Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#51 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

Sto se mene tice, Halilovicu je ogromna prednost u odnosu na ostale sto je Adis kao vlasnik i kao mehicar u neposrednom kontaktu sa musterijama sto musteriju stavlja odmah u bolji polozaj po pitanju samog odnosa prema automobilu, savjetu, sitnoj usluzi i sl. Guma MI, Bunjo, vlasnici su daleko od musterije, a radnici i servisni savjetnici nist sta mogu nis sta hoce na svoju ruku, samo sta te sljeduje i samo racunica, ako ti kasni dio nikog nije briga.
S druge strane mana mu je, kao u vecini ostalih, linija manjeg otpora, ono od cega ga glava moze zaboliti se ne hvata rado, mada ne bi trebalo biti razlike, kvar je kvar i popravak je popravak. Konkretno, nedavno razgovaramo jednom Renaultu sa automatskim mjenjacem koji ima nekih problema i mogucnostima popravke, pri cemu ovlasteni Renault serviser kaze "nema to kod nas ko popraviti".
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#52 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

goran16v wrote:Sto se mene tice, Halilovicu je ogromna prednost u odnosu na ostale sto je Adis kao vlasnik i kao mehicar u neposrednom kontaktu sa musterijama sto musteriju stavlja odmah u bolji polozaj po pitanju samog odnosa prema automobilu, savjetu, sitnoj usluzi i sl. Guma MI, Bunjo, vlasnici su daleko od musterije, a radnici i servisni savjetnici nist sta mogu nis sta hoce na svoju ruku, samo sta te sljeduje i samo racunica.
S druge strane mana mu je, kao u vecini ostalih, linija manjeg otpora, ono od cega ga glava moze zaboliti se ne hvata rado, mada ne bi trebalo biti razlike, kvar je kvar i popravak je popravak. Konkretno, nedavno razgovaramo jednom Renaultu sa automatskim mjenjacem koji ima nekih problema i mogucnostima popravke, pri cemu ovlasteni Renault serviser kaze "nema to kod nas ko popraviti".
Opet bolje nego da te je poslao kod Bunje da ti poprave...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#53 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

citro wrote:
goran16v wrote:Sto se mene tice, Halilovicu je ogromna prednost u odnosu na ostale sto je Adis kao vlasnik i kao mehicar u neposrednom kontaktu sa musterijama sto musteriju stavlja odmah u bolji polozaj po pitanju samog odnosa prema automobilu, savjetu, sitnoj usluzi i sl. Guma MI, Bunjo, vlasnici su daleko od musterije, a radnici i servisni savjetnici nist sta mogu nis sta hoce na svoju ruku, samo sta te sljeduje i samo racunica.
S druge strane mana mu je, kao u vecini ostalih, linija manjeg otpora, ono od cega ga glava moze zaboliti se ne hvata rado, mada ne bi trebalo biti razlike, kvar je kvar i popravak je popravak. Konkretno, nedavno razgovaramo jednom Renaultu sa automatskim mjenjacem koji ima nekih problema i mogucnostima popravke, pri cemu ovlasteni Renault serviser kaze "nema to kod nas ko popraviti".
Opet bolje nego da te je poslao kod Bunje da ti poprave...
Konkretan problem je zadrska od 1-2 sec prilikom s prilikom kretanja, cak i vise u rikverc, sto zna biti nezgodno prilikom ukljucivanja u saobracaj, koja se pocela desavati sve cesce i cesce (sad je problem prerastao u udaranje i trzanje pilikom kretanja) na sta su kod Bunje rekli "nama je sve ok"!
Last edited by goran16v on 10/11/2014 20:56, edited 1 time in total.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#54 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

Razumijem, ali opet je puno postenije priznati da se nezna to napraviti nego nekoga praviti budalom izjavama - ma sve je to u redu.
Smatram da je Halilovic korektan servis i uvijek bih daleko prije kod njega servisirao i kupio Renaulta ili Daciu nego kod ovih ostalih u Sa kantonu (ups, umalo ne napisah kurtonu, sto mu vise i prilici..).
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#55 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

citro wrote:Razumijem, ali opet je puno postenije priznati da se nezna to napraviti nego nekoga praviti budalom izjavama - ma sve je to u redu.
Smatram da je Halilovic korektan servis i uvijek bih daleko prije kod njega servisirao i kupio Renaulta ili Daciu nego kod ovih ostalih u Sa kantonu (ups, umalo ne napisah kurtonu, sto mu vise i prilici..).
Naravno da je postenije, ali kakav je to ovlasteni servis koji ce reci "to kod nas ne popravlja"????? U principu mene ne bi trebalo biti briga, auto je pokvaren - popravi. Lako je biti ovlasteni servis kad treba mijenjati ulja, filtere, retrovizore, podizace prozora i slicne stvari na principu pos'o lahak a parajli.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#56 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

goran16v wrote:
citro wrote:Razumijem, ali opet je puno postenije priznati da se nezna to napraviti nego nekoga praviti budalom izjavama - ma sve je to u redu.
Smatram da je Halilovic korektan servis i uvijek bih daleko prije kod njega servisirao i kupio Renaulta ili Daciu nego kod ovih ostalih u Sa kantonu (ups, umalo ne napisah kurtonu, sto mu vise i prilici..).
Naravno da je postenije, ali kakav je to ovlasteni servis koji ce reci "to kod nas ne popravlja"????? U principu mene ne bi trebalo biti briga, auto je pokvaren - popravi. Lako je biti ovlasteni servis kad treba mijenjati ulja, filtere, retrovizore, podizace prozora i slicne stvari na principu pos'o lahak a parajli.
Eh moj Goranini, duga je to prica. Da bi postao ovlasteni servis bilo cega, ne samo auta, ne moras zadovoljiti bas sve uslove. U suprotnom niko se ne bi ni hvatao takvog posla jer bi bilo preskupo pocetno ulaganje u njega. Automatici su kod nas rijetkost, jos uvijek, i nije ni smisleno da neka auto kompanija zahtijeva da njihov ovlasteni serviser odmah savlada tu tehnologiju. Vremenom, ovlasteni serviser spozna da i nema neke matematike, jos uvijek, ulagati se u to, i tu je kraj price. Kada se brojnost automatika kod nas dramaticno poveca bice i servisa za njega, tu nema dileme.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#57 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

citro wrote:
goran16v wrote:
Naravno da je postenije, ali kakav je to ovlasteni servis koji ce reci "to kod nas ne popravlja"????? U principu mene ne bi trebalo biti briga, auto je pokvaren - popravi. Lako je biti ovlasteni servis kad treba mijenjati ulja, filtere, retrovizore, podizace prozora i slicne stvari na principu pos'o lahak a parajli.
Eh moj Goranini, duga je to prica. Da bi postao ovlasteni servis bilo cega, ne samo auta, ne moras zadovoljiti bas sve uslove. U suprotnom niko se ne bi ni hvatao takvog posla jer bi bilo preskupo pocetno ulaganje u njega. Automatici su kod nas rijetkost, jos uvijek, i nije ni smisleno da neka auto kompanija zahtijeva da njihov ovlasteni serviser odmah savlada tu tehnologiju. Vremenom, ovlasteni serviser spozna da i nema neke matematike, jos uvijek, ulagati se u to, i tu je kraj price. Kada se brojnost automatika kod nas dramaticno poveca bice i servisa za njega, tu nema dileme.
Kontam ja sve to i sve to itekako ima i smisla i logike, ali ostaje neka kao cinjenica da je ovlasteni serviser, recimo, obavezan da popravi auto koji mu je dovezen, a ne da bira sta ce popravljati, a sta "kod nas niko ne popravlja". Vidi taj auto je star vec 9 godina, ako to tehnologija jos uvijek nije savladana, kako je onda savladana tehnolocija motora starog 1-2 godina za kojeg, u slucaju kvara, ne moze reci "to kod nas niko ne popravlja".
Ja sam jedan "ugledni" servis dobro nasankao zbog toga, dovezao auto na redovan servis i kuckanje u trapu, prilikom predaje sve uredno upisano u radni nalog. Kad sam dosao po auto, servis uradjen, racun spreman, sta je s trapom, sta je kuckalo? Nije nije nista sve je uredu? Pa jel ti mislis da se meni pricinjava?!?!?! Ja necu platiti i pfeninga dok se ne uradi sve sto treba. Dodje sef servisa, provjeri sve i nadje luft u stabilizatorima, odmah trazi nalog i vidi da je upisano, a po tom nalogu vec uradili fakturu (koju necu da platim). Na kraju su o svom trosku izmjenjali stabilizatore jer nisu mogli da otvore jos jedan nalog da ih naplate.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#58 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

goran16v wrote:
citro wrote:
goran16v wrote:
Naravno da je postenije, ali kakav je to ovlasteni servis koji ce reci "to kod nas ne popravlja"????? U principu mene ne bi trebalo biti briga, auto je pokvaren - popravi. Lako je biti ovlasteni servis kad treba mijenjati ulja, filtere, retrovizore, podizace prozora i slicne stvari na principu pos'o lahak a parajli.
Eh moj Goranini, duga je to prica. Da bi postao ovlasteni servis bilo cega, ne samo auta, ne moras zadovoljiti bas sve uslove. U suprotnom niko se ne bi ni hvatao takvog posla jer bi bilo preskupo pocetno ulaganje u njega. Automatici su kod nas rijetkost, jos uvijek, i nije ni smisleno da neka auto kompanija zahtijeva da njihov ovlasteni serviser odmah savlada tu tehnologiju. Vremenom, ovlasteni serviser spozna da i nema neke matematike, jos uvijek, ulagati se u to, i tu je kraj price. Kada se brojnost automatika kod nas dramaticno poveca bice i servisa za njega, tu nema dileme.
Kontam ja sve to i sve to itekako ima i smisla i logike, ali ostaje neka kao cinjenica da je ovlasteni serviser, recimo, obavezan da popravi auto koji mu je dovezen, a ne da bira sta ce popravljati, a sta "kod nas niko ne popravlja". Vidi taj auto je star vec 9 godina, ako to tehnologija jos uvijek nije savladana, kako je onda savladana tehnolocija motora starog 1-2 godina za kojeg, u slucaju kvara, ne moze reci "to kod nas niko ne popravlja".
Ja sam jedan "ugledni" servis dobro nasankao zbog toga, dovezao auto na redovan servis i kuckanje u trapu, prilikom predaje sve uredno upisano u radni nalog. Kad sam dosao po auto, servis uradjen, racun spreman, sta je s trapom, sta je kuckalo? Nije nije nista sve je uredu? Pa jel ti mislis da se meni pricinjava?!?!?! Ja necu platiti i pfeninga dok se ne uradi sve sto treba. Dodje sef servisa, provjeri sve i nadje luft u stabilizatorima, odmah trazi nalog i vidi da je upisano, a po tom nalogu vec uradili fakturu (koju necu da platim). Na kraju su o svom trosku izmjenjali stabilizatore jer nisu mogli da otvore jos jedan nalog da ih naplate.
Sve to zahvali cinjenici da se razumijes u aute. Ali, relano, koliki je procenat takvih kod nas, ili uopste u svijetu ? Zanemariv. U tom slucaju ti si samo statisticka greska, i ona se normalno placa jer je i predvidjena.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#59 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

citro wrote:
Sve to zahvali cinjenici da se razumijes u aute. Ali, relano, koliki je procenat takvih kod nas, ili uopste u svijetu ? Zanemariv. U tom slucaju ti si samo statisticka greska, i ona se normalno placa jer je i predvidjena.
Da ne ulazimo da li je danas udio automatskih mjenjaca zanemariv, nisam bas siguran da bi se malo "vise" u Renaultu slozili da sam za ovlastenog servisera statisticka greska i da to treba da platim...
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#60 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

goran16v wrote:
citro wrote:
Sve to zahvali cinjenici da se razumijes u aute. Ali, relano, koliki je procenat takvih kod nas, ili uopste u svijetu ? Zanemariv. U tom slucaju ti si samo statisticka greska, i ona se normalno placa jer je i predvidjena.
Da ne ulazimo da li je danas udio automatskih mjenjaca zanemariv, nisam bas siguran da bi se malo "vise" u Renaultu slozili da sam za ovlastenog servisera statisticka greska i da to treba da platim...
Nismo se razumjeli, statisticku gresku ne treba da platis ti vec oni.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#61 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

Kontam, ali nazalost kod nas je placan ja... :(
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#62 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by direstraits0078 »

goran16v wrote:Sto se mene tice, Halilovicu je ogromna prednost u odnosu na ostale sto je Adis kao vlasnik i kao mehicar u neposrednom kontaktu sa musterijama sto musteriju stavlja odmah u bolji polozaj po pitanju samog odnosa prema automobilu, savjetu, sitnoj usluzi i sl. Guma MI, Bunjo, vlasnici su daleko od musterije, a radnici i servisni savjetnici nist sta mogu nis sta hoce na svoju ruku, samo sta te sljeduje i samo racunica, ako ti kasni dio nikog nije briga.
S druge strane mana mu je, kao u vecini ostalih, linija manjeg otpora, ono od cega ga glava moze zaboliti se ne hvata rado, mada ne bi trebalo biti razlike, kvar je kvar i popravak je popravak. Konkretno, nedavno razgovaramo jednom Renaultu sa automatskim mjenjacem koji ima nekih problema i mogucnostima popravke, pri cemu ovlasteni Renault serviser kaze "nema to kod nas ko popraviti".
To se ne popravlja ni u servisu u Sandouvilleu. Mjenjač se mijenja, dobiješ popravljen s polica proizvođača mjenjača, Renault je tu druga ruka. A znaš koliko košta mjenjač kad ga isporučuje renault? :-D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#63 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

-
Last edited by goran16v on 11/11/2014 08:22, edited 1 time in total.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#64 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

direstraits0078 wrote:
goran16v wrote:Sto se mene tice, Halilovicu je ogromna prednost u odnosu na ostale sto je Adis kao vlasnik i kao mehicar u neposrednom kontaktu sa musterijama sto musteriju stavlja odmah u bolji polozaj po pitanju samog odnosa prema automobilu, savjetu, sitnoj usluzi i sl. Guma MI, Bunjo, vlasnici su daleko od musterije, a radnici i servisni savjetnici nist sta mogu nis sta hoce na svoju ruku, samo sta te sljeduje i samo racunica, ako ti kasni dio nikog nije briga.
S druge strane mana mu je, kao u vecini ostalih, linija manjeg otpora, ono od cega ga glava moze zaboliti se ne hvata rado, mada ne bi trebalo biti razlike, kvar je kvar i popravak je popravak. Konkretno, nedavno razgovaramo jednom Renaultu sa automatskim mjenjacem koji ima nekih problema i mogucnostima popravke, pri cemu ovlasteni Renault serviser kaze "nema to kod nas ko popraviti".
To se ne popravlja ni u servisu u Sandouvilleu. Mjenjač se mijenja, dobiješ popravljen s polica proizvođača mjenjača, Renault je tu druga ruka. A znaš koliko košta mjenjač kad ga isporučuje renault? :-D
Razumijem ja Adisa da je pokusao dati dobronamjeran savjet da se izbjegne ogromna uvala, ali bez obzira na cijenu za razliku od "to kod nas niko ne popravlja" i to je neko rjesenje. Sta sad raditi sa autom, nov bio jako skup, sad nije ni star ni mlad, nit kosta puno, a nit je jeftin, sanse da naletis na takav polovan su 1/1000, pustiti ga da tako udara ko stocni vagon dok ne izvali motor i mjenjac iz nosaca? Meni je malo bezze da u servisu s tolikim iskustvom dobijem takav savjet, al eto...
Last edited by goran16v on 11/11/2014 08:27, edited 1 time in total.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#65 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by corsa »

Imas Sekija u Tinji, on ce ga napraviti. ;-)
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#66 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by neki »

Procitajte naslov teme.
Ima bar 15 tema o renault vozilima...
listener
Posts: 15
Joined: 22/06/2009 12:49

#67 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by listener »

Ima li neko konkretan savjet da je probao servis Toyote u Sa koji nije Bunjo.
User avatar
Truba
Posts: 81668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#68 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Truba »

Code: Select all

http://www.olx.ba/artikal/9998565/toyota-land-cruiser-120-d-4d-4x4/
majke mu kakva je ovo cijena :D za auto skoro staro 10 godina :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#69 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by mali_milojica »

Ne znam,ali si me zainteresovao i pogledao sam ostale slicne Land Cruisere. Svi imaju slicnu cijenu. Izgleda da je do nas,a ne do njih :D
User avatar
Truba
Posts: 81668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#70 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Truba »

vjerujem da vrijedi toliko
medjutim pitam se ko će dati toliko :D
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#71 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citroen xm »

Pa dobro nije skoro 10 već 8 godina staro auto. Nemam predstavu koliko je novo koštalo. U svakom slučaju za mene puno, ali to je odlika svih izvikanih auta pa ko želi bujrum.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#72 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by mali_milojica »

citroen xm wrote:Pa dobro nije skoro 10 već 8 godina staro auto. Nemam predstavu koliko je novo koštalo. U svakom slučaju za mene puno, ali to je odlika svih izvikanih auta pa ko želi bujrum.
Vjerovatno 100k+ KM.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#73 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Citros Buenos »

Ovaj još ima i dobru cijenu. Kada sam se nešto zainteresovao za ovu grtalicu prije nekoliko godina, teško da sam mogao nači primjerak ispod 50.000 KM.
Naravno da sam hladno odustao od projekta, odmah i munjevito.

I da, uglavnom one koštaju preko 100.000 KM kao nove, ali dati 37.000 KM za auto koje je prešlo 233.000 km, niti lud ne bih!
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#74 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citroen xm »

Ma meni nije baš jasan fenomen ovih novijih Land kruzera. Ajd prohodan je terenac, ok, svaka čast. Ali vremenom je postao sasvim dovoljno luksuzan i skup da ga niko neće protjerati nekim zahtjevnim kozijim putem. Dakle kretaće se većinom putevima gdje ni SUV neće zapeti, ako uopšte siđe sa asfalta. A sa druge strane nije mi oličenje nekog statusnog simbola poput G klase i sličnih modela koji nose slavno ime, a nema izgled ni unutrašnjost vrijednu cijene od 100+ hiljada. Baš mi je nekako ni tamo ni ovamo.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#75 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Nabucco »

Ciljano tržište je Saudijska Arabija. Bogatuni se sigurno po dinama nece vozati u UAZima, Nivama, i slicnim čistokrvnim terencima. Nije jedino toyota otišla u luksuz sa terencima. Jeep je sa Cherokeeiem ucinio slicno kao i toyota sa novom generacijom Land Cruisera. Prije godinu-dvije je u BiH uvezen Land Cruiser od 125 k €...

Mada kad bi ja mogao birati uzeo bih G-classu.
Post Reply