Sam svoj majstor

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#526 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

zijancer wrote::shock:
sta sad, eno laminata ceka da bude postavljen, ta klasa je znaci oznaka za feleričnost
jesi li stavljao ovu spuzvu ispod?

koliko je bio taj laminat po kvadratu?
na zalost jeste, to je oznaka koja generalno oznacava kvalitet

jesam stavljao, nisam stavljao termoizolaciju, ona zelena, jer mi nije trebala, samo zvucnu, ona bijela

nisam sad 100% siguran, mislim da je bio 8.90 KM, medju jeftinijim u svakom slucaju, molim da me ne kritikujete radi toga, jasno mi je da je koliko para toliko muzike medjutim objasnio sam iznad razloge zasto sam mislio da je taj u redu...

nije mi znacilo nista da bude 100 km vise jer je mala kvadratura, jednostavno nisam imao iskustva i nisam znao sta u praksi znaci laminat od 6mm

kada sam imao poplavu prije 2/3 godine kupio sam u obiju neki drveni pod na princip laminata, to su bile "daske" ja mislim jedno 1 cm debljine, kupio jer mi se taj pod svidio, kako sam vidio da je majstor to postavio za 2 sata bukvalno ja kontao da je sve to isto... ni blizu...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#527 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

zijancer wrote:nešto dumam, pa što niste promijenili daske, kubik suhe građe niže klase II i III je oko 550 km
jedan kubik pokriva 40m2 podne površine debljinom 2.5 cm
ma ne pitaj me nista, nije mi se dalo zezati sa tim jer kontam kupim dasku u pilani, jel suha kako treba, hoce li se opet saviti, rascjepiti i opet necu imati pod kako treba, a nije mi se upustalo u dizanje poda i zezanje kad je taj pod bio prilicno solidan, samo je imao rascjepe izmedju dasaka pa nisam zelio da tako ostane
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#528 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

ima li neko da se razumije u zidanje / vodoinstalaterski posao ?

evo kakva je dilema, prije nekog vremena sam radio renoviranje kupatila, i doslo vrijeme da se stavi tus kabina ali bih stavljao samo donji dio a gore bih stavio zavjesu

vodoinstalater je nakon sto je zavrsio ostale poslove poceo da vrda oko postavljanja te ugaone kade a danas mi naumpade i zasto...

vidio sam da zid uopste nije u vinklu, imam oko 1 cm odstupanja kade od zida kada se kada prisloni jer se radi o staroj gradnji...

moze li se ovo kako rijesiti ? ranije je tu bila montirana stara ugaona kada pa pretpostavljam da postoji neko rjesenje ?

hvala
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#529 Re: Sam svoj majstor

Post by direstraits0078 »

Ozidaj tuš kabinu, ne moraš stavljati metalnu ili šta već. Polijepe se pločice na zid, ozida se pregrada, postavi podni odvod, ugaoni, klasični ili uzdužni, napravi se nagib, visinu zida sam određuješ, na zid postaviš mermernu ili granitnu ploču, ima milion načina da se uradi ako ne želiš klasičnu metalnu tuš kabinu.
Ako baš želiš ugaonu kadu, riješi se 1 cm pločicama, tj. ljepilom ili nekim drugim cementnim proizvodom koji se nanosi na zid da se uradi korekcija. 1 cm nije problem.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#530 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

direstraits0078 wrote:Ozidaj tuš kabinu, ne moraš stavljati metalnu ili šta već. Polijepe se pločice na zid, ozida se pregrada, postavi podni odvod, ugaoni, klasični ili uzdužni, napravi se nagib, visinu zida sam određuješ, na zid postaviš mermernu ili granitnu ploču, ima milion načina da se uradi ako ne želiš klasičnu metalnu tuš kabinu.
Ako baš želiš ugaonu kadu, riješi se 1 cm pločicama, tj. ljepilom ili nekim drugim cementnim proizvodom koji se nanosi na zid da se uradi korekcija. 1 cm nije problem.
vec je zavrseno sve drug osim montiranja kade...
dakle ovako laicki ako sam dobro shvatio, izrezati plocice do visine kade i onda ih polijepiti po zidu da se popuni rupa, potom montirati kadu a te otvore koji su ostali izmedju tih plocica koje su polijepljene da se popuni rupa do kade i same kade popuniti pretpostavljam malterom i glet masom ili silikonom?

hvala puno, obradovao si me!
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#531 Re: Sam svoj majstor

Post by muha_sa »

quarterback wrote:
direstraits0078 wrote:Ozidaj tuš kabinu, ne moraš stavljati metalnu ili šta već. Polijepe se pločice na zid, ozida se pregrada, postavi podni odvod, ugaoni, klasični ili uzdužni, napravi se nagib, visinu zida sam određuješ, na zid postaviš mermernu ili granitnu ploču, ima milion načina da se uradi ako ne želiš klasičnu metalnu tuš kabinu.
Ako baš želiš ugaonu kadu, riješi se 1 cm pločicama, tj. ljepilom ili nekim drugim cementnim proizvodom koji se nanosi na zid da se uradi korekcija. 1 cm nije problem.
vec je zavrseno sve drug osim montiranja kade...
dakle ovako laicki ako sam dobro shvatio, izrezati plocice do visine kade i onda ih polijepiti po zidu da se popuni rupa, potom montirati kadu a te otvore koji su ostali izmedju tih plocica koje su polijepljene da se popuni rupa do kade i same kade popuniti pretpostavljam malterom i glet masom ili silikonom?

hvala puno, obradovao si me!
a da probaš ovo :? lako i jednostavno za postavit
Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#532 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

muha_sa wrote:
quarterback wrote:
direstraits0078 wrote:Ozidaj tuš kabinu, ne moraš stavljati metalnu ili šta već. Polijepe se pločice na zid, ozida se pregrada, postavi podni odvod, ugaoni, klasični ili uzdužni, napravi se nagib, visinu zida sam određuješ, na zid postaviš mermernu ili granitnu ploču, ima milion načina da se uradi ako ne želiš klasičnu metalnu tuš kabinu.
Ako baš želiš ugaonu kadu, riješi se 1 cm pločicama, tj. ljepilom ili nekim drugim cementnim proizvodom koji se nanosi na zid da se uradi korekcija. 1 cm nije problem.
vec je zavrseno sve drug osim montiranja kade...
dakle ovako laicki ako sam dobro shvatio, izrezati plocice do visine kade i onda ih polijepiti po zidu da se popuni rupa, potom montirati kadu a te otvore koji su ostali izmedju tih plocica koje su polijepljene da se popuni rupa do kade i same kade popuniti pretpostavljam malterom i glet masom ili silikonom?

hvala puno, obradovao si me!
a da probaš ovo :? lako i jednostavno za postavit
Image
pa ovo je odlicno, samo kontam da ce podlijevati, ali opet plocice su, moze se obrisati, valjda ne bi trebao biti problem
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#533 Re: Sam svoj majstor

Post by muha_sa »

mislim da ti je ovo bolje rješenje neg se zajebavat sa malteranjem i lijepljenjem plocica

sretno :-D
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#534 Re: Sam svoj majstor

Post by direstraits0078 »

Teško je biti pametan prije nego se utvrdi situacija. I ovo gore rješenje je ok. Samo zavisi od estetike i da li je izvodivo. Kao i da li će vlaga prolaziti iza.
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#535 Re: Sam svoj majstor

Post by topcam »

Ovdje ce mu ici voda iza, kap po kap i nakapa, poslije havarija, (gledam samo na primjer sa slike) trebalo bi to dihtovati (silikon),
a ovo sto na lajsnu lici, kao optika (najbolje jos klik sistem, ako je, pa povremeno skidati i iza brisati)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#536 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

mozda bi i moglo, koliko sam vidio neki dan u obiju ta ugaona kada je fakticki samo naslonjena na zid

Image

gdje se ovaj donji dio koliko sam vidio zapravo skida, to je kao maska, a cijev koja vodi vodu iz kade u odvod je fleksibilna i samo se utakne u podni odvod

dakle mozda bi i mogla lajsna pa da se to par puta godisnje rastavi i obrise, svakako se ne bi cesto koristilo jer je vikendica

jos ako stavim silikona na spoj lajsne i zida te lajsne i kade potreba za brisanjem iza bi bila i manja

bar mi se ovako laicki cini
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#537 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

danas izmjerim malo bolje kad ono 3 cm...

zovnem covjeka koji mi je radio plocice, kaze usjecemo u zid 3 cm ...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#538 Re: Sam svoj majstor

Post by direstraits0078 »

E 3 cm je vec cifra. To je trebalo prije postavljanja plocica dovesti u red. Naravno, keramicar je odlucio da se u vlastiti posao ne treba uplitati i polijepio plocice kako je najlakse, okrivljujuci sve one prije njega. Ni na kraj pameti mu nije bilo da bi se to mozda moglo popraviti prije postavljanja plocica. 'bem ti danasnje "majstore" i ko ih izmisli.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#539 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

direstraits0078 wrote:E 3 cm je vec cifra. To je trebalo prije postavljanja plocica dovesti u red. Naravno, keramicar je odlucio da se u vlastiti posao ne treba uplitati i polijepio plocice kako je najlakse, okrivljujuci sve one prije njega. Ni na kraj pameti mu nije bilo da bi se to mozda moglo popraviti prije postavljanja plocica. 'bem ti danasnje "majstore" i ko ih izmisli.
sve znam, prije ovoga se nisam bavio nikakvim gradnjama i smatrao sam da ce keramicar sam upaliti mozak i skontati da u kupatilu ide i kada...
jebiga...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#540 Re: Sam svoj majstor

Post by Danguba »

Sve su ti solucije rekli.
Ne rece ti kako je 3 cm razlika? Je li manje od 90 stepeni ili vise?

Na kraju ti je majstor dobro i rekao(iako je trebao postenije odraditi taj posao) ocrtati na plocicama gdje dolazi kada i usjeci. Kada se to silikonira malo ce se primjetiti a imat ce funkciju.
Ako je manji ugao onda ce morati na dvije strane da usjeca dok kada ne dodje u cosak a ako je veci ugao onda usjeca cosak dok vrhovi ne dodirnu plocice.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#541 Re: Sam svoj majstor

Post by Danguba »

[]
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#542 Re: Sam svoj majstor

Post by quarterback »

Danguba wrote:Sve su ti solucije rekli.
Ne rece ti kako je 3 cm razlika? Je li manje od 90 stepeni ili vise?

Na kraju ti je majstor dobro i rekao(iako je trebao postenije odraditi taj posao) ocrtati na plocicama gdje dolazi kada i usjeci. Kada se to silikonira malo ce se primjetiti a imat ce funkciju.
Ako je manji ugao onda ce morati na dvije strane da usjeca dok kada ne dodje u cosak a ako je veci ugao onda usjeca cosak dok vrhovi ne dodirnu plocice.
manje od 90, ma nije mi bitno toliko koliko ce se primjetiti samo da ne podliva i slicno :(
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#543 Re: Sam svoj majstor

Post by samo pozitiva »

preporuka za ubodnu pilu do 200KM?
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#544 Re: Sam svoj majstor

Post by BJB »

Imam problem s balkonom pa bih htjela namontirati tendu Holdan(platnena 2x3) na garnizu, poput onih nekadashnjih zastora na oklagiju ili rollo zavjesa
Ima li neko nesto slicno u stanu da mi uslika Image
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#545 Re: Sam svoj majstor

Post by Filter »

ne znam jel bilo, a moze valjat. meni je koristilo par puta

http://www.zhitov.ru/hr/
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#546 Re: Sam svoj majstor

Post by cassius »

Mene zanima ,imam u radnom stolu ovu jednu dasku slicno ovome i zanima me kako da je izvadim iz stola ?

Image
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#547 Re: Sam svoj majstor

Post by cassius »

Sarajmen wrote:
cassius wrote:Mene zanima ,imam u radnom stolu ovu jednu dasku slicno ovome i zanima me kako da je izvadim iz stola ?

Image
Ako ti ta daska više neće trebati, prereži je bilo gdje a najbolje nekih 10-tak cm od bilo kojeg kraja, i onda ti preostaje da uz malo cimanja izvučeš krajeve daske iz bočnih ploča. Najvjerovatnije da je ta daska montažom fiksirana sa onim drvenim čepićima kao vezom.

@BJB iste takve roletne kao na slici u tvom komentaru rade u firmi ''Šuman'' . Za toliku dužinu nisam siguran, al' nazovi i pitaj ako si u Sarajevu ili Gračanici.

Jest jest fiksirana je cepicima drvenim. Hvala na savjetu :) :thumbup:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#548 Re: Sam svoj majstor

Post by Streptokok »

cassius wrote:Mene zanima ,imam u radnom stolu ovu jednu dasku slicno ovome i zanima me kako da je izvadim iz stola ?

Image
lako ces je izvaditi al sta onda, hastal ce ti se raspasti.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#549 Re: Sam svoj majstor

Post by cassius »

Sto bi se raspao ?
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#550 Re: Sam svoj majstor

Post by Streptokok »

Zato ce ga u tom slucaju povezivati samo gornja ploca sto nije dovoljno. Ljuljat ce se i na kraju slomiti. Jedinoda mu sa zadnje strane zasarafis plocu koja bi preuzela funkciju ove.
Post Reply