva, lik ubije curu na stajalistu i puste ga, Seficeva klika se vec sprda sa sudstvom i pokusava opstruirati na sve moguce nacine.

I vjerujem da ce proci kao i ovaj majmun sto je sad pusten, nace se neki "nenamjerno" izostavljen detalj tipa temperatura i vlaznost zraka je bila veca nego je tuzilastvo navelo u tuzbi i jbg Sud jedva doceka da ga pusti. Ping-pong igra izmedju odbrane, tuzilastva i suda, na kraju se uvijek budzonje i zasticeni izvuku. Sad ce ovaj meteorit135531 da oplete tekst od pola kilometra opet da me uvjeri kako je sve OK.
User avatar
thekupus
Posts: 6811
Joined: 25/06/2011 22:38

#13139 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

A dajte raja, jeste ozbiljni? Pa momak nije vozio ni 100 km na sat, od 10ak osoba na stanici samo je jednu ubio, zar to nije za nagrade? Pogotovo ako vrli efendija kaze da se bas pokajao i okrenuo Bogu? Pa valjda svako od nas ima jedno ubistvo fore da se pokaje, pa onda poslije- drugo, trece, cetvrto, to mozemo kaznjavati, ali ovo prvo da se ne pise u teftere nigdje!
Osam godina je puno, i ove tri godine zabrane upravljanja, sve zbog glupog zakona da ne smijes ubijati ljude voznjom 97 km na sat :-) Bem ti drzavu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13140 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Jeste, treba mu uruciti javno pred BBI kljuceve od nove limuzine, po mogucnosti nesto sportsko, platiti naknadu za ovo sto je bio u zatvoru i nazvati jednu ulicu po njemu.
FKSarajevo
Posts: 132
Joined: 24/10/2004 19:41
Location: Sarajevo

#13141 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by FKSarajevo »

Nestala djevojčica s Dobrinje, ostavila oproštajno pismo navodno

http://ba.n1info.com/a150830/Vijesti/Vi ... stala.html
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#13142 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

O'zone wrote:
Rastoder? 5,5 godina prvostepena i zabrana upravljanja vozilom 3 godine donesena 2015. Još uvijek slobodan šeta naokolo...Olakšavajuća okolnost rahmetli Hava prelazila na crveno za pješake....
Pisao sam o tome i prije. Valjda ne umišljam. Mogu se zakleti da sam ga prije nekoliko mjeseci vidio u nekoj limuzini (valjda audi) kako vozi. Iz tunela sa ciglana prema Željezničkoj vozio.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13143 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Tomahawk11 wrote:Jeste, treba mu uruciti javno pred BBI kljuceve od nove limuzine, po mogucnosti nesto sportsko, platiti naknadu za ovo sto je bio u zatvoru i nazvati jednu ulicu po njemu.
Polako doći će i to na red
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#13144 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Nama treba Dexter.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13145 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

FKSarajevo wrote:Nestala djevojčica s Dobrinje, ostavila oproštajno pismo navodno

http://ba.n1info.com/a150830/Vijesti/Vi ... stala.html
:roll: :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13146 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» STUDENAC

Trajni


:roll:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#13147 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Freamon Lester »

Jebem te drzavo u kojoj je mladji Kebo za ono sto je snimljeno kamerom optuzen za ostecenje tudje stvari. Opremili se kao ninja kornjace i upali zeni u stan da se razracunavaju. :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13148 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Freamon Lester wrote:Jebem te drzavo u kojoj je mladji Kebo za ono sto je snimljeno kamerom optuzen za ostecenje tudje stvari. Opremili se kao ninja kornjace i upali zeni u stan da se razracunavaju. :-)
Đe snimak?
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#13149 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Freamon Lester »

O'zone wrote:
Freamon Lester wrote:Jebem te drzavo u kojoj je mladji Kebo za ono sto je snimljeno kamerom optuzen za ostecenje tudje stvari. Opremili se kao ninja kornjace i upali zeni u stan da se razracunavaju. :-)
Đe snimak?
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#13150 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kox »

O'zone wrote:
Freamon Lester wrote:Jebem te drzavo u kojoj je mladji Kebo za ono sto je snimljeno kamerom optuzen za ostecenje tudje stvari. Opremili se kao ninja kornjace i upali zeni u stan da se razracunavaju. :-)
Đe snimak?
Ovaj lik kojem su upali u stan terorizira pola grada godinama i ima dosije debljine telefonskog imenika, proguglaj malo. Da je ovo normalna država bio bi u zatvoru već godinama. Zato zvuči malo smiješno ovo 'mogli ste prijaviti na 122' koje se može čuti na snimku. Mislim, svako normalan je protiv ovakvih obračuna, ali ako država ne sklanja kriminalce sa ulica ovoga će nažalost samo biti sve više.
Post Reply