Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#26 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by Quaresma »

čovjek otvori temu i baci kost.
Naslovnica
Posts: 27929
Joined: 20/03/2013 15:38

#27 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by Naslovnica »

Mislim da bi bilo lakše da se kaže po čemu je iPhone 7 plus bolji od S8 plus?
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#28 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by Mega Man X »

Naslovnica wrote:Mislim da bi bilo lakše da se kaže po čemu je iPhone 7 plus bolji od S8 plus?
Ima odgriženu jabuku kao modnu ikonu. :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#29 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by febo_acm »

Suma sumarum:

Jebo mobitel koji ne moze mijenjat ikone...
Naslovnica
Posts: 27929
Joined: 20/03/2013 15:38

#30 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by Naslovnica »

Ne, fakat...vidim da je najveći broj forumaša na strani S8.
Volio bih da se jave ovi koji su na strani Jabuke i kažu koje su to njene prednosti
Hvala.
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#31 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by febo_acm »

Mene recimo cudi ili fasncinira jedna stvar... Raja samo gleda sta je jeftinije, sta je best buy... Ima li iko da kupi danas nesto jer mu je cejf, kupuje mu se? Nije ovo sada zbog mobitela, nego generalno.
Kupis iPhone, sto ce ti to kupi Samsung... Kupis Citroen, jebo to kupi VW jer Golf2 je auto svih... Odes na more van BiH lud si jer ne ides Neum... Kupis Intel lud si jer nisi kupio Ryzen, kupis AMD a to je smece kupi zeldne... Kupis apartman na Bjelasnici ne valja skupo, bolje uzet na Vlasicu pa se voziti 2 sata iz Sarajeva... I jos milion tih razloga. Jel to zato sto je opsti kokuzluk?! Ima li iko danas da kupi nesta sto mu je cejf i sto mu se svidja? Kupujete li i best buy cokoladu i hljeb? Stvarno imam osjecaj da narod kupuje ono sto neko zeli da kupi, a ne zato sto mu se svidja...

Sto se tice ova dva mobitela, prednost ima S8 i to je to.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#32 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by MTV »

U pravu si.

Situacija kod mene je ovakva :mrgreen:
Image
Jbg
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#33 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by avaks »

febo_acm wrote:Mene recimo cudi ili fasncinira jedna stvar... Raja samo gleda sta je jeftinije, sta je best buy... Ima li iko da kupi danas nesto jer mu je cejf, kupuje mu se? Nije ovo sada zbog mobitela, nego generalno.
Kupis iPhone, sto ce ti to kupi Samsung... Kupis Citroen, jebo to kupi VW jer Golf2 je auto svih... Odes na more van BiH lud si jer ne ides Neum... Kupis Intel lud si jer nisi kupio Ryzen, kupis AMD a to je smece kupi zeldne... Kupis apartman na Bjelasnici ne valja skupo, bolje uzet na Vlasicu pa se voziti 2 sata iz Sarajeva... I jos milion tih razloga. Jel to zato sto je opsti kokuzluk?! Ima li iko danas da kupi nesta sto mu je cejf i sto mu se svidja? Kupujete li i best buy cokoladu i hljeb? Stvarno imam osjecaj da narod kupuje ono sto neko zeli da kupi, a ne zato sto mu se svidja...

Sto se tice ova dva mobitela, prednost ima S8 i to je to.
C4 bolji od Golfa 6 pa neka pjene hejteri :lol:
A za ostalo :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#34 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by febo_acm »

avaks wrote: C4 bolji od Golfa 6 pa neka pjene hejteri :lol:
A za ostalo :thumbup:
nigdje ja nisam spomenuo golfa 6 :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#35 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by avaks »

Ma onako offam, a u klasi su valjda pa zato favorizujem citrosa :mrgreen:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#36 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by febo_acm »

avaks wrote:Ma onako offam, a u klasi su valjda pa zato favorizujem citrosa :mrgreen:

Dodje meni lik i kaze buraz mogo si kupiti 3 Golfa IV umjesto tog Citroena C4... Nisam znao sta da mu kazem :D To je bio dogadjaj sa pumpe, meni nesto drago sto sam kupio C4 i ja iz salona pravo na pumpu i kaze mi lik tako... :D
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#37 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by Mega Man X »

Offtopic jeste, ali isto što bi meni neko prišao i rekao da sam mogao kupit 3 Citroena C3/C4, a ja stao negdje npr. sa BMW-om ili Mercom. Normalno da ću ga gledat kao budalu..
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#38 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by febo_acm »

u sustini ponavljas ono sto sam ja napisao...
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#39 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by Mega Man X »

febo_acm wrote:u sustini ponavljas ono sto sam ja napisao...
Samo što bi ja rado BMW-a vozio, umjesto da molim Boga da me Francuz ne izda na cesti. Jbg, imam visoke standarde po pitanju vozilica.
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#40 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by febo_acm »

mislim da ja pricam o jabukama, a ti o kruskama...ali nema veze :D

vozio bih i ja najradije hummera h4, ali moj post se odnosio na ono kako ljudi misle da je VW auto(pogotovo golf II), a ostalo su pokusaji auta i kako ljudi namecu svoje misljenje drugim ljudima... zasto bi neko kupio tri auta stara po 10 godina umjesto jednog novog? :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#41 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by VladaFBiH »

imao 6 mjeseci iPhone 7 plus i prodao ga kako bi se vratio na android (Galaxy S8)... ako ti samo treba telefon onda je iPhone ok. ali ako ti treba nešto više onda je ograničen kao balkon npr. gospoda iz Applea nisu u stanju da implementiraju poseban volume za alarm već je on isti i za ringtone otkako postoji iPhone, ne postoji delivery report za SMS (možda nekom nije važno ali ako moraš znati da li je neko primio poruku ovo je najbolji način da imaš potvrdu koju korisnik s druge strane nema načina da blokira), ukinuta podrška za PPTP protokol za VPN + isti je blokiran ako koristiš "hot spot" jer je Apple ocijenio da je star i nesiguran (ko koristi VPN znaće koji ovo problem možepredstavljati), iTunes (mislim da ovdje ne treba ništa više reći jer ko ga koristi zna o čemu pričam), ne možeš staviti mp3 kao ringtone (ok. ima način da staviš 40 sec ali ne želim zajebancije ili da koristim neke 3rd programe da uradim ovako nešto banalno),...

uglavnom jednom i nikad više... ruku na srce telefon ne "štopa" i jako je brz, baterija je bolja nego na samsungu i kvalitet izrade je stvarno ok. - dizajn namjerno ne spominjem jer je iPhone "so yesterday" u odnosu na Samsung...

Još jedna stvar - nikada nisam nosio zaštitna stakla ili folije na telefonu i prvi telefon koji je imao ogrebotine je iPhone - slučajno ili ne ne ulazim u to
pritchard
Posts: 639
Joined: 24/04/2011 19:02

#42 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by pritchard »

Zakuhah i nestadoh....

Odlučio sam se ipak za iphone radi promjene. :D

Hvala svima :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#43 Re: Samsung S8 Plus vs Iphone 7 Plus

Post by febo_acm »

touch down :D
Post Reply