S.P. Kvalifikacije 2018

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2701 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by pirmin »

Uvali ga Cavani.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2702 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by cyprus »

Šveđani otpustili selektora jer su protiv Italije igrali ružan fudbal

STOKHOLM, 14. novembar 2017, (Njuz) – Dan nakon plasmana Švedske na Svetsko prvenstvo fudbalski savez ove zemlje doneo je odluku o prekidu saradnje sa selektorom Jane Andersonom zbog ružne igre koja je prikazana u meču protiv Italije.

Karl-Erik Nilson, predsednik fudbalskog saveza, naglasio je da plasman na Mondijal jeste veliki uspeh, ali da dekadentna igra, koju je reprezentacija prikazala u revanš meču baraža, nije u skladu sa renomeom Švedske.

– Želeo bih pre svega da se zahvalim Andersonu na dobroj saradnji i ostvarenom rezultatu, ali igra koju smo pružili u sinoćnjem meču je bila jako loša i to je nešto preko čega ne možemo da pređemo. Niko od nas ne želi da gleda tim koji se stalno brani sa deset igrača, koji ne stvara šanse i čija se taktika svodi samo na to da ne primi gol. Tačno je da smo propustili prethodna dva Svetska prvenstva, ali to nije dovoljan argument da bismo tolerisali ružan fudbal – objasnio je Nilson.

– Svestan sam da ovaj potez neće naići na odobrenje dela navijača, ali i oni treba da budu iskreni i da priznaju da izbacivanje nikad slabije Italije nije baš toliki podvig. Dali smo samo jedan gol timu koji, osim Bufona, nema nijednog igrača najviše klase, a i Bufon je pred penzijom. Uostalom ni osvajanje drugog mesta u grupi sa Francuskom, koja je jedva pobedila Luksemburg, Holandijom, koja je već godinama u padu, prosečnim timovima Bugarske i Belorusije i autsajderom Luksemburgom nije nešto zbog čega bismo trebali da plasman na Svetsko prvenstvo posle 12 godina posmatramo kao veliki uspeh – rekao je predsednik fudbalskog saveza.

Nilson je istakao da će u ugovoru sa novim selektorom stajati klauzula o igranju lepog fudbala.

– Ukoliko i sa novim selektorom budemo igrali kao sinoć i on će dobiti otkaz, bez obzira na plasman na Svetskom prvenstvu – izjavio je on.
njuz.net :D :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11111
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2703 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Tito_i_Partija »

°u° wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Point. wrote:Sto je najjace, 90% od ovih sto sada likuju sto su talijani ispali, ce govoriti odkud ovih na SP, zalutali i slicno, kad svedi odigraju prvu dosadnu utakmicu na SP bez i jedne sanse za go.
Jasta ce, k'o da nema nikad nikog na SP-u osim teskih favorita. :lol:

Previse se brate sikiras za italijane. Sami pali, sami se ubili. Na SP idu oni koji su zasluzili, a ne oni koji bi da zive na racun stare slave. Gledaj Holandjane, truba vec nekoliko ciklusa, i to i oni sami znaju. Zasto se italijani i njihovi fanovi ne mogu pomirit' s istom realnoscu? :D
Holanđani na prošlom svjetskom treći a pretprošlom finalisti :D
Aha, a gdje su bili na evropskom? :-D
Stari
Posts: 6799
Joined: 10/10/2003 00:00

#2704 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Stari »

cyprus wrote:
Šveđani otpustili selektora jer su protiv Italije igrali ružan fudbal

STOKHOLM, 14. novembar 2017, (Njuz) – Dan nakon plasmana Švedske na Svetsko prvenstvo fudbalski savez ove zemlje doneo je odluku o prekidu saradnje sa selektorom Jane Andersonom zbog ružne igre koja je prikazana u meču protiv Italije.

Karl-Erik Nilson, predsednik fudbalskog saveza, naglasio je da plasman na Mondijal jeste veliki uspeh, ali da dekadentna igra, koju je reprezentacija prikazala u revanš meču baraža, nije u skladu sa renomeom Švedske.

– Želeo bih pre svega da se zahvalim Andersonu na dobroj saradnji i ostvarenom rezultatu, ali igra koju smo pružili u sinoćnjem meču je bila jako loša i to je nešto preko čega ne možemo da pređemo. Niko od nas ne želi da gleda tim koji se stalno brani sa deset igrača, koji ne stvara šanse i čija se taktika svodi samo na to da ne primi gol. Tačno je da smo propustili prethodna dva Svetska prvenstva, ali to nije dovoljan argument da bismo tolerisali ružan fudbal – objasnio je Nilson.

– Svestan sam da ovaj potez neće naići na odobrenje dela navijača, ali i oni treba da budu iskreni i da priznaju da izbacivanje nikad slabije Italije nije baš toliki podvig. Dali smo samo jedan gol timu koji, osim Bufona, nema nijednog igrača najviše klase, a i Bufon je pred penzijom. Uostalom ni osvajanje drugog mesta u grupi sa Francuskom, koja je jedva pobedila Luksemburg, Holandijom, koja je već godinama u padu, prosečnim timovima Bugarske i Belorusije i autsajderom Luksemburgom nije nešto zbog čega bismo trebali da plasman na Svetsko prvenstvo posle 12 godina posmatramo kao veliki uspeh – rekao je predsednik fudbalskog saveza.

Nilson je istakao da će u ugovoru sa novim selektorom stajati klauzula o igranju lepog fudbala.

– Ukoliko i sa novim selektorom budemo igrali kao sinoć i on će dobiti otkaz, bez obzira na plasman na Svetskom prvenstvu – izjavio je on.
njuz.net :D :D
E pa nije... STOCKHOLM ...nego Štokolm :D ....neznalice pih
Stari
Posts: 6799
Joined: 10/10/2003 00:00

#2705 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Stari »

Jole ...sto Irci imaju onog beka ...svaka mu dala
User avatar
Better Man
Posts: 16830
Joined: 01/10/2006 20:10

#2706 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Better Man »

Preokrenuše Danci. Kakva golčina Eriksena.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#2707 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by °u° »

Tito_i_Partija wrote:
Aha, a gdje su bili na evropskom? :-D
Ciklusi se valjda odnose i na svjetska. A ne interesuju ih europska, to već imaju 8) :mrgreen:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#2708 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by bersK »

Sisto, Poulsen, Christensen, Eriksen, Kjaer, Bjelland. Fina ekipica naspram ovih divljaka i snagatora bez tehnike i igre. Mada bi bilo bolje da nekako nijedan od ova dva tima ne ode na SP. Previše one season show ekipa se neće moći tako lako podnijeti.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2709 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Muhamed Đakmić »

To su ti Irci čijem golu nismo prišli u dvije utakmice kako treba :D
User avatar
Logovan
Posts: 94740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2710 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Logovan »

Šta se desilo sa Ircima ljudi moji, ovi ih trpaju k'o djecu. :roll: Solidan rezultat iz prvog susreta, igrali dobro na početku utakmicu, poveli 1:0 i onda neobjašnjivo pali. :?
Danci trpaju dok sudija ne svira kraj. Vidi četvrtog gola. :lol: Ja reakcije kod stopera Irske.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2814
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#2711 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by ovo_malo_duse »

Poderase Danci Irce ko cigo papir... :izet:
User avatar
Better Man
Posts: 16830
Joined: 01/10/2006 20:10

#2712 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Better Man »

Eriksen odigrao maestralno utakmicu.
User avatar
studeni76
Posts: 5476
Joined: 03/06/2009 14:12

#2713 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by studeni76 »

shake69 wrote:Gledam Irce i sjetim se pristrasnih bh.navijaca prije dvije godine. I nakon eliminacije od ovih istih zelenih dresova u barazu mnogi su rekli kako smo ipak mi kvalitetnija reoprezentacija!? :?
Dzaba sto su nas ljudi pobijedili u prijateljskoj (1:0) nekad 2012 godine, pa poraza u spomenutom barazu u Dublinu 2:0, te remija u Zenici 1:1 nakon sto su vodili 1:0.
Vjerovatno ce i veceras neki reci da smo kvalitetniji! :|
Pa jesu li bash toliko kvalitetniji?!
Ubise ih ovi ko mraz papriku
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2714 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by shake69 »

studeni76 wrote:
shake69 wrote:Gledam Irce i sjetim se pristrasnih bh.navijaca prije dvije godine. I nakon eliminacije od ovih istih zelenih dresova u barazu mnogi su rekli kako smo ipak mi kvalitetnija reoprezentacija!? :?
Dzaba sto su nas ljudi pobijedili u prijateljskoj (1:0) nekad 2012 godine, pa poraza u spomenutom barazu u Dublinu 2:0, te remija u Zenici 1:1 nakon sto su vodili 1:0.
Vjerovatno ce i veceras neki reci da smo kvalitetniji! :|
Pa jesu li bash toliko kvalitetniji?!
Ubise ih ovi ko mraz papriku
Poanta je potenciranje da smo mi kvaliteniji a u tri utakmice dvije izgubili, umalo i trecu i pri tome dali jedan gol. A oni su kobajagi snagatori koji su posvadjani s tehnikom! Ovo veceras ne lici ni 10% kako su igrali s nama.
User avatar
Logovan
Posts: 94740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2715 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Logovan »

Penal za Dansku. :lol:

EDIT: Eto petarde. Ko bi rek'o da će ovako završiti.
last mohicans
Posts: 12193
Joined: 09/08/2012 23:19

#2716 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by last mohicans »

Nek su vala i ove zelembace nakantali. Ala Grci.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2717 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Muhamed Đakmić »

shake69 wrote:
studeni76 wrote:
shake69 wrote:Gledam Irce i sjetim se pristrasnih bh.navijaca prije dvije godine. I nakon eliminacije od ovih istih zelenih dresova u barazu mnogi su rekli kako smo ipak mi kvalitetnija reoprezentacija!? :?
Dzaba sto su nas ljudi pobijedili u prijateljskoj (1:0) nekad 2012 godine, pa poraza u spomenutom barazu u Dublinu 2:0, te remija u Zenici 1:1 nakon sto su vodili 1:0.
Vjerovatno ce i veceras neki reci da smo kvalitetniji! :|
Pa jesu li bash toliko kvalitetniji?!
Ubise ih ovi ko mraz papriku
Poanta je potenciranje da smo mi kvaliteniji a u tri utakmice dvije izgubili, umalo i trecu i pri tome dali jedan gol. A oni su kobajagi snagatori koji su posvadjani s tehnikom! Ovo veceras ne lici ni 10% kako su igrali s nama.
A je l' to nisu posvađani sa tehnikom? PA samo trčati znaju, nemaju nikakav drugi kvalitet.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#2718 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by bersK »

Kristijan Eriksen je najefikasniji igrač kvalifikacija i u svom klubu ključni vezni igrač. U drugim vijestima, Bošnjakoidi i dalje smatraju Džeku i Pjanića za najboljim igračima na svijetu.

Kakav festival fudbala. Lako je ovim Dancima, nemaju oni polivalentnog Anela Hadžića i Višću. Misle ovi dripci sve na silu i na neku snagu. Pa kurac jarane moj. Niste vi Grci. Jedna od dražih pobjeda u baražima. Za kraj ih lord Bendtner ponizi pošteno.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2719 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Muhamed Đakmić »

bersK wrote:Kristijan Eriksen je najefikasniji igrač kvalifikacija i u svom klubu ključni vezni igrač. U drugim vijestima, Bošnjakoidi i dalje smatraju Džeku i Pjanića za najboljim igračima na svijetu.

Kakav festival fudbala. Lako je ovim Dancima, nemaju oni polivalentnog Anela Hadžića i Višću. Misle ovi dripci sve na silu i na neku snagu. Pa kurac jarane moj. Niste vi Grci. Jedna od dražih pobjeda u baražima. Za kraj ih lord Bendtner ponizi pošteno.
Ko je ključni vezni igrač Juventusa?
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#2720 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by bersK »

Muhamed Đakmić wrote:
bersK wrote:Kristijan Eriksen je najefikasniji igrač kvalifikacija i u svom klubu ključni vezni igrač. U drugim vijestima, Bošnjakoidi i dalje smatraju Džeku i Pjanića za najboljim igračima na svijetu.

Kakav festival fudbala. Lako je ovim Dancima, nemaju oni polivalentnog Anela Hadžića i Višću. Misle ovi dripci sve na silu i na neku snagu. Pa kurac jarane moj. Niste vi Grci. Jedna od dražih pobjeda u baražima. Za kraj ih lord Bendtner ponizi pošteno.
Ko je ključni vezni igrač Juventusa?

Ako mislimo na istog lika, nadam se da nisi ozbiljan.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2721 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Muhamed Đakmić »

Pa ko je po tebi najbolji vezni igrač Juventusa?
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#2722 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by van Basten »

ovaj baraz je zorno pokazao snagu strasnih grka i jos strasnijih iraca... E moj Mesha...
LSD
Posts: 27411
Joined: 24/07/2007 08:26

#2723 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by LSD »

Eriksen i Sisto dovoljni za rastroje Irsku...mi nemamo takve klase, nije Meša kriv, ne griješite dušu :P
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#2724 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by bersK »

Muhamed Đakmić wrote:Pa ko je po tebi najbolji vezni igrač Juventusa?

Da ja ne pišem ovdje neke referate koje nisu potrebni, pitaćemo malo Google i statistiku. A ona kaže:

Image
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#2725 Re: S.P. Kvalifikacije 2018

Post by Tipicoti »

shake69 wrote:
studeni76 wrote:
shake69 wrote:Gledam Irce i sjetim se pristrasnih bh.navijaca prije dvije godine. I nakon eliminacije od ovih istih zelenih dresova u barazu mnogi su rekli kako smo ipak mi kvalitetnija reoprezentacija!? :?
Dzaba sto su nas ljudi pobijedili u prijateljskoj (1:0) nekad 2012 godine, pa poraza u spomenutom barazu u Dublinu 2:0, te remija u Zenici 1:1 nakon sto su vodili 1:0.
Vjerovatno ce i veceras neki reci da smo kvalitetniji! :|
Pa jesu li bash toliko kvalitetniji?!
Ubise ih ovi ko mraz papriku
Poanta je potenciranje da smo mi kvaliteniji a u tri utakmice dvije izgubili, umalo i trecu i pri tome dali jedan gol. A oni su kobajagi snagatori koji su posvadjani s tehnikom! Ovo veceras ne lici ni 10% kako su igrali s nama.
Mi smo bolan mentalno slaba reprezentacija.......uporedite nas i Dansku....mi imamo po imenima 5-puta bolju momcad. Ali dzaba to nama sve....mi ne bi nikad 1:0 preokrenuli i to u barazu.

To da oni ne lice ni 10% kao protiv nas, ne bih rekao da je tako. Vodili su 1:0 i imali umalo 2:0, citav stadion gorio....igrali su kao uvijek. Danska je pokazala kako se igra u barazu bez truna respekta.

Hebo te, sjecam se da smo mi u barazu prije 2 godine bili u sesiru 1 i kada smo izvukli Irsku odmah se predali.
Image
Bili smo jedini iz sesira 1 koji nisu prosli dalje.
Locked