RTV taksa

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#326 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

Svaki racun ima svoju sifru, koja se uglavnom tvori od broja potrosackog mjesta/ili ugovora, mjesec i godina koji se odnose na racun. Tako je bar kod Tmacha nisam sad siguran za EPBiH ali mislim da je tako.

Nisam jednom platio uplatnicom u posti, struju, Tmach, vodu, tako da ove price o "neodvojivom racunu" su obicne ublehe stranackih SDA botova i onih koji valjda rade na BHT-u ili FTV-u pa sad valjaju bombe i prepadaju narod.
Mozes misliti, iskljuci ti struju jer nisi platio RTV pretplatu. Pa nije ovo divlji zapad.

Kada RTV taxa bude uracunata u cijenu struje, onda mogu iskljuciti zbog dugovanja. Mada je to neizvedivo, ali teoretski je samo tako moguce.

Sve ostalo je ili bacanje bombi, ili pokusaj legalne pljacke od strane drzave. Ali za to postoji sud.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#327 Re: RTV taksa

Post by ado_sar »

mali_milojica wrote:Naravno,ima FERK koji regulira trziste EN.
Ja bih volio da ljudi ne mogu odvajati racun.
Zasto?
Zato sto je narod navikao da nista ne placa,da izbjegava sve sto moze,naucio se na sadaku i na gotovanluk. Psuje ovima ili onima,a vec 25 godina isti ili slicni na vlasti.
Ne valja mu tv,a ne placa taksu.
Ne valja prijevoz,a sverca se.
Prljav grad,a ne placa se odvoz smeca.
Itd itd.
Upravo tako. Prije rata smo imali cigane, sada su bosnjaci preuzeli ciganske manire, samo jos da se udruzimo u cerge
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#328 Re: RTV taksa

Post by gidra »

Radi se o poslovnoj saradnji EPBIH i Javnog servisa.
Dezinformacije su da će isključivati struju zbog neplaćene takse, iako je to bila želja Javnog servisa. EP na to nije pristao niti ima zakonsko uporište.
Moći ćete naglasiti šalterskom radniku EP da plaćate račun samo za utrošenu ee, znači bez takse, tako da nećete morati popunjavati uplatnicu.
Od naplate takse EP ima nekoliko procenata zarade, onako solidan procenat(ali puno-puno manje od 1 KM kao što to spominje
forumaš @mali_milojica )...znači čisto komercijalna usluga EP za Javni servis.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#329 Re: RTV taksa

Post by fortaleza »

mali_milojica wrote:Naravno,ima FERK koji regulira trziste EN.
Ja bih volio da ljudi ne mogu odvajati racun.
Zasto?
Zato sto je narod navikao da nista ne placa,da izbjegava sve sto moze,naucio se na sadaku i na gotovanluk. Psuje ovima ili onima,a vec 25 godina isti ili slicni na vlasti.
Ne valja mu tv,a ne placa taksu.
Ne valja prijevoz,a sverca se.
Prljav grad,a ne placa se odvoz smeca.
Itd itd.
Ova tvoja prica je isto kao ona o naplati parkinga putem novih aparata u Mostaru, i price lokalnih serifa, direktora tih novih firmi da tko ne plati parking nece moci registrirati automobil.

I vidimo kako je prosla ta naplata kad nije zakonski regulirana. Isto tako i za ovu RTV taksu. Bas me zanima po kojem zakonu bi uvjetovali jednu uslugu drugom?

Nisam legalist i pogotovo ne zelim financirati bagru za njihov nerad naustrb obicnih ljudi. A to za prljav grad, i to sto ti ne valja prijevoz optuzi prave uzrocnike, i mafiju sto ti drma drzavom, a ne obicnog covjeka zbog 7 KM.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#330 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

Svi bi ovdje da je Njemacka ili Svicarska,ali bogati daj da to neko drugi uradi i plati,a mi da ceskamo muda i ako moze sve djabaluka :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#331 Re: RTV taksa

Post by Tomahawk11 »

Nemam problem, ja bih da platim, odnosno plaćam, samo komentarišem tu glupost o isključivanju električne energije koju si uredno platio zbog duga za RTV taksu.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#332 Re: RTV taksa

Post by Korisnikk »

mali_milojica wrote:Svi bi ovdje da je Njemacka ili Svicarska,ali bogati daj da to neko drugi uradi i plati,a mi da ceskamo muda i ako moze sve djabaluka :D
Samo uredno plaćaj poreze i ostale obaveze i bićemo Njemačka, je li? To je priča za djecu. Nije problem platiti ako se ima. Problem je što se nema a hoće da se plati. Država ti ne da ništa a hoće sve od tebe.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#333 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

Korisnikk wrote:
mali_milojica wrote:Svi bi ovdje da je Njemacka ili Svicarska,ali bogati daj da to neko drugi uradi i plati,a mi da ceskamo muda i ako moze sve djabaluka :D
Samo uredno plaćaj poreze i ostale obaveze i bićemo Njemačka, je li? To je priča za djecu. Nije problem platiti ako se ima. Problem je što se nema a hoće da se plati.
U zapadnom svijetu su samo smrt i porez sigurni :D
Ko nema,svaka cast,treba se pomoci covjeku na bilo koji nacin.
Oni sto imaju,nalaze 1001 razlog da nesto ne plati. Te zeleni,te crveni,te Marsovci,te nije mi usput,te zena ga naljutila,djeca ga nerviraju,komsija parkiro na "njegovo" mjesto,vazda nesta :lol:
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#334 Re: RTV taksa

Post by Korisnikk »

mali_milojica wrote:
Korisnikk wrote:
mali_milojica wrote:Svi bi ovdje da je Njemacka ili Svicarska,ali bogati daj da to neko drugi uradi i plati,a mi da ceskamo muda i ako moze sve djabaluka :D
Samo uredno plaćaj poreze i ostale obaveze i bićemo Njemačka, je li? To je priča za djecu. Nije problem platiti ako se ima. Problem je što se nema a hoće da se plati.
U zapadnom svijetu su samo smrt i porez sigurni :D
Ko nema,svaka cast,treba se pomoci covjeku na bilo koji nacin.
Oni sto imaju,nalaze 1001 razlog da nesto ne plati. Te zeleni,te crveni,te Marsovci,te nije mi usput,te zena ga naljutila,djeca ga nerviraju,komsija parkiro na "njegovo" mjesto,vazda nesta :lol:
Ja nisam negirao da su samo porez i smrt sigurni na Zapadu. Ja te sad opet pitam "samo uredno plaćaj poreze i bićemo Njemačka"? To tvrdiš?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#335 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

Samo postovati zakon i dosljedno ga prema svima sprovoditi i bicemo Njemacka.
Kad neko ne plati porez,oderati ga i pravac bajbukana.
Kad neko ukrade,u prdekanu.
Za mito,u zatvor.
Itd itd
Samo iskopiramo ono sto kod drugih veoma dobro funkcionise vec desetljecima. Vjerujem da bi se i Svabo slicno nama ponasao da mu se pusti. Dobro mozda ne bas potpuno isto,ali hajde.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#336 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

Slazem se sa bajbokanama, samo da krenemo mi od glave, od vrha.

a ne Zukic u zatvor, Zukic na slobodu, a neko zbog 7 maraka na sud.

Zajebite nas takve "pravde" i prava. U drzavi u kojoj su najbogatiji ljudi ujedno i najveci kriminalci u drzavi, smijesno se pozivati na zakon.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#337 Re: RTV taksa

Post by wewa »

dječak sa šibicama wrote:Slazem se sa bajbokanama, samo da krenemo mi od glave, od vrha.

a ne Zukic u zatvor, Zukic na slobodu, a neko zbog 7 maraka na sud.

Zajebite nas takve "pravde" i prava. U drzavi u kojoj su najbogatiji ljudi ujedno i najveci kriminalci u drzavi, smijesno se pozivati na zakon.
:thumbup:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#338 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

dječak sa šibicama wrote:Slazem se sa bajbokanama, samo da krenemo mi od glave, od vrha.

a ne Zukic u zatvor, Zukic na slobodu, a neko zbog 7 maraka na sud.

Zajebite nas takve "pravde" i prava. U drzavi u kojoj su najbogatiji ljudi ujedno i najveci kriminalci u drzavi, smijesno se pozivati na zakon.
Riba smrdi od glave.
Slazem se sve s tobom.
:thumbup:
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#339 Re: RTV taksa

Post by ciza_bliza »

I opet se sve preko leđa bošnjaka...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#340 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

ciza_bliza wrote:I opet se sve preko leđa bošnjaka...
Pa FTV ionako jeste bosnjacka :D a posto znamo da BHRT ne dobije ni marke ili dobiju tek neku sicu od pretplate jer im ne daju ovi iz RTRS-a i FTV... ovo je jasan plan bosnjackih ministara u Vladi Federacije da ojacaju svoju poziciju na FTV, dok hrvatske ministre ionako to sve ne tangira, oni hoce svoj tv kanal.

Drzave i govana, ukratko.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#341 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

ciza_bliza wrote:I opet se sve preko leđa bošnjaka...
Meni ne smeta.
Ne brani se Bosna samo puskom ili statusom na FB ili prepiranjem na forumu. Manje drzavne tv (ovdje prije svega mislim na BHRT) = manje Bosne.
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#342 Re: RTV taksa

Post by ciza_bliza »

Bolje da je nema nego da je samo bošnjo brani...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#343 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

ciza_bliza wrote:Bolje da je nema nego da je samo bošnjo brani...
Koga?
Bosne ili drzavne tv?
Pa ako je necu ja braniti i slicni meni,ko ce? Ili cemo i drzavu i sve pustiti niz vodu,nek je komadaju?
Ja druge nemam.
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#344 Re: RTV taksa

Post by neki »

Koliko zaposlenih ima Javni servis u BiH?? Dakle BHRT+FTV+RTRS?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#345 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

neki wrote:Koliko zaposlenih ima Javni servis u BiH?? Dakle BHRT+FTV+RTRS?
Za BHRT znam da ima oko 830 ljudi. Prosjek plate oko 800 KM. U zadnjih dvije godine je sto u penziju,sto negdje drugo da radi je otislo oko 150 ljudi. To je bilo na svim portalima.
Za FTV i RTRS ne znam.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#346 Re: RTV taksa

Post by Trebam te »

mali_milojica wrote:
ciza_bliza wrote:I opet se sve preko leđa bošnjaka...
Meni ne smeta.
Ne brani se Bosna samo puskom ili statusom na FB ili prepiranjem na forumu. Manje drzavne tv (ovdje prije svega mislim na BHRT) = manje Bosne.

O tome nek'se brinu oni sto su uvaljivali ublehe u RTV misleci nikad nece nestati para u drzavnim jaslama i sad narode spasavaj situaciju propadanja i neznanja sa 7KM pretplate!!! :D

Gdje je reorganizacija u RTV-u!? Sjecam se samo koliko je nekakvih direktorcica setalo po olimpijadama po svijetu sa familijama trosili pare nidje veze gdje uopste nije trebalo da budu...hehehe i dodje djavo po svoje! :zoka:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#347 Re: RTV taksa

Post by dječak sa šibicama »

Trebam te wrote:
mali_milojica wrote:
ciza_bliza wrote:I opet se sve preko leđa bošnjaka...
Meni ne smeta.
Ne brani se Bosna samo puskom ili statusom na FB ili prepiranjem na forumu. Manje drzavne tv (ovdje prije svega mislim na BHRT) = manje Bosne.

O tome nek'se brinu oni sto su uvaljivali ublehe u RTV misleci nikad nece nestati para u drzavnim jaslama i sad narode spasavaj situaciju propadanja i neznanja sa 7KM pretplate!!! :D

Gdje je reorganizacija u RTV-u!? Sjecam se samo koliko je nekakvih direktorcica setalo po olimpijadama po svijetu sa familijama trosili pare nidje veze gdje uopste nije trebalo da budu...hehehe i dodje djavo po svoje! :zoka:
sivi dom je pun ubleha, licno znam trojicu koji tamo rade, samo za jednog mogu reci da je posten i skolovan radnik. Montazer, frajer zna posao.

Ova dvojica upali na bizarne stele, jedan nije ni srednje skole imao kad se zaposlio tamo.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#348 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

Pa u svakoj firmi ima ubleha.
Ima onih koji se slepaju uz druge i njihovo znanje.
Cak i u privatnim. Pa kod mene brat drzi covjeka u svojoj firmi jer mu ga je zao. Odradi tu i tamo neki bezvezni poslic,nista komplikovano jer ce zajebati stvar. Kad je kafa ili hrana u pitanju,e tu je prvi. Hajde mu daj otkaz,jedini radi u porodici,a ima 4 djece. Ne ide,jel de.
U svakoj firmi ima radnika sa NK, KV,SSS ili VKV. Ja ne znam sta se tome iscudjavate.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#349 Re: RTV taksa

Post by Trebam te »

mali_milojica wrote:Pa u svakoj firmi ima ubleha.
Ima onih koji se slepaju uz druge i njihovo znanje.
Cak i u privatnim. Pa kod mene brat drzi covjeka u svojoj firmi jer mu ga je zao. Odradi tu i tamo neki bezvezni poslic,nista komplikovano jer ce zajebati stvar. Kad je kafa ili hrana u pitanju,e tu je prvi. Hajde mu daj otkaz,jedini radi u porodici,a ima 4 djece. Ne ide,jel de.
U svakoj firmi ima radnika sa NK, KV,SSS ili VKV. Ja ne znam sta se tome iscudjavate.

Tacno sve dok omjer nije veci od 10% vs 90%, ali ako je omjer obrnut onda propadanje negine, samo je pitanje vremena! Vjeruj mi dodje to vrijeme, ili meni ili mom djetetu, isto boli!
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#350 Re: RTV taksa

Post by mali_milojica »

Trebam te wrote:
mali_milojica wrote:Pa u svakoj firmi ima ubleha.
Ima onih koji se slepaju uz druge i njihovo znanje.
Cak i u privatnim. Pa kod mene brat drzi covjeka u svojoj firmi jer mu ga je zao. Odradi tu i tamo neki bezvezni poslic,nista komplikovano jer ce zajebati stvar. Kad je kafa ili hrana u pitanju,e tu je prvi. Hajde mu daj otkaz,jedini radi u porodici,a ima 4 djece. Ne ide,jel de.
U svakoj firmi ima radnika sa NK, KV,SSS ili VKV. Ja ne znam sta se tome iscudjavate.

Tacno sve dok omjer nije veci od 10% vs 90%, ali ako je omjer obrnut onda propadanje negine, samo je pitanje vremena! Vjeruj mi dodje to vrijeme, ili meni ili mom djetetu, isto boli!
E jbg,nadam se da im neki NK radnik nije neki sef i da se nesto pita,nego je shodno svome znanju i skoli stavljen tamo gdje mu je mjesto. Necu im jos ja raspodjelu radnih mjesta raditi i sistematizaciju :D
Dovoljno je sto ih "branim" kao sto bi svakog radnika branio koji donosi platu kuci i hrani porodicu.
Post Reply