Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#1 Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Vegetastar »

Ljudi, šta je ovo jutros, pa jel moguće da se dozvoljavaju ovakvi radovi prije no se obezbijede adekvatni alternativni pravci.

Ja sam jutros od Neđarića do grada vozio okruglo 1 sat i 45 minuta
nookey
Posts: 1016
Joined: 13/10/2010 21:42

#2 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by nookey »

Vegetastar wrote:Ljudi, šta je ovo jutros, pa jel moguće da se dozvoljavaju ovakvi radovi prije no se obezbijede adekvatni alternativni pravci.

Ja sam jutros od Neđarića do grada vozio okruglo 1 sat i 45 minuta
Haj mi objasni gdje je tačno zatvoreno, jer sam u starom gradu i ne znam gdje da idem kad krenem prema novom da izbjegnem ?
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#3 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by cappy_tempo »

pa jbg ljudi naucili da budu previse glupi pa da sve radove rade kad je najveca guzva u gradu, a dok je prije mjesec dana bilo 20 auta na cesti. standardna nasa retardiran posla,a tako sam juce i prekjuce od rajlovca do pofalica 2h isao.

zatvoren most kod vistafona prema gradu kad ides,a prema ilidzi je otvoreno
User avatar
gentoo
Posts: 3210
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#4 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by gentoo »

nookey wrote:
Vegetastar wrote:Ljudi, šta je ovo jutros, pa jel moguće da se dozvoljavaju ovakvi radovi prije no se obezbijede adekvatni alternativni pravci.

Ja sam jutros od Neđarića do grada vozio okruglo 1 sat i 45 minuta
Haj mi objasni gdje je tačno zatvoreno, jer sam u starom gradu i ne znam gdje da idem kad krenem prema novom da izbjegnem ?
Gorazde>Foca>Novi grad najlakse..
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by karanana »

idi pored zice. a u povratku prema gradu nek ti je bog na pomoci.
nema to previse opcija kad su alternativni pravci dostupni, nisu mogli nista uraditi kad je grad ko crijevo sa 3 ulice koje idu u istom pravcu.
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#6 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Jeff Bingham »

samo cu reci :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
User avatar
LOVEABLE
Posts: 16
Joined: 29/06/2011 13:42

#7 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by LOVEABLE »

Vegetastar wrote:Ljudi, šta je ovo jutros, pa jel moguće da se dozvoljavaju ovakvi radovi prije no se obezbijede adekvatni alternativni pravci.

Ja sam jutros od Neđarića do grada vozio okruglo 1 sat i 45 minuta

Dobrinja - Nedzarici tacno 50 minuta!!!!!!!!
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#8 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by baklava2 »

mogli su bolje da su malo razmislili.
zašto nisu dž.bijedića napravili jednosmjernom od a. mosta do grasa. nek se dotle vozi u dvije trake i onda kod grasa nazad na glavnu saobraćajnicu. biko bi koliko toliko brže,. ha ja :D
nookey
Posts: 1016
Joined: 13/10/2010 21:42

#9 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by nookey »

gentoo wrote:
nookey wrote:
Vegetastar wrote:Ljudi, šta je ovo jutros, pa jel moguće da se dozvoljavaju ovakvi radovi prije no se obezbijede adekvatni alternativni pravci.

Ja sam jutros od Neđarića do grada vozio okruglo 1 sat i 45 minuta
Haj mi objasni gdje je tačno zatvoreno, jer sam u starom gradu i ne znam gdje da idem kad krenem prema novom da izbjegnem ?
Gorazde>Foca>Novi grad najlakse..
Jel to trebalo biti smiješno?
neki
Posts: 6610
Joined: 17/02/2005 07:57

#10 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by neki »

idioti
imali su cijeli juli i avgust da rade kad nije bilo ni 30% danasnjeg saobracaja, ali kreteni su morali cekati jesen da prodju godisnji, pocnu nastava i predavanja pa da onda zatvore cestu.
Ne znam kako im nije zao rodjene matere, 100 000 ljudi ce da je pominje svako jutro
User avatar
LOVEABLE
Posts: 16
Joined: 29/06/2011 13:42

#11 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by LOVEABLE »

neki wrote:idioti
imali su cijeli juli i avgust da rade kad nije bilo ni 30% danasnjeg saobracaja, ali kreteni su morali cekati jesen da prodju godisnji, pocnu nastava i predavanja pa da onda zatvore cestu.
Ne znam kako im nije zao rodjene matere, 100 000 ljudi ce da je pominje svako jutro

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#12 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by LieToMe »

neki wrote:idioti
imali su cijeli juli i avgust da rade kad nije bilo ni 30% danasnjeg saobracaja, ali kreteni su morali cekati jesen da prodju godisnji, pocnu nastava i predavanja pa da onda zatvore cestu.
Ne znam kako im nije zao rodjene matere, 100 000 ljudi ce da je pominje svako jutro
kad god da se nesto radi nama nikad ne valja. isto kao i sa vremenom kad je toplo i suncano daj kise, kad je kisa i snijeg daj sunce... ovom narodu nikad ugoditi... prije mjesec-dva bila dijaspora, sff, ramazan, bajram... kako god okrenes ne valja :D
palmica
Posts: 102
Joined: 16/03/2011 20:40

#13 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by palmica »

Ovo je prestrasno! :x Kako iz pravca ilidže do grada? :? Ima li neko neki prijedlog!
User avatar
LOVEABLE
Posts: 16
Joined: 29/06/2011 13:42

#14 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by LOVEABLE »

palmica wrote:Ovo je prestrasno! :x Kako iz pravca ilidže do grada? :? Ima li neko neki prijedlog!
Stup - Vogosca - grad... :x
neki
Posts: 6610
Joined: 17/02/2005 07:57

#15 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by neki »

LieToMe wrote:
neki wrote:idioti
imali su cijeli juli i avgust da rade kad nije bilo ni 30% danasnjeg saobracaja, ali kreteni su morali cekati jesen da prodju godisnji, pocnu nastava i predavanja pa da onda zatvore cestu.
Ne znam kako im nije zao rodjene matere, 100 000 ljudi ce da je pominje svako jutro
kad god da se nesto radi nama nikad ne valja. isto kao i sa vremenom kad je toplo i suncano daj kise, kad je kisa i snijeg daj sunce... ovom narodu nikad ugoditi... prije mjesec-dva bila dijaspora, sff, ramazan, bajram... kako god okrenes ne valja :D
Shefe cijelo ljeto se vozim relacija novi grad-stari grad i u julu i avgustu mi nije trebalo ni 15 min jer je pola raje na godisnjim i sl. Od septembra i pocetka sk.god se guzva osjetno povecala, i bez zatvorene ceste je trebalo bar pola sata...i onda se idioti jos sjete da zatvore cestu :-)
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#16 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Vegetastar »

ma ovo je stvarno katastrofa - ja razumijem da se radovi trebaju i moraju izvesti. Ali zar je stvarno moguće da se to tek tako počne raditi, da se ne obezbijede adekvatni alternativni smjerovi. Ovo niko nije analizirao, samo rekli vozite preko švrakinog i zdra'o. Mislim, to je van pameti, ja prosto ne mogu da vjerujem.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by karanana »

sta znaci "adekvatan alternativni smjer"?
koje su opcije?
evo baklava je doduse dao dobar prijedlog koji oni nisu odradili.
Djecak_sa
Posts: 14
Joined: 12/09/2011 11:19

#18 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Djecak_sa »

baklava2 wrote:mogli su bolje da su malo razmislili.
zašto nisu dž.bijedića napravili jednosmjernom od a. mosta do grasa. nek se dotle vozi u dvije trake i onda kod grasa nazad na glavnu saobraćajnicu. biko bi koliko toliko brže,. ha ja :D
To sam se i ja pitao jutros dok sam stajao u guzvi......
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#19 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Vegetastar »

karanana wrote:sta znaci "adekvatan alternativni smjer"?
koje su opcije?
evo baklava je doduse dao dobar prijedlog koji oni nisu odradili.
pa ne znam, nisam inžinjer saobraćaja, i ne radim u ministarstvu čija je to nadležnost. Adekvatan, znači neki kojim mi neće trebati dva sata da pređem 8 kilometara. Da li to znači da se jedna od tri trake pusti u suprotnom smjeru na toj relaciji, da li da se velikih drveta pusti samo u jednom smjeru - bilo šta je bolje od ovog "mi zatvaramo glavnu cestu, haj'te vi svi preko švrakinog gdje trola ide". Mislim halo ba, pa nije to alternativa.
Djecak_sa
Posts: 14
Joined: 12/09/2011 11:19

#20 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Djecak_sa »

Samo nek Dz. Bijedica ide jednosmjerna do remize i na vracama izgasiti semafor i postaviti policiju da ubrza promet iz pravca Lukavice i bice manje guzve min 50%.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#21 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by karanana »

znam da neki ljudi apsolutno moraju ici autom iz razlicitih razloga. ali postoje mnogi koji to ne moraju. mozda bi umjesto alternativnih pravaca voznje trebali barem u ovih 15ak dana razmotriti i alternativni prevoz (tramvaj).
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#22 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by DON_eARL »

Dobrinja-Lukavica-Vrace-Grad
User avatar
LOVEABLE
Posts: 16
Joined: 29/06/2011 13:42

#23 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by LOVEABLE »

karanana wrote:znam da neki ljudi apsolutno moraju ici autom iz razlicitih razloga. ali postoje mnogi koji to ne moraju. mozda bi umjesto alternativnih pravaca voznje trebali barem u ovih 15ak dana razmotriti i alternativni prevoz (tramvaj).

ja sutra biciklom. :-D ozbiljno...
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#24 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by grunt »

da je makar ovo par dana,ali kada skontam da ce ovo trajati sve do 2.10 mislim da cu vec do vikenda pobudaliti kao Michael Douglas u filmu
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#25 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by admir_adoo »

DON_eARL wrote:Dobrinja-Lukavica-Vrace-Grad
Uh nije ni to neka opcija svaki dan idem preko Vraca prema gradu od 4-6 bude kolona skroz gore do one Mandiceve pumpe :x
Post Reply