Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4476 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Glavni projekat novog Trga branilaca Vogošće biće završen do kraja godine
Image

Općina Vogošća je u prošloj godini naručila i pribavila Idejni projekat Trga branilaca Vogošće ispred Upravne zgrade KSC.

Idejnim rješenjem planirano je da Trg branilaca Vogošće na oko 4.500 m2 sadrži park, dječije igralište, fontanu, kafeteriju, šetalište i scenski prostor. Idejni projekat su uradili: prof. dr. Hamdija Salihović sa Arhitektonskog fakulteta i prof. dr. Emir Salihović sa Akademije likovnih umjetnosti u Sarajevu, javlja RTV Vogošća.

Osim izrade Glavnog projekta nedavno su izvršena geološka istraživanja, te je urađen geotehnički izvještaj.

Prema procjeni iz Idejnog projekta vrijednost investicije iznosi oko 1,4 miliona KM, a tačan iznos biće poznat nakon izrade Glavnog projekta i odabira izvođača radova.
Akta
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4477 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Odbijena žalba: Naredne sedmice nastavlja se izgradnja bazena na Dobrinji
Image

Kantonalni Sud u Sarajevu, nakon nešto više od godinu i po, odbio je žalbu bivših vlasnika dijela zemljišta na kojem će se graditi otvoreni bazen sa pratećim sadržajima na Dobrinji.

Pripremni radovi i geološka ispitivanja tla na lokaciji bazena započeli su prošle godine, međutim zbog žalbe nekadašnjih vlasnika, kojima je zemljište eksproprisano i isplaćeno još davne 1982. godine, radovi su obustavljeni do okončanja sudskog procesa. Za zemljište koje im je ranije isplaćeno, bivši vlasnici su potraživali oko pola miliona konvertibilnih maraka.

Općina Novi Grad Sarajevo već ranije je provela javnu nabavku izbora izvođača radova za izgradnju prve faze bazena, tako da bi radovi trebali biti nastavljeni već naredne sedmice. Za te radove Općina je ove godine osigurala 280.000 konvertibilnih maraka.

Sportsko-rekreacioni centar Dobrinja gradi se na lokalitetu uz lijevu obalu rijeke Dobrinjke, u blizini naselja kolektivnog stanovanja na Dobrinji 5.

Image

Gradit će se jedan veliki otvoreni i manji bazen za djecu, ali i sportski tereni za odbojku na pijesku i ugostiteljski sadržaji.

Bit će to prvi otvoreni bazen na prostoru naše općine, koji bi se u toku ljetnih mjeseci mogao koristiti kao otvoreni bazen, a u toku zimskog perioda kao klizalište, dok bi ostatak godine služio kao sportska ploha za košarku, odbojku, mali nogomet i sl.

U sklopu projekta planirano je i hortikulturno uređenje prostora u skladu sa namjenom objekata, gdje će zelene površine činiti najmanje 30 posto ukupne površine prostora. Oko centra će biti postavljene klupe, korpe, panoi, rasvjeta, pješačke staze i drugi sadržaji koji će uljepšati i upotpuniti ovaj dio novogradske općine.

Predviđeno je da se uradi most (platforma) iznad rijeke Dobrinjke, kojim će biti omogućeno obogaćivanje društvenih sadržaja. Zamišljen je kao multifunkcionalna platforma, sa stalnim i povremenim mobilijarom koji će omogućiti uvođenje dodatnih sadržaja ugostiteljstva, igre i zabave.
Akta
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#4478 Re: Sarajevo Construction

Post by Mišo_Kovač »

Oklen voda za bazem? Kakav je to luksuz molim lijepo :D
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#4479 Re: Sarajevo Construction

Post by archi_a »

Vode u Sarajevu bilo, biće je opet u ogromnim količinama. Rade se popravke i ovo će završiti. U međuvremenu, imamo redukcije i uz malo organizacije niko neće ostati neistuširan ili žedan. Niko sigurno nije i neće umrijeti od žeđi. Ništa strašno kako "objektivni" mediji pišu i dižu hampu.
Nego, šta ćemo sa zabitima u kojima nikad vode nije ni bilo, već tek planiraju nekad da im se uradi "gradski" vodovod i cjevovod?Čuj gradski? Hahahahahah
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#4480 Re: Sarajevo Construction

Post by Mišo_Kovač »

Neko te je opasno slagao po pitanju te svijetle budućnosti i popravki koje traju. Trenutno dolazi na naplatu decenije nerada i nečuvanja vodovodne mreže i situacija (ubrzano) ide ka totalnom kolapsu :roll:
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#4481 Re: Sarajevo Construction

Post by archi_a »

Tako je, vidim da si na izvoru informacija i da nam predvidjas totalni krah. Da se ne bi previse ubjedjivali, daj da se nadjemo, evo npr. za godinu dana, pa da vidimo ko je bio u pravu.
Do tada, ja se svaki dan tusiram ili kupam, pijem vodu, zaljevam cvijece, palim masinu za ves i sudje i tog kolapsa jos nisam osjetio. :wink:
Al da ne slazemo, ko pogrijesi, magarac. Vazi?
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#4482 Re: Sarajevo Construction

Post by Mišo_Kovač »

Neminovno sam u kontaktu sa ljudima kojima je posao hidrologija, tako da, svakako, javi se dogodine u septembru... A kupat se, zaljevat cvijece, palit veš mašinu itd možeš i sa dva sata vode dnevno. To ne znači da je situacija normalna :D
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#4483 Re: Sarajevo Construction

Post by archi_a »

Ok. :thumbup:
Nisam rekao da je situacija normalna, ali nije ni katastrofalna kako se predstavlja i kako smo dosli do situacije da nam je ebavanje svega i svacega udaljeno na samo jedan klik na enter.
Mi se svakako jos vidimo. :)
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4484 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Poljine Hills - 15. 09. 2017. @ NNagib (SCC)

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#4485 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Image

https://www.klix.ba/biznis/najava-novog ... #komentari

"Restoran će biti slične veličine kao postojeći u naselju Nedžarići, a vrijednost investicije kretat će se od tri do pet miliona KM, potvrdio je za Klix.ba Adi Hadžiarapović, direktor marketinga i komunikacija kompanije McDonald's, dodajući da će posao u novom objektu dobiti 30-ak ljudi."

:thumbup:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#4486 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#4487 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
Thorgerson
Posts: 8559
Joined: 15/04/2015 11:26

#4488 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

So What! wrote:
avenija wrote:
Mislim da si totalno ofulao, covjek prica da je savez bacao pare na trening centar i travnjak na Bilinom polju.
Ja mu kazem da savez nije dao 10kf ni za trening centar a ni za travnjak(1,5 miliona KM) na Bilinom polju.
Fulaš ti poentu.

Jeste učestovao, Savez je produžena ruka UEFE i FIFE, dakle tako se i finansira. Malo koji Savez može opstajati sam od sebe.

Stoga novac je išao direktno kao investicija kroz naš fudbalski savez. Svaka čast Zenici koja je učestovala, a nije morala u projektima.

Moraš shvatiti, da nema saveza ne bi ništa od toga bilo. Novac je isti i ranije bio namijenjen za trening kamp, ali je uslov bio preustroj Saveza, što se i desilo.
Al mene fkt cudi da je fudbalski kamp izgradjen pored zeljezare.

Mislim okolo Sarajeva ima toliko lijepih mjesta, podno planina, sa cistim zrakom. Al neka tu arapa, ajmo mi u zeljezaru.

Neka mi se ne uvrijede zenicani, nije ni kod nas zimi nista bolje. Zato i napominjem okolicu Sarajeva kao mjesto idealno za neki fudbalski kamp.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#4489 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Thorgerson wrote:
So What! wrote:
avenija wrote:
Mislim da si totalno ofulao, covjek prica da je savez bacao pare na trening centar i travnjak na Bilinom polju.
Ja mu kazem da savez nije dao 10kf ni za trening centar a ni za travnjak(1,5 miliona KM) na Bilinom polju.
Fulaš ti poentu.

Jeste učestovao, Savez je produžena ruka UEFE i FIFE, dakle tako se i finansira. Malo koji Savez može opstajati sam od sebe.

Stoga novac je išao direktno kao investicija kroz naš fudbalski savez. Svaka čast Zenici koja je učestovala, a nije morala u projektima.

Moraš shvatiti, da nema saveza ne bi ništa od toga bilo. Novac je isti i ranije bio namijenjen za trening kamp, ali je uslov bio preustroj Saveza, što se i desilo.
Al mene fkt cudi da je fudbalski kamp izgradjen pored zeljezare.

Mislim okolo Sarajeva ima toliko lijepih mjesta, podno planina, sa cistim zrakom. Al neka tu arapa, ajmo mi u zeljezaru.

Neka mi se ne uvrijede zenicani, nije ni kod nas zimi nista bolje. Zato i napominjem okolicu Sarajeva kao mjesto idealno za neki fudbalski kamp.
Zenica je uvijek bila nužno zlo tako da mislim da nakon utakmice sa Belgijom više neće ni biti vračanja.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#4490 Re: Sarajevo Construction

Post by avenija »

Ta prica je mozda imala smisla prije rata kada se dimilo iz 80 do 100 dimnjaka,sada sa ova 3 tesko, obicna propaganda.
To najbolje pokazuju svjetska i evropska prvenstva u atletici, gdje od 5-6 takmicara eventualno samo jedan bude van Kamberovica Polja.
Zasto su igraci tezili Zenici to pitajte njih, ali nije da im nije odgovaralo otici u Brazil iz Zenice po prvi put nije mala stvar.
I statistika je neumoljiva na preko 40 utakmica u Zenici, Bosna ima samo 7 poraza uz gol razliku 84:32 dok na Kosevu imamo 13 poraza u 30 utakmica.
Ali neka ih malo u Sarajevu, zasitili smo se i mi njih i oni nas.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#4491 Re: Sarajevo Construction

Post by Trebam te »


Ovdje se zestoko pere lova!!! :D :D :izet:

Vidi gujana sto se smjeska :lol: :lol:
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#4492 Re: Sarajevo Construction

Post by veliki_ah »

Thorgerson wrote:
So What! wrote:
avenija wrote:
Mislim da si totalno ofulao, covjek prica da je savez bacao pare na trening centar i travnjak na Bilinom polju.
Ja mu kazem da savez nije dao 10kf ni za trening centar a ni za travnjak(1,5 miliona KM) na Bilinom polju.
Fulaš ti poentu.

Jeste učestovao, Savez je produžena ruka UEFE i FIFE, dakle tako se i finansira. Malo koji Savez može opstajati sam od sebe.

Stoga novac je išao direktno kao investicija kroz naš fudbalski savez. Svaka čast Zenici koja je učestovala, a nije morala u projektima.

Moraš shvatiti, da nema saveza ne bi ništa od toga bilo. Novac je isti i ranije bio namijenjen za trening kamp, ali je uslov bio preustroj Saveza, što se i desilo.
Al mene fkt cudi da je fudbalski kamp izgradjen pored zeljezare.

Mislim okolo Sarajeva ima toliko lijepih mjesta, podno planina, sa cistim zrakom. Al neka tu arapa, ajmo mi u zeljezaru.

Neka mi se ne uvrijede zenicani, nije ni kod nas zimi nista bolje. Zato i napominjem okolicu Sarajeva kao mjesto idealno za neki fudbalski kamp.
Zato što je jedino Zenica bila voljna da besplatno ustupi zemljište i da uloži u prilaze, komunalije i da završi svu papirologiju. Bila je opcija i Ilidza i tu je savez i naginjao, ali je nacelnik tražio puno para za zemlju. Izgradnja kampa je išla od para od FIFE/UEFE. Savez ima desetak selekcija i uvijek neka ima utakmicu, takod a je kamp uglavnom pun. Stadion u kampu ima dovoljnu kategoriju da se tu mogu igrati i sluzbene utakmice cime savez ostvaruje ustede u smjestaju i organizaciji utakmica. Prije su uglavnom bili smjesteni u vogosci i igrali na kosevu. Ne vidim razlog da se A reprezentacija ne nastavi tamo pripremati, bez obzira sto se sljedeca igra na grbi. Što se tiče BP, 1mio eur za novi teren je dao Grad Zenica, slabo tu savez daje.
I sto je to bitno da je kamp oko sarajeva? Jel to neko kao planira ici pratiti treninge ili igraci treba da su bas blizu glavnog grada dok treniraju? Stvarno ne vidim tu nikakvu vezu. Svi sa kampovima bjeze od grada, samo da je nase sto blize bascarsiji da prosjecni sarajevski bosnjo bude sretan.
Priča gdje će igrati reprezentacije je priča za malu djecu i nema niti jedan realan i objektivan razlog da ona treba igrati u sarajevu ili zenici, osim tog infrastrukturog, jer su se u zenici sjetili da srede stadion i iskoriste smusenost i neorganizovanost sarajeva. Ko zeli da ide na utakmicu ici ce i tamo i ovamo. Realno, zenica je pola sata od sarajeva, 40 minuta od aerodroma. Treba da se igra u svakom gradu, kao sto se i kosarka i rukomet igraju.
Medjutim, postoje subjektivni i malogradjanski razlozi koji uvijek zele tekmu u svojoj avliji, bez obzira sto to nema smisla.
Al, odosmo u oftopic.
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4493 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Izgradnja stambenih objekata u naselju Šip - 19. 09. 2017. @ ParkJiSung (SSC)

Stambeni objekat: Green Buliding

Image

Image

Stambeni objekti: K36 i K37

Image

Image

Image

Stambeni objekti: K34 i K35

Image

Image

Image
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#4494 Re: Sarajevo Construction

Post by No-Name »

Cossack wrote:Image

https://www.klix.ba/biznis/najava-novog ... #komentari

"Restoran će biti slične veličine kao postojeći u naselju Nedžarići, a vrijednost investicije kretat će se od tri do pet miliona KM, potvrdio je za Klix.ba Adi Hadžiarapović, direktor marketinga i komunikacija kompanije McDonald's, dodajući da će posao u novom objektu dobiti 30-ak ljudi."

:thumbup:


Na kojoj lokaciji će se graditi novi McDonalds restoran
User avatar
Logovan
Posts: 94455
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4495 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

No-Name wrote: Na kojoj lokaciji će se graditi novi McDonalds restoran
Lokacija između skretanja prema Zetri i benzinske pumpe.
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#4496 Re: Sarajevo Construction

Post by No-Name »

Dobra lokacija
BadBoy
Posts: 8111
Joined: 01/11/2005 21:55

#4497 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

No-Name wrote:Dobra lokacija
Vrhunska
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4498 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#4499 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#4500 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Post Reply