Sa Gradacca,bijele kule

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Maska
Posts: 13
Joined: 11/01/2007 22:51

#176

Post by Maska »

Malo ko moze da se pohvali gostoprimnoscu,vrjednocom,i kulinarskim vjestinama kao Gradacacani.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#177

Post by Maksim »

Maska wrote:Malo ko moze da se pohvali gostoprimnoscu,vrjednocom,i kulinarskim vjestinama kao Gradacacani.
ma to je zavjera protiv moje nene :D
Maska
Posts: 13
Joined: 11/01/2007 22:51

#178

Post by Maska »

Pazi se Maksime-i ja sam u Becu :lol:
Nemooooo da me izazivas :oops:
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#179

Post by Maksim »

Ma suti baksuze, nemoj da te svezem na Karlsplatzu :D
Maska
Posts: 13
Joined: 11/01/2007 22:51

#180

Post by Maska »

Moras me prvo drogirat :lol:
A...i daleko sam u 12-tom,blizu Schönbruna-nekad je dobro biti blizu majmuna :D
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#181

Post by Maksim »

Da li majmuni imaju slicno misljenje? :D
Maska
Posts: 13
Joined: 11/01/2007 22:51

#182

Post by Maska »

Cisto sumnjam-nesto se unervoze kad dodjem. :D
Vole samo Brcake :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#183

Post by vatrogasac »

Istorija
Kultura / Zanimljivosti
Gradačački sajam
Foto album grada
Foto album kule
Foto album raje
Stare fotografije
Stari crteži grada
Gradačac u pjesmi

http://www.gradacac.net/
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#184

Post by Maksim »

Maska wrote:Cisto sumnjam-nesto se unervoze kad dodjem. :D
Vole samo Brcake :lol:
de reci im molim te da nas puste na miru, jer mi ne razumijemo njihov jezik :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#185 Re: ispravka car-x-u

Post by kriticarka_nikova »

Azrim wrote:
car-x wrote:svira moj jaran edo bird, sjedimo mi na kuli.. valjda smo se tako htjeli inatiti.. ljeto.. ne znam vise koja ratna godina.. nadlijece avion, a edo svira li svira.. i gledamo mi s kule, avion baci bombu i pade pravo na edinu kucu.. vidi se sve s kule.. poslije otisli da vidimo, izgleda da je bila "krmaca", od kuce ostala samo gomila gradjevinskog materijala iz druge ruke.. malo smo kupali po rusevinama, i u frizideru koji je bio poprilicno ocuvan jer je neka greda pala preko njega i tako sve ostalo zadrzala, nadjemo litru rakije.. edo place i smije se istovremeno..

mislim da je otiso u kanadu ili australiju.. ne znam.. gradacac je oduvijek bio prava bosanska carsija.. steta sto su nam se kroz nevolju odnosi pojebali (srebrenik <-> gradacac)..
Vidim da znaš Edu, ili si čuo za njega, a bit će prije ovo drugo.
Jer da ga znaš onda bi i znao šta je sa njim i gdje je sad?
Prvo- u vrjeme kada je Gradačac bombardovan iz aviona u gradu nije bilo civila osim nas par, bio je to avetinjski grad bez stanovništva i struje. Edo Hogar ili Bird, je bio tada u Srebreniku i došao kada je čuo da mu je na kuću pala "krmača". Došao je kod mene u gradačac da me obiđe i otišao kuću da vidi. Ne mogu tačno da se sjetim, ali mislim da je sa njim bio neko iz Srebrenika, neki prijatelj? Ali se dobro sjećam da je došao da nađe neku obuću, imao je problema te 92 sa obućom, nije mogao da nađe broja, a fakat gdje da nađe broj 46-47. Elem neće se, i otišao je rovio po ruševinama i našao neke tene. Koliko se sjećam i auto da je izvukao iz garaže koja nije bila oštećena. Znači da Edo nije svirao taj dan, a na Gradini pogotovo, jer je tada na gradini bila LATASOVA vojska.
A Edo je sada u Gradačcu, klanja svih pet vakata, nakon što je kao DJ obišao Ameriku, London i Sbiju.
Drago mi je da smo se upoznali.
Jel' ovo moj komsija N.??? :lol:
Zar je Edo bio u Americi?Koliko ja znam nije se maknuo iz BiH.
Azrim
Posts: 14
Joined: 26/01/2007 11:48
Location: Sarajevo

#186 čuj komšija

Post by Azrim »

Nadam se da nisam :roll:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#187

Post by Bosanac sa dna kace »

ama ljudi prosle hefte sam bio u Gradaccovima, de mi recte dje dodje ona Gradsceviceva kula kad se ide otud sa Hrgova, prodje se korz Mionicu 3, na koju vam starnu doje ta kula, ja iskolaico oci da vidim dje, a nijde je nisam vidio! :roll: razocaro se pravo! :sad:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#188

Post by vatrogasac »

Bosanac sa dna kace wrote:ama ljudi prosle hefte sam bio u Gradaccovima, de mi recte dje dodje ona Gradsceviceva kula kad se ide otud sa Hrgova, prodje se korz Mionicu 3, na koju vam starnu doje ta kula, ja iskolaico oci da vidim dje, a nijde je nisam vidio! :roll: razocaro se pravo! :sad:
....ne poznajem dobro taj dio, ali onoliko koliko znam je da si bio daleko od centra grada gdje je Kula....pogotovo ako uzmeš u obzir da je taj teren brdovit, pa i iz blizine dešava ti se da je vidiš, pa odjednom ne vidiš....i ja bio prošle hefte...mogli smo popiti kahvu na Kuli.... :D
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#189

Post by nebojeplavo »

Bosanac sa dna kace wrote:ama ljudi prosle hefte sam bio u Gradaccovima, de mi recte dje dodje ona Gradsceviceva kula kad se ide otud sa Hrgova, prodje se korz Mionicu 3, na koju vam starnu doje ta kula, ja iskolaico oci da vidim dje, a nijde je nisam vidio! :roll: razocaro se pravo! :sad:
E moj ti, nisi bio ni blizu Gradacca :D
Kula je u samom centru, i ne mozes je nikako promasiti
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#190

Post by Bosanac sa dna kace »

nebojeplavo wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:ama ljudi prosle hefte sam bio u Gradaccovima, de mi recte dje dodje ona Gradsceviceva kula kad se ide otud sa Hrgova, prodje se korz Mionicu 3, na koju vam starnu doje ta kula, ja iskolaico oci da vidim dje, a nijde je nisam vidio! :roll: razocaro se pravo! :sad:
E moj ti, nisi bio ni blizu Gradacca :D
Kula je u samom centru, i ne mozes je nikako promasiti
e hebga, pisalo je Gradacac tamo nedje na nekom brdu..... aiso sam tamo dje su one firme, industrijska zona, dje ona konfekcija Kula....
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#191

Post by nebojeplavo »

Pa nisi bio onda previse daleko, mozda 2-3 km od centra. Ozbiljno, kula ti je u samom centru, tako da sljedeci put znas gdje trebas otici :wink:
Osim toga, na cardaku kule imas restoran, znas kako je fino tamo sjediti, pogled na citavu Posavinu je fenomenalan :) A specijalitet kuce je jelo koje se pece u kutiji za cipele i tako ti dolazi servirano :)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#192

Post by Bosanac sa dna kace »

nebojeplavo wrote:Pa nisi bio onda previse daleko, mozda 2-3 km od centra. Ozbiljno, kula ti je u samom centru, tako da sljedeci put znas gdje trebas otici :wink:
Osim toga, na cardaku kule imas restoran, znas kako je fino tamo sjediti, pogled na citavu Posavinu je fenomenalan :) A specijalitet kuce je jelo koje se pece u kutiji za cipele i tako ti dolazi servirano :)
a mi bas trazili restoran da jedemo..a.l haj nema veze.... neki drugi put onda.... :)
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#193

Post by nebojeplavo »

Preporucujem taj na kuli. Osim toga, ima jedna restorancic na jezeru Hazna, hrana je solidna, al je zato ugodjaj fenomenalan, jer je na samoj obali, pogotovu kad je sve bijelo :)
Al sam pozelila kuci :roll:
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#194

Post by mrki62 »

micika wrote:Gradačac se nalazi na nadmorskoj visini 129m, .
Ovaj podatak mi je sumljiv - nekako mi djeluje neistinito .
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#195

Post by amrino »

U subotu sam bila na Kuli- na vjencanju...pogled je super a "gradacacka kutija" jos bolja :D prste sam oblizala....
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#196

Post by nebojeplavo »

Jesi to bila na vjencanju onog politicara? :-)
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#197

Post by amrino »

nebojeplavo wrote:Jesi to bila na vjencanju onog politicara? :-)
ja ba :oops:
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#198

Post by nebojeplavo »

Vec sam cula izvjestaj :D
Hajd nek se ljudi vole :oops: :D
User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#199

Post by mrki62 »

Sve, sve ,... al jezero Hazna,... ostavilo mi je jako dobrih uspomena :lol: :-)
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#200

Post by nebojeplavo »

Pozelila sam :oops: popiti kafu u Cinemi :roll:
Post Reply