Sam svoj majstor

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#551 Re: Sam svoj majstor

Post by zateznistub »

Streptokok wrote:
cassius wrote:Mene zanima ,imam u radnom stolu ovu jednu dasku slicno ovome i zanima me kako da je izvadim iz stola ?

Image
lako ces je izvaditi al sta onda, hastal ce ti se raspasti.
Nece se raspasti, pogotovo ako je zadnja ploča zakucana za ove prve dvije vertikale.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#552 Re: Sam svoj majstor

Post by omar little »

pratim
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#553 Re: Sam svoj majstor

Post by direstraits0078 »

A na sta ces noge da podignes lagano kad se izujes u kancelariji?
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#554 Re: Sam svoj majstor

Post by Streptokok »

zateznistub wrote:[
Nece se raspasti, pogotovo ako je zadnja ploča zakucana za ove prve dvije vertikale.
sve i da je citavom zadnjom stranom zakovana, a takav sto jos nisam vidio, opet nije dovoljn jer jebto tanka spera i ne moze preuzeti teret.

Toliko od mene.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#555 Re: Sam svoj majstor

Post by zateznistub »

Streptokok wrote:
zateznistub wrote:[
Nece se raspasti, pogotovo ako je zadnja ploča zakucana za ove prve dvije vertikale.
sve i da je citavom zadnjom stranom zakovana, a takav sto jos nisam vidio, opet nije dovoljn jer jebto tanka spera i ne moze preuzeti teret.

Toliko od mene.
špera ne preuzima nikakav teret kao takav, vec sprjecava pomjeranje lijevo-desno sto bi, u ovom slucaju, bilo pogubno po konstrukciju...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#556 Re: Sam svoj majstor

Post by Danguba »

Sve receno.
Ako izvadis ovu policu iz bilo kojeg razloga, svako pomjeranje lijevo-desno doci ce do demontaze stola. Mozda ne odmah ali vremenom sigurno.

Ako ti bas smeta, mozda da je spustis do poda.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#557 Re: Sam svoj majstor

Post by omar little »

imal elektricara ovdje?

prestao mi raditi termostat za reguliranje grijanja i ac. izvadim ga da promijenim baterije, stavim nove, vratim - nista. display ne radi uopce, nista ne pokazuje. jel do termostata ili struja neka nesto ili sta bi moglo biti? hvala unaprijed.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#558 Re: Sam svoj majstor

Post by Filter »

omar little wrote:imal elektricara ovdje?

prestao mi raditi termostat za reguliranje grijanja i ac. izvadim ga da promijenim baterije, stavim nove, vratim - nista. display ne radi uopce, nista ne pokazuje. jel do termostata ili struja neka nesto ili sta bi moglo biti? hvala unaprijed.

konto sam da ce se neko strucniji javiti, ali po onome sto znam, to ti je vise problem sa elektronikom nego sa elektrikom.
ako mozes skinuti termostat odnesi ga nekome da pogleda hepek i eliminise taj segment.
jedini koje znam da se bave elektronikom su oni iz elektronik centra, jal marijin dvor, jal kod lisca.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#559 Re: Sam svoj majstor

Post by omar little »

Filter wrote:
omar little wrote:imal elektricara ovdje?

prestao mi raditi termostat za reguliranje grijanja i ac. izvadim ga da promijenim baterije, stavim nove, vratim - nista. display ne radi uopce, nista ne pokazuje. jel do termostata ili struja neka nesto ili sta bi moglo biti? hvala unaprijed.

konto sam da ce se neko strucniji javiti, ali po onome sto znam, to ti je vise problem sa elektronikom nego sa elektrikom.
ako mozes skinuti termostat odnesi ga nekome da pogleda hepek i eliminise taj segment.
jedini koje znam da se bave elektronikom su oni iz elektronik centra, jal marijin dvor, jal kod lisca.
hvala ti. :) ma nisam ja dole, nego sam mislila eliminirati da nije do struje. ako nije struja, oticu kupit novi termostat i (probati :D) instalirati, valjda bi trebalo sljakati onda.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#560 Re: Sam svoj majstor

Post by Filter »

omar little wrote: hvala ti. :) ma nisam ja dole, nego sam mislila eliminirati da nije do struje. ako nije struja, oticu kupit novi termostat i (probati :D) instalirati, valjda bi trebalo sljakati onda.
np :) prije kupovine termostata testiraj bez njega. ako pecka radi, onda je garant hepek preselio i montiraj drugi.
sretno :)
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#561 Re: Sam svoj majstor

Post by ahasoho »

Želim kupiti električni odvijač šarafa koji će mi trajati dosta za hobi poslove. Gledam nešto iz Pro linije a da nije 500km ili više. Također ne treba mi aku jer neću raditi terenski a i da ne riskiram probleme oko baterija.

Za oko mi je zapela Makita fs4300. Na akciji je sad. Je li ona iz Pro linije? Kakvo je vaše mišljenje o njoj?

Možda glupo pitanje, ali dođu li uz ovakve alate i nastavci za šarafljenje? Ili njih kupujem posebno jedan po jedan?

Inače većinom ću šarafiti u drvo i u zid.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#562 Re: Sam svoj majstor

Post by insomnia78 »

Ma kakvi problemi sa bat. Kupi aku i deri ko gospodin
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#563 Re: Sam svoj majstor

Post by ahasoho »

Cijena poraste ako je aku, a važnije mi je uštedjeti.
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#564 Re: Sam svoj majstor

Post by zvucnikk »

ahasoho wrote:Želim kupiti električni odvijač šarafa koji će mi trajati dosta za hobi poslove. Gledam nešto iz Pro linije a da nije 500km ili više. Također ne treba mi aku jer neću raditi terenski a i da ne riskiram probleme oko baterija.

Za oko mi je zapela Makita fs4300. Na akciji je sad. Je li ona iz Pro linije? Kakvo je vaše mišljenje o njoj?

Možda glupo pitanje, ali dođu li uz ovakve alate i nastavci za šarafljenje? Ili njih kupujem posebno jedan po jedan?

Inače većinom ću šarafiti u drvo i u zid.
Mislim da je ovo ono sto ti trazis Makita TD0101F ili SKILL 6222
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#565 Re: Sam svoj majstor

Post by direstraits0078 »

ahasoho wrote:Želim kupiti električni odvijač šarafa koji će mi trajati dosta za hobi poslove. Gledam nešto iz Pro linije a da nije 500km ili više. Također ne treba mi aku jer neću raditi terenski a i da ne riskiram probleme oko baterija.

Za oko mi je zapela Makita fs4300. Na akciji je sad. Je li ona iz Pro linije? Kakvo je vaše mišljenje o njoj?

Možda glupo pitanje, ali dođu li uz ovakve alate i nastavci za šarafljenje? Ili njih kupujem posebno jedan po jedan?

Inače većinom ću šarafiti u drvo i u zid.
Postavio si sebi nemoguci zadatak, radis hobi poslove, a hoces jeftinu profi line masinu. To ne ide jedno s drugim, klasican overkill. Kupi obicnu aku masinu, jednu rezervnu bateriju, set potrebnih alata i deri dok ne crkne. Kad ti dosadi, kupi jos jednu i deri dok ne crkne. I opet neces biti ni blizu 500 KM, a sve to od vijaka sto ti zelis da zavijes i odvijes, ce se sasvim lijepo odviti i zaviti i sa bilo kojom hobby low cost masinom. Jedino ako mislis zavrtati vijke u beton, 10 i vise cm, trazi neku koja ima metalni pogon i solidniji momenat. A to su Makita, Hitachi, Bosch, DeWalt, ali sve u Pro verzijama, i sve po milju maraka lagano. A to tebi ne treba. IMHO
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#566 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

kupio za 50 maraka CMI 18V u Obiju prije par godina i sasvim lijepo sluzi
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#567 Re: Sam svoj majstor

Post by ahasoho »

zvucnikk wrote:
Mislim da je ovo ono sto ti trazis Makita TD0101F ili SKILL 6222

Gledao sam im specifikacije ali ne kužim što si mi ove preporučio? Slabiji su od mog modela i manje od 100km jeftiniji. I nisu Pro linija ako se ne varam.

Ako može pojašnjenje...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#568 Re: Sam svoj majstor

Post by direstraits0078 »

quarterback wrote:kupio za 50 maraka CMI 18V u Obiju prije par godina i sasvim lijepo sluzi
Za hobbystu i ne treba nista vise. Mozes je derati koliko hoces ili sutra baciti u smetlje i kupiti novu, nisi dao za nju pola milje ili milju maraka da ti se kiseli u podrumu, pa da ti je zao.
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#569 Re: Sam svoj majstor

Post by ahasoho »

direstraits0078 wrote:
Postavio si sebi nemoguci zadatak, radis hobi poslove, a hoces jeftinu profi line masinu. To ne ide jedno s drugim, klasican overkill. Kupi obicnu aku masinu, jednu rezervnu bateriju, set potrebnih alata i deri dok ne crkne. Kad ti dosadi, kupi jos jednu i deri dok ne crkne. I opet neces biti ni blizu 500 KM, a sve to od vijaka sto ti zelis da zavijes i odvijes, ce se sasvim lijepo odviti i zaviti i sa bilo kojom hobby low cost masinom. Jedino ako mislis zavrtati vijke u beton, 10 i vise cm, trazi neku koja ima metalni pogon i solidniji momenat. A to su Makita, Hitachi, Bosch, DeWalt, ali sve u Pro verzijama, i sve po milju maraka lagano. A to tebi ne treba. IMHO
Pro liniju sam mislio uzeti da ima snage šarafiti a ne da mi zapne na pola. Nisam znao da hobi alati savršeno rade do 10cm jer doista rijetko takve šarafim.

Davno nekad sam tako kupio hobi bušilicu s kojom nisam mogao izbusiti rupu za sliku na zidu. Onda uzeo hobi čekić za 150km koji je opet zapinjao na betonu. Na kraju brat uzeo Bosch plavi čekić na sniženju za možda 400km ili manje i s njom sam vidio šta znači Pro linija.

Zato sa odvijačem ne želim ponoviti stare greške. Ovaj makita je 300km na sniženju a bio je preko 400km
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#570 Re: Sam svoj majstor

Post by direstraits0078 »

Pogresno si onda napisao sta zelis. Tebi treba all round masina, koja ce moci da bez problema busi u betonu i zavrce i odvrce vijke. To nije jeftino ako se zeli kupiti aku. Za 220AC opet imas jeftinih hobby masina koje ulaze u C100/115 kao topao noz u maslac, ali one za tu vrstu sporta koriste SDS svrdla. To se moze rijesiti stavljanjem SDS glave, koja ne kosta puno, kao nastavka na klasicnu busilicu. Klasicna udarna busilica nece dobro busiti u betonu, ako nije SDS. SDS je neusporedivo bolja. Tako da, ima dosta mogucnosti, samo treba znati sta je to sto ti treba.
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#571 Re: Sam svoj majstor

Post by zvucnikk »

ahasoho wrote:
zvucnikk wrote:
Mislim da je ovo ono sto ti trazis Makita TD0101F ili SKILL 6222

Gledao sam im specifikacije ali ne kužim što si mi ove preporučio? Slabiji su od mog modela i manje od 100km jeftiniji. I nisu Pro linija ako se ne varam.

Ako može pojašnjenje...
pogledaj tu Makkita na youtube, imas dosta snimaka kako radi i vidi da li je to za tebe.ona se moze naci od 190-220KM zavisi gdje ugrabis..Ili ovaj Skill, extra uredjaj.
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#572 Re: Sam svoj majstor

Post by ahasoho »

direstraits0078 wrote:Pogresno si onda napisao sta zelis. Tebi treba all round masina, koja ce moci da bez problema busi u betonu i zavrce i odvrce vijke. To nije jeftino ako se zeli kupiti aku. Za 220AC opet imas jeftinih hobby masina koje ulaze u C100/115 kao topao noz u maslac, ali one za tu vrstu sporta koriste SDS svrdla. To se moze rijesiti stavljanjem SDS glave, koja ne kosta puno, kao nastavka na klasicnu busilicu. Klasicna udarna busilica nece dobro busiti u betonu, ako nije SDS. SDS je neusporedivo bolja. Tako da, ima dosta mogucnosti, samo treba znati sta je to sto ti treba.
Pogrešno smo se razumjeli. Tražim samo odvijač. Imam kvalitetnu Bosch bušilicu. Tako da mi ne treba combo bušilica + odvijač.
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#573 Re: Sam svoj majstor

Post by ahasoho »

zvucnikk wrote:
pogledaj tu Makkita na youtube, imas dosta snimaka kako radi i vidi da li je to za tebe.ona se moze naci od 190-220KM zavisi gdje ugrabis..Ili ovaj Skill, extra uredjaj.
Kako ova makita radi kao odvijač? Ima li snage sarafiti?
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#574 Re: Sam svoj majstor

Post by ahasoho »

ahasoho wrote:
zvucnikk wrote:
pogledaj tu Makkita na youtube, imas dosta snimaka kako radi i vidi da li je to za tebe.ona se moze naci od 190-220KM zavisi gdje ugrabis..Ili ovaj Skill, extra uredjaj.
Kako ova makita radi kao odvijač? Ima li snage sarafiti?
Na videima je zaista moćna. A jeftinija. Hvala na preporuci.

A zašto je 4300 skuplja? Pretpostavljam da je bolja Al ne vidim zašto.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#575 Re: Sam svoj majstor

Post by Danguba »

Evo tebi ovako nesto bez kablova.


Image

a ako ti je to malo, probaj sa ovom.

Image
Post Reply