Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#26 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by eluna »

bjuik_rivera wrote:radi se o vrlo teskim optuzbama na racun konkretne firme i konkretne osobe koju neka anonimna osoba iznosi na citanom forumu. meni to djeluje ko notorna glupost iz domena rekla-kazala. ako eluna ima nesto konkretno da podastre kao dokaz, neka ga prezentira, ako nema neka obrishe svoj post prije nego to uradi admin, ako mu je stalo kredibiliteta ovog foruma.

ne pisem ovo kao neko interesno povezan sa firmom bunjo i vlasnicima, niti kao vozac toyote (tako sam i nabasao na topic), nego kao neko kome je vishe pun kofer neutemeljenih optuzbi na neciji racun, u tolikoj mjeri da tesko mogu zamisliti da jos negdje postoji ovako bolesno drustvo sacinjeno od zlonamjernih i neodgovornih pojedinaca.
otkriti pojedinosti na forumu znači otkriti identitet - dakle zaboravi

a dužim vozni park od više od 20 auta - servisi, registracije i sve ostalo - dakle u industriji sam, pitaj me za servis bilo čega u sarajevu, a i malo šire - i da JESAM žensko, imaš nešto protiv???

a ko će vjerovati a ko ne nije moja stvar - imam pravo da izinesem svoj stav, informacija jeste od provjerenog izvora, ali pojedinosti o izvoru i odakle meni takav izvor nisu za foruma

btw - jesi znao da sva djeca rođena u BIH imaju besplatno visoko obrazovanje u BEČU, plaćaju sebi stan i hranu , faks plaća austrija???? .... to što ti nemaš pristup informacijama ne znači da ga niko nema :kiss:
bjuik_rivera
Posts: 47
Joined: 16/08/2010 22:42

#27 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by bjuik_rivera »

i da JESAM žensko, imaš nešto protiv???

ovo ne kontam?!?

btw, mutni poslovi kojima se bave auto-kuce su stimanje tendera za nabavku vozila i servisiranje voznog parka, a ne ofirno kopiranje kljuceva.

o tim shtimaljkama znam kojeshta, ali mi ne pada napamet pisati o tome po forumu.

ostatak tvog odgovora ide off topic i to nemam namjeru komentarisati.

pozdrav.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#28 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

bjuik_rivera wrote:radi se o vrlo teskim optuzbama na racun konkretne firme i konkretne osobe koju neka anonimna osoba iznosi na citanom forumu. meni to djeluje ko notorna glupost iz domena rekla-kazala. ako eluna ima nesto konkretno da podastre kao dokaz, neka ga prezentira, ako nema neka obrishe svoj post prije nego to uradi admin, ako mu je stalo kredibiliteta ovog foruma.

ne pisem ovo kao neko interesno povezan sa firmom bunjo i vlasnicima, niti kao vozac toyote (tako sam i nabasao na topic), nego kao neko kome je vishe pun kofer neutemeljenih optuzbi na neciji racun, u tolikoj mjeri da tesko mogu zamisliti da jos negdje postoji ovako bolesno drustvo sacinjeno od zlonamjernih i neodgovornih pojedinaca.
Imam i ja vrlo, vrlo, vrlo negativno i loše iskustvo sa Bunjo servisom dok su još držali Renault i dok sam ja vozio Lagunu. Pored ovoga zna se da je kod njih "nestala" i mašina za kodiranje kartica pa su iza toga masovno nestajala Renault vozila po Sarajevu. Sve se zna ali je problem što organi gonjenja malo šta urade. Misliš da su tek tako izgubili Renault licencu ili što su dobro radili. :roll:

Ja se prije mjesec dana prevarim i odem sa prijateljem da pogledamo jednu polovnu Škodu Fabiju kod tog iste Bunje. Na kilometar satu 130.000km a u servisnim papirima, koje ovi nisu skontali da na jednom mjestu piše kilometraža po zadnjem servisu, da je prije par mjeseci urađen servis na 180.000km. Strašno šta ti ljudi rade i to tako prolazi.
zikap
Posts: 12
Joined: 23/09/2014 22:53

#29 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by zikap »

ma onaj mali Bunjin teski kockar sve je jasno ko dan
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#30 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by direstraits0078 »

Kave nevidjene gluposti ljudi lupaju, to je za filmova. :lol:

Masina za kodiranje kartica. :-)

Izgubili licencu. :lol:

I onda da nesto povjerujes ovakvom jednom liku??? :run:
zikap
Posts: 12
Joined: 23/09/2014 22:53

#31 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by zikap »

onda nam ti "pametni" molim te objasni zasto je doticni bunjo izgubio licencu..... ako drugi nisu upravu
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#32 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by direstraits0078 »

Pa stvar i jeste u tome što nije izgubio licencu. Pišete o stvarima o kojima veze nemate.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#33 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

Nije izgubio licencu, prica da je Bunjo povezan sa ucestalim kradjama je ostala spekulacija, da su Meegane odjednom i ucestalo poceli nestajati - jesu, da je Bunjo susio, hemijski prao pa prodavao auta iz poplave - jeste, da su se djelovi mogli nabavljati mimo redovnih cijenam kes bez racuna - jesu da je Bunji kao servisu maslo za ramazana - nije. iako mnogi to ovdje ne bi ocekivali, ja sam u Bunji na Renault potrosio bukvalno hiljade maraka, sa Dinom, Sejom, Ervinom, Kulom sam prosao sve moguce i nemoguce varijante i ne treba mi niko objasnjavavati kakav je Bunjo.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#34 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by direstraits0078 »

Ništa bolji niti gori od ostalih, business as usual.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#35 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

U principu da, osim sto ja ne znam da je iko osim njega uradio nesto slicno kao ovo s autima iz poplave. Nekad davno je bila prica da je Nosse u P.A.D.-u prodavao trice s greskom
User avatar
arte.fakt
Posts: 903
Joined: 28/02/2010 19:30

#36 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by arte.fakt »

meni su trebali nazvati u augustu da mi zamijene led zmigavac na retrovizoru koji ide pod garanciju jos uvijek cekam da me nazovu :D ahah bio sam u toyota servisu u bl ljudi su pravo profesionalni ...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#37 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by direstraits0078 »

goran16v wrote:U principu da, osim sto ja ne znam da je iko osim njega uradio nesto slicno kao ovo s autima iz poplave. Nekad davno je bila prica da je Nosse u P.A.D.-u prodavao trice s greskom
To se dešava i drugdje. Nažalost. Uzmi proizvođače vozila koji posjeduju preciznu listu vozila s greškom i ne povlače ih prije nego što se neko požali ili ih natjera sudom, ili nekom institucijom koja vrši kontrolu.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#38 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

Mozda se desava, ali ja ne znam da je iko to uradio onako djonerski i evidentno kao Bunjo, da "istjera" gomilu muljavih auta na livadu i jednog po jednog udri Bosnje po usima!
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#39 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by direstraits0078 »

Pa izračili ih lijepo, šta fali. :-D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#40 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by goran16v »

Svijevremeni dijalog u Bunji:
- XXXXX bolan sta je ovo na livadi, sto su rastavljena sva ona auta?
- Rastavili ih za homologaciju! :lol:
- Bolna XXXXX znam ja sta je homologacija, sto ce mulj u farovima i korozija na 100 mjesta kad ih rastavljate za homologaciju?
- hmmmhmhmmmhmmmhhh-hmmhmmhmmmhmhmh
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#41 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

Bwiner wrote:tojotu servisirao u Tz kod Smajlovica ,odmah kod termoelektrane , zadovoljan,pregledali sto sarajlijice godinama nisu ...
Dobar je bio Smajlovic, ali izgubi licencu. Mozda se zamjerio sarajlijicama tako sto nije placao svoje obaveze ?
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#42 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

Bwiner wrote:on je sad ovlasteni za Kiu ,ali i dalje radi Toyote ,i ja ti kazem ,kad me stao Zoka ispitivati jeste li mjenjali ovo ? nisam, a ovo ? nisam ,a ovo ? nisam ...a sve ko odrzavao u ovlastenom godinama ,mene su kupili tom poslovnoscu....
U BL je isto dobar Toyota servis, a ni Nuic nije los.
Smajlovic je kleknuo zbog neplacanja obaveza, a to govori o neozbiljnosti njegovog managementa. Serviseri su vjerovatno dobri.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#43 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

Finansijske. U ovoj drzavi ionako nema drugih obaveza. Dijelove i aute koje naruci treba i platiti u odedjenom roku.
kolektor
Posts: 78
Joined: 04/08/2014 23:24

#44 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by kolektor »

Malo vezano za Bunju(Triab). Ljetos sam se raspitivao kod gore navedenih za veliki servis, i vidim na njihovoj stranici, bila akcija i za mali servis. Iako nije bilo vrijeme za servis, reko mogu usput dok mi urade proracun za veliki uraditi i mali. Dogovorim se preko telefona za termin i pitam vrijedili ona cjena za mali servis. Dobijem potvrdan odgovor i ja gore na zakazani termin, kad prije nego sto su poceli raditi ja slucajno upitam jel ta cjena, cista da ne bude zabune. Kad jedan sto radi tu kaze vazi cjena, kad ostala trojica ne vazi :D. Reko haj da vidimo stranicu, stoji tamo fino ima akcija. Ali da je zavrsena.
Image

Na slici je oznacena akcija, i stoji datum ispred nje. Po njihovom ubjedjenju to je datum do koje traje akcija, a ne kad je obavijest/akcija postvaljena. Ja sam i danas ubijedjen da to datum kad je postavljena. Ovaj "screenshot" njihove stranice(http://www.triab.ba) je od jucer i stranica na koju vijest vodi je http://www.triab.ba/news.php?fn_mode=fullnews&fn_id=9.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#45 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by citro »

kolektor wrote:Malo vezano za Bunju(Triab). Ljetos sam se raspitivao kod gore navedenih za veliki servis, i vidim na njihovoj stranici, bila akcija i za mali servis. Iako nije bilo vrijeme za servis, reko mogu usput dok mi urade proracun za veliki uraditi i mali. Dogovorim se preko telefona za termin i pitam vrijedili ona cjena za mali servis. Dobijem potvrdan odgovor i ja gore na zakazani termin, kad prije nego sto su poceli raditi ja slucajno upitam jel ta cjena, cista da ne bude zabune. Kad jedan sto radi tu kaze vazi cjena, kad ostala trojica ne vazi :D. Reko haj da vidimo stranicu, stoji tamo fino ima akcija. Ali da je zavrsena.
Image

Na slici je oznacena akcija, i stoji datum ispred nje. Po njihovom ubjedjenju to je datum do koje traje akcija, a ne kad je obavijest/akcija postvaljena. Ja sam i danas ubijedjen da to datum kad je postavljena. Ovaj "screenshot" njihove stranice(http://www.triab.ba) je od jucer i stranica na koju vijest vodi je http://www.triab.ba/news.php?fn_mode=fullnews&fn_id=9.
Pa dragi moj, gdje si vidio da se neko zove Bunjo u ovom vijeku a da je artikulisan. Sve je to jebo lud zbunjenog, sva je filozofija prebroj kasu na kraju dana i to je to. Koja poslovnost ? Cemu li se ti nadas ? Dok je bilo jeftnih Renolova u njega hajde moze i proci, ali ovako !!! Sramota za Toyotu. Mislim, iskreno, da ce ga uskoro gumicom izbrisati iz auto svijeta Toyote.
Sam Bunjo je OK, ali je okruzen lopovima i varalicama i ocigledno nije u stanju izaci s time na kraj.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#46 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Alkos »

Kojim lopovima i varalicama je okružen Bunjo? On je pošten?

Drago mi je da se ljudi javljaju, svi oni koji su imali negativna iskustva, bez obzira da li je u pitanju Renault ili Toyota. Žalosno je da moram ići u Tuzlu, Banja Luku, Mostar da bih obavio redovan servis. :twisted:
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#47 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by eluna »

Alkos wrote:Kojim lopovima i varalicama je okružen Bunjo? On je pošten?

Drago mi je da se ljudi javljaju, svi oni koji su imali negativna iskustva, bez obzira da li je u pitanju Renault ili Toyota. Žalosno je da moram ići u Tuzlu, Banja Luku, Mostar da bih obavio redovan servis. :twisted:
ne moraš - zamjensko auto je standard :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#48 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by DaffyDuck »

kod Ede na stupu.. nije AFA al jbg-a.. bolje nego Bunjo :-?
kolektor
Posts: 78
Joined: 04/08/2014 23:24

#49 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by kolektor »

citro wrote:
kolektor wrote:Malo vezano za Bunju(Triab). Ljetos sam se raspitivao kod gore navedenih za veliki servis, i vidim na njihovoj stranici, bila akcija i za mali servis. Iako nije bilo vrijeme za servis, reko mogu usput dok mi urade proracun za veliki uraditi i mali. Dogovorim se preko telefona za termin i pitam vrijedili ona cjena za mali servis. Dobijem potvrdan odgovor i ja gore na zakazani termin, kad prije nego sto su poceli raditi ja slucajno upitam jel ta cjena, cista da ne bude zabune. Kad jedan sto radi tu kaze vazi cjena, kad ostala trojica ne vazi :D. Reko haj da vidimo stranicu, stoji tamo fino ima akcija. Ali da je zavrsena.
Image

Na slici je oznacena akcija, i stoji datum ispred nje. Po njihovom ubjedjenju to je datum do koje traje akcija, a ne kad je obavijest/akcija postvaljena. Ja sam i danas ubijedjen da to datum kad je postavljena. Ovaj "screenshot" njihove stranice(http://www.triab.ba) je od jucer i stranica na koju vijest vodi je http://www.triab.ba/news.php?fn_mode=fullnews&fn_id=9.
Pa dragi moj, gdje si vidio da se neko zove Bunjo u ovom vijeku a da je artikulisan. Sve je to jebo lud zbunjenog, sva je filozofija prebroj kasu na kraju dana i to je to. Koja poslovnost ? Cemu li se ti nadas ? Dok je bilo jeftnih Renolova u njega hajde moze i proci, ali ovako !!! Sramota za Toyotu. Mislim, iskreno, da ce ga uskoro gumicom izbrisati iz auto svijeta Toyote.
Sam Bunjo je OK, ali je okruzen lopovima i varalicama i ocigledno nije u stanju izaci s time na kraj.
Glupo je kad su me poceli ubjedjivati oko datuma, reko uredu je, i preko vrata, ne vjerujem da cu ikad otici tu na servis, jedino to covjek moze uraditi.
Ja i kad mi je pravio predracun, pitam ja nesto ne odgovarate na emailove, kaze on pa bili su tu neki zaposleni, pa dosli drugi, kad je predracunu ime i potpis covjek i kojem sam poslao upit preko emaila :D, sad neko je lud, a neko je zbunjen.
User avatar
Optimist
Posts: 13654
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#50 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Optimist »

Odem ja danas do Bunje da mi iscitaju servisnu historiju na jednom Meganu i decko na prijemu sevisa mi rece kako oni za to nemaju vremena te da se javim Halilovicu. I ja fino kod Halilovica, covjek mi iscita sto me zanimalo za 2 min i nista ne htjede da uzme na kafu za date informacije.

Kakva su iskustva sa servisiranjem Renaulta kod njega, kakve su cijene, posto je usluga ocigledno bolja nego kod Bunje?
Post Reply