Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#4351 Re: Sarajevo Construction

Post by nepass1 »

ne mozes vidjeti ljepotu zgrada na trgu od basti. metropolis zauzeo 1/4 trga. prodjes katedralu tek onda skontas da je tu :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4352 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

So What! wrote: Ma meni su one kod Katedrale normala, može se bez nekih problema prolaziti i vjerujem da Općina ono debelo naplaćuje.

U Štrosmajerovoj i Branilaca Sarajeva, red zaveden, ako ima bašta, pravo su minijaturne. Nije to sjena onih prijašnjih.

Hadžibajrić je siledžija pomalo, ali ima poneki solidan potez.
A ko uopste seta ulicom Branilaca? Strosa je ok.

Govorim o glavnoj ulici, glavnom setalistu - a to je Ferhadija. Ulica je TOTALNO zakrcena. Ne znam tacno gdje pocinje opstina Centar, nebitno.

Dakle, kod vjecne vatre - znamo Vatra je bukvalno pocetak ulice zakrcila. Dalje ides, dodjes do parka ispred ekonomje - OPSTI HAOS. Dakle, park je okruzen bastama. Baste koje su bile mobilne, vise nisu. Ustakljene. Jos gore izgleda. Ondje kod ekonomije isto sve zakrceno, i onda slag na tortu kod katedrale Metropolis, chipas i sta ondje sve ima ne znam ni ja sa obje strane.

Imas ionako ograniceni prostor i NEVJEROVATNO JE da je vise prostora dato kaficima, kafanama, bastama NEGO LJUDIMA.

To je bas fuj!
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4353 Re: Sarajevo Construction

Post by Bullet Tooth Tony »

Thorgerson wrote:
So What! wrote: Ma meni su one kod Katedrale normala, može se bez nekih problema prolaziti i vjerujem da Općina ono debelo naplaćuje.

U Štrosmajerovoj i Branilaca Sarajeva, red zaveden, ako ima bašta, pravo su minijaturne. Nije to sjena onih prijašnjih.

Hadžibajrić je siledžija pomalo, ali ima poneki solidan potez.
A ko uopste seta ulicom Branilaca? Strosa je ok.

Ne znam tacno gdje pocinje opstina Centar, nebitno.
Kod trznice ... ako nisu sta micali :-D
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#4354 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Bullet Tooth Tony wrote:
Thorgerson wrote:
So What! wrote: Ma meni su one kod Katedrale normala, može se bez nekih problema prolaziti i vjerujem da Općina ono debelo naplaćuje.

U Štrosmajerovoj i Branilaca Sarajeva, red zaveden, ako ima bašta, pravo su minijaturne. Nije to sjena onih prijašnjih.

Hadžibajrić je siledžija pomalo, ali ima poneki solidan potez.
A ko uopste seta ulicom Branilaca? Strosa je ok.

Ne znam tacno gdje pocinje opstina Centar, nebitno.
Kod trznice ... ako nisu sta micali :-D
Jesu, pomjerili su Tržnicu u opštinu Stari Grad, neki dan je prevukli :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4355 Re: Sarajevo Construction

Post by Bullet Tooth Tony »

BadBoy wrote:
Jesu, pomjerili su Tržnicu u opštinu Stari Grad, neki dan je prevukli :D
Znao sam ! ... A jel Rovinj sada u Sloveniji ili Hrvatskoj? :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4356 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Logovan wrote:
So What! wrote: Ma meni su one kod Katedrale normala
Bašta od Metropolisa ti uredu? Bašte lijevo od katedrale ti uredu? :-)

Previše su se raširili, posebno Metropolis. Nedavno su počeli postavljati stolove i van bašte. :roll: Bezobrazluk. Nikakvog reda.
Valjda su dobili dozvolu neku za onaj box, a slažem se da je sve ostalo fuj. Možda se razlikujemo, ali meni je box uredu, ne ometa me u prolasku.

Kafu u Metropolisu ne pijem.

A u postu gore sam misleći na ulicu Zelenih beretki otišao na Branilaca Sarajeva ...
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4357 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Sarajevo Tower - 11. 08. 2017.

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4358 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Poljine Hills - 12. 08. 2017. @ Namibija (SSC)

Image

Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 7322
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#4359 Re: Sarajevo Construction

Post by Rockefeller »

Gdje onda kafu popit :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4360 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Crkva sv. Ignacija Lojolskog [Grbavica] - 13. 08. 2017. @ Namibija (SSC)

Image

Image

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#4361 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Nadam se da je ovaj kamen zasticen premazom radi grafita.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4362 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

BadBoy wrote:
Jesi li ti vidio uživo novu Metropolisovu baštu?
kakve on ima veze sa opštinom Centar?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4363 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

.
User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#4364 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

VladaFBiH wrote:
BadBoy wrote:
Jesi li ti vidio uživo novu Metropolisovu baštu?
kakve on ima veze sa opštinom Centar?
Kod katedrale je novi Metropolis
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4365 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

thekupus wrote:
VladaFBiH wrote:
BadBoy wrote:
Jesi li ti vidio uživo novu Metropolisovu baštu?
kakve on ima veze sa opštinom Centar?
Kod katedrale je novi Metropolis
do mene je :-? - skroz sam smetnuo s uma da je sada tamo Metropolis
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#4366 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajlac »

Haris.ba wrote:
BadBoy wrote:Nije državna zgrada ali država određuje uslove za projektovanje i izgradnju kroz urbanističku i građevinsku
Ne kontam. Zgrada postoji. Ništa novo se ne gradi. Koliko vidim - samo se popravlja.Ako se hoće šetnica tuda - uradi se ekproprijacija.
Investitor krpljenja doticne zgrade mora znati da je plan eksproprijacija i rusenje svega na tom pravcu.

Zasto onda ulaze u zgradu koja ce biti porusena?

Po meni, vjerovasno slican scenario kao i s masovnom kupovinom zemljista na trasama buduceg koridora Vc - da od drzave/svih nas izvuce vece pare kad dodje na red i ta zgrada... :evil:

Btw, oko tog produzenja Vilsonovog setalista s pripadajucim visestrukim drvoredom muti gradjevinsko-ratnoprofiterska mafija koja gleda da iskoristi uklanjanje postojecih objekata na potezu most Suade i Olge - spomenik Valteru za izgradnju novih cudovista od nebodera poput Al Shittyja :evil:

A Vilsonovo i drvoredi da budu na nivou recimo setnice kod ALU, znaci jad i cemer naspram prostranog i drvecem obavijenog Vilsonovog setalista :run:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#4367 Re: Sarajevo Construction

Post by Dope_Man »

Ma jasno na prvu da se radi iskljucivo o dizanju vrijednosti nekretnine. Ovdje ulozi mozda 20 milja za krpljenje nekim obicnom krovom, a kasnije po tom kontu dize cijenu za 200 000 vise nego sto bi vrijedila onako bez krova i bilo cega.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4368 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Hajlac wrote:
Haris.ba wrote:
BadBoy wrote:Nije državna zgrada ali država određuje uslove za projektovanje i izgradnju kroz urbanističku i građevinsku
Ne kontam. Zgrada postoji. Ništa novo se ne gradi. Koliko vidim - samo se popravlja.Ako se hoće šetnica tuda - uradi se ekproprijacija.
Investitor krpljenja doticne zgrade mora znati da je plan eksproprijacija i rusenje svega na tom pravcu.

Zasto onda ulaze u zgradu koja ce biti porusena?

Po meni, vjerovasno slican scenario kao i s masovnom kupovinom zemljista na trasama buduceg koridora Vc - da od drzave/svih nas izvuce vece pare kad dodje na red i ta zgrada... :evil:

Btw, oko tog produzenja Vilsonovog setalista s pripadajucim visestrukim drvoredom muti gradjevinsko-ratnoprofiterska mafija koja gleda da iskoristi uklanjanje postojecih objekata na potezu most Suade i Olge - spomenik Valteru za izgradnju novih cudovista od nebodera poput Al Shittyja :evil:

A Vilsonovo i drvoredi da budu na nivou recimo setnice kod ALU, znaci jad i cemer naspram prostranog i drvecem obavijenog Vilsonovog setalista :run:
S tim da ozbiljna administracija bi investitora obavezala da o svom trošku izgradu nastavak Vilsonovog, ako želi da gradi negdje. O tome je Ajnadžić nešto govorio, ali sumnjam da je bio ozbiljan.

Mariott Residence In je na Čobaniji izgradio park i igralište. Nije nešto veliko, ali sasvim funkcionalno. Win - Win situacija.

A šta fali Al Shiddiju, stručnjak?
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4369 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Nastavak izgradnje šetališta od Alipašinog polja do Otoke @ Namibija (SSC)

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#4370 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Kad znaš koliko sebe ugrađuju u ovakve projekte, od naših para, ne možeš se iskreno ni radovati ni diviti.
Lijepo je i korisno, ali vjerovatno preskupo plaćeno.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4371 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

pa vidis kako to rade na slici iznad, kako je biciklisticna vec krenula propadati...
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4372 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Ma ne može se ovdje bez ugrađivanja.

Ugrađivalo se i ugrađivat će se.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#4373 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajlac »

DaffyDuck wrote:pa vidis kako to rade na slici iznad, kako je biciklisticna vec krenula propadati...
A tek ona smjehurija od "staze" uz Miljacku na potezu Bosmalov most - Omer Maslic :-)

Kretencina koja je valjkom "ravnala" asfalt je izgleda svakih pola metra zastajkivala valjda da povuce dim cigare :evil:

Kao da vozis po valovima...

Jos biciklisticku stavili uz klupe za pjesake umjesto prvo klupe pa pjesacka pa do suprotnog kraja biciklisticka!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#4374 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Hajlac wrote: Zasto onda ulaze u zgradu koja ce biti porusena?
Zato što može. Što ne bi mogao ulagati? Sve dok radi rekonstrukciju - može ulagati.

Ima kuća koje država nije ekproprisala pola stoljeća. Šta treba? Ostaviti da se sruše?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#4375 Re: Sarajevo Construction

Post by studiorum_tuzlaensis »

Hajlac wrote:
Haris.ba wrote:
BadBoy wrote:Nije državna zgrada ali država određuje uslove za projektovanje i izgradnju kroz urbanističku i građevinsku
Ne kontam. Zgrada postoji. Ništa novo se ne gradi. Koliko vidim - samo se popravlja.Ako se hoće šetnica tuda - uradi se ekproprijacija.
Investitor krpljenja doticne zgrade mora znati da je plan eksproprijacija i rusenje svega na tom pravcu.

Zasto onda ulaze u zgradu koja ce biti porusena?

Po meni, vjerovasno slican scenario kao i s masovnom kupovinom zemljista na trasama buduceg koridora Vc - da od drzave/svih nas izvuce vece pare kad dodje na red i ta zgrada... :evil:

Btw, oko tog produzenja Vilsonovog setalista s pripadajucim visestrukim drvoredom muti gradjevinsko-ratnoprofiterska mafija koja gleda da iskoristi uklanjanje postojecih objekata na potezu most Suade i Olge - spomenik Valteru za izgradnju novih cudovista od nebodera poput Al Shittyja :evil:

A Vilsonovo i drvoredi da budu na nivou recimo setnice kod ALU, znaci jad i cemer naspram prostranog i drvecem obavijenog Vilsonovog setalista :run:
Šta treba čovjek čekati 70 godina dok interes neke SpaceSDA ili UnitedFederationSDP stranke ne utvrdi da je vrijeme za šetnicu i da se njegovo mora srušiti.

Svaka zgrada će se jednog dana srušiti, pa čak i Vijećnica vjerovatno. Na tim mjestima će nešto novo biti napravljeno, to nije razlog da se renovira. :))))
Post Reply