ROLAND GARROS 2017

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#226 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

moneta wrote:
Bosanski_kralj wrote:Džaba sve, Federer je taj zbog kojeg se gleda tenis.
RG 2017. najposjeceniji ikad. Bez Federera. Pa i Serene i Sharapove, koje privlace najvecu paznju u zenskom dijelu Toura.

Ne mozes reci da Nadal nije spektakularan igrac i mamac za gledatelje. Na svakom turniru hot shot je njegov.

Iako je Federer nenadmasan po eleganciji i lakoci igre.
:thumbup:
istina, tenisa ce biti i gledati ce se i bez Nadala, Federera, Serene.
Kad su hot shotovi u pitanju, bio je meč Monfilsa i Browna....a znajući njih zabava zagarantirana.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#227 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

NajdraziVodjaa wrote:Nadal u primeu i Djokovic u primeu je nivo tenisa iznad najboljeg Federera, dokazano vec svidjalo se fanovima ili ne...oba su ga rusila tamo dje je najjaci Wimbledon kao i na svim ostalim podlogama on Nadalu pera nije mogao odbiti na RG a ni Djokovicu u Australiji. Ne znam da li ce Federer na kraju imati vise GS od ova dva moguce da hoce ali je isto tako cinjenica da je prije pojave ove dvojice uzeo bruku titula u poredjenju sa ovom dvojicom smijesnoj konkurenciji i kad je bio najjaci Nadal ga je skinuo na vrhuncu moci. Ima srece, da je generacija Nadala i Djokovica imao bi duplo manje GSova, isto tako ima srece sto su Djokovic i Nadal ista generacija da jedan drugom nisu skidali dominaciju i titule ne bi niko Federera u kontekstu najveceg ni spominjao jer bi ga davno neki od ova dva presisao u svim kategorijama.
Bezveze je ova priča, na Djokovicevom vrhuncu ga je Roger dobio 2011 godine na svojoj najlošijoj podlozi (RnR).
Nadala je pobijedio 4x za redom u 36- toj godini...
Tako da ova priča plasirana od prodjokovicevih navijaca o laganoj konkurenciji u kojoj je Fed osvajao titule ne stoji.
Ranih 2000 tih je sigurno bilo teže pobijediti Hewita Wimbledonu nego Rafi Berdycha 2010. I uvijek je puno šbb kbb priče.
Činjenica je da je Djokovic tek uspjevao parirati Rogeru kad je ovaj napunio 30 godina, velika je razlika 6 godina...a to možeš vidjeti sad npr kad je Djokovic zagazio u 30-te i ne može Kyriosu do brake lopte doći.
Neopravdano je podcijenjena konkurencija u vidu Roddicka, Hewita, Haasa, Nalbandiana, Safina...i tvrdim da su oni ozbiljnija konkurencija i bolji igrači od sadašnjih Raonic, Dimitrov, Nishikori, ili malo starijih Tsonga, Berdych, Ferrer.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#228 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

Bosanski_kralj wrote:Federer je umjetnik ovi ostali su sportaši. :D
Tako kaže i ona najavna reklama na Eurosportu - the Artist....
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#229 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

shake69 wrote:Ne znam cemu ova rasprava kad ce Srbijanac Djovak Nokovic za 5-6 godina, kako sam davno Steni Bleku utjesno najavio, imati 26 osvojena GS i 55 masters titula! :zoka:
Realno :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55473
Joined: 15/12/2008 16:53

#230 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by ultima_palabra »

Ma i "prime" je relativna kategorija... i Federer i Nadal sada imaju bolji bekhend nego kad su bili u (fizički) najboljim godinama.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#231 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shake69 »

Leopold_IV wrote:
shake69 wrote:Ne znam cemu ova rasprava kad ce Srbijanac Djovak Nokovic za 5-6 godina, kako sam davno Steni Bleku utjesno najavio, imati 26 osvojena GS i 55 masters titula! :zoka:
Realno :mrgreen:
:wink: Dobro je ovo. Štab je spao na strip junaka.Zamisli da je tu i Kenjalo! :mrgreen:
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#232 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

ultima_palabra wrote:Ma i "prime" je relativna kategorija... i Federer i Nadal sada imaju bolji bekhend nego kad su bili u (fizički) najboljim godinama.
100% si u pravu, pad u fizikalijama, kao istinski šampioni, kompenziraju unapređenjem tehnike najlošijeg udarca...
S tim da je Roger prvi (jer je stariji) promijenio reket, trenera, koncept igre - kraći poeni S&V, hvatao sve ranije i ranije lopticu na BH, a onda je i Nadal krenuo tim stopama, popravlja servis, BH hvata ranije, ubacio je Moyu...
I rezultati su tu.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#233 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

shake69 wrote:
Leopold_IV wrote:
shake69 wrote:Ne znam cemu ova rasprava kad ce Srbijanac Djovak Nokovic za 5-6 godina, kako sam davno Steni Bleku utjesno najavio, imati 26 osvojena GS i 55 masters titula! :zoka:
Realno :mrgreen:
:wink: Dobro je ovo. Štab je spao na strip junaka.Zamisli da je tu i Kenjalo! :mrgreen:
Napuštanje broda koji tone ili zasićenje tenisom?
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#234 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

Samprotivsviju wrote:
lakilaka wrote:
Better Man wrote: Ali kad se gleda međusobni omjer Nadal je daleko bolji od njega, jer ga je pobjeđivao na svim podlogama. Sjetite se kako ga je znao na RG isprašiti u tri seta i to u vrijeme kad je Roger bio u prime timeu i to one godine kad je uzeo svoj prvi Wimbledon upravo protiv Rogera. Tad je samo kiša spriječila blamažu Rogera, jer je trebao izgubiti u 3 seta, ali je meč završen u 5 setova.
ali ne gleda se medjusobni omjer. ponavljam, po broju osvojenih trofeja, po broju sedmica kao prvi, tu je roger najveci.
3 GSma je razlika, u kojem slucaju da Rafa stigne Rogera...ne znam kako bi to tek prihvatili i po istom kriteriju proglasili Rafu najvecim
Još uvijek su sedmice na #1 vrednije od h2h omjera.
Nastranu izuzetno neizbalansiran GS CV kod Rafe i nedostatak završnog masters turnira...
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#235 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by NajdraziVodjaa »

Leopold_IV wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Nadal u primeu i Djokovic u primeu je nivo tenisa iznad najboljeg Federera, dokazano vec svidjalo se fanovima ili ne...oba su ga rusila tamo dje je najjaci Wimbledon kao i na svim ostalim podlogama on Nadalu pera nije mogao odbiti na RG a ni Djokovicu u Australiji. Ne znam da li ce Federer na kraju imati vise GS od ova dva moguce da hoce ali je isto tako cinjenica da je prije pojave ove dvojice uzeo bruku titula u poredjenju sa ovom dvojicom smijesnoj konkurenciji i kad je bio najjaci Nadal ga je skinuo na vrhuncu moci. Ima srece, da je generacija Nadala i Djokovica imao bi duplo manje GSova, isto tako ima srece sto su Djokovic i Nadal ista generacija da jedan drugom nisu skidali dominaciju i titule ne bi niko Federera u kontekstu najveceg ni spominjao jer bi ga davno neki od ova dva presisao u svim kategorijama.
Bezveze je ova priča, na Djokovicevom vrhuncu ga je Roger dobio 2011 godine na svojoj najlošijoj podlozi (RnR).
Nadala je pobijedio 4x za redom u 36- toj godini...
Tako da ova priča plasirana od prodjokovicevih navijaca o laganoj konkurenciji u kojoj je Fed osvajao titule ne stoji.
Ranih 2000 tih je sigurno bilo teže pobijediti Hewita Wimbledonu nego Rafi Berdycha 2010. I uvijek je puno šbb kbb priče.
Činjenica je da je Djokovic tek uspjevao parirati Rogeru kad je ovaj napunio 30 godina, velika je razlika 6 godina...a to možeš vidjeti sad npr kad je Djokovic zagazio u 30-te i ne može Kyriosu do brake lopte doći.
Neopravdano je podcijenjena konkurencija u vidu Roddicka, Hewita, Haasa, Nalbandiana, Safina...i tvrdim da su oni ozbiljnija konkurencija i bolji igrači od sadašnjih Raonic, Dimitrov, Nishikori, ili malo starijih Tsonga, Berdych, Ferrer.
pa sta? dobio ga je jednom, i Djokovic je njega dobijao sta to dokazuje? Pobjedio Nadala 4 puta zaredom? Jel Nadal sada u primeu? iako je ovo dominatno izgledalo na RG ovo nije ni blizu najboljeg Nadala, Federer je u primeu znao gubiti od Nadala i vise od 4 puta, Nadalove probleme sa povredama koje su uzrokovale pad u igri je iskoristio da malo ublazi sramotan H2H koji je i dalje debelo na strani Nadala a kojeg je Nadal nabio jos dok je Federer igrao najbolji tenis.

Ti klauni koje si nabrojao ne znam sta ih poredis sa Tsongom i ostalim? Da ti pojasnim dok je Nadal skupljao GSove od pocetka karijere morao je skinuti Federera i pobjedjivait Djokovica i Murraya dakle njih treba da poredis sa Rodickom i ekipom jer su oni konkurencija Nadalu a ne sporedni likovi ala Tsonga i Berdych, Ferer koji nisu primsrdili broju jedan i koji su u kariejri po jednom zalutali u GS finale. Konkurencija Federera prije pojavljivanja Nadala kada je osvojio bruku GSova je komicna Wavrinka i Del Potro su space shutle za latentne luzere poput Rodicka koji je godinama bio broj jedan rival Federera a kamoli Djokovic ili Murray.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#236 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

ultima_palabra wrote:Ma Roger jeste najveći, ovo su im obojici zadnji trzaji i male su šanse da se nešto promijeni... da je ono finale AO otišlo na drugu stranu, možda bi bilo prostora za raspravu, ali ovako ne.
Rafa je mlađi 5 (ej PET) godina tako da prostora za stizanje i prestizanje itekako ima. Posluži li ga zdravlje ima još sigurno 3 godine kvalitetnog tenisa u njemu. Sigurno je da će u narednom periodu raditi i pažljiviju selekciju turnira s tempiranjem forme za RnR i sezonu zemljanih turnira gdje su mu šanse najveće.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#237 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

kakotakonikako wrote:Definitivno teniseri koji su obiljezili zadnjih 10-15 godina tenisa su, ovim redosljedom:

1. Roger Federer
2. Rafa Nadal
3. Novak Djokovic
4. Andy Muray

Tu se jos vrte: Wawrinka, Nishikori, Raonic, Cilic, Dimitrov, Berdich, Tsonga, Ferer, Del Potro

Nadolazeca ekipa: A.Zverev, Thiem, Kirgios

E sada zavisno iz kojeg tabora se gleda i pise, redosljed prva cetiri se onda mijenja, mada je najrealniji ovaj koji sam postavio. :D
S tim da bi Delpa stavio odmah iza Wawrinke, da nije bilo ozljeda mislim da bi on bio negdje u rangu sa Murray...ali opet šbb kbb...i šteta za dobrog diva iz Tandila.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#238 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

Samprotivsviju wrote:
shalla wrote::lol: :lol: :lol:
Ko ovo gore napisa da su Nadal i Nole u prime izdanju nivo iznad RF? Za Nadala mogu reći da je u top izdanju jednak Fedexu u top izdanju ali Nole nikad neće moći u taj rang, nikad. I nije ovo hejterska priča, ok je meni Nole i skidam mu kapu za sve ostvareno u karijeri al tenis Rafe i Feda u primeu je nešto najbolje što je ova igra vidjela...
On topic, Rafa je bio nadrealan, nestvaran na ovom RG-u, definitivno na nivou svojih najboljih izdanja ikad :thumbup:
Nadal u top izdanju, ima dobre sanse da dobije Federera na bilo kojoj podlozi...sto je i cinio

Dok Federer ni u svom najvecem prime izdanju nije uspjevao osvojiti vise od 1 seta na sljaci protiv Nadala
U rimu je imao meč lopte i uzeo 2 seta
Dobijao ga je u Hamburgu i Madridu, tako da ti ne stoji zadnja rečenica. Bolji je Rafa na zemlji (najbolji ikad u stvari), ali je bolji igrač SAMO na zamlji, a imaju još 3 podloge...
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#239 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by NajdraziVodjaa »

shalla wrote::lol: :lol: :lol:
Ko ovo gore napisa da su Nadal i Nole u prime izdanju nivo iznad RF? Za Nadala mogu reći da je u top izdanju jednak Fedexu u top izdanju ali Nole nikad neće moći u taj rang, nikad. I nije ovo hejterska priča, ok je meni Nole i skidam mu kapu za sve ostvareno u karijeri al tenis Rafe i Feda u primeu je nešto najbolje što je ova igra vidjela...
On topic, Rafa je bio nadrealan, nestvaran na ovom RG-u, definitivno na nivou svojih najboljih izdanja ikad :thumbup:
Nikad nije bio taj rang? Dobro kako objasnjavas ovo?

https://en.wikipedia.org/wiki/2011_Nova ... nis_season


10-1 protiv Nadala i Federera, ne brukaj se sa ovakvim ispadima...
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#240 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Leopold_IV »

NajdraziVodjaa wrote: Ti klauni koje si nabrojao ne znam sta ih poredis sa Tsongom i ostalim? Da ti pojasnim dok je Nadal skupljao GSove od pocetka karijere morao je skinuti Federera i pobjedjivait Djokovica i Murraya dakle njih treba da poredis sa Rodickom i ekipom jer su oni konkurencija Nadalu a ne sporedni likovi ala Tsonga i Berdych, Ferer koji nisu primsrdili broju jedan i koji su u kariejri po jednom zalutali u GS finale. Konkurencija Federera prije pojavljivanja Nadala kada je osvojio bruku GSova je komicna Wavrinka i Del Potro su space shutle za latentne luzere poput Rodicka koji je godinama bio broj jedan rival Federera a kamoli Djokovic ili Murray.
dok god igrače koje sam nabrojao nazivaš klaunima, nemam ja s tobom šta više pričati, realno.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#241 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by NajdraziVodjaa »

Iako sam se zbuno jer sam zapravo htio nazvati klaunima Tsongu i slicne i ovo moze da stoji jer kad poredis te nabrjoane sa Djokovicem i Nadalom onda i jesu klauni, ali ti si pokusavajuci velicati Federera podlo ubacio Tsoongu, Ferera i slicne i predstaviti ih kao konkurenciju Nadalu iako to oni ustvari nisu, oni su samo zalutali u po jedno GS finale, sto nisi spomenuo Bagdatisa i Filipusisa na kojima je Federer uzeo dvije GS titule?

Neoboriva cinjenica je da je konkurencija Nadalu otkad se pojavio sto puta jaca od Federerove kad se on pojavio, to ne moze niko osporiti.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#242 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Nadzorna_ploca »

Gdje pise da je neoboriva cinjenica? OK, mozda i jest tako ali ko je to relevantan rekao, potpisao, ovjerio? Ne mozes svoje subjektivne dozivljaje karakterisati kao neoborive.
Neoborivo je da Roger ima 35 godina Rafa 31 ili broj titula a ostalo je tvoja moja ili tvrdnja nekog desetog.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#243 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by NajdraziVodjaa »

Pogledajmo prvih 10 GS titula "najveceg ikad"i siline od konkurencije koju je morao da pobjedi.

Idemo redom:

Filipusis Wimbledon
Safin AO
Rodick Wimbledon
Hewitt USO
Rodick Wimbledon
Agasi USO
Bagdatis AO
Nadal Wimbledon
Rodick USO
Gonzalez AO

Napomena: Agassi matorac u pretposljednjoj sezoni karijere, tinejdzer Nadal na travi, i talentovani ali neozbiljni alkos Safin, to je najbolje od ove druzine na kojoj je Fedja zaradio 10 GS titula. I onda dodje neki strucnjak i ovo mi poredi sa putem Nadala i Djokovica :-)


Ako tebi treba neko da potpise i ovjeri ovo ja ne znam sta bi ti rekao. Trebas bas biti dobro zatucan pa ne vidjeti razliku. Kad zavrse svi karijere teniski historicari ce sve ovo uzimati u obzir kada se bude stvarno gledalo ko je GOAT, ja nikoga ne nazivam GOATom ali samo znam da Federer to sigurno ne moze biti.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#244 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Nadzorna_ploca »

:lol:
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#245 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shalla »

:lol: :mrgreen:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#246 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by NajdraziVodjaa »

shalla wrote::lol: :mrgreen:
Je li to najbolje sto mozes? Ja sam bio fin pa se nisam smijao tvojoj nebulozi kako najbolji Djokovic nije rang NAdala i Federera iako ih je u najboljoj teniskoj sezoni ikad uzeo omjerom 10-1 od cega su 6 finala sa Nadalom u primeu i strpao 3 GSa, ali bojim se da to tebi malo znaci.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#247 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shalla »

NajdraziVodjaa wrote:
shalla wrote::lol: :mrgreen:
Je li to najbolje sto mozes? Ja sam bio fin pa se nisam smijao tvojoj nebulozi kako najbolji Djokovic nije rang NAdala i Federera iako ih je u najboljoj teniskoj sezoni ikad uzeo omjerom 10-1 od cega su 6 finala sa Nadalom u primeu i strpao 3 GSa, ali bojim se da to tebi malo znaci.
Jel ti shvataš šta pišeš tj šta sam ja htio da napišem?
Najbolji Đoković NIJE u rangu najboljih Nadala i Federera niti će ikada biti. Mislim malo je neuporedivo jer se nikad nisu sastajali dok su svi bili u PRIME-u al eto može se reći da je one godine Nole izdominirao Nadala u 2 ili 3 uzastopna finala ne sjećam se. U toj Noletovoj najboljoj sezoni koju pominješ Federer je bio daleko ispod svojih top izdanja tako da mi pominjanje te sezone uopšte nije relevantno po pitanju poređenja savršenstva ove trojice vanzemaljaca. Ponavljam opet, Noletu svaka čast na svemu postignutom kao i na toj sezoni ali to je nešto sasvim drugo od onoga o čemu ovdje pričamo. Jasnije?
Last edited by shalla on 13/06/2017 14:53, edited 1 time in total.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#248 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Blek Stena »

Da se Novak Djokovic zove Nihad Djedovic druga bi se prica pricala.
Davno smo to gradivo savladali na ovom forumu :run:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#249 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by NajdraziVodjaa »

Gluposti, cuj Nadal i Federer bilo daleko od top izdanja :lol: Nadal je bio u najboljem izdanju bio je broj 1 na pocetku te sezone uze 3 GSa zaredom i bio u svakom finalu protiv Djokovica, Nadal je bio na vrhuncu ali Djokovic je bio bolji a Federer je takodjer bio u polufinalima i jednom GS finalu tako da nije Federer bio daleko od top izdanja cak je i na RG prekinuo niz Djokovica samo sto je top izdanje Djokovica i Nadala za njega te sezone bilo previse dobro.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#250 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shalla »

Blek Stena wrote:Da se Novak Djokovic zove Nihad Djedovic druga bi se prica pricala.
Davno smo to gradivo savladali na ovom forumu :run:
Da je moj babo rođeni ja bih pričao istu priču. Ne mora mi niko imputirati tj okretati ovo na neku priču "nole je srbijanac pa ga neko ne cijeni", cijenim itekako sve što je postigao i komotno ga mogu svrstati u top 3 tenisera koja sam lično gledao u svojih 40 godina života ali još jednom kažem, Nadalove i Federerove izvedbe u njihovim najboljim izdanjima su bile nešto vanzemaljsko, nadrealno...
Post Reply