Safet Sušić - Pape

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
spree
Posts: 7882
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#326 Re: Safet Sušić - Pape

Post by spree »

luckylaka wrote:
spree wrote:trebao je onda zuku staviti... oh wait :roll:
uglavnom sve da je seo i bio nesposoban (u sta sumnjam al' eto) tu je stranu trebalo duplirati, a ne ostaviti praznu. ustvari fudbal je vrlo jednostavan, ako nista mozes vidjeti kako ostali ljudi rade pa podjoniti, a ne recimo igrati bez lijevog beka ili bez napadaca. ove neke papetove odluke vise idu u prilog da smo uprkos njemu, a ne zbog njega otisli u brazil. uglavnom nebitno sad, nije bio ofsajd 2000. dan.
Bilo pa proslo jebaji ga.Mogli smo dalje a nismo,mogli smo ne otici a jesmo.Jedan fin period mog zivota.
:thumbup: ostaje neki zal, ali generalno super vrijeme za biti navijac reprezentacije. Od slicica do iscekivanja utakmice. Ma cijela bih zivjela za to prvenstvo. Da mi je to jos koji put doziviti.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#327 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Fudo387 »

Banja Luka wrote:
luckylaka wrote: ok .Uglavnom igrali smo sa Nigerijom na S.p. U Brazilu

Kad ces priznati da ga je posralo? Mislim, sve mu se poklopilo, protivnici za pozeljeti, kadar nikad jaci, bez vecih zdravstvenih problema, motivacija nikad veca... Mislim, budi realan i priznaj da bi bilo koji prosjecan trener, pa cak i poneki ispodprosjecan, odveo ONU ekipu u ONOJ grupi na SP. I to ga ni na koji nacin ne amnestira sto je izbacio Kolasinca, Spahu stavio lijevo da se bori protiv 20kg tezeg covjeka od sebe, a sve da bi Tin-Tin osjetio draz SP-a i jos ako napravi kakav dobar potez, dobro se prodao. Bezobrazno, hinjski, izdajnicki...
Nije njega posralo vec je on napravio ozbiljnu ekipu, uprkos nasem poslovicnom krkanluku, mesetarenjima, pasjalucima itd. Da je bio neko drugi umjesto njega, sve bi se raspalo nakon sto su na Rumuni isprasili, al' Safet im svima ocitao lekciju, poslao u tri pm, i novinare, i igrace, vratio u suru koliko je to bilo moguce i na kraju nakon slilnih potpetljavanja uspio nesto napraviti.
Ekipa je imala i glavu i rep, kasniji pad je dosao kao posljedica prezasicenosti, rovarenje i baljezganje dijela sarajevske carsije ne bi izdrzao ni Murinjo, poslao bi nas u pm na pola kvalifikacija i otisao. Sad kad su doveli svog pulena mudro su usutili, nema telecih glava i gulasa, a mi blago receno igramo leprsavo k'o Estonija. Trazili ste, gledajte.
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#328 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Banja Luka »

Fudo387 wrote:
Banja Luka wrote:
luckylaka wrote: ok .Uglavnom igrali smo sa Nigerijom na S.p. U Brazilu

Kad ces priznati da ga je posralo? Mislim, sve mu se poklopilo, protivnici za pozeljeti, kadar nikad jaci, bez vecih zdravstvenih problema, motivacija nikad veca... Mislim, budi realan i priznaj da bi bilo koji prosjecan trener, pa cak i poneki ispodprosjecan, odveo ONU ekipu u ONOJ grupi na SP. I to ga ni na koji nacin ne amnestira sto je izbacio Kolasinca, Spahu stavio lijevo da se bori protiv 20kg tezeg covjeka od sebe, a sve da bi Tin-Tin osjetio draz SP-a i jos ako napravi kakav dobar potez, dobro se prodao. Bezobrazno, hinjski, izdajnicki...
Nije njega posralo vec je on napravio ozbiljnu ekipu, uprkos nasem poslovicnom krkanluku, mesetarenjima, pasjalucima itd. Da je bio neko drugi umjesto njega, sve bi se raspalo nakon sto su na Rumuni isprasili, al' Safet im svima ocitao lekciju, poslao u tri pm, i novinare, i igrace, vratio u suru koliko je to bilo moguce i na kraju nakon slilnih potpetljavanja uspio nesto napraviti.
Ekipa je imala i glavu i rep, kasniji pad je dosao kao posljedica prezasicenosti, rovarenje i baljezganje dijela sarajevske carsije ne bi izdrzao ni Murinjo, poslao bi nas u pm na pola kvalifikacija i otisao. Sad kad su doveli svog pulena mudro su usutili, nema telecih glava i gulasa, a mi blago receno igramo leprsavo k'o Estonija. Trazili ste, gledajte.
Mozda je tako, ali je sve to propalo zbog njegovih licnih interesa, interesa njegovog brata i njegove agencije i zbog Tin-Tina.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#329 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Fudo387 »

Banja Luka wrote:Mozda je tako, ali je sve to propalo zbog njegovih licnih interesa, interesa njegovog brata i njegove agencije i zbog Tin-Tina.
Ah ta famozna germania i njegov buraz o kojoj se toliko trubilo, da bi svi ti igraci nastavili igrati i nakon njegovog odlaska...
Na dusu mu ide bratic, ono mu nije trebalo, no u svjetlu svih malverzacija oko odlaska uze i sire rodbine uposlenika saveza u Brazil, ne krivim ga.
Kad moze tetka nekog referenta za nesta, moze i moj bratic, sta...mislim da nije u pitanju finansijski interes, vec cisto reciprocitet u fazonu, ma
jebo i ja vama-sad smo kvit.
I eto, tako je propao fudbal u nas.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#330 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Bosanski_kralj »

Već od utakmice na BP protiv Slovačke se primjetio pad u igri reprezentacije, ali se ipak nekako ošlo na SP.

Sve bi bilo drugačije po Sušića i po nas, da nakon SP-a nije mu produžen ugovor.
User avatar
luckylaka
Posts: 22501
Joined: 15/01/2010 06:28

#331 Re: Safet Sušić - Pape

Post by luckylaka »

Bosanski_kralj wrote:Već od utakmice na BP protiv Slovačke se primjetio pad u igri reprezentacije, ali se ipak nekako ošlo na SP.

Sve bi bilo drugačije po Sušića i po nas, da nakon SP-a nije mu produžen ugovor.
Kralju moj sta bi bilo,da je bilo.Da je sudija priznao gol na s.p.,da je Mesha levate,da ne bi u grckoj gola u zadnjoj...Nama sve nesto malo fali.A Safet .Nit bolji,nit losiji od oni prije i oni poslije al jbga posrecilo mu se i u analima BiH fudbala ostace upisano,,prvi selektor koji je odveo BiH na s.P.tacka
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#332 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Bosanski_kralj »

luckylaka wrote:
Bosanski_kralj wrote:Već od utakmice na BP protiv Slovačke se primjetio pad u igri reprezentacije, ali se ipak nekako ošlo na SP.

Sve bi bilo drugačije po Sušića i po nas, da nakon SP-a nije mu produžen ugovor.
Kralju moj sta bi bilo,da je bilo.Da je sudija priznao gol na s.p.,da je Mesha levate,da ne bi u grckoj gola u zadnjoj...Nama sve nesto malo fali.A Safet .Nit bolji,nit losiji od oni prije i oni poslije al jbga posrecilo mu se i u analima BiH fudbala ostace upisano,,prvi selektor koji je odveo BiH na s.P.tacka
Ne radi se tu o ŠBKBB, već o tome da ljudi u savezu nisu znali donijeti prave odluke. Na forumu se toliko trubilo da Sušiću ne treba produžiti ugovor, gdje smo mi kao laici vidjeli da to ne vodi ničem drugom, ali jok ljudi iz Saveza su mislili drugačije. Posljedice toga smo vidjeli.

Golovi, ofsjadni, penali...već ulaze u sferu ŠBKBB i o tome ne treba pretjerano diskutovati.
User avatar
luckylaka
Posts: 22501
Joined: 15/01/2010 06:28

#333 Re: Safet Sušić - Pape

Post by luckylaka »

Bosanski_kralj wrote:
luckylaka wrote:
Bosanski_kralj wrote:Već od utakmice na BP protiv Slovačke se primjetio pad u igri reprezentacije, ali se ipak nekako ošlo na SP.

Sve bi bilo drugačije po Sušića i po nas, da nakon SP-a nije mu produžen ugovor.
Kralju moj sta bi bilo,da je bilo.Da je sudija priznao gol na s.p.,da je Mesha levate,da ne bi u grckoj gola u zadnjoj...Nama sve nesto malo fali.A Safet .Nit bolji,nit losiji od oni prije i oni poslije al jbga posrecilo mu se i u analima BiH fudbala ostace upisano,,prvi selektor koji je odveo BiH na s.P.tacka
Ne radi se tu o ŠBKBB, već o tome da ljudi u savezu nisu znali donijeti prave odluke. Na forumu se toliko trubilo da Sušiću ne treba produžiti ugovor, gdje smo mi kao laici vidjeli da to ne vodi ničem drugom, ali jok ljudi iz Saveza su mislili drugačije. Posljedice toga smo vidjeli.

Golovi, ofsjadni, penali...već ulaze u sferu ŠBKBB i o tome ne treba pretjerano diskutovati.
Pa Safet se samo uklopio poslije s.p. u mafijasku hobotnicu F.S.Ima para ,hajde da krcmimo jebo reprezentaciju.Poslije Safeta svako normalan je trazio iskusnog,dobrog,europsko selektora jer se moglo platiti al sta ce onda lesinari.Ali vec ispricana prica.I poslije Safeta Safet
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#334 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Banja Luka »

Fudo387 wrote:
Banja Luka wrote:Mozda je tako, ali je sve to propalo zbog njegovih licnih interesa, interesa njegovog brata i njegove agencije i zbog Tin-Tina.
Ah ta famozna germania i njegov buraz o kojoj se toliko trubilo, da bi svi ti igraci nastavili igrati i nakon njegovog odlaska...
Na dusu mu ide bratic, ono mu nije trebalo, no u svjetlu svih malverzacija oko odlaska uze i sire rodbine uposlenika saveza u Brazil, ne krivim ga.
Kad moze tetka nekog referenta za nesta, moze i moj bratic, sta...mislim da nije u pitanju finansijski interes, vec cisto reciprocitet u fazonu, ma
jebo i ja vama-sad smo kvit.
I eto, tako je propao fudbal u nas.
Svi oni igraju nakon njegovog odlaska, jer je dosao novi levat. To i jeste problem, sto kod nas reprezentaciju treniraju ljudi koji ne mogu naci angazman u klupskom fudbalu i podlozni su svakakvim ucjenama i podmicivanju.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#335 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Point. »

Tin nije odigro minute kako je Mesa tu a i Snela ni vidjam na spiskovima vise. Gdje igra taj lik uopste anyway?
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#336 Re: Safet Sušić - Pape

Post by leškarenje »

Pod ovo Snela,jesi mislio na Anela ili Sanela :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#337 Re: Safet Sušić - Pape

Post by cyprus »

Nevjerovatno... Od desetak selektora koliko smo dosad imali, mi se i sa ove vremenske distance uhvatimo kritikovat samo ovog koji je jedini uspio napraviti NEŠTO... Svaka nam čast :)

To je kao da navijači Lestera sad godinama nastave udarat drvlje i kamenje po Ranijeriju...
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#338 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Banja Luka »

cyprus wrote:Nevjerovatno... Od desetak selektora koliko smo dosad imali, mi se i sa ove vremenske distance uhvatimo kritikovat samo ovog koji je jedini uspio napraviti NEŠTO... Svaka nam čast :)

To je kao da navijači Lestera sad godinama nastave udarat drvlje i kamenje po Ranijeriju...

Ovo razmisljanje me podsjeca na roditelje koji hvale ono dijete koje nista nije ucilo, ali je uciteljica potrefila pitanja koja to dijete zna, a kada je ucilo i dalo sve od sebe, ali dobilo slabu ocjenu, oni ga kaznjavaju. Nije vazno sto je otisao na SP, jer taj odlazak nije bio plod njegovog rada. Da nisu njegovi prethodnici pravili rezultate i tako ugurali Bosnu u drugi sesir u kvalifikacijama, da je umjesto Grcke bila, recimo Holandija (ili bilo koja ekipa iz prvog sesira osim Grcke), a da je u barazu opet naletio Portugal, znamo i ja i ti da bi Dzeko i Co ucestvovali na SP samo sa kupljenom kartom. Ali, kad smo vec bili tamo, trebalo je iz ekipe izvuci maksimum, a njemu su, opet naglasavam, porodicni interesi bili ispred reprezentativnih. BTW, zasto ne odvede svog univerzalca u Alaniju i ne pokaze sve njegove mogucnosti tamo?
User avatar
Logovan
Posts: 94389
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#339 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Logovan »

Banja Luka wrote:
cyprus wrote:Nevjerovatno... Od desetak selektora koliko smo dosad imali, mi se i sa ove vremenske distance uhvatimo kritikovat samo ovog koji je jedini uspio napraviti NEŠTO... Svaka nam čast :)

To je kao da navijači Lestera sad godinama nastave udarat drvlje i kamenje po Ranijeriju...

Ovo razmisljanje me podsjeca na roditelje koji hvale ono dijete koje nista nije ucilo, ali je uciteljica potrefila pitanja koja to dijete zna, a kada je ucilo i dalo sve od sebe, ali dobilo slabu ocjenu, oni ga kaznjavaju. Nije vazno sto je otisao na SP, jer taj odlazak nije bio plod njegovog rada. Da nisu njegovi prethodnici pravili rezultate i tako ugurali Bosnu u drugi sesir u kvalifikacijama, da je umjesto Grcke bila, recimo Holandija (ili bilo koja ekipa iz prvog sesira osim Grcke), a da je u barazu opet naletio Portugal, znamo i ja i ti da bi Dzeko i Co ucestvovali na SP samo sa kupljenom kartom. Ali, kad smo vec bili tamo, trebalo je iz ekipe izvuci maksimum, a njemu su, opet naglasavam, porodicni interesi bili ispred reprezentativnih. BTW, zasto ne odvede svog univerzalca u Alaniju i ne pokaze sve njegove mogucnosti tamo?
Čuj ti ovo. Da nisu njegovi prethodnici pravili rezultate....

Pa ovo možeš reći skoro nakon svakog uspjeha. Danas, sutra kada odemo na SP, evo recimo odemo sa Baždarevićem, onda to neće biti plod njegovog rada, nego je otišao zbog prethodnika.

@cyprus :thumbup: :thumbup: Ali džaba objašnjavati ljudima. Udara se najviše po čovjeku koji je ostvario najveći uspjeh.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#340 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Point. »

leškarenje wrote:Pod ovo Snela,jesi mislio na Anela ili Sanela :D
Mislio sam na Sneki. :)
Ma Anel, kako je Mesa doso nema ga nigdje.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#341 Re: Safet Sušić - Pape

Post by cyprus »

Logovan wrote:@cyprus :thumbup: :thumbup: Ali džaba objašnjavati ljudima. Udara se najviše po čovjeku koji je ostvario najveći uspjeh.
Ne samo najveći uspjeh, nego jedini pravi uspjeh :roll: Al hajde de, mora raja na nekom liječit svoje nezadovoljstvo, da ne kažem komplekse... Samo mi je čudno jebote da od toliko neuspješnih pokušaja koje smo imali dosad, oni se uhvate onog jedinog uspješnog... E to je za ispitivanja...
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#342 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Banja Luka »

cyprus wrote:
Logovan wrote:@cyprus :thumbup: :thumbup: Ali džaba objašnjavati ljudima. Udara se najviše po čovjeku koji je ostvario najveći uspjeh.
Ne samo najveći uspjeh, nego jedini pravi uspjeh :roll: Al hajde de, mora raja na nekom liječit svoje nezadovoljstvo, da ne kažem komplekse... Samo mi je čudno jebote da od toliko neuspješnih pokušaja koje smo imali dosad, oni se uhvate onog jedinog uspješnog... E to je za ispitivanja...
Dobro hajde, jedini, najveci, najbolji, najlepsi... spomenik cemo mu dici...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#343 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Fudo387 »

Banja Luka wrote:
cyprus wrote:
Logovan wrote:@cyprus :thumbup: :thumbup: Ali džaba objašnjavati ljudima. Udara se najviše po čovjeku koji je ostvario najveći uspjeh.
Ne samo najveći uspjeh, nego jedini pravi uspjeh :roll: Al hajde de, mora raja na nekom liječit svoje nezadovoljstvo, da ne kažem komplekse... Samo mi je čudno jebote da od toliko neuspješnih pokušaja koje smo imali dosad, oni se uhvate onog jedinog uspješnog... E to je za ispitivanja...
Dobro hajde, jedini, najveci, najbolji, najlepsi... spomenik cemo mu dici...
Tako je.
I nije naslijedio ekipu iz drugog sesira, ispred su bili Grci i Slovaci.
Cienfuegos
Posts: 593
Joined: 04/05/2011 19:48
Location: Boston

#344 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Cienfuegos »

cyprus wrote:Nevjerovatno... Od desetak selektora koliko smo dosad imali, mi se i sa ove vremenske distance uhvatimo kritikovat samo ovog koji je jedini uspio napraviti NEŠTO... Svaka nam čast :)

To je kao da navijači Lestera sad godinama nastave udarat drvlje i kamenje po Ranijeriju...
:thumbup:

To smo mi, uvijek trazimo krivce na pogresnom mjestu i u pogresno vrijeme. Ja, licno, ustanem kad Papeta neko spomene. Da je najbolji-nije, da je trebao otici malo ranije-jeste, ali je napravio vise od svih prethodnika. Kako stvari stoje napravio je vise i od mnogih nasljednika.
Najljepsu smo igru tada imali, i kao sto neko iznad rece, bilo je merak pratiti repku i biti dio cijele te price. I nije on naslijedio dobru igru, ono sto je ciro radio i Papetova taktika nisu se u putu sreli. Ali eto, ako bas nekog mrzis razloge da ga "spustis" mozes i izmisliti.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#345 Re: Safet Sušić - Pape

Post by cyprus »

Banja Luka wrote:
cyprus wrote:
Logovan wrote:@cyprus :thumbup: :thumbup: Ali džaba objašnjavati ljudima. Udara se najviše po čovjeku koji je ostvario najveći uspjeh.
Ne samo najveći uspjeh, nego jedini pravi uspjeh :roll: Al hajde de, mora raja na nekom liječit svoje nezadovoljstvo, da ne kažem komplekse... Samo mi je čudno jebote da od toliko neuspješnih pokušaja koje smo imali dosad, oni se uhvate onog jedinog uspješnog... E to je za ispitivanja...
Dobro hajde, jedini, najveci, najbolji, najlepsi... spomenik cemo mu dici...
Ne treba spomenik, samo sjašite već jednom sa čovjeka, evo bar tri godine kasnije... Šta se sve pisalo, neko sa strane bi pomislio da je Pape najveći problem ovog društva i državni neprijatelj broj 1...
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#346 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Edin H. »

Cyprus halalio Papetu. :D
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#347 Re: Safet Sušić - Pape

Post by leškarenje »

Šta će mu se opraštati :D kad vidim kako nas vodi Mesa,onu repku je bila milina gledati :thumbup: helem još bili na SvjeCkom :izet:
User avatar
Logovan
Posts: 94389
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#348 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Logovan »

Banja Luka wrote:
cyprus wrote:
Logovan wrote:@cyprus :thumbup: :thumbup: Ali džaba objašnjavati ljudima. Udara se najviše po čovjeku koji je ostvario najveći uspjeh.
Ne samo najveći uspjeh, nego jedini pravi uspjeh :roll: Al hajde de, mora raja na nekom liječit svoje nezadovoljstvo, da ne kažem komplekse... Samo mi je čudno jebote da od toliko neuspješnih pokušaja koje smo imali dosad, oni se uhvate onog jedinog uspješnog... E to je za ispitivanja...
Dobro hajde, jedini, najveci, najbolji, najlepsi... spomenik cemo mu dici...
Preuveličavaš. :wink:
Ovako se nijedan prije selektor nije kritikovao. Nijedan. Činjenica, prihvati.

Evo ti sada Baždarevića. Iste greške pravi kao i Pape, ali ne, treba Papetu skakati po glavi i pričati hiljadu puta ispričanu priču.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#349 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Itsoktobealone »

Bio sam za otkaz Safetu al' svakim danom mi sve više i više smeta ta odluka.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45258
Joined: 29/12/2005 01:20

#350 Re: Safet Sušić - Pape

Post by jeza u ledja »

Safet je imao svojih aferima, ali ipak iza njega stoji rezultat. Mi smo poznati po tome sto nase najuspjesnije blatimo. U svemu. U svemu cemo naci manu. I da neko sutra napravi novi uspjeh i tu cemo naci manu. I onda samo o tome pricati.

A sve se to najbolje vidi sa vremenske distance, samo sto to mi nikad ne vidimo u trenutku kad se desava.
Post Reply