Rover 200 - potreban neko ko se razumije u ovaj auto

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
maher_
Posts: 19
Joined: 27/11/2012 00:31

#1 Rover 200 - potreban neko ko se razumije u ovaj auto

Post by maher_ »

Pozdrav svima

Skoro sam nasao auto Rover 200, i uzimajuci u obzir izgled i cijenu auta bila je to ljubav na prvi pogled :) Znam da je sve individualn, kako je odrzavan ranije itd... ali zanima me dali se raja masovno zali na nesto kod ovoga auta. Koliko trosi ?
Takodjer volio bi da mi se javi neki majstor koji ima iskustva sa Roverom 200 sa kojim bih otisao pogledati auto. Gdje je najjeftinija dijagnostika gdje bih mogao otici sa autom prije kupovine ?

Motor 1.4 benzin, 55kw.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2 Re: Rover 200 - potreban neko ko se razumije u ovaj auto

Post by sema911s »

maher_ wrote:Pozdrav svima

Skoro sam nasao auto Rover 200, i uzimajuci u obzir izgled i cijenu auta bila je to ljubav na prvi pogled :) Znam da je sve individualn, kako je odrzavan ranije itd... ali zanima me dali se raja masovno zali na nesto kod ovoga auta. Koliko trosi ?
Takodjer volio bi da mi se javi neki majstor koji ima iskustva sa Roverom 200 sa kojim bih otisao pogledati auto. Gdje je najjeftinija dijagnostika gdje bih mogao otici sa autom prije kupovine ?

Motor 1.4 benzin, 55kw.
motor je hondin, neces puno imat problema ako nije sheban, potrosnja oko 10l
na sasiji pogledaj a stub to zna da hrdja( retrovizori kroz retrovizor ulazi voda) potrosnja
majstor jbg svaki ti na oko mehanike( brave na vratima su od pug 306, sjedista su hondina, prekidaci na tabli vecinom honda) tih auta u BiH ima malo
pa i dijelova
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3 Re: Rover 200 - potreban neko ko se razumije u ovaj auto

Post by 530i »

Mjenjač i dihtung glave standardne boljke...sve u svemu, ja bih zaobišao taj auto.
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#4 Re: Rover 200 - potreban neko ko se razumije u ovaj auto

Post by NediM17 »

Ne znam za mjenjac, ali motor je smece.

Zapravo, motor kao motor je solidan dok radi, ali imaju jako lose rijesen sistem hladjenja motora, vrlo cesto dolazi do pregrijavanja motora, pucanja glave i mijesanja ulja i rashladne tecnosti. Onda ide nova glava, novi dihtung glave, novi sarafi glave (ima ih 10 komada sa po pola metra duzine, tako da se bez problema istegnu). Imao sam priliku prije par mjeseci prisustvovati radovima na jednom Roveru 400 1.4 16v (mislim da je blok isti i na 8v, samo je razlika u glavi), gdje je blok bio pun vode jer je glava napukla pa je voda prolazila u cilindre i ulje. To sto neki kazu da je u pitanju Hondin motor, mislim da nije tacno, ja nigdje nisam uspio naci taj podatak, a i cisto sumnjam da bi Honda napravila takvo smece. Motor je konstruisala nekakva Rover-ova sestrinjska fabrika Powertrain (http://en.wikipedia.org/wiki/Rover_K-series_engine).
2001
Posts: 201
Joined: 24/06/2012 12:31

#5 Re: Rover 200 - potreban neko ko se razumije u ovaj auto

Post by 2001 »

Kupovati auto propale firme, koja ne postoji već 10 godina, nije baš pametan potez! :-)

ROVER dok je i postojao, nije baš mnoge usrećio jer su uvijek bili na glasu po nepouzdanosti, tako da ne stoji
priča da su imali HONDA motore, koja je potpuna suprotnost od ROVER-a, nego su samo koristili neke iste ili slične
dijelove koje je koristila HONDA!
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#6 Re: Rover 200 - potreban neko ko se razumije u ovaj auto

Post by Nabucco »

Realno ako ga mozes dobiti za 1000-1500KM to je isplativo, ali moras imati na umu da ostavis 500KM sa strane.
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#7 Re: Rover 200 - potreban neko ko se razumije u ovaj auto

Post by GaRGa »

Roverova K serija nema veze sa Hondinom K serijom :)
prije toga je Honda isporucivala motore za Rover
Post Reply