Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3976 Re: Sarajevo Construction

Post by O'zone »

Haris.ba wrote:
O'zone wrote:Jel se odustalo od projekta muzeja u prostoru stare električne centrale na Skenderiji? Vidjoh jutros članak da se prodaje taj prostor i da su neki arapi već zainteresovani. Mada ne znam šta mogu praviti tamo jer je u pitanju spomenik kulturne baštine i ako se nešto bude gradilo mora biti isto kao i stara građevina.
Pa mogu napraviti istu građevinu ko što je bila. Mada je i projekat muzeja podrazumjevao određenu "modernizaciju".

Muzej nije bio loša ideja. Ali, nisu se mogli naći sa parama. Šteta.
Teško da će neko ondje napraviti nešto u identičnim gabaritima....bez 10 spratova baš teško. Jedino ako naprave Hamam
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#3977 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Koliko znam na onom žutom i zelenom mora ići obnova, a na ostalim parcelama može u vis (plavo i roza).

Neka naprave zgrade na dvije parcele, a one obnove kakve su bile. A sumnjam da na obali Miljacke i može neka ogromna građevina.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3978 Re: Sarajevo Construction

Post by O'zone »

https://www.klix.ba/biznis/na-prodaju-r ... /170615013
Prema informacijama do kojih je došao Klix.ba, Nazif Branković koji zastupa firmu Iris Computers d.o.o je 16. novembra 2016. godine za 5,5 miliona KM prodao funkcionalnu zgradu u ulici Kotromanića br. 48 firmi Ideja d.o.o. koju zastupa direktor Naser Šukurica, a čiji je jedini osnivač Fuad Džafić, suvlasnik kompanije Akova Group.

Riječ je o zgradi čiji je vlasnik bila firma Iris computers d.d. Sarajevo, a koja je prostor izdavala Agenciji Poslovnost koja se bavi finansijskim, knjigovodstvenim i pravnim poslovima te caffe baru Haag, u čijem su dvorištu posljednjih godina organizovani popularni block partyji Mucha Lucha. Prema nezvaničnim informacijama, na tom mjestu planirana je gradnja stambeno-poslovnog objekta.

Investitori iz UAE su zainteresirani za kupovinu devastirane zgrade nekadašnje Električne centrale. Riječ je o građevinskoj cjelini na potezu Kotromanićeve ulice i ulice Hiseta, u čijem se sastavu nalazi zgrada industrijskog postrojenja, upravna zgrada i spomenik Vladimiru Periću Valteru. Svakako bi problem mogao nastati kod dobijanja građevinske i urbanističke dozvole jer je riječ o nacionalnom spomeniku koji ne može biti podvrgnut nikakvim promjenama.
Iz Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika BiH potvrdili su da su na ovom objektu dozvoljeni isključivo konzervatorsko-restauratorski radovi, radovi tekućeg održavanja i radovi koji imaju za cilj prezentaciju spomenika i stručno nadziranje nadležne službe zaštite naslijeđa na nivou Federacije Bosne i Hercegovine.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3979 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

detroit-mercy wrote: Nemislim, mi smo kurcevit narod i za nas bi pravi turisti bili samo oni iz Germanije, Svice, Hamerike ili Engleske. Sve ona boranija, Rumuni, Poljaci, Cesi, to za nas nisu turisi, nego fukara. Ta ce oni, mi im zene po jadranu guzili za zvaku :mrgreen: a sad da mi se kurce po mojoj djedovini. A da ne pricam o ovim drugim narodima/rasama koje mi zbog nekog razloga smatamo inferiornima.
Btw, Arapi nemaju nista sa legalnoscu ili ilegalnoscu gradnje kod nas, sve su to nasi marifetluci :skoljka: .
Smetali bi nama i Svabe, Ameri i Englezi. Samo na drugi nacin. Bilo bi ono "sjo babo vidi mu glave". Takav smo narod, ne volimo promjene, ne volimo strance, sto nije ni cudo obzirom da nam citavu istoriju stranci samo nesrecu donose...

Arapi su tu skroz sporedna prica. Mi smo krivi. Nije Arap kriv sto u sitne sate urla u stubistu ko da ga kolju, nego sto nema drzave koja ce onoga ko mu je izdao stan opalit po usima. Nisu krivi oni sto preko fiktivnih firmi kupuju nekretnine, nego onaj ko im je to dozvolio...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3980 Re: Sarajevo Construction

Post by Maharadza »

peepeep wrote:
DaysleepeR wrote:ma ja ba začarani krug

arapi - može u londonu ne može bih - samo nek su naši - islamofobija - samo nek se plaća PDV

a nema dokaza ni da se plaća, niti da ima u Londonu

bitno je da je Memić reko, a je li istina nije bitno, samo ponavljajmo ko papagaji

evo i da ima, fiktivna firma opere milione, a uplati 300 KM poreza mjesečno, i to je kao OK?
London: 1,572 km²

Sarajevo: 141.5 km²

London population: 8 630 000

Sarajevo population: 275 524

I slijepcu je jasno da ti poređenje ne valja. Uostalom pogledaj malo, Londonci prodaju kuće za bogataše. Mi prodajemo sve, od Marin Dvora do Nikšićkog polja.
Ispravka krivog' navoda:
Middle Eastern families have spent £4.4bn since 2006 and control nine of central London's largest development sites

The Abu Dhabi Royal family, the Al Nahyans, are now the largest landowner in Mayfair after the Duke of Westminster


Estate agent Peter Wetherell said: 'Every time there has been upheaval it has generated a new wave of investors'

...

They have spent £4.4billion since 2006 and now control nine of central London's largest development sites, equating to 28,000 new homes.

....

Abu Dhabi is also funding the £200million conversion of the former U.S. Naval Headquarters in Grosvenor Square which will be redeveloped into luxury apartments and penthouses.

...

The Deputy Prime Minister of Qatar owns the £180million Lombard House mansion on Curzon Street whilst state backed funds bought the £500 million American Embassy which is to be converted into a luxury hotel.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... z4kkYFLO6k
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
Znači haters gonna hate a arapi će i dalje da kupuju! :P
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3981 Re: Sarajevo Construction

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote:
detroit-mercy wrote: Nemislim, mi smo kurcevit narod i za nas bi pravi turisti bili samo oni iz Germanije, Svice, Hamerike ili Engleske. Sve ona boranija, Rumuni, Poljaci, Cesi, to za nas nisu turisi, nego fukara. Ta ce oni, mi im zene po jadranu guzili za zvaku :mrgreen: a sad da mi se kurce po mojoj djedovini. A da ne pricam o ovim drugim narodima/rasama koje mi zbog nekog razloga smatamo inferiornima.
Btw, Arapi nemaju nista sa legalnoscu ili ilegalnoscu gradnje kod nas, sve su to nasi marifetluci :skoljka: .
Smetali bi nama i Svabe, Ameri i Englezi. Samo na drugi nacin. Bilo bi ono "sjo babo vidi mu glave". Takav smo narod, ne volimo promjene, ne volimo strance, sto nije ni cudo obzirom da nam citavu istoriju stranci samo nesrecu donose...

Arapi su tu skroz sporedna prica. Mi smo krivi. Nije Arap kriv sto u sitne sate urla u stubistu ko da ga kolju, nego sto nema drzave koja ce onoga ko mu je izdao stan opalit po usima. Nisu krivi oni sto preko fiktivnih firmi kupuju nekretnine, nego onaj ko im je to dozvolio...
Znaci slazemo se ;-) a dokaz nase kurcevitosti je i post iznad, gdje se raja ibreti kao eto u London dolaze bogati Arapi u RajvoSa arpska fukara :mrgreen: da investira. Mislim u istu recenicu staviti London i Sarajevo ili Englesku i BiH :-) ti kazuje da ili mi stvarno imamo visak samopouzdanja ili se nije maklo dalje od Maglaja pa ti RajvoSa izgleda ko svemirski brod.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3982 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

detroit-mercy wrote: Znaci slazemo se ;-) a dokaz nase kurcevitosti je i post iznad, gdje se raja ibreti kao eto u London dolaze bogati Arapi u RajvoSa arpska fukara :mrgreen: da investira. Mislim u istu recenicu staviti London i Sarajevo ili Englesku i BiH :-) ti kazuje da ili mi stvarno imamo visak samopouzdanja ili se nije maklo dalje od Maglaja pa ti RajvoSa izgleda ko svemirski brod.
Ma vidi, nije to kurcenje skroz bez pokrica. Mi smo ipak narod koji je iznjedrio Nikolu Teslu, Ruđera Boškovića, Josipa Broza, Slavoljuba Penkalu, Danisa Tanovica, Radeta Serbedziju, desnu nogu Dragana Dzajica :oops: lijevu nogu Dragana Dzajica :oops: :D

Gdje god zabodes sestar na globus imas masu nasih ljudi koji su super uspjesni i na pozicijama.

Problem je sto smo fantasticni sprinteri, ali nikakvi maratonci. I zato uspjevamo u sistemu kojeg vode maratonci.

Ali druga tema :D
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#3983 Re: Sarajevo Construction

Post by hhaarree »

kako ono neko rece, najodvratniji primjer nacional... khm patriotizma je preuzimanje zasluga i uspjeha nekoliko velikih umova samo zato sto su rodjeni na komadu zemlje koji je u to vrijeme na tom mjestu bio obuhvacen granicama XYZ drzavice. :mrgreen:

Da ne offtopicarim dalje jebo Oslo, London, Tokio pored vake premetropolcine u ovom orahu od drzave :skoljka: a o najezdi kojekakvih sci-fi gradova-u-gradovima te paljenju na razvikane ekonomske dobiti zaista ne bih. Nego da ko krene ispitivati legalnost i nacin na koji se dogovaraju ove prodaje zemljista, ja mislim da bi mu trebalo 3 zivota da svu prljavstinu iskopa

Kako napreduje onaj spomenik ilitiga kamen temeljac nesudjenog las vegasa u bejha? Jel ono kod trnova negdje bi?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3984 Re: Sarajevo Construction

Post by O'zone »

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3985 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

Ljudi opet porede ulaganje vlada o drzavnika sa ovim mesetarenjima anonimnih fizickih lica donje srednje klase koji ovdje kupuju sve i svasta...

Da vlada bilo koje zaljevske monarhije direkt ovdje ulaze ko bi bio lud da se buni

Pogotovo sto to ne bi islo preko fiktivnih firmi

Da se ubijes koliko su neki ljudi ograniceni
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3986 Re: Sarajevo Construction

Post by detroit-mercy »

DaysleepeR wrote:Ljudi opet porede ulaganje vlada o drzavnika sa ovim mesetarenjima anonimnih fizickih lica donje srednje klase koji ovdje kupuju sve i svasta...

Da vlada bilo koje zaljevske monarhije direkt ovdje ulaze ko bi bio lud da se buni

Pogotovo sto to ne bi islo preko fiktivnih firmi

Da se ubijes koliko su neki ljudi ograniceni
Zaboravljas kakva drzava za ulaganje takvi i ulagaci :mrgreen: .
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3987 Re: Sarajevo Construction

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

DaysleepeR wrote:Ljudi opet porede ulaganje vlada o drzavnika sa ovim mesetarenjima anonimnih fizickih lica donje srednje klase koji ovdje kupuju sve i svasta...

Da vlada bilo koje zaljevske monarhije direkt ovdje ulaze ko bi bio lud da se buni

Pogotovo sto to ne bi islo preko fiktivnih firmi

Da se ubijes koliko su neki ljudi ograniceni
Treba napraviti ambijent da ti dođe recimo Philips, IBM, Qatarska državna fondacija pa ulože ovdje. Sve dok sami ne uredimo državu imat ćemo treće razredne investicije tipa Rusije u rafineriju koja samo proizvodi dugove i sredje klase Arapa i mešatara. Međutim i to je za našu ekonomiju dobro, barem ovi što preko ljeta ostave koju hiljadu eura, kokuzu je i noga u guzicu dobra.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3988 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

Pa eto za pocetak predlazem da ne podrzavamo sumnjiva ulaganja kako bi se napravio prostor za ona prava.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#3989 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
DaysleepeR wrote:Ljudi opet porede ulaganje vlada o drzavnika sa ovim mesetarenjima anonimnih fizickih lica donje srednje klase koji ovdje kupuju sve i svasta...

Da vlada bilo koje zaljevske monarhije direkt ovdje ulaze ko bi bio lud da se buni

Pogotovo sto to ne bi islo preko fiktivnih firmi

Da se ubijes koliko su neki ljudi ograniceni
Treba napraviti ambijent da ti dođe recimo Philips, IBM, Qatarska državna fondacija pa ulože ovdje. Sve dok sami ne uredimo državu imat ćemo treće razredne investicije tipa Rusije u rafineriju koja samo proizvodi dugove i sredje klase Arapa i mešatara. Međutim i to je za našu ekonomiju dobro, barem ovi što preko ljeta ostave koju hiljadu eura, kokuzu je i noga u guzicu dobra.
Rafinerija svom vlasniku sasvim dobru dobit donosi, a druga je stvar sto se knjizi gubitak. Nisu Rusi levati pa da ne znaju rafineriju voditi. Pare se prebacuju na maticu preko kredita, zaduzivanja. Tome pogoduju mafijaski politicari, sto se kaze balijska posla, pa i u RS. Previše je istih situacija. Birač, Modriča, Brod...
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#3990 Re: Sarajevo Construction

Post by basicm »

DaysleepeR wrote:Pa eto za pocetak predlazem da ne podrzavamo sumnjiva ulaganja kako bi se napravio prostor za ona prava.
To se svi slazemo, ali ovaj stav oko arapa ti nije realan, ima istine da bi moglo biti tako ali na terenu nije. Sve nepravilnosti inspekcije mogu zavrsiti za par dana, ostaviti ispravne i zatvoriti fiktivne, iako ih je malo fiktivnih a vecina regularnih sa propustima, i opet nije arap investitor kriv nego nasi lesinari, ili da budem precizniji, naturalizovani, oni su u ovom svemu jedan od centara problema.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3991 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

basicm wrote:
DaysleepeR wrote:Pa eto za pocetak predlazem da ne podrzavamo sumnjiva ulaganja kako bi se napravio prostor za ona prava.
To se svi slazemo, ali ovaj stav oko arapa ti nije realan, ima istine da bi moglo biti tako ali na terenu nije. Sve nepravilnosti inspekcije mogu zavrsiti za par dana, ostaviti ispravne i zatvoriti fiktivne, iako ih je malo fiktivnih a vecina regularnih sa propustima, i opet nije arap investitor kriv nego nasi lesinari, ili da budem precizniji, naturalizovani, oni su u ovom svemu jedan od centara problema.
ja se slažem, tako da ne mogu da shvatim kako neko iz mojih pisanja može zaključiti da meni "smetaju arapi". meni smeta komplet histerija motivisana ličnim profitom zarade nešto keša nauštrb dugoročne štete gradu.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3992 Re: Sarajevo Construction

Post by agent_zero »

detroit-mercy wrote:Neki dan mi ovaj jedan Francuz sto radi samnom prica kako je citao clanak (francuske novine) o arapskim turistima u BiH. Uglavnom svodi se na to da zbog negativnog publiciteta, homofobije i slicno, arapski turisti se sve vise okrecu ka BiH umjesto Svice, Francuske ili slicnih zemalja. Valjda i ovi turisticki brojevi pokazuju da se ipak osjeti da je povecan interes za BiH od turista sa tih podrucja. Mi imamo jako veliku sansu da postanemo znacajna turististicka destinacija. Ono sto meni bode oci je visoka razina homofobije kod forumskog puka, mada mi ponekad djeluju i kao Dalmatinci, najradje bi da gosti uplate pare ali da se uopste ne pojave :mrgreen: .
Ne trebaju nama arapi, tj. neka dođu i neka naprave nešto tipa manchester city i psg od nekog kluba u bih, znači konkretno ulaganje.

Nama trebaju i drugi turisti, turisti iz zapadne evrope, amerike, azije. A ti ne dolaze, tj. dolaze u mizernom broju ili na jednodnevnu turu.

Ali ode ova tema u skroz drugom pravcu, više nikakve veze nema sa nazivom, a donekle su krivi i učesnici iste, jer su počeli stavljati objekte izvan opsega grada Sarajeva.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#3993 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

DaysleepeR wrote:Pa eto za pocetak predlazem da ne podrzavamo sumnjiva ulaganja kako bi se napravio prostor za ona prava.
Preko foruma ili si skovao neki konkretan plan?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3994 Re: Sarajevo Construction

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

agent_zero wrote:
detroit-mercy wrote:Neki dan mi ovaj jedan Francuz sto radi samnom prica kako je citao clanak (francuske novine) o arapskim turistima u BiH. Uglavnom svodi se na to da zbog negativnog publiciteta, homofobije i slicno, arapski turisti se sve vise okrecu ka BiH umjesto Svice, Francuske ili slicnih zemalja. Valjda i ovi turisticki brojevi pokazuju da se ipak osjeti da je povecan interes za BiH od turista sa tih podrucja. Mi imamo jako veliku sansu da postanemo znacajna turististicka destinacija. Ono sto meni bode oci je visoka razina homofobije kod forumskog puka, mada mi ponekad djeluju i kao Dalmatinci, najradje bi da gosti uplate pare ali da se uopste ne pojave :mrgreen: .
Ne trebaju nama arapi, tj. neka dođu i neka naprave nešto tipa manchester city i psg od nekog kluba u bih, znači konkretno ulaganje.

Nama trebaju i drugi turisti, turisti iz zapadne evrope, amerike, azije. A ti ne dolaze, tj. dolaze u mizernom broju ili na jednodnevnu turu.

Ali ode ova tema u skroz drugom pravcu, više nikakve veze nema sa nazivom, a donekle su krivi i učesnici iste, jer su počeli stavljati objekte izvan opsega grada Sarajeva.
Dolaze i zapadnjaci itekako (više nego Arapi) samo iskreno Arapi bolje troše, k'o mahniti. Jebo ti Švabe kao turiste. Švabo dođe u Sarajevo i potroši 25Eura mimo smještaja. Ili krene sa kamperom na Jadran i ponese bicikla sa sobom. Ta vrsta Nijemaca visoke klase ne dolazi u Sarajevo, barem ih ja nisam vidio. Turci bi trošili ali nemaju toliko, vidi se kada dođu. Ali oni potroše i zadnji dinar koji imaju, tipa 4 studenata Turčina ovdje uzmu rentacar i onda me mole da ih zadnji dan besplatno odbacim do aerodroma jer nemaju za kifle. :mrgreen:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3995 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

Cossack wrote:
DaysleepeR wrote:Pa eto za pocetak predlazem da ne podrzavamo sumnjiva ulaganja kako bi se napravio prostor za ona prava.
Preko foruma ili si skovao neki konkretan plan?
i da ti objasnim u detalje, previše si ograničen da bi shvatio i samo bi replicirao "ti mrziš arape".
tako da ću ti samo reći da mi je plan da mrzim arape
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#3996 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

DaysleepeR wrote:
Cossack wrote:
DaysleepeR wrote:Pa eto za pocetak predlazem da ne podrzavamo sumnjiva ulaganja kako bi se napravio prostor za ona prava.
Preko foruma ili si skovao neki konkretan plan?
i da ti objasnim u detalje, previše si ograničen da bi shvatio i samo bi replicirao "ti mrziš arape".
tako da ću ti samo reći da mi je plan da mrzim arape
Zašto toliko mrziš arape i zašto čitav forum mora da ispašta? :sad:
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#3997 Re: Sarajevo Construction

Post by hhaarree »

Stvarno daysleeper evo mene uznemiruje tolika mrznja a nisam hArap, mogu mislit kako je njima :(
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3998 Re: Sarajevo Construction

Post by mali_milojica »

Najbolje bi bilo da nam Arapi posalju pare a onda ne moraju ni dolaziti. Mentalitet Dalmatinac :mrgreen:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3999 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

jednostavno su ljudi ograničeni i ne kontaju sarkazam
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4000 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Image
Post Reply