Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

combe
Posts: 102
Joined: 05/02/2005 14:01

#26

Post by combe »

VV26AA wrote:jl = ja ludosti...ostalo sama :oops:

osvrt na skljockov uvod u temu :D

Jel i u Sanici ima Skljoco .
Ja sam upoznao Skljocu ali je ovaj iz Prijedora.
VV26AA
Posts: 29
Joined: 17/02/2005 02:22
Contact:

#27

Post by VV26AA »

Jah, a Djula je iz Celica :oops: :zzzz: :D
Skljoco
Posts: 1188
Joined: 19/08/2003 00:00

#28

Post by Skljoco »

Autor: combe Poslano: 18. feb. 2005. 13:56
Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina"!

- Uvjerio sam se da je mjesna zajednica Opstine Sanski Most
Sanica "Zlatna Dolina" drzave Bosne i Hercegovine gdje se ponovo kao Feniks iz pepela izdize bosanskohercegovacka nacija i bosanskohercegovacki narod.
U toj pitomoj i prelijepoj "zlatnoj dolini" skoro svi njeni stanovnici za sebe tvrde da pripadaju naciji i narodu drzave Bosne i Hercegovine .
Cestitam .
-------------------------------
Combe je " promasio" pa evo ispravke ,

Sanica je nekad bila Opcina ali su je Srbi iz Kljuca "raspustili" i preformirali je u Mjesnu Zajednicu opcine Kljuca a ne Sanskog Mosta .
Sanica je inace poznata po PORBJ-e ( prvoj omladinskoj radnoj brigadi Jugoslavije ) kad je u "vihoru" rata omladina poznjela zito sanickim seljacima i odnijela ga u Grmec "oslobodiocima" !
"Oslobodioci" "oslobadjali" sanicane od njihovog zita kad je svako zrno bilo spas za gladna bosanskohercegovacka usta ...
aida711
Posts: 1
Joined: 08/03/2005 07:52
Location: SAD

#29 Sanica

Post by aida711 »

Sanica je stvarno predivna ali da ne zaboravimo da su tu 1992 god. ubijeni mnogi musliman. Mnogi su jos medju ne pronadjenima. U Donjoj Sanici su sve kuce bile popaljene i sav narod razdjeran ali zivot i dalje ide, mnogi su se vratili, kuce se prave i uskoro ce to opet biti lijepo.
Za vas sto planirate ici i vidjeti nasu Sanicu ne zaboravite zlo sto se tu desilo jer mi Sanicani nikad necemo.

Sanica pripada Kljucu ali mi volimo Sanski Most kao i nas Kljuc.

Hvala puno.

Aida
Skljoco
Posts: 1188
Joined: 19/08/2003 00:00

#30 Re: Sanica

Post by Skljoco »

aida711 wrote:Sanica je stvarno predivna ali da ne zaboravimo da su tu 1992 god. ubijeni mnogi musliman. Mnogi su jos medju ne pronadjenima. U Donjoj Sanici su sve kuce bile popaljene i sav narod razdjeran ali zivot i dalje ide, mnogi su se vratili, kuce se prave i uskoro ce to opet biti lijepo.
Za vas sto planirate ici i vidjeti nasu Sanicu ne zaboravite zlo sto se tu desilo jer mi Sanicani nikad necemo.

Sanica pripada Kljucu ali mi volimo Sanski Most kao i nas Kljuc.

Hvala puno.

Aida
-------------------------------
Kad si Ti ovako lijepo napisala ja cu se odredjeno vrijeme "usutiti" na ovoj temi.
Tebi predlazem da nastavis pisati o bosanskohercegovackoj "Zlatnoj Dolini" . O njenim ljepotama , ljudima , borbama bikova , tefericima ...
Rodni kraj uvjek je u srcu i dusi .
Karic
Posts: 5
Joined: 28/02/2005 18:05

#31

Post by Karic »

Dragi Skljoco , vec sam se izvinuo zbog te greske .
Sory ! :sad:
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#32 Re: Sanica

Post by JBL »

aida711 wrote:Sanica je stvarno predivna ali da ne zaboravimo da su tu 1992 god. ubijeni mnogi musliman. Mnogi su jos medju ne pronadjenima. U Donjoj Sanici su sve kuce bile popaljene i sav narod razdjeran ali zivot i dalje ide, mnogi su se vratili, kuce se prave i uskoro ce to opet biti lijepo.
Za vas sto planirate ici i vidjeti nasu Sanicu ne zaboravite zlo sto se tu desilo jer mi Sanicani nikad necemo.

Sanica pripada Kljucu ali mi volimo Sanski Most kao i nas Kljuc.

Hvala puno.

Aida
bice ali ne kao prije :roll:

p.s.: rodjen u Kljucu, odrastao u Sanici 8-)
Himera
Posts: 496
Joined: 17/01/2005 19:34

#33 Re: Sanica

Post by Himera »

aida711 wrote:Sanica je stvarno predivna ali da ne zaboravimo da su tu 1992 god. ubijeni mnogi musliman. Mnogi su jos medju ne pronadjenima. U Donjoj Sanici su sve kuce bile popaljene i sav narod razdjeran ali zivot i dalje ide, mnogi su se vratili, kuce se prave i uskoro ce to opet biti lijepo.
Za vas sto planirate ici i vidjeti nasu Sanicu ne zaboravite zlo sto se tu desilo jer mi Sanicani nikad necemo.

Sanica pripada Kljucu ali mi volimo Sanski Most kao i nas Kljuc.

Hvala puno.

Aida

Ne zaboravlja se jer svaki put kad krenem u BIH obavezno se ustavim od Velagića prema Sanici pa da proučim fatihu mrtvima da se jih ne zaboravi :( :( :( :( jer mi je dosta roda ubijeno pogotovo u Biljanima.


Selam svima Saničanima Ključanima! :) :) :)
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#34 Re: Sanica

Post by bosniaque »

Himera wrote:
aida711 wrote:Sanica je stvarno predivna ali da ne zaboravimo da su tu 1992 god. ubijeni mnogi musliman. Mnogi su jos medju ne pronadjenima. U Donjoj Sanici su sve kuce bile popaljene i sav narod razdjeran ali zivot i dalje ide, mnogi su se vratili, kuce se prave i uskoro ce to opet biti lijepo.
Za vas sto planirate ici i vidjeti nasu Sanicu ne zaboravite zlo sto se tu desilo jer mi Sanicani nikad necemo.

Sanica pripada Kljucu ali mi volimo Sanski Most kao i nas Kljuc.

Hvala puno.

Aida

Ne zaboravlja se jer svaki put kad krenem u BIH obavezno se ustavim od Velagića prema Sanici pa da proučim fatihu mrtvima da se jih ne zaboravi :( :( :( :( jer mi je dosta roda ubijeno pogotovo u Biljanima.


Selam svima Saničanima Ključanima! :) :) :)
Konačno pred licem pravde

--------------------------------------------------------------------------------

Samardžija je često sa zanosom govorio o istoriji i stradanju Srba, međutim niko nije ni slutio šta bi se moglo desiti



Marko Samardžija

Image

U selu Biljani kod Ključa gdje je počinjen strahovit zločin nad civilima gdje je ubijeno 288 ljudi a oko 250 streljano samo u jednom danu, sa euforijom se prati svaka novost u vezi hapšenja osumnjičenog za ratni zločin Marka Samardžije.
- To oduševljenje i nije toliko zbog toga što se radi upravo o Samardžiji koliko zbog toga što je napokon krenulo – kazao nam je mještanin Emir Omanović. Ovo je prvo hapšenje za zločin koji je izvršen u Ključu i okolini, gdje je nada i vjera u pravdu bila dobro poljuljana.
Marko Samardžija je rođen u Biljanima, svojim komšijama Bošnjacima predavao je Istoriju u školi. Advokat Feho Botonjić, bivši predsjednik suda, bio je njegov učenik.
- Samardžija je često sa zanosom govorio o istoriji i stradanju Srba, međutim niko nije ni slutio šta bi se moglo desiti – kazao je Botonjić.
Samardžiju pamte i kao alkoholičara kojeg su Biljančani često častili u lokalnim kafanama. U ratu je komandovao sa 3. četom srpske vojske kao rezervni kapetan prve klase. U jednom dokumentu iz tog vremena kojeg je izdao i potpisao Samardžija, a koji je objavljen i u knjizi »Vanviddets vidner« danske novinarke Birte Weiss, navedene su njegove namjere i ocjene gdje doslovce stoji:
- Donekle smo ublažili opasnost od naših neprijatelja, muslimanskog stanovništva u našim selima, ali ta opasnost nije otklonjena. Osinjak je, da tako kažemo, tek uzbunjen, a ne uništen...



Biljani su bili mjesto strahovitog pokolja nedužnog stanovništva



To što su uradili čisti je pokolj – kaže mještanin Mujaga Selman, ubijali su ljude na pragu njihovih kuća, streljali uz školu, nije postojao nikakav otpor niti oružje.
Postoji mnogo mještana iz Biljani koji su svjedoci i očevidci strašnih događaja i koji su vidjeli Samardžića taj dan i poslije prilikom utovaranja tijela u kamione i odvoženje u masovne grobnice Lanište i Crvena zemlja.

Image
Skljoco
Posts: 1188
Joined: 19/08/2003 00:00

#35 "Sesir"

Post by Skljoco »

Sarajevo - BiH Forum Index + Nasa draga BiH! + "Sesir"


"Sesir" ? View previous topic :: View next topic +
Author Message
Balija Posted: Sat Apr 02, 2005 7:19 am Post subject: "Sesir"





Joined: 02 Apr 2005
Posts: 1

"Sesir"


Bilo je to davno kad sam ja sticao znanje u sanickoj osmogodisnjoj skoli koja se zvala IORBJ-e i kad sam od druga nastavnika Marka Samardzije ucio istoriju drzave SFRJ-e !
Ucio i cudio se stilu predavanja tog nastavnika odnosno "nastavnika" koji je vec bio u godinama a jos uvjek u to vrime "trckarao" u Beograd da bi polozio "neke" ispite na pedagoskoj Akademiji .
U to vrijeme kad sam se kao i svi moji "parnjaci" rastavljao od djetinjstva i stasavao u momcica moja velika ljubav su bili Sesiri .
Divio sam se tim "pokrivalama" za glavu i svake noci sanjao da imam na glavi jedan od najbolje "izvajanih" i svako jutro kad sam spoznavao da je to bio samosan postajao sam tuzan i razocaran.
I , i , i ...
Kako to samo zivot moze "rezirati" tako se i meni jednog dana posrecilo da imam svoj vlastiti Sesir i to "sesirdzinu" ciji oblik sam najcesce sanjao .
Mojoj sreci nije bilo kraja a i Zicko ( rahmet mu dusi) nije krio svoje zadovoljstvo sto me je tim poklonom toliko usrecio .
Cjelu noc nisam spavao i jedva sam docekao da se pojavim u skoli i sa Sesirom na glavi ... cjelu noc sam zamisljo taj trenutak !
2Odletio" sam do skole i mojoj sreci nije bilo kraja kad sam vidio odusevljene poglede na mom Sesiru !
"Lebdio" sam po oblacima iznad svoje Sanice , iznad svog Trebunja , iznad svog Grmeca , iznad svoje zgrade , iznad svoje skole ...
Pauze izmedju casova su mi postale prekratke jer sam svaki trenutak koristio da stavim svoj sesir na svoju glavu !
Moja ushicenost se nije smirivala ni nakon desetak dana vec bi rekao da se svaki dan sve vise povecavala i moj sesir na mojoj glavi postao je "kult" moje licnost , Momcic sa sesirom !
I jedne od pauza kad sam ponovo uzivao sa Sesirom na glavi pridje mi drug nastavnik Marko samardzija i upita me bil mu pozajmio svoj Sesir na nekoliko dana jer treba da ide u Beograd da polaze neke ispite ?
Bio sam ponosan na tu njegovu molbu jer sam se uvjerio da je moj Sesir koji mi je poklonio moj rodjo Zicko bio toliko lijep i pozeljan da ga zeli i jedan nastavnik imati na svojoj glavi i to u Beogradu .
Pristanem ali teska srca i sa velikim nepovjerenjem ali pristanem !
I ponovo sam poceo da sanjam kad ce Marko doci i vratiti mi Sesir .
Sanjao i sanjao ...
I docekao ...
Drug nastavnik Marko se vratio ali me poceo da izbjegava , ja samo sto se nisam poceo "gurati" po hodniku sa njim samo da bi me primjetio ali je on to "guranje" uvjek predosjetio i mudro ga izbjegavao .
I ja mu jednog dana "udarim" u oci i pitam a on mi hladnokrvno odgovori da je on moj Sesir izgubio negdje u Beogradu .
Suze nisam uspio zadrzati i u dva skoka otrcim u wc i dobro "izridam" a pred ocima mi uvjek Sesir i njegova ljepota .
Prestao sam da placem tek onda kad sam se pomirio sa sudbinom da je Sesir zbog svoje ljepote morao da dozivi takvu sudbinu jer kako da toj ljepoti odole beogradski lopovi !
Kad bih "prigorio" sad bih rekao da sam nakon godinu dana prebolio Sesir ali posto se to nikad nije ni dogodilo to necu ni danas potvrditi !
Helem , nakon godinu dana prestao sam malo datugujem za svojim Sesirom ali kad je bol upravo malo "jenjala" drug nastavnik Marko se pojavi jednog dana sa mopjim Sesirom na svojoj glavi !
Bio sam zaprepascen ali i razocaran i u sebi sam se zakleo da taj Sesir koji mi ga je moj drug nastavnik ukrao i prisvojio vise nikada necu smatrati svojim .
Sesir sam "prebolio" ali sam mnogo toga i naucio o ljudima , naucio sam da je moj drug nastavnik Marko samardzija jedan najobicniji hostopler , lopov, hajduk, lazov... ali ... 1992.godinew sam naucio da je moj drug nastavnik Marko Samardzija i jedan najbezobzirniji ubica , zlocinac , krvnik ...
Marko Samardzija , student beogradske pedagoske Akademije a u isto vrijeme i prosvjetni radnik u sanickoj osmogodisnjoj skoli " IORBJ-e" !
Ovih dana se predao bosanskohercegovackom pravosudju jer je zbog zlocina koji su se dogodili pod njegovom komandom zbog cega je protiv njega bila podignuta optuznica !
------------------------------
1992.godine Osnicac stranke SK-pokret za Jugoslaviju u Sanici !
Drug Marko Samardzija ,
----------------------
Moj Balija je napisao ovo sa srcem pa se meni svidilo te sam tekst prenio i ovdi !
Skljoco
Posts: 1188
Joined: 19/08/2003 00:00

#36 Re: Sanica

Post by Skljoco »

:(
Skljoco
Posts: 1188
Joined: 19/08/2003 00:00

#37 Re: Sanica

Post by Skljoco »

bosniaque wrote:
Himera wrote:
aida711 wrote:Sanica je stvarno predivna ali da ne zaboravimo da su tu 1992 god. ubijeni mnogi musliman. Mnogi su jos medju ne pronadjenima. U Donjoj Sanici su sve kuce bile popaljene i sav narod razdjeran ali zivot i dalje ide, mnogi su se vratili, kuce se prave i uskoro ce to opet biti lijepo.
Za vas sto planirate ici i vidjeti nasu Sanicu ne zaboravite zlo sto se tu desilo jer mi Sanicani nikad necemo.

Sanica pripada Kljucu ali mi volimo Sanski Most kao i nas Kljuc.

Hvala puno.

Aida

Ne zaboravlja se jer svaki put kad krenem u BIH obavezno se ustavim od Velagića prema Sanici pa da proučim fatihu mrtvima da se jih ne zaboravi :( :( :( :( jer mi je dosta roda ubijeno pogotovo u Biljanima.


Selam svima Saničanima Ključanima! :) :) :)
Konačno pred licem pravde

--------------------------------------------------------------------------------

Samardžija je često sa zanosom govorio o istoriji i stradanju Srba, međutim niko nije ni slutio šta bi se moglo desiti



Marko Samardžija

Image

U selu Biljani kod Ključa gdje je počinjen strahovit zločin nad civilima gdje je ubijeno 288 ljudi a oko 250 streljano samo u jednom danu, sa euforijom se prati svaka novost u vezi hapšenja osumnjičenog za ratni zločin Marka Samardžije.
- To oduševljenje i nije toliko zbog toga što se radi upravo o Samardžiji koliko zbog toga što je napokon krenulo – kazao nam je mještanin Emir Omanović. Ovo je prvo hapšenje za zločin koji je izvršen u Ključu i okolini, gdje je nada i vjera u pravdu bila dobro poljuljana.
Marko Samardžija je rođen u Biljanima, svojim komšijama Bošnjacima predavao je Istoriju u školi. Advokat Feho Botonjić, bivši predsjednik suda, bio je njegov učenik.
- Samardžija je često sa zanosom govorio o istoriji i stradanju Srba, međutim niko nije ni slutio šta bi se moglo desiti – kazao je Botonjić.
Samardžiju pamte i kao alkoholičara kojeg su Biljančani često častili u lokalnim kafanama. U ratu je komandovao sa 3. četom srpske vojske kao rezervni kapetan prve klase. U jednom dokumentu iz tog vremena kojeg je izdao i potpisao Samardžija, a koji je objavljen i u knjizi »Vanviddets vidner« danske novinarke Birte Weiss, navedene su njegove namjere i ocjene gdje doslovce stoji:
- Donekle smo ublažili opasnost od naših neprijatelja, muslimanskog stanovništva u našim selima, ali ta opasnost nije otklonjena. Osinjak je, da tako kažemo, tek uzbunjen, a ne uništen...



Biljani su bili mjesto strahovitog pokolja nedužnog stanovništva



To što su uradili čisti je pokolj – kaže mještanin Mujaga Selman, ubijali su ljude na pragu njihovih kuća, streljali uz školu, nije postojao nikakav otpor niti oružje.
Postoji mnogo mještana iz Biljani koji su svjedoci i očevidci strašnih događaja i koji su vidjeli Samardžića taj dan i poslije prilikom utovaranja tijela u kamione i odvoženje u masovne grobnice Lanište i Crvena zemlja.

Image
------------------------------
--------------------------- ----------------------------------

Sramota je sta se radi nevino ubijenim ... sramota je napisati da su to Bosnjaci kad se veoma dobro zna kako su oni reagovali na tu mogucnost dok su bili zivi ... sad "lesinariti" ... ne znam , sve mi je to toliko bjedno i zalosno . :(
UDBA
Posts: 6
Joined: 07/04/2005 00:53

#38

Post by UDBA »

Minut sutnje za Skljocu ( oprosti hanna sto te citiram ). Umjesto da im odas pocast ili proucis Fatihu ti...Kako te nije sramota.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#39

Post by Fair Life »

Nigdje kao ovdje... za pastrmku... i ljeti i zimi... uvijek !

Image

Image
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#40 Re: Sanica

Post by Fair Life »

Himera wrote:Ne zaboravlja se jer svaki put kad krenem u BIH obavezno se ustavim od Velagića prema Sanici pa da proučim fatihu mrtvima da se jih ne zaboravi :( :( :( :( jer mi je dosta roda ubijeno pogotovo u Biljanima.
Selam svima Saničanima Ključanima! :) :) :)
Image
Skljoco
Posts: 1188
Joined: 19/08/2003 00:00

#41

Post by Skljoco »

UDBA wrote:Minut sutnje za Skljocu ( oprosti hanna sto te citiram ). Umjesto da im odas pocast ili proucis Fatihu ti...Kako te nije sramota.
Uskoro ce Balija pisati o svemu sta se dogadjalo u Sanici pred srpsku agresiju pa i o tome kako su se ubijeni Bosanci muslimani odupirali dok su bili zivi svim pokusajima da im se "podvali" bosnjacki identitet .
Drug Marko Samardzija ubica i krvnik , pripadnik nacije i naroda drzave Srbije moze biti dvostruko zadovoljansto jer je pobio pripadnike nacije i naroda drzave Bosne i Hercegovine a okrivljen je za ubistvo pripadnika nacije i naroda nepostojece bosnjacke drzave . :shock: Ono sto im niko nije uspio nametnuti dok su bili zivi uspjelo je sad kad su mrtvi .

:(
Skljoco
Posts: 1188
Joined: 19/08/2003 00:00

#42

Post by Skljoco »

Mislim da je Balija danas poceo da pise o svemu sta se dogadjalo u Sanici pred srpsku agresiju . Forum je sarajevo-ba.ifo !
:)
to_the_roots
Posts: 159
Joined: 27/05/2005 16:47

#43 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by to_the_roots »

combe wrote:Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina"!

- Uvjerio sam se da je mjesna zajednica Opstine Sanski Most
Sanica "Zlatna Dolina" drzave Bosne i Hercegovine gdje se ponovo kao Feniks iz pepela izdize bosanskohercegovacka nacija i bosanskohercegovacki narod.
U toj pitomoj i prelijepoj "zlatnoj dolini" skoro svi njeni stanovnici za sebe tvrde da pripadaju naciji i narodu drzave Bosne i Hercegovine .
Cestitam .
jel to mozda zato sto 99,99% sanickog stanovnistva sacinjavaju bosnjaci, koji su oduvijek bili najprivrzeniji ideji o "jednom narodu i jednoj naciji unutar bih"? :lol: to ces nazalost cuti od malog broja krscanskoga stanovnistva, il eto ako ba shocete od "hrvata" i "srba"...
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#44

Post by BISCANIN2 »

BIO SAM NEKI DAN OTJERAO SAM PCELICE TAMO KAKVA LJEPOTA ,BRATE UZIVAO SAM MAXIMALNO KOLIKO SU MI CHULA MOGLA DA PRIUSTE
Skljoco
Posts: 1188
Joined: 19/08/2003 00:00

#45 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by Skljoco »

to_the_roots wrote:
combe wrote:Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina"!

- Uvjerio sam se da je mjesna zajednica Opstine Sanski Most
Sanica "Zlatna Dolina" drzave Bosne i Hercegovine gdje se ponovo kao Feniks iz pepela izdize bosanskohercegovacka nacija i bosanskohercegovacki narod.
U toj pitomoj i prelijepoj "zlatnoj dolini" skoro svi njeni stanovnici za sebe tvrde da pripadaju naciji i narodu drzave Bosne i Hercegovine .
Cestitam .
jel to mozda zato sto 99,99% sanickog stanovnistva sacinjavaju bosnjaci, koji su oduvijek bili najprivrzeniji ideji o "jednom narodu i jednoj naciji unutar bih"? :lol: to ces nazalost cuti od malog broja krscanskoga stanovnistva, il eto ako ba shocete od "hrvata" i "srba"...
----------------
Po posljednjem popisu stanovnistva koji je jos uvijek jedino validan u Sanici nije zivio ni jedan jedini Bosnjak . Ni jedan ... a to sto je tvoja zelja da su oni Bosnjaci to je druga broja !
pistanica
Posts: 5
Joined: 14/11/2008 21:54

#46 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by pistanica »

Sanica nosi ljepo ime i jos ljepsi kraj a da se nadovezem na ovo prezime nikad cuo za nega da postoji u sanici
pistanica
Posts: 5
Joined: 14/11/2008 21:54

#47 donja snica i njena sela

Post by pistanica »

Posto sam pre dva tjedna proso kroz donju sanicu i vidijo zivot ljudi koji su se vratili na zgarista i dizu kuce iz pepela ljepo je za vidjet.a druga strana t.j desna obala sanice rijeke izgleda zapusteno i tuzno jer nema nikog u sikmanima ,kokanima,skrbicima vukovicima ,sobotima kordicima i,td .posto ovom prilikom odajem duznu pocast poginulim botonjicima i njihovim najmilima koji su nastradali od ruke propalica i olosi sto su i sad pa ovim putem neka se srame da drug nemogu otic na mjesto otkud su im korjeni
Last edited by Bumbar on 17/11/2008 00:37, edited 2 times in total.
Reason: Spojeno sa teme Donja Sanica i njena sela...
pistanica
Posts: 5
Joined: 14/11/2008 21:54

#48 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by pistanica »

cemu krivit jednog covjeka marka samardiju kad je on jedinka pa nije on pobijo 288 ljudi nego olos koja uvjek ostaje olos,zasto nije ubijo prvi komsija botoncara nego je i on ubijan s njima tako sto su mu palili imanja i pucali a najvise prijetili.al poklanjam se zrtvama sanicke doline
pistanica
Posts: 5
Joined: 14/11/2008 21:54

#49 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by pistanica »

imali netko na ovom blogu iz sela pistanice kod donje sanice pozdrav
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#50 Re: donja snica i njena sela

Post by JBL »

pistanica wrote:Posto sam pre dva tjedna proso kroz donju sanicu i vidijo zivot ljudi koji su se vratili na zgarista i dizu kuce iz pepela ljepo je za vidjet.a druga strana t.j desna obala sanice rijeke izgleda zapusteno i tuzno jer nema nikog u sikmanima ,kokanima,skrbicima vukovicima ,sobotima kordicima i,td .posto ovom prilikom odajem duznu pocast poginulim botonjicima i njihovim najmilima koji su nastradali od ruke propalica i olosi sto su i sad pa ovim putem neka se srame da drug nemogu otic na mjesto otkud su im korjeni
Znaju oni zasto su pobjegli...
Post Reply