Ryanair leti iz Banjaluke

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1 Ryanair leti iz Banjaluke

Post by seoBIH »

Valjda budu i cijene OK uz nove destinacije :) Misljenja?

Image
Najpoznatija i najpopularnija evropska low-cost aviokompanija, irski ''Ryanair'' letjeće od novembra sa Aerodroma Banjaluka u Memingen u Njemačkoj i Šarlroa u blizini glavnog grada Belgije i Evropske unije, Brisela.

"Ryanair" je danas zvanično najavio ove letove čime će kompanija ući na tržište Bosne i Hercegovine pored letova iz Hrvatske, Crne Gore i Srbije. Bosna i Hercegovina će biti 37. zemlja u kojoj će Ryanair saobraćati.

"Na objema rutama će se saobraćati dva puta sedmično počevši od novembra mjeseca, a prema zimskom redu vožnje za 2018. godinu, a karte će biti dostupne za prodaju kasnije u toku dana na internet stranici Ryanair-a - Ryanair.com", saopšteno je danas.

Avoni će u Belgiju letjeti ponedjeljkom i petkom, a utorkom i subotom ka Njemačkoj.

Karte po promotivnoj cijeni od 19.99 evra za putovanja od novembra mjeseca, možete rezervisati do srijede u ponoć (25. april) na stranici http://www.ryanair.com.

"Ryanair dolazi na banjalučki aerodrom. Ovo je veliki dan za naš aerodrom, grad Banjaluku, Republiku Srpsku i Bosnu i Hercegovinu. Naši građani će imati mogućnost da, preko Brisela i Memingena, naprave konekciju sa više od 90 destinacija u nekoliko evropskih država. Mladi ljudi će više putovati, a naši prijatelji iz Evrope će moći mnogo lakše da dođu kod nas i da otkriju ljepote Banjaluke i banjalučkog regiona, privlačnost naših jedinstvenih rijeka i planina, kao i gostoljubivost našeg naroda'', izjavio je Duško Kovačević, v.d. direktora Aerodroma Banjaluka.

Detalji sporazuma sa irskom kompanijom za sada nisu objavljeni. Niskotarifne avio kompanije (Low cost carriers) nude jeftinije karte od tradicionalnih avio-kompanija, ali da bih ih privukli, aerodromi su prinuđeni da smanje mnoge takse. Jeftinije karte privlače veliki broj putnika i pretpostavlja se da će ih u Banjaluci sada biti mnogo više od dvadesetak hiljada godišnje.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#2 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by aditon »

upravo sam vidio na njihovom sajtu

ekstra stvar, nadam se Ryanairu već godinama
nadam se da će na kraju biti dovoljan broj linija i letova kao što je to sada slučaj s Tuzlom i Wizzairom

U prodaju su karte koje do 25.04.2018 koštaju 19,99 EURa :thumbup: :bih:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#3 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by bh.tornjak »

dobra stvar :thumbup:
samo sam pomalo skeptican u vezi svega toga
BiH je mala zemlja za neki znacajniji uspjeh vise aerodroma....pored Sarajevskog....Tuzlanski aerodrom se trgnuo....i misljenja sam da drugi imaju male sanse da nesto znacajnije naprave na tom polju...
eventualno Mostar....ali...Dubrovnik i Split su blizu (kao i Sarajevo) tako da je i tu jako tanko...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by seoBIH »

Neka uspije ovaj u BL i preuzme promet Sarajevu, kada "nasi" vec ne znaju, ili nece :bih:
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#5 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by manki »

Konacnooooooooooooo, bravo Banja Luka :) :bih:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#6 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by aditon »

Ryanair jeste niskotarifna kompanija ali nisu u menadžmentu budale. Imaju sigurno svoju računicu i nisu tu zato što nas vole već zbog novca. Ne slažem se s tobom da je ovo previše za BiH. Bosanci vjeruj putuju međutim mnogi putuju s aerodroma iz susjedstva, poput beogradskog koji je daleko najjeftiniji aerodrom u regionu što pokazuje i broj putnika prevezenih u prošloj godini. Zašto bi ja išao u Beograd da uhvatim jeftiniji let bez obzira što se i takav put često isplati više nego npr poletjeti iz Sarajeva. Banjaluka mi je bliža nego Tuzla stoga se posebno radujem dolasku Ryanaira :)
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#7 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by bh.tornjak »

aditon wrote:Ryanair jeste niskotarifna kompanija ali nisu u menadžmentu budale. Imaju sigurno svoju računicu i nisu tu zato što nas vole već zbog novca. Ne slažem se s tobom da je ovo previše za BiH. Bosanci vjeruj putuju međutim mnogi putuju s aerodroma iz susjedstva, poput beogradskog koji je daleko najjeftiniji aerodrom u regionu što pokazuje i broj putnika prevezenih u prošloj godini. Zašto bi ja išao u Beograd da uhvatim jeftiniji let bez obzira što se i takav put često isplati više nego npr poletjeti iz Sarajeva. Banjaluka mi je bliža nego Tuzla stoga se posebno radujem dolasku Ryanaira :)

volio bi da sam u krivu
misljenja sam da je ovo samo jedan (od mnogih predstojecih "uspjeha" vlasti)
ali o tom potom...
ponavljam,volio bi da nisam u pravu i unapred zelim uspjeh aerodromu BL
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#8 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by aditon »

politika me ne zanima, znam šta govoriš ali ovo je sve objavio i Rayanair tako da nema sumnje da će iz BL zaista i poletjeti..naravno do novembra se svašta može dogoditi mada vjerujem da će linija ostati
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#9 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by Melo15 »

Vec se mogu bookirati letovi na njihovoj stranici od kraja oktobra...Ryanair tezi ka tome da kroz koju godinu karte budu dzaba, ali da korisnike uvezu sa svim mogucim sto se moze naplatiti(hoteli, rent-a-car, dodatne aktivnosti.....) + ako se preko njih rezervise hotel, 10% se dobije kredita koji se moze iskoristiti za placanje karti poslije
Last edited by Melo15 on 23/04/2018 14:12, edited 1 time in total.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#10 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by ovo_malo_duse »

Bilo bi dobro da ovo zazivi ali cisto sumnjam, Prvo odabir linija, mislim da su fulili . Drugo pocetak letenja u Novembru i ako budu letjeli samo Novembar- April nema nista od toga.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#11 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by The 51st State »

dok dodjes do banjaluke mozes komotno i produziti kopnom za evropske destinacije, propast u najavi, plus sto je tuzla vec sad beton sa letovima, a i mostar se ukazuje kao konkurencija, prije bi neki buduci bihacki aerodrom bolje fercero zbog dijaspore i blizine zagreba.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#12 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by mousstapha »

Dzaba nije jednako besplatno :D

Ma ima prostora da se sire niskotarifne kompanije u BiH. Dijaspora je velika, a valja dovesti fameliju u goste. :) I dalje su linije Lufthansine grupacije atraktivnije koje lete iz Sarajeva direktno na aerodrome Münchena, Züricha, Stuttgarta... Od Memmingena se opet valja prebacivati gdje god krenes.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#13 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by incognito071 »

nista, pisi propalo, rekli vrli forumasi klix-a :D

j*bo majku sve sami strucnjaci, ko da su oni u Ryanairu veslo sisali :lol: :lol:

p.s. ovo je predizborna! :D
Last edited by incognito071 on 23/04/2018 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#14 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by bh.tornjak »

aditon wrote:politika me ne zanima, znam šta govoriš ali ovo je sve objavio i Rayanair tako da nema sumnje da će iz BL zaista i poletjeti..naravno do novembra se svašta može dogoditi mada vjerujem da će linija ostati
na zalost kod nas je politika duboko u svakom obliku poslovanja....te me ne bi cudilo da je,recimo vlada dala neku lovu Ryanair-u.....znas i sam kako to vec ide

vijest sama po sebi je odlicna (ako se obistini) jer mene licno raduje uspjeh bilo koje firme na bilo kojem dijelu BiH pa tako i banjaluckog aerodroma :bih: :bih: :bih:
druga jako vazna i bitna stvar je to sto se pojavljuje jedan konkurent Wizzair-u koji ce morati da reaguje u bilo kojem pogledu (kvaliteti usluga itd)....

sve u svemu,ako se obistini,bice to dobra stvar :thumbup:
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#15 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by incognito071 »

bh.tornjak wrote:
aditon wrote:politika me ne zanima, znam šta govoriš ali ovo je sve objavio i Rayanair tako da nema sumnje da će iz BL zaista i poletjeti..naravno do novembra se svašta može dogoditi mada vjerujem da će linija ostati
na zalost kod nas je politika duboko u svakom obliku poslovanja....te me ne bi cudilo da je,recimo vlada dala neku lovu Ryanair-u.....znas i sam kako to vec ide

vijest sama po sebi je odlicna (ako se obistini) jer mene licno raduje uspjeh bilo koje firme na bilo kojem dijelu BiH pa tako i banjaluckog aerodroma :bih: :bih: :bih:
druga jako vazna i bitna stvar je to sto se pojavljuje jedan konkurent Wizzair-u koji ce morati da reaguje u bilo kojem pogledu (kvaliteti usluga itd)....

sve u svemu,ako se obistini,bice to dobra stvar :thumbup:
:-)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#16 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by aditon »

daj ba nemojmo toliko skeptični biti :D
ali i sam živim u BiH i znam sve to što pričaš ali zaista se nadam da nije "patka"
godinam čekam Ryanair i sad konačno čitam vijest i "ne vjerujem". Radujem se mnogo ovome pa makar i Dodik na ovom političke poene ubrao :bih:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#17 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by bh.tornjak »

incognito071 wrote:nista, pisi propalo, rekli vrli forumasi klix-a :D

j*bo majku sve sami strucnjaci, ko da su oni u Ryanairu veslo sisali :lol: :lol:

p.s. ovo je predizborna! :D
nismo strucnjaci....al posteno....ovo je do sada deseta kompanija koja je potpisala neki ugovor s banjaluckim aerodromom a samo leti serbia air(jel´se tako zove ?) i to ponekad....kad idu vladini funkcioneri izlet u BG

znaci....iskustvo...nije znanje
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#18 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by bh.tornjak »

incognito071 wrote:
bh.tornjak wrote:
aditon wrote:politika me ne zanima, znam šta govoriš ali ovo je sve objavio i Rayanair tako da nema sumnje da će iz BL zaista i poletjeti..naravno do novembra se svašta može dogoditi mada vjerujem da će linija ostati
na zalost kod nas je politika duboko u svakom obliku poslovanja....te me ne bi cudilo da je,recimo vlada dala neku lovu Ryanair-u.....znas i sam kako to vec ide

vijest sama po sebi je odlicna (ako se obistini) jer mene licno raduje uspjeh bilo koje firme na bilo kojem dijelu BiH pa tako i banjaluckog aerodroma :bih: :bih: :bih:
druga jako vazna i bitna stvar je to sto se pojavljuje jedan konkurent Wizzair-u koji ce morati da reaguje u bilo kojem pogledu (kvaliteti usluga itd)....

sve u svemu,ako se obistini,bice to dobra stvar :thumbup:
:-)
kolutas ocima....???
cudno...ha...???
a ne sjecas se kad su odrzavali liniju prema Austriji...kako je funkcionisalo....???
lova,brale....plati, mi uletimo i sletimo par puta.....ti pokupis izbore i svak sebi... :D
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#19 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by incognito071 »

bh.tornjak wrote:
incognito071 wrote:nista, pisi propalo, rekli vrli forumasi klix-a :D

j*bo majku sve sami strucnjaci, ko da su oni u Ryanairu veslo sisali :lol: :lol:

p.s. ovo je predizborna! :D
nismo strucnjaci....al posteno....ovo je do sada deseta kompanija koja je potpisala neki ugovor s banjaluckim aerodromom a samo leti serbia air(jel´se tako zove ?) i to ponekad....kad idu vladini funkcioneri izlet u BG

znaci....iskustvo...nije znanje
pa da je Dodik objavio ovo, slozio bih se s tobom
nije vec je Ryanair zvanicno objavio a znas koliko njih krc boli za nasom politikom i izborima u oktobru..
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#20 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by Melo15 »

aditon wrote:daj ba nemojmo toliko skeptični biti :D
ali i sam živim u BiH i znam sve to što pričaš ali zaista se nadam da nije "patka"
godinam čekam Ryanair i sad konačno čitam vijest i "ne vjerujem". Radujem se mnogo ovome pa makar i Dodik na ovom političke poene ubrao :bih:
Ma dolaze oni 100%, bar je kod njih takva prica trenutno, jedino ako ta nasa politika koju spominjete nesto ne usere...Mogao bi biti let i za Poznan/Wroclaw kako sam cuo, al nije jos 100% sigurno kad
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#21 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by Seyfo »

Činjenica je da se sa Banjalučkim aerodromom stalno nešto pokušava i potpisuje, ali na kraju leti samo Dodik. Dođe mu kao oblik organizacije DJL (društvo jednog lica). Vrijeme će pokazati, nije ni sa Tuzlom sve na početku izgledalo ovako dobro.

Smatram da je Bihaćki aerodrom imao prostora za potencijal i ekspanziju, te da popuni regionalnu prazninu sa jeftinim letovima, koja je postojala uzevši u obzir Tuzlu i Mostar kao destinacije niskobudžetnih kompanija. Ako ovo sa BL krene, ta prilika je propuštena za Bihać, u tom slučaju čestitke Banja Luci!!! :bih: :bih: :bih:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#22 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by aditon »

Melo15 wrote:
aditon wrote:daj ba nemojmo toliko skeptični biti :D
ali i sam živim u BiH i znam sve to što pričaš ali zaista se nadam da nije "patka"
godinam čekam Ryanair i sad konačno čitam vijest i "ne vjerujem". Radujem se mnogo ovome pa makar i Dodik na ovom političke poene ubrao :bih:
Ma dolaze oni 100%, bar je kod njih takva prica trenutno, jedino ako ta nasa politika koju spominjete nesto ne usere...Mogao bi biti let i za Poznan/Wroclaw kako sam cuo, al nije jos 100% sigurno kad
Banjalučani "ovih dana" uglavnom trbuhom za kruhom idu u Poljsku tako da ta linija nije nerealna a kako Wizzair iz Tuzle ne radi Poljsku, to je super i za sve one koji bi u Poljsku turistički. Iskreno se nadam da će povezati s Venecijom jer je to najjeftiniji aerodrom u našem bližem okruženju. Evo sad gledam iz Venecije za los Angeles 276 EURa karta...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#23 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by bingov buraz »

Predugo se čekalo sa Bihaćem koji je mogao biti jeftina alternativa Zagrebu,svakako će BL otkinuti dobar dio kolača i Tuzli,po pola aviona krajišnika bude,još ako uvedu Skandinaviju rasturiće.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#24 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by mousstapha »

Zar bi neko mogao uzeti politicke poene na Ryanair? Pa to je najveca niskotarifna kompanija, nije ona nesto posebno atraktivna za aerodrom kao glavni operater.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#25 Re: Ryanair leti iz Banjaluke

Post by Melo15 »

aditon wrote:
Melo15 wrote:
aditon wrote:daj ba nemojmo toliko skeptični biti :D
ali i sam živim u BiH i znam sve to što pričaš ali zaista se nadam da nije "patka"
godinam čekam Ryanair i sad konačno čitam vijest i "ne vjerujem". Radujem se mnogo ovome pa makar i Dodik na ovom političke poene ubrao :bih:
Ma dolaze oni 100%, bar je kod njih takva prica trenutno, jedino ako ta nasa politika koju spominjete nesto ne usere...Mogao bi biti let i za Poznan/Wroclaw kako sam cuo, al nije jos 100% sigurno kad
Banjalučani "ovih dana" uglavnom trbuhom za kruhom idu u Poljsku tako da ta linija nije nerealna a kako Wizzair iz Tuzle ne radi Poljsku, to je super i za sve one koji bi u Poljsku turistički. Iskreno se nadam da će povezati s Venecijom jer je to najjeftiniji aerodrom u našem bližem okruženju. Evo sad gledam iz Venecije za los Angeles 276 EURa karta...
Nesto ne vjerujem da ce biti ista dodatno dok se ne vidi kako ce se ovo pokazati, hoce li biti kakvih problema, ali to za Poljsku je jedna od opcija. Ako nacujem sta napisem ovde :mrgreen:
Post Reply