Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#1 Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Alkos »

Pozdrav,

Gdje ljudi servisirate Toyota vozila? Do prošle godine sam to radio u AFA-i i bilo je ok, hajmo reći da sam bio zadovoljan jer nisam imao nikada nekih većih problema. Na moju žalost, zadnji servis sam bio prinuđen odraditi u Bunji. Užasno je kako je to ispalo. :twisted:

Prvo su mi naplatili 200 KM više nego sam do sada plaćao servis, jer su kako oni rekoše "stavili smo neko jako kvalitetno ulje, skupo je". :shock: Prije zakazivanja servisa, tražio sam da mi daju okvirnu cijenu. Rekli su da je cijena oko 300 KM za tu kilometražu, da bih na kraju platio preko 500.

Drugo, sjebali su mi neki dio oko kočnica tako da sam 4-5 dan mogao izgubiti glavu jer kočnica nije radila, tj. radila je jedva. Reklamirao sam ovo i čak su mi to htjeli naplatiti (oko 150 KM), jer kao "nismo mi krivi, možda si se ti gdje nabio na trotoar". :shock: Na kraju su oni snosili trošak jer sam im zaprijetio tužbom. Tu moram zahvaliti momku koji prima vozila na servis, stvarno je ljubazan i profesionalan, ali očigledno džaba...

Treće, tražio sam da naručim neki rezervni dio za vozilo. Zapisali su moje podatke i rekli me kontaktirati za 5-7 dana da to preuzmem. Nikada mi se više nisu javili.

Četvrto, rekli su da ću za nekih 10.000 kilometara morati mijenjati disk pločice, da ga mogu slobodno voziti, bez ikakvih problema i brige za sigurnost. Pločice sam hitno morao zamijeniti nakon 3-4.000 kilometara.

I na kraju kap koja je prelila čašu... Toyota ima elektronsku servisnu knjižicu, vozilo se može servisirati u bilo kojem ovlaštenom servisu što je super stvar, a da svaki serviser zna šta si mijenjao i radio na autu u prošlosti. Neki dan sam dobio pismo na kućnu adresu, upozorenje, da moram obaviti godišnji servis jer ga ove godine nisam nikako obavljao!! :shock:

4 godine sam servisirao vozilo u AFA-i i nikad mi se nije desio ni najmanji problem što sam sa ovim doživio za samo pola godine. Zvao sam predstavništvo Toyote za BiH, kažu mi tek su počeli, dajte im malo vremena da se uhodaju, biće to sve bolje i bolje, baš kao da je u pitanju servisiranje veš mašine ili bojlera, a ne auta!
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#2 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Alkos »

Niko nema Toyotu? :-D
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#3 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by madner »

Cuj trebo rezervni dio za Toyotu. :D
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#4 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by romeomoraprezivjeti »

Zar se toyota kvari?:-D
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#5 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Alkos »

U pitanju je neki plastični dio, neki poklopac, ništa strašno :mrgreen:
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#6 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by plucna mahramica »

Pa sta bi da ti se kaze sada... Svi su u istim govnima. :D
U firmi gdje radim slicna situacija, odvezeno auto da ustanove kvar, a njihova dijagnoza sve zivo mijenjati.
To zadovoljstvo pregleda kosta ovako 100KM i L E Z A R I NA nekih 60KM jer auto stoji kod njih u servisu nekoliko dana :shock:
trippy
Posts: 53
Joined: 25/12/2003 00:00

#7 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by trippy »

Auto Nuic u Mostaru, isplati se potegnuti iz Sa :wink:
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#8 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Alkos »

plucna mahramica wrote:Pa sta bi da ti se kaze sada... Svi su u istim govnima. :D
U firmi gdje radim slicna situacija, odvezeno auto da ustanove kvar, a njihova dijagnoza sve zivo mijenjati.
To zadovoljstvo pregleda kosta ovako 100KM i L E Z A R I NA nekih 60KM jer auto stoji kod njih u servisu nekoliko dana :shock:
Užas živi :shock:

trippy wrote:Auto Nuic u Mostaru, isplati se potegnuti iz Sa :wink:
Definitivno ću te poslušati :thumbup: Hvala puno.
hadzun
Posts: 120
Joined: 19/07/2009 19:54

#9 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by hadzun »

glede pisama...svima ih šalju, pa i meni i to 2x...iako sam na proljeće u Bunje uradio servis.

od sada u ovl samo idem na redovni servis. AFA je bila bolja s majstorima, riješili su mi nekih sitnica za džabaluka.... bilo kakve zamjene dijelova necu radit u Bunje. volio bih naci nekog dobrog majstora , tek onako....

nisam nista minjenjao osim pakni, a evo sad je 9god toyoti. MAŠALA :)

edit: bunjo je na redovnom servisu bio korektan...al nemam povjerenja u mjastore koji u RENAULT odijelim popravljaju tojotu
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#10 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by basicm »

Evo i ja u cudu, zar Toyoti treba majstor?


Sent from my iPhone using Tapatalk
neki
Posts: 6633
Joined: 17/02/2005 07:57

#11 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by neki »

isao sam godinama u AFA i imao neko indiferentno mišljenje o njima, vise zbog loših iskustava drugih ljudi nego mog jer evo šestu godinu vozim Toyotu bez ikakvog kvara. Zadnja dva servisa odradio kod bunje i mogu reci da je za njih AFA zlatna. Bunjo totalno neprofesionalan, iskreno sumnjam da na servisu ista urade kako treba.
I da...uradio sam servis u proljeće i neki dan i meni dodje od Toyote pismo da sam propustio redovan servis :-)
Toyota definitvno mora tražiti novog zastupnika u Sarajevu, ako ništa još jednog pored bunje jer im je ovako svejedno, nemaju konkurenciju..
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#12 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Alkos »

hadzun wrote:glede pisama...svima ih šalju, pa i meni i to 2x...iako sam na proljeće u Bunje uradio servis.

od sada u ovl samo idem na redovni servis. AFA je bila bolja s majstorima, riješili su mi nekih sitnica za džabaluka.... bilo kakve zamjene dijelova necu radit u Bunje. volio bih naci nekog dobrog majstora , tek onako....

nisam nista minjenjao osim pakni, a evo sad je 9god toyoti. MAŠALA :)

edit: bunjo je na redovnom servisu bio korektan...al nemam povjerenja u mjastore koji u RENAULT odijelim popravljaju tojotu
Meni se prvi put ovo desilo sa pismima :D Slažem se da je AFA imala dobre majstore. Nisu bili zlatni, ali vala mi nisu nikad ništa sjebali iz čista mira... I slažem se također da nemam pojverenja u majstore koji su radili Renault (i rade ga još) i sada odjednom rade Toyotu. Kažem opet, meni malo nisu glave došli jer su mi zeznuli neki dio oko kočnica kako su auto dizali na dizalicu. Užas!
neki wrote:isao sam godinama u AFA i imao neko indiferentno mišljenje o njima, vise zbog loših iskustava drugih ljudi nego mog jer evo šestu godinu vozim Toyotu bez ikakvog kvara. Zadnja dva servisa odradio kod bunje i mogu reci da je za njih AFA zlatna. Bunjo totalno neprofesionalan, iskreno sumnjam da na servisu ista urade kako treba.
I da...uradio sam servis u proljeće i neki dan i meni dodje od Toyote pismo da sam propustio redovan servis :-)
Toyota definitvno mora tražiti novog zastupnika u Sarajevu, ako ništa još jednog pored bunje jer im je ovako svejedno, nemaju konkurenciju..
To sam i rekao kada sam zvao zastupništvo Toyote. Ne može Bunjo raditi to sa ovakvim pristupom, pa nema 50 Toyota u Sarajevu da se to njima prepusti. Iskreno se nadam da će izgubiti licencu kao što je izgubio i AFA i da se to dodijeli nekome ko će dobro raditi svoj posao. Nisam ništa pozitivno čuo o njima sa kim god da sam razgovarao. A taman sam se ponadao "evo servis mi blizu, ne moram do Semizovca potegnut i čekati tamo par sati". Jbg!

Šta sada raditi, ići kod Nuića na servis vozila ili??
User avatar
Dino Djurbuzovic
Posts: 623
Joined: 10/03/2014 15:40

#13 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Dino Djurbuzovic »

Toyota je super auto ja sam prezadovoljan. Pozdrav za Alkosa iako ja ne preferiram alkohol, moj porok su cigarete.
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#14 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Mjesanac »

trippy wrote:Auto Nuic u Mostaru, isplati se potegnuti iz Sa :wink:

+1 :)
Alkos
Posts: 2721
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#15 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Alkos »

Dino Djurbuzovic wrote:Toyota je super auto ja sam prezadovoljan. Pozdrav za Alkosa iako ja ne preferiram alkohol, moj porok su cigarete.
:D

Sve hvalospjevke za jednog velikog gospodina...
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#16 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by eluna »

AK Smajlović Srebrenik

možeš dobiti i zamjensko, iako više nisu ovlašteni serviser, ali su u postupku ponovnog dobijanja licence

bunjo ni slučajno - ne znam ni kako su dobili dozvolu .....kopiraju ključeve
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#17 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by direstraits0078 »

Čuj to? I fotokopirnicu otvorili? Ili je to onaj brzi servis za kopiranje ključeva i popravak cipela? Rade li i blindirana vrata?
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#18 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by eluna »

direstraits0078 wrote:Čuj to? I fotokopirnicu otvorili? Ili je to onaj brzi servis za kopiranje ključeva i popravak cipela? Rade li i blindirana vrata?
vrag će ga znati - ali 30 vlasnika renoa je imalo vrlo "zanimljive" situacije
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#19 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Gray »

Koji auto? Je li to ona priča za Megane 2?
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#20 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by eluna »

Gray wrote:Koji auto? Je li to ona priča za Megane 2?
NEBITNO ...... moje cipelice bunji ne idu ni pod razno :plete:
User avatar
arte.fakt
Posts: 903
Joined: 28/02/2010 19:30

#21 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by arte.fakt »

ja sam radio servis kod njih na 30 000 i 45 000 km sve je bilo ok , cijena prihvatljiva , malo vise profesionalnosti bi bilo ok ...
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#22 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by Gray »

eluna wrote:
Gray wrote:Koji auto? Je li to ona priča za Megane 2?
NEBITNO ...... moje cipelice bunji ne idu ni pod razno :plete:

Pa bitno je, reci da upozoriš i nas ostale koji možda ne znaju ;)
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#23 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by eluna »

arte.fakt wrote:ja sam radio servis kod njih na 30 000 i 45 000 km sve je bilo ok , cijena prihvatljiva , malo vise profesionalnosti bi bilo ok ...
hvala im da oni meni plate, a ne ja njima .......... koji to servis ima ili dobije licencu a ustanovljeno je da sin vlasnika servisa kopira ključeve i dijeli lopovima!?!?! :shock:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#24 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by direstraits0078 »

I to ustanovljeno na forumu, a onda ovjereno u Strasbourgu. :lol: Jal ono bjese u Den Haagu? Koliko ljudi mogu da nase*u, to voda ne moze odnijeti. :run:
bjuik_rivera
Posts: 47
Joined: 16/08/2010 22:42

#25 Re: Samo za vlasnike Toyota vozila (servis)

Post by bjuik_rivera »

radi se o vrlo teskim optuzbama na racun konkretne firme i konkretne osobe koju neka anonimna osoba iznosi na citanom forumu. meni to djeluje ko notorna glupost iz domena rekla-kazala. ako eluna ima nesto konkretno da podastre kao dokaz, neka ga prezentira, ako nema neka obrishe svoj post prije nego to uradi admin, ako mu je stalo kredibiliteta ovog foruma.

ne pisem ovo kao neko interesno povezan sa firmom bunjo i vlasnicima, niti kao vozac toyote (tako sam i nabasao na topic), nego kao neko kome je vishe pun kofer neutemeljenih optuzbi na neciji racun, u tolikoj mjeri da tesko mogu zamisliti da jos negdje postoji ovako bolesno drustvo sacinjeno od zlonamjernih i neodgovornih pojedinaca.
Post Reply