Safet Sušić - Pape

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#251 Re: Safet Sušić - Pape

Post by NajdraziVodjaa »

Zasto je bitno sta je taj Evian napravio prije Susica? kako cinjenica da Evian nije nesto znacajno postigao opravdava Susicevu blamazu na klupi istog? Uostalom zar nije jos gore kada te drugoligaski klub ne tako ambiciozan i uspjesan nogira poslije par mjeseci?


Haj mi molim te ti objasni Tomahawk ko je to Safet Susic na trenerskoj sceni francuske? Ja kazem obicni ublehas koji nije kvalitet za drugoligasa a bas me zanima tvoje misljenje?

Naravno, napisao sam vec ranije njegova fudbalska karijera tamo je velika ali ne znam kakve to veze ima? ja sam mislio da mi ovde pricamo o Safetu Susicu treneru a ne igracu. Sama cinjenica da se vi u raspravi o njemu kao treneru fatate njegove igracke karijere kao nekog argumenta dovoljno govori o njegovim trenerskim kvalitetama.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#252 Re: Safet Sušić - Pape

Post by vicious »

Evian je u toj sezoni već bio u ogromnim finansijskim problemima, i to je svakako bila nemoguća misija. Kasnije su otišli pod stečaj i raspali se.

Čak ni Papetov bilans te sezone nije bio toliko loš koliko ti to pokušavaš predstaviti, 9 pobjeda - 6 neriješenih - 10 poraza. Bilans kakav imaju klubovi u sredini tabele koju god ligu pogledaš.
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#253 Re: Safet Sušić - Pape

Post by JedanOdBraceMorica »

Image

Glavni izvor informacija velikog takticara :lol:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#254 Re: Safet Sušić - Pape

Post by NajdraziVodjaa »

vicious wrote:Evian je u toj sezoni već bio u ogromnim finansijskim problemima, i to je svakako bila nemoguća misija. Kasnije su otišli pod stečaj i raspali se.

Čak ni Papetov bilans te sezone nije bio toliko loš koliko ti to pokušavaš predstaviti, 9 pobjeda - 6 neriješenih - 10 poraza. Bilans kakav imaju klubovi u sredini tabele koju god ligu pogledaš.
Sad je bila nemoguca misija a kada ih je preuzimao govorio je ne trebaju mi pojacanja imam tim da se vratim u prvu ligu. Naravno, kada je poceo da nize poraze rekao je uprava mi nije dovela nijedno pojacanje :lol:

Taj bilans je takav kakav imaju svi ispodprosjecni treneri svijeta takozvani ublehasi koji ce tako uzimati pare vodeci te polovne ekipe po jednu sezonu ne ostvarujuci nikakve rezultate kojim bi odskocili i koje ce ti klubovi tjerati poslije jedne sezone jer vide da sa tim trenerom nemaju sanse za ikakav napredak vec samo nazadak.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#255 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Tomahawk11 »

NajdraziVodjaa wrote:Zasto je bitno sta je taj Evian napravio prije Susica? kako cinjenica da Evian nije nesto znacajno postigao opravdava Susicevu blamazu na klupi istog? Uostalom zar nije jos gore kada te drugoligaski klub ne tako ambiciozan i uspjesan nogira poslije par mjeseci?


Haj mi molim te ti objasni Tomahawk ko je to Safet Susic na trenerskoj sceni francuske? Ja kazem obicni ublehas koji nije kvalitet za drugoligasa a bas me zanima tvoje misljenje?

Naravno, napisao sam vec ranije njegova fudbalska karijera tamo je velika ali ne znam kakve to veze ima? ja sam mislio da mi ovde pricamo o Safetu Susicu treneru a ne igracu. Sama cinjenica da se vi u raspravi o njemu kao treneru fatate njegove igracke karijere kao nekog argumenta dovoljno govori o njegovim trenerskim kvalitetama.
Neces da vidis siru sliku (vezano za prvi pasus), Evian nije nastao dolaskom Susica. Kakvu blamazu? Dosao covjek u haos, pokusao nesto spasiti i nije islo.

Na trenerskoj sceni nije neko ime, priznajem. Ali kao fudbalska pojava, to je nesto sto je tesko objasniti na nasim prostorima. Recimo, vole ga ljudi. Kao fudbalsku pojavu.

Eto necemo se hvatati njegove igracke karijere. Je li imao najuspjesniji ciklus? Jeste. Je li jedini odveo reprezentaciju na neki takmicenje? Jeste. Jesmo li (bar jednu utakmicu) igrali najljepsi fudbal kad je u pitanju reprezentacija? Jesmo.

Onda se desilo sta se desilo i sve je otislo u neku stvar. Ko je kriv za sve to? Izmedju ostalih i Susic. Ali nikako samo Susic. Glavni krivci i dan danas sjede u foteljama saveza.

I jos nesto....ne tvrdi niko ovdje da je Safet Guardiola, Ancelotti, Ferguson....al realno, pretjeruje se s pricom, pa kakvi su nas onda ostali klocevi vodili ako je Safet najgori? Eto hajde, realno :)
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#256 Re: Safet Sušić - Pape

Post by NajdraziVodjaa »

Ja nikad nisam rekao da je Safet najgori, stvarno konkurencija je prejaka na klupi BiH da bi Susic bio najgori, kakve su sve spodobe bile selektori...

Njegove zasluge za plasman na svjetsko su preuvelicane, najbolja usporedba je sa Di Mateom ili Avramom Grantom, fanovi Chelsea ce ih se sjecati po jedinoj tituli prvaka evrope odnosno prvom finalu Lige Prvaka ali njihova prava zasluga za taj rezultat nije velika sto njihovi rezultati nakon toga potvrdjuju. Vise je to bio splet sretnih okolnosti i kvaliteta ekipe koja je morala napraviti taj rezultat poslije niza nesretnih okolnosti koje su sprijecile da to ranije ostvare. Ista stvar je sa nasom reprezentacijom i Susicem, morali smo otici na svjetsko jednostavno otisli bi taman i da je Vlatko Glavas bio selektor.

Ali eto kod nas se napravio mit jer je to nas jedini plasman pa ga ljudi zbog toga velicaju drugi ga brane jer je pitar (isto ko sto ce neki Mesu i njegove kikseve braniti jer je zeljovac) ali realno i objektivno Safet Susic je trenerski mediokritet.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#257 Re: Safet Sušić - Pape

Post by vicious »

Ok, samo nastavi vodjo, izbaci to iz sebe, biće ti lakše. :-D

Niko ne veliča Sušića i njegove trenerske sposobnosti, samo se navode činjenice da je jedini selektor do sada s kojim smo IŠTA postigli.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45275
Joined: 29/12/2005 01:20

#258 Re: Safet Sušić - Pape

Post by jeza u ledja »

Tomahawk11 wrote:Ova prica uprkos selektoru je degutantna i tipicno naska.
Pamtice ga se i po dobrom i po losem.
Bilo je sjajnih utakmica, kao ona sa Grckom ili ona sa Francuskom u gostima.
Prijateljske pred SP.
Bilo je onih gdje smo prije pocetka imali osjecaj ko da se kupamo ledenicama.
Kao ona sa Nigerijom.
Tu je vec nesto puklo. Nema tog sefa (bilo cega, reprezentacije, firme) koji ce opstati kad mu uposleni okrenu ledja.
Ali, Pape je poprilicno tvrdoglav (tu se mozda krije odgovor na ovo Pointovo sto nije zvao napadaca), pa hajde jos jedan ciklus.
Uostalom, ovi iz saveza su ocjenili pozitivno nastup na SP. Koliko su (ne)strucni, to je neka druga stvar.
Reakcije u to doba....hajde, kad se covjek upali, svasta ima.
Al sad, covjek zavrsio prije koliko, tri godine, i otisao svojim putem. Sad trenira tim u turskoj ligi i nadam se da ce iduce sezone biti u vrhu same lige.
Kako god, Pape je nasa igracka legenda i, bez ozbira na sve sto se desavalo, nas najuspjesniji selektor.
Plasman za BiH na SP jeste veliki uspjeh. Toliko smo tesko dosli do njega i onda ta prica uprkos selektoru omalovazava i sam uspjeh reprezentacije BiH.
Naravno, ne ocekujem od vecine da zna cijeni ikakav uspjeh. Nebrojeno puta smo dokazali da smo sposobniji popishati i posrati sve ono sto valja zarad onog sto nije valjalo. Nije to samo Pape, tako nam je sve.
Eto ti si to najbolje objasnio. :thumbup:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#259 Re: Safet Sušić - Pape

Post by leškarenje »

Jao sta vam radi lik :lol: :lol: :lol: i pretpostavljam da se sa merakom smije kad vidi koliko vas ima koji mu odgovarate :skoljka:
User avatar
luckylaka
Posts: 22516
Joined: 15/01/2010 06:28

#260 Re: Safet Sušić - Pape

Post by luckylaka »

leškarenje wrote:Jao sta vam radi lik :lol: :lol: :lol: i pretpostavljam da se sa merakom smije kad vidi koliko vas ima koji mu odgovarate :skoljka:
Meni se cini da je ipak najgore kad tip sam sjedi i sebi se smije.Nema dalje...ima
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#261 Re: Safet Sušić - Pape

Post by NajdraziVodjaa »

leškarenje wrote:Jao sta vam radi lik :lol: :lol: :lol: i pretpostavljam da se sa merakom smije kad vidi koliko vas ima koji mu odgovarate :skoljka:
To 100%..Najdraze bi mi bilo da mi niko ne odgovori, ovako sam razocaran koliko ima ljudi da misle da je ona ubleha neka trenercina bez cijih taktickih zamisli ne bismo otisli na svjetsko...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#262 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Tomahawk11 »

Dobro bi bilo da ti znas citati, tj. da znas sta je ko napisao.
U pravu je lesko, ne treba se upustati u raspravu :thumbup:
Jeste, sve je tako 8-)
Vozdra :run:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45275
Joined: 29/12/2005 01:20

#263 Re: Safet Sušić - Pape

Post by jeza u ledja »

Realno, biti selektor je mnogo vise od samo taktickih sposobnosti.

Znaci od 15 pokusaja plasmana na veliko takmicenje, mi uspjeli jednom. I taj jedan put - on se osporava da je napravljen uprkos selektoru. :oops: Samo mi mozemo smisliti ovako genijalne konstatacije.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#264 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Tito_i_Partija »

Muhamed Đakmić wrote:Da, a nekog zoveš Papke iz razloga što mu tepaš. Ne znam, da ja nekog svog tako zovem, poslao bi me u tri lijepe.

I ponovo ne sagledaš širi kontekst.

Reprezentacija BiH je pod vodstvom Ćire Blaževića bila reaktivan tim, koji igra na horuk, dugu loptu na Džeku i čeka grešku protivnika. Kod Papeta je napravljena ogromna transformacija, izgradio je igru oko Pjanića, modernizovao stil fudbala, trpale su se ekipe tipa nižeg srednjeg evropskog ranga kao da su samo dno fudbala, a zasad Meša nije uspostavio apsolutno ništa. Nemamo nikakvu vizije igre, halalio bi se i izostanak rezultata da na terenu budemo dominantni protiv ekipa kakva je Irska, ali nismo ni blizu toga.
Ogromna transformacija? Od koga, Papketa? :lol:

Daj ba Muki, nemoj zajebavat'. Igra oko Pjanica je bila izgradjena jer je Misimovic vec mator bio, i nije mog'o vise od pola sata igrat' a da nije na terenu totalno ispuh'o. Ibricic takodjer. Tinki doveden pod laznim pretenzijama, "polivalentan" igrac da k'o fol popuni rupu u repki pa stavljen na skroz drugu poziciju. Pa onda Vrsajevic, koji ne zna jebeni centarsut napravit'. Pa onda Hadzic :lol: To ti je ogromna transformacija? Ponavljam, sa onakvom grupom bi malo koji trener kiks'o. Al' zato nepotizam, konstantne lazi, i jebavanje u cist razum, to mu je islo pravo od ruke. Jbt kako ljudi imaju tako krhku memoriju. :-)

A sto se tice Mese, ne bih se slozio da nije napravio ama bas nista. Karanje Danske i domacina u Japanu sa postavom bez Dzeke i Pjanica djeluje mi koliko-toliko obecavajuce. Kipar smo dobili, Estoniju razvalili. S Grckom nerijeseno u gostima i od Belgije izgubili u gostima. Wow, koji sok jebote. :shock: Gibraltar cemo razvalit', dok ce Grcka zijanit' od Belgije i poklonit' nam drugo mjesto, koje je u ovoj grupi, sa bilo kojim trenerom, realno nas domet.

Ne znam, sta to Mesa ima da "uspostavi"? Da rastavi Belgiju na faktore mozda? :lol: E to bi care prolazilo u grupi kakvu je Papke im'o, gdje ti je najjaci protivnik Grcka, al' ovaj put nece moci. :wink:

Al' nije stvar u Mesi, nije ni on neki trenerski mag, al' opet ponavljam da nas banditi u savezu koce do maksimuma, i tako da naprosto nema sanse da dovedemo pravo kvalitetnog trenera.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45275
Joined: 29/12/2005 01:20

#265 Re: Safet Sušić - Pape

Post by jeza u ledja »

Tito_i_Partija wrote: A sto se tice Mese, ne bih se slozio da nije napravio ama bas nista. Karanje Danske i domacina u Japanu sa postavom bez Dzeke i Pjanica djeluje mi koliko-toliko obecavajuce. Kipar smo dobili, Estoniju razvalili. S Grckom nerijeseno u gostima i od Belgije izgubili u gostima. Wow, koji sok jebote. :shock: Gibraltar cemo razvalit', dok ce Grcka zijanit' od Belgije i poklonit' nam drugo mjesto, koje je u ovoj grupi, sa bilo kojim trenerom, realno nas domet.

Ne znam, sta to Mesa ima da "uspostavi"? Da rastavi Belgiju na faktore mozda? :lol: E to bi care prolazilo u grupi kakvu je Papke im'o, gdje ti je najjaci protivnik Grcka, al' ovaj put nece moci. :wink:

Al' nije stvar u Mesi, nije ni on neki trenerski mag, al' opet ponavljam da nas banditi u savezu koce do maksimuma, i tako da naprosto nema sanse da dovedemo pravo kvalitetnog trenera.
Mesa je trebao proci baraz.
A u Japanu je igrala skroz rezervna postava. Nisu samo falili Dzeko i Pjanic. Ako se ne varam uzeli smo i Dansku i jos nekog tipa Bugarska na tom turniru, a svi su igrali sa najjacim sastavima, osim nas.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#266 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Tito_i_Partija »

jeza u ledja wrote:
Tito_i_Partija wrote: A sto se tice Mese, ne bih se slozio da nije napravio ama bas nista. Karanje Danske i domacina u Japanu sa postavom bez Dzeke i Pjanica djeluje mi koliko-toliko obecavajuce. Kipar smo dobili, Estoniju razvalili. S Grckom nerijeseno u gostima i od Belgije izgubili u gostima. Wow, koji sok jebote. :shock: Gibraltar cemo razvalit', dok ce Grcka zijanit' od Belgije i poklonit' nam drugo mjesto, koje je u ovoj grupi, sa bilo kojim trenerom, realno nas domet.

Ne znam, sta to Mesa ima da "uspostavi"? Da rastavi Belgiju na faktore mozda? :lol: E to bi care prolazilo u grupi kakvu je Papke im'o, gdje ti je najjaci protivnik Grcka, al' ovaj put nece moci. :wink:

Al' nije stvar u Mesi, nije ni on neki trenerski mag, al' opet ponavljam da nas banditi u savezu koce do maksimuma, i tako da naprosto nema sanse da dovedemo pravo kvalitetnog trenera.
Mesa je trebao proci baraz.
A u Japanu je igrala skroz rezervna postava. Nisu samo falili Dzeko i Pjanic. Ako se ne varam uzeli smo i Dansku i jos nekog tipa Bugarska na tom turniru, a svi su igrali sa najjacim sastavima, osim nas.
Ne, uzeli smo Dansku, pa onda Japan u finalu. Bugarsku je izbacio Japan. Ne sjecam se postave Japana u finalu, al' sjecam se da je Danska igrala u puno jacem sastavu nego mi (Eriksen, Kjaer i Schmeichel su igrali). Sve u svemu, bio je neocekivan uspjeh, i drago mi je zbog toga.

http://www.japantimes.co.jp/sports/2016 ... NKK-GfauUk

A sto se tice baraza: jebeno je druze moj kad dvaput u barazu zijanis, pa ti onda i treci put valja igrat'. Sve je to bilo tako skoro da mislim da smo se malo prepali zbog te lose istorije u barazu, a to nas nazalost ceka i u ovim kvalifikacijama. Baraz nam je vec post'o rak rana, i trebace jakog fokusa i mentalne discipline da se te treme za sva vremena rijesimo.

A ne treba ni Irsku toliko podcjenjivat', ljudi su bili fizicki dosta jaci, sto je na kraju i presudilo. Ja sam prizeljkiv'o Sloveniju, jer stvarno vjerujem da smo ih mogli uzet'.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#267 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Muhamed Đakmić »

Pa majstore, Sušić je preuzeo reprezentaciju krajem 2009. godine, a Misimović je to ljeto osvojio Bundesligu sa rekordnih 20 asistencija.

Kakav star igrač? :-)

Prva utakmica u martu 2010. godine, Pjanić bio dominantan na sredini terena protiv Ghane i riješio utakmicu strašnim golom. Otad su uvijek igrali on i Misimović zajedno.

A što se tiče stila igre, pa ako ti misliš da nije napravio totalnu transformaciju u odnosu na eru Ćire Blaževića, onda se bojim da fakat nemamo o čemu pričati. Prvi put otkad postoji reprezentacija igrali smo proaktivan fudbal pod vodstvom Sušića.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#268 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Tito_i_Partija »

Ispade sad da je Miske isp'o iz ekipe a Pjanic post'o temelj preko noci, a ne kroz period od 5 godina koliko je Susic bio selektor. :lol:

Dobro je, u pravu si, nemamo vise o cemu pricat'.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#269 Re: Safet Sušić - Pape

Post by commendatore »

jebo safeta ba, eno ga dobro mu ide sa alanjom :lol: kazu nabavili videorekordera kamaru.... kvare se kasete :mrgreen:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#270 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Muhamed Đakmić »

Tito_i_Partija wrote:Ispade sad da je Miske isp'o iz ekipe a Pjanic post'o temelj preko noci, a ne kroz period od 5 godina koliko je Susic bio selektor. :lol:

Dobro je, u pravu si, nemamo vise o cemu pricat'.
Ti namjerno izbjegavaš argumentovano razgovarati :D

Pa govorimo valjda o cijelom Safetovom mandatu. Dakle, ja tvrdim da je Sušić napravio drastičnu transformaciju stila igre u odnosu na Ćiru i da je to bio najpozitivniji aspekt njegovog vođenja ekipe, a ako ti to nisi vidio i ako je tebi to sve isto bilo, onda se bojim da nemamo puno prostora za razgovor.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#271 Re: Safet Sušić - Pape

Post by FreakyStyley »

Image
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#272 Re: Safet Sušić - Pape

Post by tcz »

Pape tri od tri :thumbup:

sto vas kaZetama izudara :lol:
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#273 Re: Safet Sušić - Pape

Post by spree »

FreakyStyley wrote:Image
:lol: :lol:
da bogdom ne ode nikada :(
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#274 Re: Safet Sušić - Pape

Post by Dr. Kuca »

Pape je trenerski mag. Uspio sto nije niko i proce jos vremena dok se ponovi to. Kakva je samo bila igre te kvalifikacije, poslije njemaca najefikasniji, usli medju 10 reperzentacija, prvi sesir, napravio ksotur repke. :thumbup:
User avatar
luckylaka
Posts: 22516
Joined: 15/01/2010 06:28

#275 Re: Safet Sušić - Pape

Post by luckylaka »

Dr. Kuca wrote:Pape je trenerski mag. Uspio sto nije niko i proce jos vremena dok se ponovi to. Kakva je samo bila igre te kvalifikacije, poslije njemaca najefikasniji, usli medju 10 reperzentacija, prvi sesir, napravio ksotur repke. :thumbup:
Jeste ali neki ne mogu prezaliti sto nas odvede na svjetsko a vidim i ove turke vraca iz mrtvih.
Post Reply