ROLAND GARROS 2017

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#201 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by lakilaka »

kad se izbace emocije, navijanja i natezanja, ostaju samo rezultati i osvojeni trofeji. tu je roger najbolji, volili ga ili ne, ali je tako.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#202 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shake69 »

Ne znam cemu ova rasprava kad ce Srbijanac Djovak Nokovic za 5-6 godina, kako sam davno Steni Bleku utjesno najavio, imati 26 osvojena GS i 55 masters titula! :zoka:
melac
Posts: 1584
Joined: 25/08/2008 19:33

#203 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by melac »

ultima_palabra wrote:Bezveze priča.

Meni je samo drago da je Rafa još jednom pokazao da se može vratiti, iako je većina prognozirala da će sa 31 godinom biti u kolicima. Ovo je bio možda i najdominantniji GS u istoriji, 35 izgubljenih gemova u 7 mečeva... niko nije došao ni do 5 gemova u setu :-)
Ja sto godina nisam gledao tenis, no jucer vidim da Nadal ne nosi ni onaj povez na koljenu, tako ce biti da je s koljenom bolje vec i kad je bio najbolji, a ono sto sam jucer vidio to je onak Nadala, svemirski.
Nadala jedan veliki gospodin, s puno uvazavanja svoji kolega, osim na terenu, a i Federer je slican. Meni je drago da takva dva sportas i covjeka vladaju tenisom i da se omladina ima ugledati na prave i uspjesne ljude, bez mnogo pompeznosti i rasipnosti i glamura, suti i radi, dok na terenu su mali bogovi, i to je po meni vrijednost Nadala i Federera koja nadogradjuje njihove sportske uspjehe, nesto sto Djokovic nema.
smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#204 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by smijesni_ste »

Dobro si rekao..100 godina nisi gledao tenis očito i ponašanje raznih igrača :D
melac
Posts: 1584
Joined: 25/08/2008 19:33

#205 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by melac »

:bih: :-)
smijesni_ste wrote:Dobro si rekao..100 godina nisi gledao tenis očito i ponašanje raznih igrača :D
Ima preko 5 godina da nisam gledao tenis, a ni pratio. Pa ako moze koji isaret kako su se ponasali da ja to malo procackam da se ujedem za jezik.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#206 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Blek Stena »

shake69 wrote:Ne znam cemu ova rasprava kad ce Srbijanac Djovak Nokovic za 5-6 godina, kako sam davno Steni Bleku utjesno najavio, imati 26 osvojena GS i 55 masters titula! :zoka:
Ma moze da ne osvoji vise nista mi smo zadovoljni. Skoro 8 godina nas mezimac u top tri.
Osam godina majstore! A ti naprdjujes ovde samo 6 godina pa se osjeti zasicenje i pad kvaliteta u podhebavanju. A zamisli da si u isto vrijeme pride morao trcat i udarat lopticu. :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#207 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shake69 »

Blek Stena wrote:
shake69 wrote:Ne znam cemu ova rasprava kad ce Srbijanac Djovak Nokovic za 5-6 godina, kako sam davno Steni Bleku utjesno najavio, imati 26 osvojena GS i 55 masters titula! :zoka:
Ma moze da ne osvoji vise nista mi smo zadovoljni. Skoro 8 godina nas mezimac u top tri.
Osam godina majstore! A ti naprdjujes ovde samo 6 godina pa se osjeti zasicenje i pad kvaliteta u podhebavanju. A zamisli da si u isto vrijeme pride morao trcat i udarat lopticu. :D
Opet pila naopako! A zasicenje i pad kvaliteta je ovdje odista srazmjeran muci i padu tvog ljubimca! Ali opet, i pad je let! Samo neka je veselo!Eto ti Cmizdra, ona voli samo tenis i ne poznaje nacije!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#208 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by ultima_palabra »

melac wrote:
ultima_palabra wrote:Bezveze priča.

Meni je samo drago da je Rafa još jednom pokazao da se može vratiti, iako je većina prognozirala da će sa 31 godinom biti u kolicima. Ovo je bio možda i najdominantniji GS u istoriji, 35 izgubljenih gemova u 7 mečeva... niko nije došao ni do 5 gemova u setu :-)
Ja sto godina nisam gledao tenis, no jucer vidim da Nadal ne nosi ni onaj povez na koljenu, tako ce biti da je s koljenom bolje vec i kad je bio najbolji, a ono sto sam jucer vidio to je onak Nadala, svemirski.
Nadala jedan veliki gospodin, s puno uvazavanja svoji kolega, osim na terenu, a i Federer je slican. Meni je drago da takva dva sportas i covjeka vladaju tenisom i da se omladina ima ugledati na prave i uspjesne ljude, bez mnogo pompeznosti i rasipnosti i glamura, suti i radi, dok na terenu su mali bogovi, i to je po meni vrijednost Nadala i Federera koja nadogradjuje njihove sportske uspjehe, nesto sto Djokovic nema.
Sve je to tacno, samo mora neko da bude i negativac, a tu ulogu je Novak igrao jako dobro, ruku na srce. Najbolje meceve u karijeri je igrao kad su svi bili protiv njega.

Zato mu sad ova uloga dobrice koji hoce da ga svi vole ne lezi nikako i ne moze u njoj da nadje motivaciju.
User avatar
Better Man
Posts: 16770
Joined: 01/10/2006 20:10

#209 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Better Man »

lakilaka wrote:kad se izbace emocije, navijanja i natezanja, ostaju samo rezultati i osvojeni trofeji. tu je roger najbolji, volili ga ili ne, ali je tako.
Ali kad se gleda međusobni omjer Nadal je daleko bolji od njega, jer ga je pobjeđivao na svim podlogama. Sjetite se kako ga je znao na RG isprašiti u tri seta i to u vrijeme kad je Roger bio u prime timeu i to one godine kad je uzeo svoj prvi Wimbledon upravo protiv Rogera. Tad je samo kiša spriječila blamažu Rogera, jer je trebao izgubiti u 3 seta, ali je meč završen u 5 setova.
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#210 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by lakilaka »

Better Man wrote:
lakilaka wrote:kad se izbace emocije, navijanja i natezanja, ostaju samo rezultati i osvojeni trofeji. tu je roger najbolji, volili ga ili ne, ali je tako.
Ali kad se gleda međusobni omjer Nadal je daleko bolji od njega, jer ga je pobjeđivao na svim podlogama. Sjetite se kako ga je znao na RG isprašiti u tri seta i to u vrijeme kad je Roger bio u prime timeu i to one godine kad je uzeo svoj prvi Wimbledon upravo protiv Rogera. Tad je samo kiša spriječila blamažu Rogera, jer je trebao izgubiti u 3 seta, ali je meč završen u 5 setova.
ali ne gleda se medjusobni omjer. ponavljam, po broju osvojenih trofeja, po broju sedmica kao prvi, tu je roger najveci.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#211 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by mali_milojica »

Rod Laver je najveci nemojte se svadjati :D
11 GS titula,a 5 godina mu je bilo zabranjeno igrati GS turnire kad je bio u najboljim godinama.
I tih 5 godina zabrane bio je najbolji profesionalni igrac.
Vjerovatno bi imao 20-25 GS naslova da ga nisu banovali.
Jedini koji je u kalendarskoj godini 2x osvojio sva 4 GS naslova.
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#212 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Samprotivsviju »

lakilaka wrote:
Better Man wrote:
lakilaka wrote:kad se izbace emocije, navijanja i natezanja, ostaju samo rezultati i osvojeni trofeji. tu je roger najbolji, volili ga ili ne, ali je tako.
Ali kad se gleda međusobni omjer Nadal je daleko bolji od njega, jer ga je pobjeđivao na svim podlogama. Sjetite se kako ga je znao na RG isprašiti u tri seta i to u vrijeme kad je Roger bio u prime timeu i to one godine kad je uzeo svoj prvi Wimbledon upravo protiv Rogera. Tad je samo kiša spriječila blamažu Rogera, jer je trebao izgubiti u 3 seta, ali je meč završen u 5 setova.
ali ne gleda se medjusobni omjer. ponavljam, po broju osvojenih trofeja, po broju sedmica kao prvi, tu je roger najveci.
3 GSma je razlika, u kojem slucaju da Rafa stigne Rogera...ne znam kako bi to tek prihvatili i po istom kriteriju proglasili Rafu najvecim
User avatar
konektovan
Posts: 40590
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#213 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by konektovan »

Mislim da je Nadala ove godine, najvise pogurao nesto ,"komforniji" sorc ako ste primijetili. Lakse se kretao i sprintao. :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#214 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Nadzorna_ploca »

Isto kao sto i navijaci Nadala prihvataju Rogera kao najveceg.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#215 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by ultima_palabra »

Ma Roger jeste najveći, ovo su im obojici zadnji trzaji i male su šanse da se nešto promijeni... da je ono finale AO otišlo na drugu stranu, možda bi bilo prostora za raspravu, ali ovako ne.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#216 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Tomahawk11 »

Ja se samo nadam da nece biti klizanja na ovim levatima (a i dolazecim mladim teniserima) ove cetvorke, pa da se opet posutaju u zavrsnici....mada, ko sto gledam, nece od toga nista biti.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#217 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by kakotakonikako »

Definitivno teniseri koji su obiljezili zadnjih 10-15 godina tenisa su, ovim redosljedom:

1. Roger Federer
2. Rafa Nadal
3. Novak Djokovic
4. Andy Muray

Tu se jos vrte: Wawrinka, Nishikori, Raonic, Cilic, Dimitrov, Berdich, Tsonga, Ferer, Del Potro

Nadolazeca ekipa: A.Zverev, Thiem, Kirgios

E sada zavisno iz kojeg tabora se gleda i pise, redosljed prva cetiri se onda mijenja, mada je najrealniji ovaj koji sam postavio. :D
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#218 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shalla »

:lol: :lol: :lol:
Ko ovo gore napisa da su Nadal i Nole u prime izdanju nivo iznad RF? Za Nadala mogu reći da je u top izdanju jednak Fedexu u top izdanju ali Nole nikad neće moći u taj rang, nikad. I nije ovo hejterska priča, ok je meni Nole i skidam mu kapu za sve ostvareno u karijeri al tenis Rafe i Feda u primeu je nešto najbolje što je ova igra vidjela...
On topic, Rafa je bio nadrealan, nestvaran na ovom RG-u, definitivno na nivou svojih najboljih izdanja ikad :thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#219 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Charuga »

moneta wrote:Fedtardi kao izgovor napominju da se igralo na zemlji. :-)
moneta wrote:Hvala sto ste mi otvorili oci i ukazali na to da nemate pojma o tenisu ni izrazima koji prate tenis.

Glupi ste ko kurac.
Prijavite to. Pusa, cao.
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma, vrijeđanje”
» moneta

14 dana
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#220 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shmizlica »

a mog'o si i zaključati :D idemo na travu :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#221 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Tomahawk11 »

Jes da je vise za tenis teme opcenito, ali Nole u prime je bio ludacki mentalno spreman, dobijao je poene koje si vidio vec kao izgubljene i to je ono sto je bila njegova najveca snaga.
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#222 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Samprotivsviju »

shalla wrote::lol: :lol: :lol:
Ko ovo gore napisa da su Nadal i Nole u prime izdanju nivo iznad RF? Za Nadala mogu reći da je u top izdanju jednak Fedexu u top izdanju ali Nole nikad neće moći u taj rang, nikad. I nije ovo hejterska priča, ok je meni Nole i skidam mu kapu za sve ostvareno u karijeri al tenis Rafe i Feda u primeu je nešto najbolje što je ova igra vidjela...
On topic, Rafa je bio nadrealan, nestvaran na ovom RG-u, definitivno na nivou svojih najboljih izdanja ikad :thumbup:
Nadal u top izdanju, ima dobre sanse da dobije Federera na bilo kojoj podlozi...sto je i cinio

Dok Federer ni u svom najvecem prime izdanju nije uspjevao osvojiti vise od 1 seta na sljaci protiv Nadala
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#223 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by shake69 »

Samprotivsviju wrote:
shalla wrote::lol: :lol: :lol:
Ko ovo gore napisa da su Nadal i Nole u prime izdanju nivo iznad RF? Za Nadala mogu reći da je u top izdanju jednak Fedexu u top izdanju ali Nole nikad neće moći u taj rang, nikad. I nije ovo hejterska priča, ok je meni Nole i skidam mu kapu za sve ostvareno u karijeri al tenis Rafe i Feda u primeu je nešto najbolje što je ova igra vidjela...
On topic, Rafa je bio nadrealan, nestvaran na ovom RG-u, definitivno na nivou svojih najboljih izdanja ikad :thumbup:
Nadal u top izdanju, ima dobre sanse da dobije Federera na bilo kojoj podlozi...sto je i cinio

Dok Federer ni u svom najvecem prime izdanju nije uspjevao osvojiti vise od 1 seta na sljaci protiv Nadala
Da li znas ko je bio Fedex 2004, 2005, 2006 godine, kakavi su to nizovi pobjeda i rekordi koje niko nije dostigao? To je Rogerov prime time, iako ga je nastavio i kasnije, ali ne tako ubjedljivo, dijelom zbog Rafe. Taj Matador je u to vrijeme igrao juniorski tenis po Mallorci i okolini, samo da se zna.
Vala red je ovo zakljucati. Posebno zbog toliko puta ponovljene price.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#224 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by Nadzorna_ploca »

Pa vec smo zakljucili da je na sljaci Nadal nedokuciv i Federeru.. Ne znam cemu stalno ponavljanje i komparacije na tu stranu.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#225 Re: ROLAND GARROS 2017

Post by kakotakonikako »

Da moze, kako ne moze, da Roger i Rafa imaju po 25 godina ( a ne jedan stariji od drugog - sto u tenisu puno znaci ) pa da onda odigraju meceve na travi, betonu i sljaci. Mislim da bi bilo 2:1 za Rogera.
Post Reply