RIP Kemal Monteno

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#76 Re: RIP Kemal Monteno

Post by JanuaryJones »

Kemica je zaslužio više od četiri stranice :(
User avatar
JohnnyS
Posts: 13648
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#77 Re: RIP Kemal Monteno

Post by JohnnyS »

golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#78 Re: RIP Kemal Monteno

Post by golman »

Veliki čovjek,bez mrlje u dugogodišnjoj karijeri!
visokijablan
Posts: 113
Joined: 13/10/2014 21:43

#79 Re: RIP Kemal Monteno

Post by visokijablan »

User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#80 Re: RIP Kemal Monteno

Post by strong69 »

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#81 Re: RIP Kemal Monteno

Post by nema me tamo »

Istinska legenda.
kadetoni
Posts: 6
Joined: 16/01/2015 23:08

#82 Re: RIP Kemal Monteno

Post by kadetoni »

Kako je lepo rekao: "Kad sam sa ljudima, živ sam". Kemo legendo, živiš i dalje među ljudima! Hvala za sva uživanja uz tvoje pesme.
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#83 Re: RIP Kemal Monteno

Post by cikavelja »

Malo sam ljut zbog ovih " RIP"-ova, zar gromadina od insana zasluzuje "RIP" iz filmova, mozel' makar tu gdje smo svi nasi, makar par rjeci od srca, bez uskogrudnog i bezosjecajnog "RIP"? Kakav smo mi narod postali kad je 90 % danasnjih statusa bilo "rip legendo" Mrsko pisat'? Crno srce? Insani vi koji to pisete?
Znate sta, serem vam se na rip, nemate vi pojma sta je i ko je otisao.
A tebi brijegu bosanski, lahka ti bila ova nasa crnica, Allahrahmetile, i ostajes sa nama koji smo zivjeli tvoje pjesme.
Do kraja.

https://www.youtube.com/watch?v=2QyLIndUyrs
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#84 Re: RIP Kemal Monteno

Post by nosara »







Incub
Posts: 705
Joined: 16/04/2007 15:44

#85 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Incub »

Velika LEGENDA...
Portalli u Hrvatskoj preplavljeni o karijeri, velicini.... a kod nas kao i obicno nesto tanko, skrto, neki usud nase Bosne.... :( :( :( :(
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#86 Re: RIP Kemal Monteno

Post by radostan dan »

napiši jednu ljubavnu
nek nešto novo bude,
samo nek nema suza
na to smo navikli ljude,
i pišem pjesmu ljubavnu
al' suza mora biti,
kako da pjevam o ljubavi
kad suze ne mogu skriti...
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#87 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Logovan »

Incub wrote:Velika LEGENDA...
Portalli u Hrvatskoj preplavljeni o karijeri, velicini.... a kod nas kao i obicno nesto tanko, skrto, neki usud nase Bosne.... :( :( :( :(
Takvi su nam mediji. :facepalm: Dno dna. Bruka i sramota.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#88 Re: RIP Kemal Monteno

Post by JanuaryJones »

Logovan wrote:
Incub wrote:Velika LEGENDA...
Portalli u Hrvatskoj preplavljeni o karijeri, velicini.... a kod nas kao i obicno nesto tanko, skrto, neki usud nase Bosne.... :( :( :( :(
Takvi su nam mediji. :facepalm: Dno dna. Bruka i sramota.
Broj stranica na ovoj temi govori sve, nažalost. Odrastala sam sa Keminim pjesmama, uvijek mi je bio simbol Sarajeva, raje, nekakve lične slobode. Dio ovog grada je otišao sa njim u crnu zemlju.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#89 Re: RIP Kemal Monteno

Post by uglavnomja »

JanuaryJones wrote:
Logovan wrote:
Incub wrote:Velika LEGENDA...
Portalli u Hrvatskoj preplavljeni o karijeri, velicini.... a kod nas kao i obicno nesto tanko, skrto, neki usud nase Bosne.... :( :( :( :(
Takvi su nam mediji. :facepalm: Dno dna. Bruka i sramota.
Broj stranica na ovoj temi govori sve, nažalost. Odrastala sam sa Keminim pjesmama, uvijek mi je bio simbol Sarajeva, raje, nekakve lične slobode. Dio ovog grada je otišao sa njim u crnu zemlju.

:(
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#90 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Admir_1984 »

ima sad u 20:10 na bht in memoriam

sinoć na ftv-u odgledao njegov koncert u jednom dahu :(
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#91 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Better Man »

Otšla je još jedna legenda Sarajeva u vječna lovišta. Kemo je mnogo zadužio Sarajevo i vrijeme je da mu se to vrati. Mislim da treba pokrenuti incijativu da Kemo dobije ulicu u Sarajevu i to ne samo on već i neki mnogi drugi muzičari koji su obilježili jedno vrijeme i koji su voljeli ovaj grad kao pokojni Milan. Počivaj u miru i znaj Ti nisi umro, Ti ćeš vječno da živiš u svojim pjesmama koje si ostavio generacijama ljudi.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#92 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Red Wolf »

Rahmet mu dusi
User avatar
soccerfan88
Posts: 802
Joined: 04/08/2011 00:37

#93 Re: RIP Kemal Monteno

Post by soccerfan88 »

Uh kako me je ova vijest dotukla juce. Tezak sam dan imao jos kad ovo vidjeh, bas me srozalo do kraja. Kemice dobri ti si na boljem mjestu. Nikad neces biti zaboravljen jer ce tvoje pjesme zauvjek zivjeti.

https://www.youtube.com/watch?v=yVKKqYSAn00
User avatar
soccerfan88
Posts: 802
Joined: 04/08/2011 00:37

#94 Re: RIP Kemal Monteno

Post by soccerfan88 »

Logovan wrote:
Incub wrote:Velika LEGENDA...
Portalli u Hrvatskoj preplavljeni o karijeri, velicini.... a kod nas kao i obicno nesto tanko, skrto, neki usud nase Bosne.... :( :( :( :(
Takvi su nam mediji. :facepalm: Dno dna. Bruka i sramota.
Ama sta ocekujes kad u Bosni ima vise novinara nego stanovnika. Ja pojedine voditelje i voditeljice kad vidim onako na oko tacno ne mogu sebi da dodem. Pa hajd sto ne znas poso, pa hajd sto jedva dvije rijeci sastavis da ne zeznes stvar, al na sta licis Bog ti pomogo. Sve plasticno, napuhano,nikakvo. Od amidze mi sin je isao u razred sa Keminim sinom Djanijem i Kemo ga je ko djete svaki dan u skolu dovodio. Veli amidza rjetki dobricina. To se kaze jednom u 100 godina rodi. A danas romantici poput Kemala Monetena, Olivera Dragojevica, Gibonija,Zdravka Colica, Borisa Novkovica nisu simpaticni ni zanimljivi jer se uz njihove pjesme ne moze ubijati po splavovima i kafanama. Ne razumiju oni ni sta je ljubavna pjesma ni dobra pjesma koje kad cujes par nota odmah ti vrati milion uspomena. A zato cim se Seka, Jeca, Ceca, Cuca klinac palac pomjere sa dvosjeda na trosjed takmice se ko ce prije objaviti. :? :shock: :( Nego kakvi smo i kako se ponasamo, dobro nas onaj gore trpi ikako. Na sta smo spali i kakvo nam je drustvo, Bog za nama place svaki dan.

Napisi jednu ljubavnu
nek nesto novo bude
samo nek nema suza
na to smo navikli ljude

I pisem pjesmu ljubavnu
al' suza mora biti
kako da pjevam o ljubavi
kad tugu ne mogu skriti
User avatar
soccerfan88
Posts: 802
Joined: 04/08/2011 00:37

#95 Re: RIP Kemal Monteno

Post by soccerfan88 »

Moj Kemo lahka ti zemlja Bosanska. Legendo Sarajeva i Bosne i Hercegovine. :bih: Nego gledam na Facebooku komentare i sve je to otprilike moja generacija ili stariji od mene (da se razumijemo nisam ja ni star,31 god.) . Nigdje mlade osobe 20 i ispod da napise komentar pa makar i onaj RIP sto ga sad furaju. Djeca veze nemaju o cemu se radi. Danasnja djeca pojma nemaju sta su propustili. Da znaju plakali bi svaki dan. Njima samo nek je da mogu skakat u diskoteci i na splavu a kakva je pjesma kakve su rijeci, sta je poruka pjesme, ma koga briga brate. Tacno mi zao. Ne znaju smisao pjesme Kemala Montena, Zdravka Colica, Olivera Dragojevica, Borisa Novkovica, pokojnog Davorina. To je njima strano sve. Pa meni svaki takt pjesme navedenih milion uspomena nekih probudi, neka ljepota ti dode. I tuzan si i sretan u isto vrijeme. Njihova jedna pjesma vrijedi vise od svega ovoga danas sto se vrti. Besmislene gluposti. Sretan sam sto su me roditelji naucili da slusam prave stvari. Jabuku, Parni Valjak, Prljavo kazaliste, Dugme i ove gore navedene jer ovo je muzika. I ja danas svojoj djeci pustam samo ovu muziku. Mali su ali sa godinama ce znati slusati kvalitetnu muziku. A ne ovo danas.Procitah sinoc jedan komentar na Fajsu- Ko je uz Kemu odrastao,od njega je i postao covjek. E istina ziva. Izvinite za malo duzi komentar al morao sam napisati.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#96 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Admir_1984 »

broj postova na ovoj temi slikovito dokazuje zbog čega je zapravo Kemo promjenio mjesto stanovanja, jednostavno nije to više bilo to
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#97 Re: RIP Kemal Monteno

Post by radostan dan »

sviđa mi se ovo što je nosara pokrenuo...svi znaju kemalove pjesme koje je on otpjevao. bilo bi lijepo postaviti one koje je napisao/komponovao, a drugi izvodili...
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#98 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Bosanac_21 »

Ode nas dragi Kemica :(
Odrastao sam uz njegove pjesme jer se cesto slusao i ako Bog da jos ce se slusati u nasoj kuci.
Neka mu je lahka zemlja bosanska.

Image

Last edited by Bosanac_21 on 24/01/2015 18:12, edited 2 times in total.
ted10
Posts: 254
Joined: 15/09/2013 17:36

#99 Re: RIP Kemal Monteno

Post by ted10 »

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#100 Re: RIP Kemal Monteno

Post by Banksy »

radostan dan wrote:sviđa mi se ovo što je nosara pokrenuo...svi znaju kemalove pjesme koje je on otpjevao. bilo bi lijepo postaviti one koje je napisao/komponovao, a drugi izvodili...
Post Reply