Rowenta rotirajuca cetka

Post Reply
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#1 Rowenta rotirajuca cetka

Post by Lady Saray »

jeste li koristile? isplatili se kupovati i je li stvarno efikasna kao sto je reklamiraju? kosa mi je duga i relativno ravna ali da bi "svaka dlaka bila na mjestu" nakon feniranja ipak moram koristiti peglu pa kontam mozda s ovim cudom mi ne bude pegla vise potrebna jer ono feniranje fen u jednoj ruci i cetka u drugoj meni nikako ne ide. vidjeh i top shop ima neku duplo jeftiniju pa moze misljenje i za nju. hvala :)
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by alica.k »

imam to vec sto godina, davno prestala koristit. ne ispravlja kosu, vec joj nekako da hmm....ono bude sva poletna, ne znam kako da ti to objasnim. eni definitivno ne bude svaka dlaka na svom mjestu :D.

prije je rec da uvija nego da ispravlja kosu.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Cholina_Lokica »

imam je godinama, i meni je extra, jedino sa njom mogu sama ispraviti i isfenirati kosu, da ne idem kod frizera. trebalo mi je par puta da se ustelim kako treba da to bude, i poslije ide extra. ima knjizica kako treba koju kosu i frizuru fenirati i vrlo jednostavno ide. s obzirom da je kod mene afro kosa, nista drugo mi ne pije vode
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#4 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by alica.k »

Cholina_Lokica wrote:imam je godinama, i meni je extra, jedino sa njom mogu sama ispraviti i isfenirati kosu, da ne idem kod frizera. trebalo mi je par puta da se ustelim kako treba da to bude, i poslije ide extra. ima knjizica kako treba koju kosu i frizuru fenirati i vrlo jednostavno ide. s obzirom da je kod mene afro kosa, nista drugo mi ne pije vode
ma da, vjerovatno zavisi i od kose...kod mene je nekakva kosa, kako je napravis tako i ostane, tak da ako je uvijam s onim ona se sva razleti i uvije...
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#5 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by surajaa »

Ne znam nista konkretno za ovu Rowentinu cetku za koju ti pitas, ali prije neki dan sam ugledala reklamu, cini mi se da je Universal channel bio u pitanju i uhvatila sam skoro sami kraj...uglavnom cini mi se da je nesto slicno ovoj Rowentinoj, velika je i ima mnogo nastavaka, izmedju ostalog i nastavak za ravnanje kose, odnosno, po potrebi se pretvara u cetku za kovrcanje ili peglu za kosu...nisam sigurna je li to ova za koju ti pitas ili neka druga, ali cini mi se impresivnom...uostalom, reklame za to i sluze, usmjerene su u tom pravcu da nas tjeraju da posjedujemo sve sto nam plasiraju, pa u skladu s tim mogu ti reci da proizvode koji imaju veze sa Top Shop-om, a predstavljeni su kao divni, bajni, sjajni, zaobidjes, jer su uglavnom nekvalitetni, lako kvarljivi i ne pruzaju ni ono malo"e" od efekta koji ocekujes...

Ja mozda i nisam osoba koja ce ti dati pravi odgovor, jer ne tretiram kosu fenovima, cetkama, peglama, ali svakako razumijem da ces kupnjom nekog ovakvog ili slicnog proizvoda napraviti veliku ustedu novca kada su u pitanju odlasci frizeru, ugovaranje termina, dugih cekanja i slicno, ali budi oprezna, kupi kvalitetan proizvod koji ce ti trajati i pruziti ono sto zelis...i uvijek se sjeti one jevrejske poslovice..."Nisam toliko bogat da kupujem jeftino"...sigurno u ovome ima nesto istine...
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#6 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Lady Saray »

ok hvala :) tu top shop krizam a iskreno ova rowentina me vise mami

u pitanju je rowenta brush activ

Image
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#7 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by melb26sa »

Ovo valja: http://www.bedbathandbeyond.com/product ... U=16690163

Cijena kako gdje, u bed, bath and beyond sa kuponom od 20% off se nadje za $80, drugdje za istu napravu traze $125!
User avatar
Billy Doe
Posts: 761
Joined: 15/10/2010 11:08

#8 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Billy Doe »

Lady Saray wrote:ok hvala :) tu top shop krizam a iskreno ova rowentina me vise mami

u pitanju je rowenta brush activ

Image

ova ti je odlicna,mene ispegla ne moze mi nista ni vremenska nepogoda :D
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#9 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Lady Saray »

aferim :D nego kakva je prema kosi? jesi koristila pegle pa da uporedis? jel ostecuje isto ili manje /vise od pegle?

@mel vitala sam o ovome i ovaj valjak je gori od pegle
User avatar
Billy Doe
Posts: 761
Joined: 15/10/2010 11:08

#10 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Billy Doe »

Jesam ranije i sve sam ih poklonila :D s ovim je super ono ko fol malo prosusis kosu fenom a onda lagano pramen po pramen a cetka je masala pa se neces puno muciti.Meni je prilicno duga kosa i spasila me cestih odlazaka frizeru jer sam kovrdžava a zelim biti prava :D

U svakom slucaju u poredjenju s peglom nisam bas primjetila da ova cetka steti kosi,to je bar moje skromno misljenje :)
User avatar
Billy Doe
Posts: 761
Joined: 15/10/2010 11:08

#11 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Billy Doe »

Eh da zaboravih ti reci da je ovo rotirajuca cetka nemoj slucajno da uzmes neku koja se ne rotira to ti je onda prava katastrofa ukocice ti se ruka :D
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#12 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Lady Saray »

kupljena i prosto sam odusevljena :D kosa fina mekana i sjajna kao kad odem frizeru. pegla mi vise ne treba i skontala sam da mi treba manje vremena nego prije za fen pa peglanje a ljepsa mi kosa bude. a s ovim rotiranjem na obje strane su sevapa zaradili :D
User avatar
ja-maja
Posts: 84
Joined: 22/04/2010 20:44

#13 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by ja-maja »

Razmisljam o kupovini ove cetke pa me interesira koja je cijena i gdje si je kupila? Hvala
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#14 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Lady Saray »

93 i kusur je u robotu na akciji a ja sam kupila za 99 u tehnomarketu, 2 godine garancije
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#15 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by mimsy »

Ja sam slicnu kupila u top shopu,mislim da je bila oko 70KM.Nije losa stvarcica pogotovo ako imas kosu koja se mrsi.Ne moze izravnati kosu,ali moze joj dati volumen,leprsavost,kovrcavu uciniti valovitom.Super je za kratku kosu :)
User avatar
Billy Doe
Posts: 761
Joined: 15/10/2010 11:08

#16 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Billy Doe »

Lady Saray wrote:kupljena i prosto sam odusevljena :D kosa fina mekana i sjajna kao kad odem frizeru. pegla mi vise ne treba i skontala sam da mi treba manje vremena nego prije za fen pa peglanje a ljepsa mi kosa bude. a s ovim rotiranjem na obje strane su sevapa zaradili :D

meni je postala najbolja drugarica,nakon masine za sudje :D

drago mi je da si zadovoljna :-D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#17 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

Imam i ja ovu cetku, ali sto neko rece, nije da bas ispeglam kosu..ipak ostane malo uvijena unutra.

Ima li neka fora, kako da kosa bude prava bas kao metla?
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#18 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Lady Saray »

meni uspije da bude ravna kad vrhove pustim preko cetke dok se ona rotira... malo tesko za objasniti ali sjeti se samo kako frizeri ispravljaju vrhove. povlaci i uvija kosu i onda samo vrti cetku na dnu uz fen bez da se kosa obavija oko cetke vec samo kao da bude na njoj s gornje strane... ako nisi shvatila nema veze ne bih ni ja iz ovog opisa ahahah :lol: izguglaj ima li kakav video ili posmatraj frizere malo kad dodju do vrhova i sve ce ti biti jasno :D

@BD vala vrijedi svake marke :thumbup:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#19 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

Lady Saray wrote:meni uspije da bude ravna kad vrhove pustim preko cetke dok se ona rotira... malo tesko za objasniti ali sjeti se samo kako frizeri ispravljaju vrhove. povlaci i uvija kosu i onda samo vrti cetku na dnu uz fen bez da se kosa obavija oko cetke vec samo kao da bude na njoj s gornje strane... ako nisi shvatila nema veze ne bih ni ja iz ovog opisa ahahah :lol: izguglaj ima li kakav video ili posmatraj frizere malo kad dodju do vrhova i sve ce ti biti jasno :D

@BD vala vrijedi svake marke :thumbup:
procitat cu 5-6 puta :lol:
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#20 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by alica.k »

Lady Saray wrote:meni uspije da bude ravna kad vrhove pustim preko cetke dok se ona rotira... malo tesko za objasniti ali sjeti se samo kako frizeri ispravljaju vrhove. povlaci i uvija kosu i onda samo vrti cetku na dnu uz fen bez da se kosa obavija oko cetke vec samo kao da bude na njoj s gornje strane... ako nisi shvatila nema veze ne bih ni ja iz ovog opisa ahahah :lol: izguglaj ima li kakav video ili posmatraj frizere malo kad dodju do vrhova i sve ce ti biti jasno :D

@BD vala vrijedi svake marke :thumbup:
sve sam ja to probavala, i kao frizerka i sve, al jednostavno imam takvu kosu da je samo peglom mogu ispeglat. a i onda se uvije za sat-dva. sto je najgore, nemam kovrdzavu kosu, vec ono...svaka dlaka svoju politiku vodi, nesto izmedju.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#21 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Ma.Le.Na »

da li se ovom cetkom dobije efekat pecurke ili bude bas ravna "kao ispeglana" kosa?
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#22 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Nadinka »

i mene ste sad bas zagrijale, ja sam mislila da je bezveze, imam onaj rowentin fen sto ima onaj kao umetak-cesalj koji bi trebalo da fenira ili pegla, ali to je bezveze i unistava kosu tako da ga koristim kao obicni fen. ako je ovo tako dobro onda se mora nabaviti, isplatice mi se za mjesec i po :)
meksikana
Posts: 20
Joined: 31/12/2010 11:54

#23 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by meksikana »

i ja je odavno namjeravam kupiti..ali sada kad cujem pozitivna iskustva stvarno cu je cim prije uzeti...pozz
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#24 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

plain vanilla wrote:
Lady Saray wrote:meni uspije da bude ravna kad vrhove pustim preko cetke dok se ona rotira... malo tesko za objasniti ali sjeti se samo kako frizeri ispravljaju vrhove. povlaci i uvija kosu i onda samo vrti cetku na dnu uz fen bez da se kosa obavija oko cetke vec samo kao da bude na njoj s gornje strane... ako nisi shvatila nema veze ne bih ni ja iz ovog opisa ahahah :lol: izguglaj ima li kakav video ili posmatraj frizere malo kad dodju do vrhova i sve ce ti biti jasno :D

@BD vala vrijedi svake marke :thumbup:
procitat cu 5-6 puta :lol:
slobodno moze jos neko opisati ovaj postupak peglanja cetkom, mozda skontam :D
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#25 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Mariella »

Ma nije lose objasnjeno, najbitniji je ovaj dio i onda samo vrti cetku na dnu bez da se kosa obavija oko cetke.

Znaci samo ne pustiti da se kosa (vrhovi) uvije skroz oko cetke (dok se ona rotira), vec je spustis malo nize tako da kosa bude samo s jedne strane cetke, tj vrhovi budu ravno :)

Uzmi cetku u ruke, citaj ove opise, i probavaj, skontat ces na kraju :lol:
Post Reply