Saobraćajna svijest u BiH

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#76 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by Sodom1 »

Onda ti odes tuzis iuvodjace radova koji su projektovali cestu i koji ju odrzavaju.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#77 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by tempuser »

@quarterback
Imali smo je taman kolikoni kako treba, al jbga savremenim demokratama nije bila dobra. Sad kad se nadrkani babin sin zapuca u, ni manje - ni vise, Vjecnu vatru i razguli, a pjevacicin sin nadrogiran pokosi ljude na trolejbuskoj, nam valja!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#78 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by tempuser »

Sodom1 wrote:
Onda ti odes tuzis iuvodjace radova koji su projektovali cestu i koji ju odrzavaju.
Ovo ce ostati sam na papiru osim u varijanti da te okupa pred drotom, zalijes se flasom vode i trk u stanicu da prijavis komsiju koji ti je mrzak! Dok se on izvadi *ebo je macka! Treca nedokaziva prijava i kanice se coravog posla!
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#79 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by quarterback »

tempuser wrote:@quarterback
Imali smo je taman kolikoni kako treba, al jbga savremenim demokratama nije bila dobra. Sad kad se nadrkani babin sin zapuca u, ni manje - ni vise, Vjecnu vatru i razguli, a pjevacicin sin nadrogiran pokosi ljude na trolejbuskoj, nam valja!
izasli smo iz mracnog jednoumlja, ne znam sta ti sad ne valja :evil:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#80 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by condy »

Jesi siguran? :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#81 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by tempuser »

quarterback wrote:
tempuser wrote:@quarterback
Imali smo je taman kolikoni kako treba, al jbga savremenim demokratama nije bila dobra. Sad kad se nadrkani babin sin zapuca u, ni manje - ni vise, Vjecnu vatru i razguli, a pjevacicin sin nadrogiran pokosi ljude na trolejbuskoj, nam valja!
izasli smo iz mracnog jednoumlja, ne znam sta ti sad ne valja :evil:
Pluralno maloumlje!
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#82 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by quarterback »

tempuser wrote:
quarterback wrote:
tempuser wrote:@quarterback
Imali smo je taman kolikoni kako treba, al jbga savremenim demokratama nije bila dobra. Sad kad se nadrkani babin sin zapuca u, ni manje - ni vise, Vjecnu vatru i razguli, a pjevacicin sin nadrogiran pokosi ljude na trolejbuskoj, nam valja!
izasli smo iz mracnog jednoumlja, ne znam sta ti sad ne valja :evil:
Pluralno maloumlje!
odlicno :thumbup:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#83 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by Norm »

tempuser wrote:
quarterback wrote:
tempuser wrote:@quarterback
Imali smo je taman kolikoni kako treba, al jbga savremenim demokratama nije bila dobra. Sad kad se nadrkani babin sin zapuca u, ni manje - ni vise, Vjecnu vatru i razguli, a pjevacicin sin nadrogiran pokosi ljude na trolejbuskoj, nam valja!
izasli smo iz mracnog jednoumlja, ne znam sta ti sad ne valja :evil:
Pluralno maloumlje!
░░░░░░░░░░░░░░░░░█▀▀▀█░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░█▀░░░█░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░█▀░░░░█░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░░█▀░░░░░█░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░░█▀░░░░░░█░░░░░░░░░░
▄▄▄▄▄▄▄▄░░░▄█▀░░░░░░░▀▀▀▀▀▀█▄░░░
░░░░░░██▄▄█▀░░░░░░░░░░░░░░░░█░░░
▄▄▄▄▄▄██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█░░░
████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█░░░
████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█░░░
████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█░░░
████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█░░░
████████▄▄▄▄▄░░░░░░░░░░░░░░░█░░░
████████░░░░░▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀░░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
sweets02
Posts: 70
Joined: 24/04/2011 23:02

#84 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by sweets02 »

Pitanje. Da li sam dužan stat' ako ne postoji znak za radarsku kontrolu, ako nisu postavljeni čunjevi na mjestu gdje "drumski razbojnici" s radarom u rukama zaustavljaju vozila kako bi uzeli "harač" i ako ti isti "drumski razbojnici" nisu propisno odjeveni (šapka na glavi, bijele podlaktice itd.)? Koliko često se radi atest radara, koliko vrijedi i da li je "drumski razbojnik" dužan da mi pokaže taj atest ako zatražim da vidim? Bio bih zahvalan ako bi mi neko ko se bolje razumije u zakon koji tretira ovu tematiku u ZE-DO kantonu dao odgovor na ovo pitanje.
hvala.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#85 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by insomnia78 »

Ma kakvo stajanje. Jos im pokazi srednjak
sweets02
Posts: 70
Joined: 24/04/2011 23:02

#86 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by sweets02 »

insomnia78 wrote:Ma kakvo stajanje. Jos im pokazi srednjak
Hvala drug ali bih zaista volio da mi neko ozbiljno odgovori na pitanje. ne bih da glumim mangupa. bolji bi osjecaj bio kada bih im argumentovano dao do znanja da me nepropisno zaustavljaju i kažnjavaju.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#87 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by supercali »

Ako bi sve bilo idealno ne bi trebao stajati al...
Al posto je realnost malo drugacija moras stati
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#88 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by quarterback »

sweets02 wrote:Pitanje. Da li sam dužan stat' ako ne postoji znak za radarsku kontrolu, ako nisu postavljeni čunjevi na mjestu gdje "drumski razbojnici" s radarom u rukama zaustavljaju vozila kako bi uzeli "harač" i ako ti isti "drumski razbojnici" nisu propisno odjeveni (šapka na glavi, bijele podlaktice itd.)? Koliko često se radi atest radara, koliko vrijedi i da li je "drumski razbojnik" dužan da mi pokaže taj atest ako zatražim da vidim? Bio bih zahvalan ako bi mi neko ko se bolje razumije u zakon koji tretira ovu tematiku u ZE-DO kantonu dao odgovor na ovo pitanje.
hvala.
koliko znam atest radara se treba raditi jednom godisnje, takodje radar mora imati tipsko odobrenje i ti imas mogucnost da trazis i jedno i drugo od patrole koja te zaustavila

medjutim ja se ne bih kurcio
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#89 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by holowey »

quarterback wrote:
sweets02 wrote:Pitanje. Da li sam dužan stat' ako ne postoji znak za radarsku kontrolu, ako nisu postavljeni čunjevi na mjestu gdje "drumski razbojnici" s radarom u rukama zaustavljaju vozila kako bi uzeli "harač" i ako ti isti "drumski razbojnici" nisu propisno odjeveni (šapka na glavi, bijele podlaktice itd.)? Koliko često se radi atest radara, koliko vrijedi i da li je "drumski razbojnik" dužan da mi pokaže taj atest ako zatražim da vidim? Bio bih zahvalan ako bi mi neko ko se bolje razumije u zakon koji tretira ovu tematiku u ZE-DO kantonu dao odgovor na ovo pitanje.
hvala.
koliko znam atest radara se treba raditi jednom godisnje, takodje radar mora imati tipsko odobrenje i ti imas mogucnost da trazis i jedno i drugo od patrole koja te zaustavila

medjutim ja se ne bih kurcio
da ne bi bilo uz prekoracenje brzine i pojas, mobitel, obavezna oprema, drsko ponasanje, itd :evil:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#90 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by quarterback »

holowey wrote:da ne bi bilo uz prekoracenje brzine i pojas, mobitel, obavezna oprema, drsko ponasanje, itd :evil:
prica jaran negdje u hr kad je vozio, zaustavi ga drot, i ono prometna, vozacka i to...

kao izvolite, sta sam uradio

kaze drot - bijela majica

kaze jaran kontam ja sta koji q bijela majica kakav je to propis

kaze drotu - izvini ne razumijem, bijela majica?

vidi se iz daljine da nemate pojas

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#91 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by holowey »

quarterback wrote:
holowey wrote:da ne bi bilo uz prekoracenje brzine i pojas, mobitel, obavezna oprema, drsko ponasanje, itd :evil:
prica jaran negdje u hr kad je vozio, zaustavi ga drot, i ono prometna, vozacka i to...

kao izvolite, sta sam uradio

kaze drot - bijela majica

kaze jaran kontam ja sta koji q bijela majica kakav je to propis

kaze drotu - izvini ne razumijem, bijela majica?

vidi se iz daljine da nemate pojas

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :thumbup:
edit: ima i za to rjesenje ->
Image
Last edited by holowey on 16/09/2016 12:12, edited 1 time in total.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#92 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by nightvision »

A ima i obratnih slucajeva. Dva puta mi se desilo da me zaustavi patrola, redovna kontrola, nakon sto je pregledao dokumenta kaze on "a gdje ti je pojas". Kazem ja, zar nisi vidio da sam morao otkopcati pojas da se izvrnem i iz zadnjeg dzepa izvadim novcanik sa dokumentima. Raspravljao se, hoce kaznu da pisu, ma za nepovjerovati. Sad se prvo patim da izvadim novcanik pa onda otkopcavam pojas, nek dobro vidi da sam vezan.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#93 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by quarterback »

holowey wrote: edit: ima i za to rjesenje ->
Image

ooooooooooooodlicnoooooooooooooooo :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#94 Re: Saobraćajna svijest u BiH

Post by supercali »

I zaustavi te policija? :mrgreen:
Post Reply