Samsung galaxy S3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2751 Re: Samsung galaxy S3

Post by GAU8 »

Samo da javim da je zadnja BETA Lollipop-a 5.0.2 napokon stabilna:

http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... 2-t2936990

Ljudi su neumorni :)
Ako i ima nekih nesredjenih stvari, ja nisam primijetio kao korisnik. Brzina je odlicna, baterija takodjer, senzori, kamera, itd. nisam imao nijedan reboot ili nedefiniran problem
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#2752 Re: Samsung galaxy S3

Post by weltschmertz »

Jel' neko prob'o Lollipop zadnju (stabilnu) verziju..? Ja koristim CM 11 (KitKat 4.4.4.) i nisam baš zadovoljan.. Kamera mi nije stabilna uopšte, a i bateriju mi jede pravo..
Šta ste vi testirali..? Šta vrijedi instalirati, koji ROM..?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2753 Re: Samsung galaxy S3

Post by GAU8 »

weltschmertz wrote:Jel' neko prob'o Lollipop zadnju (stabilnu) verziju..? Ja koristim CM 11 (KitKat 4.4.4.) i nisam baš zadovoljan.. Kamera mi nije stabilna uopšte, a i bateriju mi jede pravo..
Šta ste vi testirali..? Šta vrijedi instalirati, koji ROM..?
Ja testiram ovaj gore navedeni lollipop.
Kamera mi je stabilnija nego na 4.4.4 (i tamo je bila stabilna osim kod snimanja velikih video fajlova)

Ja sam primijetio jedan problem do sada sa ovim CM12 Lollipop-om. Chrome browser se nekad jednostavno zatvori. Developeri kazu da rade na fiksanju tog memory leak-a
Osim toga, ako koristis AOSP browser koji isto dodje uz ROM, sve ide ko podmazano. Baterija mi traje otprilike kao i na 4.4.4 (CM11) 1-3 dana, zavisi koliko intenzivno se koristi
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#2754 Re: Samsung galaxy S3

Post by al-em »

Imam s3 neo i svaki dan moram restartovati mobitel jer mi kamera odjednom prestane raditi, samo crna slika, a pritome se baterija pocne trositi velikom brzinom.
Kad restartujem sve se vrati u normalu ali je samo pitanje vremena kad ce se to ponoviti.
Sta cemo kako cemo ?
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#2755 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza »

al-em wrote:Imam s3 neo i svaki dan moram restartovati mobitel jer mi kamera odjednom prestane raditi, samo crna slika, a pritome se baterija pocne trositi velikom brzinom.
Kad restartujem sve se vrati u normalu ali je samo pitanje vremena kad ce se to ponoviti.
Sta cemo kako cemo ?
Factory reset pa vidi, ako se opet počne javljati ista greška - pravac u servis! Ako si u sarajevu, Kimtec u nedžarićima ti je ofišl za samsung! :thumbup:
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#2756 Re: Samsung galaxy S3

Post by al-em »

Uradio i ponovo se desava. I to cesce i zadnja dva dana.
A kupio ga u univerzalno, valjda ce mi ga znati napraviti.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#2757 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza »

al-em wrote:Uradio i ponovo se desava. I to cesce i zadnja dva dana.
A kupio ga u univerzalno, valjda ce mi ga znati napraviti.
Šta reći...neka ti je dragi Bog na pomoći! :mrgreen:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2758 Re: Samsung galaxy S3

Post by agent_zero »

al-em wrote:Imam s3 neo i svaki dan moram restartovati mobitel jer mi kamera odjednom prestane raditi, samo crna slika, a pritome se baterija pocne trositi velikom brzinom.
Kad restartujem sve se vrati u normalu ali je samo pitanje vremena kad ce se to ponoviti.
Sta cemo kako cemo ?
To ti je bug sa viberom i camera daemon procesom, skini zadnju verziju vibera sa play store-a. Naravno, prije toga factory reset, pa wipe partition cache.

Btw, kad si kupio taj s3 neo?
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#2759 Re: Samsung galaxy S3

Post by al-em »

Prije tri mjeseca
Sta mu znaci ovo wipe partition cache

Hvala na pomoci, zna mi ponekad i viber blokirati, al kontam nema veze sa kamerom
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2760 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak »

Ja sam sestri kupio u BHT i slican problem sa kamerom ima. TO je ocigledno u pitanju softwerski ... dok izadje neki apdejt, sredit ce se valjda.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2761 Re: Samsung galaxy S3

Post by agent_zero »

al-em wrote:Prije tri mjeseca
Sta mu znaci ovo wipe partition cache

Hvala na pomoci, zna mi ponekad i viber blokirati, al kontam nema veze sa kamerom
Viber je uzrok tome. Wipe partition cache ti je opcija kad uđeš u recovery da pobrišeš sve "ostatke" aplikacija, pojednostavljeno rečeno.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2762 Re: Samsung galaxy S3

Post by agent_zero »

skafiskafsnjak wrote:Ja sam sestri kupio u BHT i slican problem sa kamerom ima. TO je ocigledno u pitanju softwerski ... dok izadje neki apdejt, sredit ce se valjda.
Znači isti problem i sa neom iz BHT?

Ne znam baš hoće li samsung izbaciti update, meni je update vibera na nexus 5 to riješio, nikakav update samog androida.

Znači izbjegavati neo zasad :-)
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2763 Re: Samsung galaxy S3

Post by GAU8 »

al-em wrote:Prije tri mjeseca
Sta mu znaci ovo wipe partition cache

Hvala na pomoci, zna mi ponekad i viber blokirati, al kontam nema veze sa kamerom
Mislis "wipe cache partition" mozes uraditi, neces izgubiti podatke. Samo brises cache od aplikacija (misli se na sistemski / dalvik cache koji ce se ponovo re-kreirati kada reboot-as)
User avatar
El_Di@blo
Posts: 60
Joined: 13/02/2010 21:08

#2764 Re: Samsung galaxy S3

Post by El_Di@blo »

Kupio sam s3 neo u fontelu prije nekih 15 dana, telefon radi ok, medjutim sa baterijom nije uredu. Kada koristim wifi ( facebook, portali tipa klix i sl.) za nekih mozda pola sata izgubim oko 15% posto baterije. Kada gledam youtoube cini mi se da skoro svake min. padne baterija za 1 posto.Otisao sam u servis poceo me ubjedjivati da je to normalno pa mi je dao kao novu bateriju. Poslije jos gori problemi... i ne koristim mob. padne baterija za 20 % ?! Odem ponovo u poslovnicu kaze nije ti ova baterija uredu sto su mi dali u servisu ?! Dao on meni novu bateriju opet jucer mada mi se cini da i dalje traje kao prva baterija, kaze ukoliko bude opet problema da odem opet u servis, kaze da nije do baterije onda garant vec da mi mob. vuce bateriju, mozda je neki update upaljen ili sl. Zanima me da li je neko imao slican problem da ne bi sada citao stare postove?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2765 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak »

pa vala... i nije toliko lose to, za pola sata screen on 15% . Pogotovo ako ti je ukljucena 3G mreza i svjetlost pojacana malo..

ako zelis bateriju jacu, uzmes G2 :D
User avatar
El_Di@blo
Posts: 60
Joined: 13/02/2010 21:08

#2766 Re: Samsung galaxy S3

Post by El_Di@blo »

3g mreza mi nije aktivirana, svjetlost +1 od sredine, citao sam na netu da moze baterija trajati dan a ja za nekih sat vremena kontam kako cu ga vec morati ubrzo morati staviti da se puni. Prije sam imao HTC sensation xe, slabija baterija istina i manji displej ali je mogao dan izdrzati glat.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2767 Re: Samsung galaxy S3

Post by agent_zero »

El_Di@blo wrote:Kupio sam s3 neo u fontelu prije nekih 15 dana, telefon radi ok, medjutim sa baterijom nije uredu. Kada koristim wifi ( facebook, portali tipa klix i sl.) za nekih mozda pola sata izgubim oko 15% posto baterije. Kada gledam youtoube cini mi se da skoro svake min. padne baterija za 1 posto.Otisao sam u servis poceo me ubjedjivati da je to normalno pa mi je dao kao novu bateriju. Poslije jos gori problemi... i ne koristim mob. padne baterija za 20 % ?! Odem ponovo u poslovnicu kaze nije ti ova baterija uredu sto su mi dali u servisu ?! Dao on meni novu bateriju opet jucer mada mi se cini da i dalje traje kao prva baterija, kaze ukoliko bude opet problema da odem opet u servis, kaze da nije do baterije onda garant vec da mi mob. vuce bateriju, mozda je neki update upaljen ili sl. Zanima me da li je neko imao slican problem da ne bi sada citao stare postove?
Vidiš da i drugi imaju probleme sa galaksijima, eno čak i na s5.

Nisi trebao mijenjati tu original bateriju, ovako ti samo mogu kineza dupljaka uvaliti, a nikako original samsungovu. Problem je očigledno softverske prirode.
User avatar
El_Di@blo
Posts: 60
Joined: 13/02/2010 21:08

#2768 Re: Samsung galaxy S3

Post by El_Di@blo »

agent_zero wrote:
El_Di@blo wrote:Kupio sam s3 neo u fontelu prije nekih 15 dana, telefon radi ok, medjutim sa baterijom nije uredu. Kada koristim wifi ( facebook, portali tipa klix i sl.) za nekih mozda pola sata izgubim oko 15% posto baterije. Kada gledam youtoube cini mi se da skoro svake min. padne baterija za 1 posto.Otisao sam u servis poceo me ubjedjivati da je to normalno pa mi je dao kao novu bateriju. Poslije jos gori problemi... i ne koristim mob. padne baterija za 20 % ?! Odem ponovo u poslovnicu kaze nije ti ova baterija uredu sto su mi dali u servisu ?! Dao on meni novu bateriju opet jucer mada mi se cini da i dalje traje kao prva baterija, kaze ukoliko bude opet problema da odem opet u servis, kaze da nije do baterije onda garant vec da mi mob. vuce bateriju, mozda je neki update upaljen ili sl. Zanima me da li je neko imao slican problem da ne bi sada citao stare postove?
Vidiš da i drugi imaju probleme sa galaksijima, eno čak i na s5.

Nisi trebao mijenjati tu original bateriju, ovako ti samo mogu kineza dupljaka uvaliti, a nikako original samsungovu. Problem je očigledno softverske prirode.
Prekjucer mi je izvadio bateriju iz novog s3 neo koji je izlozen kod njega, trebalo bi da je sada originalna... evo nakon pola dana skoro nikakvog koristenja mob-a moram staviti da se puni, negdje sam isto procitao da je kod njih potrebno par dana punjenja da se baterija formira...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2769 Re: Samsung galaxy S3

Post by agent_zero »

Ok, ako je tako uradio, original je onda.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#2770 Re: Samsung galaxy S3

Post by rovac13 »

Ja imam s3 neo iz eroneta model 9301 I za sad sve radi OK, nema zafrkancija nikakvih baterija izdrzi izmedju dan ili dva.
Jel kod vas koji imate problem ovaj isti model ili onaj drugi.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2771 Re: Samsung galaxy S3

Post by agent_zero »

Taj se većinom i prodaje kod nas, tako da mislim da su vam isti modeli.

Btw, jel zaključan taj iz eroneta? Kažeš baterija dan do dva, ne može glat dva dana izgurati?
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#2772 Re: Samsung galaxy S3

Post by rovac13 »

agent_zero wrote:Taj se većinom i prodaje kod nas, tako da mislim da su vam isti modeli.

Btw, jel zaključan taj iz eroneta? Kažeš baterija dan do dva, ne može glat dva dana izgurati?
Moze izdrzati 2 dana ako ga ne maltretiras bas previse.

Najbrze sto sam ga ispraznio bilo je od ujutro do poslije pola noci (2-3h) ali sam mu dusu vadio taj dan.

Valjda je zakljucan,nisam ni provjeravao,prosli koji sam uzimao na eronetu je bio zakljucan i kad je istekao ugovor poslali mi kod sms om i nije vise zakljucan .
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#2773 Re: Samsung galaxy S3

Post by friskyoreo »

Posto vidim da ima nekih koji koriste CM12, recite mi da li se vrijedi prebaciti? Da li je bas tolika razlika i sta je toliko revolucionarno na njemu?! Sad sam na ovom S5 ROM-u i prilicno sam zadovoljan, sve funkcionise super, lijepo izgleda, baterija odlicna, samo sto mi je dosadio. :D
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#2774 Re: Samsung galaxy S3

Post by jasko__ »

Kupio sam ovaj mob polovan nedavno i nisam zadovoljan nikako baterijom...jedva mi izgura od jutra do navečer (nekad ni toliko) a uopšte ga puno ne koristim...Screen On Time jedva nagura na 3 sata

Eh sad jel ko kupovao preko Ebay-a zamjenske baterije...ja našao ovu

http://www.ebay.com/itm/New-OEM-2100MAH ... 3399aad402

Valjal išta???

I šta im znači ovo: this battery does not support the NFC
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#2775 Re: Samsung galaxy S3

Post by jasko__ »

jasko__ wrote:Kupio sam ovaj mob polovan nedavno i nisam zadovoljan nikako baterijom...jedva mi izgura od jutra do navečer (nekad ni toliko) a uopšte ga puno ne koristim...Screen On Time jedva nagura na 3 sata

Eh sad jel ko kupovao preko Ebay-a zamjenske baterije...ja našao ovu

http://www.ebay.com/itm/New-OEM-2100MAH ... 3399aad402

Valjal išta???

I šta im znači ovo: this battery does not support the NFC
Anyone???
Post Reply