Sarajevo City Center

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Sta bi zeljeli vidjeti u SCC????

H&M
3
17%
C&A
2
11%
Subway
1
6%
Müller
6
33%
Humanic
1
6%
Esprit
0
No votes
Jack&Jones
2
11%
Decathlon
3
17%
 
Total votes: 18

Sid the sloth
Posts: 2857
Joined: 30/01/2013 15:56

#2326 Re: Sarajevo City Center

Post by Sid the sloth »

Nigdje veze. Da bi Bingo propao mora doci neko drugi da radi to sto su oni radili, automatski radnici prelaze iz Binga kod tih drugih. A realno valjalo bi da ima vise nasih manjih firmi koje su konkurenti Bingu pa da ovaj ne preuzima sve sto mu padne na pamet.
Ili ce postati regionalni gigant i siriti se na regiju i Europu ili ce grohnuti jednog dana.
TheRedhead
Posts: 825
Joined: 09/02/2015 18:27

#2327 Re: Sarajevo City Center

Post by TheRedhead »

Koliko vidim ona djecija igraonica se prebacila za sprat iznad? Jel to znaci da ce biti neke radnje umjesto igraonica gdje je ona hrana?
sarajevsko_pivo
Posts: 3517
Joined: 27/07/2009 16:22

#2328 Re: Sarajevo City Center

Post by sarajevsko_pivo »

Bilo bi dobro da H&M konacno otvori radnju u Sarajevu...
TheRedhead
Posts: 825
Joined: 09/02/2015 18:27

#2330 Re: Sarajevo City Center

Post by TheRedhead »

sarajevsko_pivo wrote: 13/05/2024 13:39 Bilo bi dobro da H&M konacno otvori radnju u Sarajevu...
ima protora umjesto igraonice da se napravi radnja na 2 sprata, samo pitanje je ima li volje, ili cemo dobiti jedne te iste radnje :/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66653
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2331 Re: Sarajevo City Center

Post by _BataZiv_0809 »

sarajevsko_pivo wrote: 13/05/2024 13:39 Bilo bi dobro da H&M konacno otvori radnju u Sarajevu...
I C&A
User avatar
spree
Posts: 7932
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#2332 Re: Sarajevo City Center

Post by spree »

Hajmo decathlon
User avatar
mk ultra
Posts: 19643
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2333 Re: Sarajevo City Center

Post by mk ultra »

Tacno nam sve to treba da budemo mirni i obuceni :kiss:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8562
Joined: 15/04/2015 11:26

#2334 Re: Sarajevo City Center

Post by Thorgerson »

Ja sumnjam da ce Bingo propasti. Naravno sve je moguce.

Medjutim, ne srljaju previse. Rade veoma pametno. Porede ih sa Agrokorom, ali mislim da ne to neuporedivo.
Agrokor je skroz druga liga i svijet nego Bingo.

Bingo ide sa onom, bolje biti prvi u selu nego zadnji u gradu.

Zna da van Bosne nema nekih sansi, zato se i ne siri. I mozda je to i bolje. Agrokor se rasirio po ex yu i sire. E tu onda vec nastupaju veliki igraci. Da ne govorim kakva je konkurencija u Hrv bila.

Bingo ima za konkurenciju Amko, Robot, Penny. S tim da Pennyiju to i nije core biznis. I da imaju lokalne granape. Pravi ispit dolazi tek sa Lidlom. Al opet, za dvoje ima itekako mjesta.

I jos jedna stvar, znam da mnogi misle da ce Lidl unistiti bingo, ali ne, Lidl ce unistiti upravo amko, robot i sitne granape. Vidjet cete.

Plus Bingo u Sarajevu pokupovao haman sve centre. Grand centar, Alta i Merkur na Otoci su krcati zakupcima. Ima ih i u BCC. Od manjih ostalo da kupi merkaror na dobrinji i wisu. A i to je pitanje vremena. I ostaje onda SCC i BBI al to su veci zalogaji.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14721
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2335 Re: Sarajevo City Center

Post by DaysleepeR »

Uopšte nije dobro da Bingo sve preuzme.
Njihova je ponuda jednolična i dosadna.
Više je jedna mala Crvena Jabuka uradila za kvalitet ponude nego 10 novih Bingo hipermarketa.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8562
Joined: 15/04/2015 11:26

#2336 Re: Sarajevo City Center

Post by Thorgerson »

SCC izbjegavam zbog ovih stvari:

- Nemas gdje da sjednes, osim u kafic. Nekada se moglo sjesti na one klupe na prizemlju. Nema toga vise. Ko biva, e jesmo vas zajebali, nemate gdje nego u kafice. Ne zelim u jebeni kafic. Zelim da sjednem na klupu 10 min. I da nastavim dalje.

- Igraona za djecu, kao da je od platine i zlata pravljena. Ja mislim oko 10 KM da je sat. Pa halo ba? Umjesto da privuku roditelje sa djecom, oni ih odbijaju. I generalno su anti kids il kako da ih nazovem. U citavom jebenom centru dvije radnje sa igrackama za djecu. Smijesno. I da ima ta igrona sa aparatima gdje ti treba pola mjesecne plate da provedes 1 do 2h.

- Kafici i kafici. Gdje god je bio slobodan koridor kafic. Pa zasto? Zastoooo?

Sve u svemu, odem ako bas ali bas moram. A to je rijetkost.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8562
Joined: 15/04/2015 11:26

#2337 Re: Sarajevo City Center

Post by Thorgerson »

DaysleepeR wrote: 14/05/2024 08:59 Uopšte nije dobro da Bingo sve preuzme.
Njihova je ponuda jednolična i dosadna.
Više je jedna mala Crvena Jabuka uradila za kvalitet ponude nego 10 novih Bingo hipermarketa.
Nisam ja rekao da je dobro za nas, kao kupce. Dobro je za njih kao vlasnike biznisa.

Naravno da je za nas to qrac. Jer se sve svede na isto. Iste proizvode, ista ponuda. Meni je muka kad odem u Bingo u frizideru visim jedne te iste sladolede, kao i u drugim marketima. Ledo, plazma i bingo. I to je to. Pa jeboga postoji li ista drugo. Ili pivo da kupis, isti qrac. Ista ponuda, isto sve.

Zato i jedva cekam Lidl, jer ce donijeti ako nista par novih proizvoda. Pa kakvi god da su, hocu da probam eto nesto novo.

Crvena jabuka je ok, puno stvari se moze naci koje drugi nemaju. Ali isto tako to je popraceno premium cijenom, bez ikakve osnove. Odnosno, i oni znaju da to nemas gdje drugo da kupis, pa zato takva i cijena.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14721
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2338 Re: Sarajevo City Center

Post by DaysleepeR »

Thorgerson wrote: 14/05/2024 09:07
DaysleepeR wrote: 14/05/2024 08:59 Uopšte nije dobro da Bingo sve preuzme.
Njihova je ponuda jednolična i dosadna.
Više je jedna mala Crvena Jabuka uradila za kvalitet ponude nego 10 novih Bingo hipermarketa.
Nisam ja rekao da je dobro za nas, kao kupce. Dobro je za njih kao vlasnike biznisa.

Naravno da je za nas to qrac. Jer se sve svede na isto. Iste proizvode, ista ponuda. Meni je muka kad odem u Bingo u frizideru visim jedne te iste sladolede, kao i u drugim marketima. Ledo, plazma i bingo. I to je to. Pa jeboga postoji li ista drugo. Ili pivo da kupis, isti qrac. Ista ponuda, isto sve.

Zato i jedva cekam Lidl, jer ce donijeti ako nista par novih proizvoda. Pa kakvi god da su, hocu da probam eto nesto novo.

Crvena jabuka je ok, puno stvari se moze naci koje drugi nemaju. Ali isto tako to je popraceno premium cijenom, bez ikakve osnove. Odnosno, i oni znaju da to nemas gdje drugo da kupis, pa zato takva i cijena.
Zato što smo nesposobni.
Bingo ima resurse da pojede Crvenu Jabuku za doručak, ali nema profinjenosti i znanja da obezbjedi proizvode koje ima Crvena Jabuka a po boljoj cijeni.
Naslovnica
Posts: 28083
Joined: 20/03/2013 15:38

#2339 Re: Sarajevo City Center

Post by Naslovnica »

Thorgerson wrote: 14/05/2024 08:55 Ja sumnjam da ce Bingo propasti. Naravno sve je moguce.

Medjutim, ne srljaju previse. Rade veoma pametno. Porede ih sa Agrokorom, ali mislim da ne to neuporedivo.
Agrokor je skroz druga liga i svijet nego Bingo.

Bingo ide sa onom, bolje biti prvi u selu nego zadnji u gradu.

Zna da van Bosne nema nekih sansi, zato se i ne siri. I mozda je to i bolje. Agrokor se rasirio po ex yu i sire. E tu onda vec nastupaju veliki igraci. Da ne govorim kakva je konkurencija u Hrv bila.

Bingo ima za konkurenciju Amko, Robot, Penny. S tim da Pennyiju to i nije core biznis. I da imaju lokalne granape. Pravi ispit dolazi tek sa Lidlom. Al opet, za dvoje ima itekako mjesta.

I jos jedna stvar, znam da mnogi misle da ce Lidl unistiti bingo, ali ne, Lidl ce unistiti upravo amko, robot i sitne granape. Vidjet cete.

Plus Bingo u Sarajevu pokupovao haman sve centre. Grand centar, Alta i Merkur na Otoci su krcati zakupcima. Ima ih i u BCC. Od manjih ostalo da kupi merkaror na dobrinji i wisu. A i to je pitanje vremena. I ostaje onda SCC i BBI al to su veci zalogaji.
Zar nije rečeno da se sprema preuzimanje SCC od strane Bimga?!
Post Reply