Rukometna reprezentacija BiH

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#5851 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by north »

ultima_palabra wrote:Najluzerskija nacija u Evropi.
:thumbup: ....
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5852 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by bingov buraz »

Baho,peh master level pro.
I fudbalere je krenulo kako on prestade komentarisati.
I nerijeseno nam je odgovaralo :|
Last edited by bingov buraz on 06/11/2016 21:42, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5853 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by palermo »

Nema nama uspjeha u sportu dok ne dođe smjena generacija sportskih komentatora.......jednostavno, dok su Velid, Kemica i kompanija tu nema uspjeha...neki njihov naopaki zar, jebi ga

ozbiljno mislim

edit. evo i Bing na istom tragu kao i ja :D
Last edited by palermo on 06/11/2016 21:42, edited 1 time in total.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#5854 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by prof. »

utakmica je izgubljena ali mislim da se možemo složiti da je ipak primjetan vidan napredak, ne može se zamjeriti šumanu, čovjek je tu ipak prekratko. meni se sviđa ono što je postigao za sada, odbrana je puno bolja, pogotovo igra sa igračem manje. trebaće tu vremena da se sve zategne, milim da ne bi bilo dobro da sada nastupi ona našasamodestruktivna strana gdej se nakon prvih problema sve baca u vodu i piši propalo. na kraju krajeva večeras se vidjelo da se sa austrijancima može igrati, ako ih je pobijedila finksa u beču zašto ne bi mogli i mi?!

p.s. enidu neko treba reći da ne koristi 'ali međutim' u istoj rečenici :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#5855 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Dobiti Fince u maju u obje utakmice, i nekakva nada ostaje.

Onda ce vjerovatno trebati i pobjeda protiv Austrije u Austriji.

Baho stvarno za starog gvozdja... kad se sjetim kako je onaj Radoncic komentarisao rukomet, kad neko razumije sport koji komentarise.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#5856 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by SkyLimit »

Austrija nije bauk, ali očekivano sasvim dovoljno dobri da te(nas) dobiju.

Nije realno očekivati da naša reprezentacija pobjeđuje top rukometne ekipe, ali ako se želimo plasirati negdje one reprezentacije iz drugog reda kao što je bila Bjelorusija i kao što je sad Austrija, dakle one reprezentacije koje su od nas bolje u omjeru 60% - 40% jednostavno moramo pobjeđivati na domaćem terenu.

Izdvojio bih barem jedan momenat kad smo ih "imali" ali nismo pokazali znanje da prelomimo utakmicu:

- Pola minute do kraja prvog poluvremena vodimo 3 razlike. Terzić dobija isključenje. Austrijanci drže loptu sve do par sekundi do kraja i pogađaju za - 2 na poluvremenu. Imaju prvi napad u drugom poluvremenu, što znači da zapravo imaju dva uzastopna nada. Opet pogađaju za - 1, ubrzo i uspjevaju izjednačiti. Ne zaboravite da smo i tih prvih minut i po drugog poluvremena igrali sa igračem manje.

Bila je i u drugom poluvremenu situacija kad su naši imali + 2 i bili u naletu a Austrijanci pogubljeni, ali i to vlastitim greškama naši nisu uspjeli iskoristiti, lopta umjesto u protivničkom golu za + 3 završavala u autu u trećoj sekundi napada i ubrzo su nas opet sustigli i prestigli.

Zadnjih 15 minuta je bio hrkljuš, bliže raspadu nego nekoj smislenoj igri, ali i tako su naši imali mali milion prilika da izvuku barem neriješeno, što mi je kako sam već rekao i prije utakmice drago da se nije dogodilo, previše puta sam morao slušati poslije utakmica kako nam je falio samo taj jedan gol da mi ne bi dojadilo.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5857 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by bingov buraz »

Mozda ne bi bilo lose zakucati dasku na gol,mozda je i pogodi neka lopta za razliku od Burica.
User avatar
Nasa Stvar
Posts: 315
Joined: 16/07/2015 04:07
Location: Ilidza

#5858 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Nasa Stvar »

Ja nemam puno zamjerki za igru veceras,i ako se cinilo da je bila crna rupa,tu nas je sudija najvise ostetio kod rezultata 16:16 poklanja sedmerac austriji zatim kod rezultata 16:18 daje bezveze 2 minute terzicu i u najmanju ruku nam diskutabilno ponistava go,dakle sudija licno je svojim odlukama napravio 2 razlike za Austriju i vec je bilo 7-8 minuta do kraja
Nasi su se opet odlicno i borbeno ponijeli do samog kraja i doveli se u situaciju da imamo napad minutu prije kraja za vodstvo,jbg desava se i najboljima,mnogi bi kod one sudijske pljacke klonuli i posustali nasi se nisu predavali do zadnjeg momenta
Austrijski golman duplo vise odbrana nego nasa dvojica,dakle nismo lose u napadu odigrali
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5859 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

prof. wrote:utakmica je izgubljena ali mislim da se možemo složiti da je ipak primjetan vidan napredak, ne može se zamjeriti šumanu, čovjek je tu ipak prekratko. meni se sviđa ono što je postigao za sada, odbrana je puno bolja, pogotovo igra sa igračem manje. trebaće tu vremena da se sve zategne, milim da ne bi bilo dobro da sada nastupi ona našasamodestruktivna strana gdej se nakon prvih problema sve baca u vodu i piši propalo. na kraju krajeva večeras se vidjelo da se sa austrijancima može igrati, ako ih je pobijedila finksa u beču zašto ne bi mogli i mi?!

p.s. enidu neko treba reći da ne koristi 'ali međutim' u istoj rečenici :-)
Ma Šuman je preporodio tim, fizički i taktički. Da je tu bio Malinović - možda bi i uzeli na guzove.
Ali, ljudi dragi, nama treba ozbiljan sportski psiholog, da ljudima objasni da na vodstvo ne reaguju panikom i brzinom. Znači, samo to.

Inače, Austrijanci se pokazali kao vrlo vrlo nekorektna i bezobrazna šačica pojedinaca. Simuliranja, udaranja, provokacije...

Suđenje je opet bilo loše. Nije toliko štetno, ali čim vidim komepnziranje - dođe mi da povratim. Poništeni gol Nuića prijestupa nije srelo u prolazu.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#5860 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by agnostic_front »

Mislim da smo se dobro potukli s njima. Suđenje je bilo ok, s tim da nam ne bi trebali suditi one prestupe i slične stvari kao domaćinima. To je već do našeg ugleda, tj. ugleda saveza i kako nas gledaju. Bili su zreli za poraza. Toromanović fula i onda da se izvadi još veću glupost pravi. Neko ko bi trebao biti s najhladnijom glavom.
Ovčina uskače bespotrebno, a ugao mu nikakav i još mu ispada lopta (nisam vidio doduše šta je tačno bilo, ona situacija prije).

Do sljedeće godine imamo da napredujemo. I Tahirović reče da nisu zajedno odradili par treninga. Ali konačno smo počeli trčati kontre i polukontre, a ne da igramo rukomet iz 80-ih.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#5861 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by agnostic_front »

I plus Santosu nisu korake svirali kad je dao onaj gol iz kontre.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#5862 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by BHF_Manijak »

dječak sa šibicama wrote:Dobiti Fince u maju u obje utakmice, i nekakva nada ostaje.

Onda ce vjerovatno trebati i pobjeda protiv Austrije u Austriji.

Baho stvarno za starog gvozdja... kad se sjetim kako je onaj Radoncic komentarisao rukomet, kad neko razumije sport koji komentarise.
Jebi ga, zato Mustafa radi na AJB, a Baho se Senadu slepa ne bi li mu kakav honorar tutnuo u djep. :)
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#5863 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by north »

Nije poenta kako si igrao, mislim ok nije da je nevažno, poenta je što si previse u svim sportovima imao utakmica gdje si gubio na ovakav i sličan način,a koje su bile važne, ključne i sl....jedine odlučujeće utakmice u svim sportovima koje si dobio su u fudbalu Litvanija za odlazak na SP, i u rukometu ona sa Islandom za odlazak isto na SP...je se vise nijedne ne mogu sjetiti, a u fudbalu, košarci I rukometu zadnje dvije decenije poraza ovakvih poput večerašnjeg si imao za do sutra nabrajati....na to kad dodaš da na Olimipijadu ideš 20 godina i da si jedna od rijetkih zemalja ne u Evropi, nego i u svijetu koja nikada nije osvojila medalju, čak ni bila blizu da uzme medalju :skoljka: , da najbolji naš teniser Džumhur konstatno gubi neke važne mečeve za otići dalje zbog luzerskog mentaliteta, ono kao fino odigra protiv jačeg ali po defalutu naravno izgubi, onda dolazimo do onoga što je @ultima u jednoj rečinici sve rekao a to je da smo najluzerskija nacija u Evropi.....e sad, može se razglabati što je to tako, ali je tako :skoljka: ....Neko će reći koliko para toliko muzike, ali ne bih rekao da je to alibi na kojeg se možeš vaditi uvijek :oops:
Last edited by north on 06/11/2016 22:01, edited 1 time in total.
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#5864 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Ludzak »

Za sportsko nesposobnu naciju, čiji joj je najveći i jedini domet sjedeća odbojka, ovo je odlično. Austrija je rukometna sila za nas i izgubiti jednim golem razlike je prihvatljivo.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#5865 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by ganjeta »

Ko je Šaban u dvorani bio ? Pogledajmo ove gore u ćošku, hajmo navijati dobićemo Allahami :lol: .
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#5866 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by BHF_Manijak »

I generalno mi sm luzerska nacija sto Ultima rece. Jebo mater ja se ne mogu nijedne utakmice, ni u jednom sportu, sjetiti koja je onako bare bare bila, gutava na kraju, a da je otisla u nasu korist. Ono da ga mi u zadnje napadu zabijemo, u zadnjim sekundama utakmice...
Jednom u rukometu, iz neko deveterca ga direktno ugurali, ima tome i 15 godina i vise, onda ono na Islandu, te u fudbalu protiv Turske Custovic za 3:2, sve ostalo - dobili smo po njusci.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5867 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

BHF_Manijak wrote:I generalno mi sm luzerska nacija sto Ultima rece. Jebo mater ja se ne mogu nijedne utakmice, ni u jednom sportu, sjetiti koja je onako bare bare bila, gutava na kraju, a da je otisla u nasu korist. Ono da ga mi u zadnje napadu zabijemo, u zadnjim sekundama utakmice...
Jednom u rukometu, iz neko deveterca ga direktno ugurali, ima tome i 15 godina i vise, onda ono na Islandu, te u fudbalu protiv Turske Custovic za 3:2, sve ostalo - dobili smo po njusci.
Ovo je istina.

Šuman je za kratak period stvorio dosta dobar tim. Ali ljudi čim povedu krenu bacati lopte u aut ili Ovčini što je jedno te isto.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#5868 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by SkyLimit »

Priča o luzerskom mentalitetu je valjda najveći mit koji postoji među navijačima svih naših reprezentacija i sportista. Valjda je lakše poraze pravdati time nego jednostavno priznati da nemamo kvalitet. To očito zavisi iz ugla posmatrača. Kad naša rukometna reprezentacija u dva uzastopna napada kad se lomi utakmica baci loptu u aut neko tu vidi "luzerski mentalitet" a ja to opet tumačim kao čisti nekvalitet. Istina ni ja ne znam kako nazvati to da naši i nakon odbrane golmana ili stative ne znaju uhvatiti loptu već se ona uvijek odbija u ruke protivnicima, idiotizam, nepažnja, stvarno ne znam dijagnozu.

Najčešće se kao primjer nepostojanja tog famoznog l. mentaliteta spominje naša U16 košarkaška reprezentacija koja je osvojila zlato. I to neko može tako tumačiti, a neko će reći i da su osvojili prije svega jer su jednostavno i bili najbolji, najkvalitetniji, sa najboljim individualcima, nazovite to kako hoćete(Čampara, Musa i Sikiraš, sve redom najbolji igrači na svojoj poziciji čitavog prvenstva, i to se znalo i prije njegovog početka).
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#5869 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by ultima_palabra »

BHF_Manijak wrote:I generalno mi sm luzerska nacija sto Ultima rece. Jebo mater ja se ne mogu nijedne utakmice, ni u jednom sportu, sjetiti koja je onako bare bare bila, gutava na kraju, a da je otisla u nasu korist. Ono da ga mi u zadnje napadu zabijemo, u zadnjim sekundama utakmice...
Jednom u rukometu, iz neko deveterca ga direktno ugurali, ima tome i 15 godina i vise, onda ono na Islandu, te u fudbalu protiv Turske Custovic za 3:2, sve ostalo - dobili smo po njusci.
Ja mislim bas Suman da ga je uvalio Ukrajini iz deveterca, isteklo vrijeme... ali nije bila odlucujuca utakmica za plasman, da jeste tesko bi to islo.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5870 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

SkyLimit wrote:Priča o luzerskom mentalitetu je valjda najveći mit koji postoji među navijačima svih naših reprezentacija i sportista. Valjda je lakše poraze pravdati time nego jednostavno priznati da nemamo kvalitet. To očito zavisi iz ugla posmatrača. Kad naša rukometna reprezentacija u dva uzastopna napada kad se lomi utakmica baci loptu u aut neko tu vidi "luzerski mentalitet" a ja to opet tumačim kao čisti nekvalitet.

Najčešće se kao primjer nepostojanja tog famoznog l. mentaliteta spominje naša U16 košarkaška reprezentacija koja je osvojila zlato. I to neko može tako tumačiti, a neko će reći i da su osvojili prije svega jer su jednostavno i bili najbolji, najkvalitetniji, sa najboljim individualcima, nazovite to kako hoćete(Čampara, Musa i Sikiraš, sve redom najbolji igrači na svojoj poziciji čitavog prvenstva, i to se znalo i prije njegovog početka).
Pa dajte vi meni, poštovani, objasnite kakav je to kvalitet potreban za uhvatiti loptu ?
Ja mislim da vam je to kao kad biste rekli da kvalitetan atletičar zna trčati, a nekvalitetan ne zna.

Amerikanci bi rekli - čouking.
Strašno.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#5871 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by agnostic_front »

SkyLimit wrote:Priča o luzerskom mentalitetu je valjda najveći mit koji postoji među navijačima svih naših reprezentacija i sportista.
:thumbup:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5872 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by bingov buraz »

Jeste Suman zabio iz tog deveterca.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#5873 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by SkyLimit »

It_is_a_Leclerc wrote:
SkyLimit wrote:Priča o luzerskom mentalitetu je valjda najveći mit koji postoji među navijačima svih naših reprezentacija i sportista. Valjda je lakše poraze pravdati time nego jednostavno priznati da nemamo kvalitet. To očito zavisi iz ugla posmatrača. Kad naša rukometna reprezentacija u dva uzastopna napada kad se lomi utakmica baci loptu u aut neko tu vidi "luzerski mentalitet" a ja to opet tumačim kao čisti nekvalitet.

Najčešće se kao primjer nepostojanja tog famoznog l. mentaliteta spominje naša U16 košarkaška reprezentacija koja je osvojila zlato. I to neko može tako tumačiti, a neko će reći i da su osvojili prije svega jer su jednostavno i bili najbolji, najkvalitetniji, sa najboljim individualcima, nazovite to kako hoćete(Čampara, Musa i Sikiraš, sve redom najbolji igrači na svojoj poziciji čitavog prvenstva, i to se znalo i prije njegovog početka).
Pa dajte vi meni, poštovani, objasnite kakav je to kvalitet potreban za uhvatiti loptu ?
Ja mislim da vam je to kao kad biste rekli da kvalitetan atletičar zna trčati, a nekvalitetan ne zna.

Amerikanci bi rekli - čouking.
Strašno.
Kad igrač Kipra hoće da centrira na Bilinom Polju a Avdija Vršajević stoji dva metra od njega i ne pada mu na pamet da ga napadne već mu munjevitim okretom okrenuo dupe valjda da mu zasmeta prilikom centrašuta(koji se pretvorio u gol), je li to bio na djelu Avdijin nekvalitet ili luzerski mentalitet?

Gdje tačno završava nekvalitet a počinje l. mentalitet? Biti u stanju u ključnim momentima biti hladne glave i trezvenih poteza, pa i to je kvalitet, a šta je onda nedostatak toga. "Luzerski mentalitet".
Last edited by SkyLimit on 06/11/2016 22:13, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#5874 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Bosanski_kralj »

...
Last edited by Bosanski_kralj on 06/11/2016 22:13, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5875 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Ok. To je nekvalitet. Ali Avdija nikad nije znao izblokirati centaršut ili biti iole dobar fudbaler.

Mi ovdje govorimo o ljudima koji odigraju 50 minuta kao profesionalni rukometaši, a 10 minuta kao da ih neko gađa loptama.
Post Reply