Salmir Kaplan

User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#551 Re: Salmir Kaplan

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

hhaarree wrote::thumbup: :mrgreen:
Ma u suštini nije dalo od istine da ovi što osporavaju teoriju evolucije osporavaju i revoluciju kao metodu i kao pojavu bilo da je rsuka ili francuska, sve što remeti njihov poredak zasnovan na manipulaciji masama kroz vjersku indoktrinaciju.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#552 Re: Salmir Kaplan

Post by Bodkin »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Novak20 wrote: Nema sad potrebe za relativiziranjem i obranom, osim ako i sam ne djeliš navedena promišljanja i teorije.

Nek' se oni koji nisu u BiH među sobom razumijevaju koliko hoće. Teoretisanje o bezobraznoj gluposti ili, kako kažeš, trendu i odobravanje gluposti ili trenda kroz školski sistem nije isto.

Znaš ti to dobro, kao i Kaplan. Bivši, zauvijek nadam se, SDA ministar (ne)obrazovanja.
Ništa ja ne branim niti relativiziram, taj trend je prisutan mnogo prije Kaplana ili ovog poteza Turske zato ne vidim potrebu toliko da se ibretimo. Pitaj svakog sveštenika, popa ili hodžu šta misli o teoriji evolucije pa će ti se samo kazati. Neki isto k'o da su jučer pali s Marsa.
Jer isto je da to kaze pop i minister kulture i obrazovanja :D
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#553 Re: Salmir Kaplan

Post by hhaarree »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
hhaarree wrote::thumbup: :mrgreen:
Ma u suštini nije dalo od istine da ovi što osporavaju teoriju evolucije osporavaju i revoluciju kao metodu i kao pojavu bilo da je rsuka ili francuska, sve što remeti njihov poredak zasnovan na manipulaciji masama kroz vjersku indoktrinaciju.
a i revoluciju zemlje oko sunca ilitiga propagiraju geocentricni model. Srednji vijek pa to ti je
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#554 Re: Salmir Kaplan

Post by Edin H. »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ništa ja ne branim niti relativiziram, taj trend je prisutan mnogo prije Kaplana ili ovog poteza Turske zato ne vidim potrebu toliko da se ibretimo. Pitaj svakog sveštenika, popa ili hodžu šta misli o teoriji evolucije pa će ti se samo kazati. Neki isto k'o da su jučer pali s Marsa.
Pa sta kazu hodze i popovi?

Samo vala neka katolici nalijepise Galileo Galileja, eki zemlja se okrece oko sunca, a ne obrnuto. :wink:
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#555 Re: Salmir Kaplan

Post by Truba »

I ovaka kreatura bude zajednucki kandidat muslimanske sda i bosnjackog stolackog sdp

Eee tugo moja
User avatar
512MB
Posts: 10564
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#556 Re: Salmir Kaplan

Post by 512MB »

Kaplan vs Darwin, oo sunce ti zarko :-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#557 Re: Salmir Kaplan

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Bodkin wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Novak20 wrote: Nema sad potrebe za relativiziranjem i obranom, osim ako i sam ne djeliš navedena promišljanja i teorije.

Nek' se oni koji nisu u BiH među sobom razumijevaju koliko hoće. Teoretisanje o bezobraznoj gluposti ili, kako kažeš, trendu i odobravanje gluposti ili trenda kroz školski sistem nije isto.

Znaš ti to dobro, kao i Kaplan. Bivši, zauvijek nadam se, SDA ministar (ne)obrazovanja.
Ništa ja ne branim niti relativiziram, taj trend je prisutan mnogo prije Kaplana ili ovog poteza Turske zato ne vidim potrebu toliko da se ibretimo. Pitaj svakog sveštenika, popa ili hodžu šta misli o teoriji evolucije pa će ti se samo kazati. Neki isto k'o da su jučer pali s Marsa.
Jer isto je da to kaze pop i minister kulture i obrazovanja :D
U suštini da, jer popovi, hodže, sveštenici i vladike sjede danas kod nas u istim stolicama sa ministrima tako da je razlika u 5 deka. Rekao bih da je odlika ovog šizofrenog sistema ta da je politika i religija postala jedno te isto, jedno bez drugog ne ide. Zato e ja i ne zamaram Kaplanom i kaplanima, barem ne na forumu.
Škobo Habu
Posts: 9033
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#558 Re: Salmir Kaplan

Post by Škobo Habu »

Još kao maksumu, Samira Kaplanu je pala knjiga Haruna Jahje na glavu sa police, i od tada su njegove kognitivne sposobnosti dobrano umanjene.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#559 Re: Salmir Kaplan

Post by Edin H. »

512MB wrote:Kaplan vs Darwin, oo sunce ti zarko :-)
Izdrzi Kaplane. :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#560 Re: Salmir Kaplan

Post by uglavnomja »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
U suštini da, jer popovi, hodže, sveštenici i vladike sjede danas kod nas u istim stolicama sa ministrima tako da je razlika u 5 deka. Rekao bih da je odlika ovog šizofrenog sistema ta da je politika i religija postala jedno te isto, jedno bez drugog ne ide. Zato e ja i ne zamaram Kaplanom i kaplanima, barem ne na forumu.

razlika je sto su hodze i popovi nedodirljivi sa stanovista stada, cak i teoretski. nema toga sta mogu uraditi da bi snosili posljedice. odovaraju samo visoj sili :-) i evt. vrhovnom poglavici na ovom svijetu (a ako su osobno taj glavni - nema sile da ga se ukloni dok mu ne istekne rok)

a ministri se mijenjaju kao na traci. potrosni materijal upitnog kvaliteta, u biti nebitni. samo poslusnici politickih i vjerskih poglavara.


prvi su mnogo opasniji od drugih.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#561 Re: Salmir Kaplan

Post by Toffee karamela »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ma u suštini nije dalo od istine da ovi što osporavaju teoriju evolucije osporavaju i revoluciju kao metodu i kao pojavu bilo da je rsuka ili francuska, sve što remeti njihov poredak zasnovan na manipulaciji masama kroz vjersku indoktrinaciju.
gledam neki dan peti dan na hrt3 i nekakav ivan franko lijepo nalijepi francuske revolucionare, kaže ko je njima (dakle trećem staležu) dao za pravo da govore u ime sviju, zaobišli kler i plemstvo i digli ljude na ustanak :lol: :lol: :lol: jbte da je bilo po ovim prvima još bi kralj u versaju dizao poreze a bastilja bila bajbok...i neka mi neko nešto kaže o kognitivnim sposobnostima današnjih intelektualaca
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#562 Re: Salmir Kaplan

Post by Novak20 »

Toffee karamela wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ma u suštini nije dalo od istine da ovi što osporavaju teoriju evolucije osporavaju i revoluciju kao metodu i kao pojavu bilo da je rsuka ili francuska, sve što remeti njihov poredak zasnovan na manipulaciji masama kroz vjersku indoktrinaciju.
gledam neki dan peti dan na hrt3 i nekakav ivan franko lijepo nalijepi francuske revolucionare, kaže ko je njima (dakle trećem staležu) dao za pravo da govore u ime sviju, zaobišli kler i plemstvo i digli ljude na ustanak :lol: :lol: :lol: jbte da je bilo po ovim prvima još bi kralj u versaju dizao poreze a bastilja bila bajbok...i neka mi neko nešto kaže o kognitivnim sposobnostima današnjih intelektualaca
Isto je i Letica pričao o Titi na nekom HRT. Ko mu je dao pravo da povede narod na ustanak koji je prouzrokovao toliko smrti i zločina. :D

Šalu na stranu, nisu oni glupi. Sve što kažu je smišljeno u cilju manipulisanja masama i vračanja točka istorije unazad.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#563 Re: Salmir Kaplan

Post by JThomas »

gdje će oni biti plemstvo i uzimati kuluk, desetinu i danak.
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#564 Re: Salmir Kaplan

Post by pici »

Toffee karamela wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ma u suštini nije dalo od istine da ovi što osporavaju teoriju evolucije osporavaju i revoluciju kao metodu i kao pojavu bilo da je rsuka ili francuska, sve što remeti njihov poredak zasnovan na manipulaciji masama kroz vjersku indoktrinaciju.
gledam neki dan peti dan na hrt3 i nekakav ivan franko lijepo nalijepi francuske revolucionare, kaže ko je njima (dakle trećem staležu) dao za pravo da govore u ime sviju, zaobišli kler i plemstvo i digli ljude na ustanak :lol: :lol: :lol: jbte da je bilo po ovim prvima još bi kralj u versaju dizao poreze a bastilja bila bajbok...i neka mi neko nešto kaže o kognitivnim sposobnostima današnjih intelektualaca

eeee lijepa vremena tad su fratri imali štovanje od kmetstva i ljubilo se u mantilju a ko nije na lomaču il na one sprave za rastezanje kičme i ispravljanje kostiju... eeeee
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#565 Re: Salmir Kaplan

Post by pici »

salmir poznati turkolog, ljube ga braČa :kiss:
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#566 Re: Salmir Kaplan

Post by Truba »

samo se vi poturajte na temi o bosnjaku turkofilu antidarwinisti
govorite o galileju, letici fratrima i cemu sve ne

na kraju krajeva i belgija luksemburg i nizozemska su oslobodjeni ne vidim da sz se bas nesto patili
bolje biti neutralan nego da te komunisti oslobode
sad nastavite resetati na temi o bosnjaku danas
paljenje na lomaci od prije 300 godina
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#567 Re: Salmir Kaplan

Post by Toffee karamela »

Black swan wrote:
na kraju krajeva i belgija luksemburg i nizozemska su oslobodjeni ne vidim da sz se bas nesto patili
evo još jednog koji ima samo dva neurona koji onemogućavaju logičko razmišljanje i donošenje zaključaka

ono bi još da bira ko će ga osloboditi?! Rusi su 1944 ušli u srbiju, baci kalkulaciju na papir koliko bi im dana trebalo do zagreba da nije bilo yu-partizana :lol:

ili misliš da bi se zaustavili kod iloka i čekali pattona da on separatno oslobodi sloveniju i hrvatsku ko i belgiju i luksemburg :roll:

da ne povrijede tankoćutne antikomunističke hrvatske osjećaje?

gdje se školuju takvi poput tebe, meni je to vječni misterij ???
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#568 Re: Salmir Kaplan

Post by hhaarree »

po turskim skolama, ili po ovim nasim al je direktor od babinog rodjaka treci komsija pa se sredi dvica za prolaz u mene mi malog
a na faksovima vladaju kojekakvi zahiragici pa je i taj stepenik preskocen

edit: vidim da je labud u pitanju tako da je onda to skola mrskije vlaskih komunista pa je on selektivno obrisao taj period zivota iz pamcenja
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#569 Re: Salmir Kaplan

Post by Edin H. »

Toffee karamela wrote: ono bi još da bira ko će ga osloboditi?! Rusi su 1944 ušli u srbiju, baci kalkulaciju na papir koliko bi im dana trebalo do zagreba da nije bilo yu-partizana :lol:
:D
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#570 Re: Salmir Kaplan

Post by Truba »

jaka borba protiv nijemaca
odose im unuci prati njemacke guzice :lol:
kratko je trajala ta slast pobjede :lol:

nego nastavite srati protiv aleksanda vi i urbana ii.
na temi o kaplanu kreacionistii :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#571 Re: Salmir Kaplan

Post by madner »

Ovaj novi papa je mislim prihvatio naucna odkrica do 1900.
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#572 Re: Salmir Kaplan

Post by hhaarree »

prihvatimo i mi pravopis pa da se obožimo :oops:












:mrgreen:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#573 Re: Salmir Kaplan

Post by Toffee karamela »

Black swan wrote:jaka borba protiv nijemaca
eki 4 smješka koji se cepaju od smijeha

odgovora na moje pitanje naravno nema

ode on na tv seriju o bordžijama da se lafo pohvali znanjem iz historije

stradaše tebi ozbiljno živci s muslimanima
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#574 Re: Salmir Kaplan

Post by pici »

treba priupitat salmira kad će tas turKi ponovno osloboditi... znam zauzeti su kiprom, grkima, rusima, kurdima, irancima, iracanima, sirijom, evo katar sad... jebte kad ćemo mi doći nared :bih:
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#575 Re: Salmir Kaplan

Post by desni »

pici wrote:treba priupitat salmira kad će tas turKi ponovno osloboditi... znam zauzeti su kiprom, grkima, rusima, kurdima, irancima, iracanima, sirijom, evo katar sad... jebte kad ćemo mi doći nared :bih:
    Sabur arkadaš,turski nije hićet.Polahko svi će doći na red 8-)
      Post Reply