"Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#1 "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by Naslovnica »

U toku pregovori o gostovanju najvećeg benda na svijetu u Bosni i Hercegovini

"Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Objavljeno: 03. 02. 2017 - 19:25 Showbiz AAATimesArial
„Rolling Stonesi“: Dolaze na Balkan (Foto: Službena Facebook stranica)
Ovog ljeta Sarajevo bi, kako „Dnevni avaz“ ekskluzivno saznaje, moglo ugostiti najveću rok grupu u historiji – „Rolling Stonese“. Pregovori o ovom velikom spektaklu su u toku.

Juli ili avgust

Prema našim informacijama, Grad Sarajevo već je prihvatio zahtjev organizatora o počasnom pokroviteljstvu ovog koncerta, koji bi trebao biti održan u julu ili avgustu. Odluku o tome potpisao je gradonačelnik Ivo Komšić, a ovaj dokument smo i dobili na uvid.


Faksimil odluke Gradske uprave o pokroviteljstvu koncerta „Stonesa“

Organizatori iz jedne sarajevske agencije najprije su željeli da ovaj koncert bude održan na najvećem stadionu u BiH - Koševu, no procjenjuje se da bi njegov kapacitet bio premali da primi sve zainteresirane iz naše zemlje i okruženja.

Zato se sada razmatra ideja da koncert bude održan na Bjelašnici, na jednom od prirodnih platoa ove planine, gdje bi se moglo smjestiti i više od 100.000 ljubitelja muzike Mika Džegera (Mick Jagger) i ostalih iz benda.

Plan turneje

U ove planove, potrebno je dobiti i bankovnu garanciju koju traži menadžment „Rolling Stonesa“, a koja iznosi pet miliona eura. Saznajemo i da se to rješava s jednom od banaka sa sjedištem u Evropi, a koja već godinama ima i svoje ekspoziture u BiH.

Menadžment „Stonesa“, koji je zadužen za plan turneje u toku 2017. godine, uputio je još prošle godine ponude prema mogućim organizatorima u našoj zemlji. Regionalni centri poput Beograda i Zagreba nisu im toliko interesantni, s obzirom na to da su u ovim gradovima već svirali.

U konkurenciji Beograd, Sofija, Ljubljana

Ako bude postignut dogovor o gostovanju „Rolling Stonesa“, Sarajevo bi bio jedini grad u regionu koji bi imao priliku da ugosti ovaj megapopularni bend narednog ljeta. Već je započela prava borba među drugim gradovima na Balkanu, poput Beograda, Sofije ili Ljubljane, koji su također izrazili interesiranje da organiziraju ovaj spektakl.

- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/275276/rollin ... rn3kq.dpuf
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by HAVANA »

Eh.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by O'zone »

Haj da i to vidim....
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by pici »

samo recite akobogda inšhallah... ĐEGERU JARANE VRNI U OVAJ TAMNI VILAJET
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#5 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by zunazu »

AkoBogda Inšallah!

Faruk Fazlinović lajka.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#6 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by al-em »

Moraju nadoknaditi otkazivanje miroslava ilica. Ako je drina manadjer odrzavanje koncerta je sigurna stvar.
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#7 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by Sonac »

100.000 ljudi na Bjelašnici? Kolone od Rogatice do Babinog dola? Mislim da se ovo ni u snu ne može kvalitetno organizovati, pa imamo gužve običnim vikendima kad skijaši i rekreativci nagrnu gore a ne bude ni 2-3 hiljade automobila. Organizovan prijevoz za 100.000 ljudi? e to bih baš volio vidjeti kod nas...
Ako ima imalo istine u ovome, neka organizator bira drugu lokaciju dok još ima vremena...
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by Edin H. »

Sonac wrote:100.000 ljudi na Bjelašnici? Kolone od Rogatice do Babinog dola? Mislim da se ovo ni u snu ne može kvalitetno organizovati, pa imamo gužve običnim vikendima kad skijaši i rekreativci nagrnu gore a ne bude ni 2-3 hiljade automobila. Organizovan prijevoz za 100.000 ljudi? e to bih baš volio vidjeti kod nas...
Ako ima imalo istine u ovome, neka organizator bira drugu lokaciju dok još ima vremena...
Da, lokacija je super, ali organizovati transport je nemoguca misija, ako u medjuvremenu ne napravimo zicaru. :oops:
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#9 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by Sonac »

Edin H. wrote:
Sonac wrote:100.000 ljudi na Bjelašnici? Kolone od Rogatice do Babinog dola? Mislim da se ovo ni u snu ne može kvalitetno organizovati, pa imamo gužve običnim vikendima kad skijaši i rekreativci nagrnu gore a ne bude ni 2-3 hiljade automobila. Organizovan prijevoz za 100.000 ljudi? e to bih baš volio vidjeti kod nas...
Ako ima imalo istine u ovome, neka organizator bira drugu lokaciju dok još ima vremena...
Da, lokacija je super, ali organizovati transport je nemoguca misija, ako u medjuvremenu ne napravimo zicaru. :oops:
Lokacija bi bila beton ali stvarno teško izvodljivo. Ima opcija da se napravi "kružni tok" (uz Krupac gore, spust na Hadžiće) sa parkingom na velikom i malom polju a odatle da rade busevi i tabananje još bolje. Ovi što bi sa juga dolazili mogu preko Bjelimića ali kako god okreneš mislim da bi sve to bilo baš zeznuto uraditi. Razradih ja cijeli plan :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by insomnia78 »

U sumu prljave metalike tako i treba
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#11 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by saibaba »

Sonac wrote:
Edin H. wrote:
Sonac wrote:100.000 ljudi na Bjelašnici? Kolone od Rogatice do Babinog dola? Mislim da se ovo ni u snu ne može kvalitetno organizovati, pa imamo gužve običnim vikendima kad skijaši i rekreativci nagrnu gore a ne bude ni 2-3 hiljade automobila. Organizovan prijevoz za 100.000 ljudi? e to bih baš volio vidjeti kod nas...
Ako ima imalo istine u ovome, neka organizator bira drugu lokaciju dok još ima vremena...
Da, lokacija je super, ali organizovati transport je nemoguca misija, ako u medjuvremenu ne napravimo zicaru. :oops:
Lokacija bi bila beton ali stvarno teško izvodljivo. Ima opcija da se napravi "kružni tok" (uz Krupac gore, spust na Hadžiće) sa parkingom na velikom i malom polju a odatle da rade busevi i tabananje još bolje. Ovi što bi sa juga dolazili mogu preko Bjelimića ali kako god okreneš mislim da bi sve to bilo baš zeznuto uraditi. Razradih ja cijeli plan :D
Dobro si ti to. Tako je bilo za olimpijadu. S tim da je meni sto se lokacije tice bolje veliko polje .. ne zbog saobracaja nego cisto kao prostor
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by pici »

Image

da njih vidim u rajvosa pa mogu mrijet :thumbup:
"Jagger je putem posrednika izrazio želju da dođe u Sarajevo i napravi koncert za našu regiju. Jedan zagrebački menadžer je razgovarao s Rolling Stonesima, poslije je kompletna organizacija došla kod mene na pregovore i rekli su mi da Mick Jagger isključivo u Sarajevu želi održati koncert za regiju",
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#13 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by addem »

Poslije stonsa ide olimpijada a nakon toga svjetsko prvenstvo u fudbalu. Samo sanjajte ovi nisu u stanju vodu da srede ulice da ociste a ne da stonse organizuju.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by problemnatravunu »

Dakle, juli ili august, treba pripaziti da se ne poklopi termin sa koridom u Čevljanovicima
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#15 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by Anestezija »

Reha im predgrupa :izet:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#16 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by orinoco »

Naslovnica wrote:U toku pregovori o gostovanju najvećeg benda na svijetu u Bosni i Hercegovini

"Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?
Gdje na Bjelašnici? Čini mi se da bi Babin do bio neadekvatan, imajući u vidu naplatu karata, a odvesti odjednom 50.0000-100.000 ljudi na Mrazište ili drugu sličnu lokaciju bio bi ekocid.
User avatar
Ludzak
Posts: 5482
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#17 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by Ludzak »

Jeste li vi normalni? Kakvi 100 000 ?
Ako dođe i 30 000 ruku mi odrežite.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#18 Re: "Rolling Stonesi" ovog ljeta sviraju na Bjelašnici?

Post by Better Man »

Ludzak wrote:Jeste li vi normalni? Kakvi 100 000 ?
Ako dođe i 30 000 ruku mi odrežite.
100 hiljada bi bez problema bilo na koncertu, jer bi čitava Evropa došla da ih gleda.
Post Reply