Rijeka Željeznica danas

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#26 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by bpsang »

jos slika...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

sad krecem prema Ilidzi, a dok postiram ove slike vidim da je prekinut saobracaj i prema Doglodima
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8520
Joined: 11/02/2009 15:21

#27 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by Ajatolah_ »

mayab wrote:Pogledajte smeca po obali :lol:
Jah, baš smiješno. :roll:
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#28 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by bpsang »

Želim napomenuti da, UREDNIK SA-X portala moze koristiti slike za vanrednu situaciju na podruciju Ilidze i Dogloda.
User avatar
Truba
Posts: 82027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#29 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by Truba »

jeb ga
molim se gledam nadam da će prestati kiša
mislim na te ugrožene ljude :( :( :( :(

odron

šta reći...


možel se ovo spriječiti da se ne ponovi iduće godine?
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#30 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by The Nightwatchman »

komi wrote:jeb ga
molim se gledam nadam da će prestati kiša
mislim na te ugrožene ljude :( :( :( :(

odron

šta reći...


možel se ovo spriječiti da se ne ponovi iduće godine?
moze - sprijeciti daljnju bespravnu gradnju na vodozastitnom podrucju.

za ove sto su vec bespravno izgradili, prvo im opcina treba legalizirati objekte, jer nisu bili sposobni da gradnju spriječe, a onda se posvetiti izgradnji sistema za zastitu od poplava.

ovo gore navedeno je prakticno nemoguce uz ovakvu lokalnu vlast, ali teorijski ispravno i treba da bude teznja.
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#31 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by bpsang »

Ilidza kod hotela Terme

Image

Ilidza kod OBImarketa

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sa povratka sa Vrela Bosne koja skoro da se izlila na travnate povrsine , saobracaj se odvija starim dijelom za Blazuj te su kolone nepregledne, zbog obustave saobracaja na Auto-putu

Image

rijeka Željeznica na ulazu u Ilidzu

Image
ek0
Posts: 462
Joined: 21/06/2009 16:17

#32 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by ek0 »

-
Last edited by ek0 on 10/10/2016 13:53, edited 1 time in total.
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#33 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by vodoinstalater »

Nadam se da nece niko nastradati u svemu ovome, sve se da popraviti. Nije veselo nimalo a sto je najgore ne mislim da su ovo neke baš velike vode.
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#34 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by maxell_sarajevo »

Nije Zeljeznica, al je ovo na Cengic Vili, jedna kuca potopljena i ljudi su se iselili iz nje.
Image
User avatar
Truba
Posts: 82027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#35 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by Truba »

ove slike sa smećem su za neki postapokaliptični film
samo glumcima nabaciti gas maske
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#36 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by to je to »

Koje je problematicno mjesto na auto putu?
Hendrix
Posts: 4125
Joined: 27/02/2004 00:00

#37 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by Hendrix »

Problematičan je onaj podvožnjak na zadnjoj krivini prije Ilidže, onde su pumpe aktivne stalno zbog podzemnih voda, ako pogledate s desne strane ima kontejner, za upravljanje pumpama, i sad čim one zakažu ili ima previše vode kao ovih dana, voda se zadržava na cesti i pravi jezero malo, i nikada ono neće raditi kako treba tako da je za očekivati ovako nešto čim nestane struje pumpama ili bude poplava.
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#38 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by pametolog »

za ove sto su vec bespravno izgradili, prvo im opcina treba legalizirati objekte, jer nisu bili sposobni da gradnju spriječe, a onda se posvetiti izgradnji sistema za zastitu od poplava.

ovo gore navedeno je prakticno nemoguce uz ovakvu lokalnu vlast, ali teorijski ispravno i treba da bude teznja.[/quote]

Znaci, ja nocas pajserom otvorim prvu banku, opljackam pare i onda mi drzava legalizira tu pljacku jer me nije sprijecila???
Je li to shema po kojoj ti mislis drzava treba da funkcionise? Ako postoji zakon, on je tu da se postuje.
I drugo. Npr, kad podjes na odmor, jel odes na prvo mjesto koje ti padne na pamet na zemaljskoj kugli, tek tako, ili se ipak malo raspitas o lokaciji, kakav je smjestaj, koje cijene, kakve plaze,... A zamisli tek da pravis kucu. Pa valjda se treba raspitat je li tu kliziste, plavi li... a ne posadi kucu nelegalno, pa onda kukaj svima da ti daju pomoc.
Zao mi je ljudi, ali je dobar dio njih "sam pao, sam se ubio"
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#39 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by Skyfox »

Hendrix wrote:Problematičan je onaj podvožnjak na zadnjoj krivini prije Ilidže, onde su pumpe aktivne stalno zbog podzemnih voda, ako pogledate s desne strane ima kontejner, za upravljanje pumpama, i sad čim one zakažu ili ima previše vode kao ovih dana, voda se zadržava na cesti i pravi jezero malo, i nikada ono neće raditi kako treba tako da je za očekivati ovako nešto čim nestane struje pumpama ili bude poplava.
u petak radnici stavili znak ogranicenje brzine bukvalno 5m prije jezera kod podvoznjaka, tako da svi koji smo isli lijevom trakom nismo imali izbora nego uroniti u vodu, pojma nemam kako mi se nije ugasilo auto ni nikom ispred mene...
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#40 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by The Nightwatchman »

pametolog wrote:za ove sto su vec bespravno izgradili, prvo im opcina treba legalizirati objekte, jer nisu bili sposobni da gradnju spriječe, a onda se posvetiti izgradnji sistema za zastitu od poplava.

ovo gore navedeno je prakticno nemoguce uz ovakvu lokalnu vlast, ali teorijski ispravno i treba da bude teznja.

Znaci, ja nocas pajserom otvorim prvu banku, opljackam pare i onda mi drzava legalizira tu pljacku jer me nije sprijecila???
Je li to shema po kojoj ti mislis drzava treba da funkcionise? Ako postoji zakon, on je tu da se postuje.
I drugo. Npr, kad podjes na odmor, jel odes na prvo mjesto koje ti padne na pamet na zemaljskoj kugli, tek tako, ili se ipak malo raspitas o lokaciji, kakav je smjestaj, koje cijene, kakve plaze,... A zamisli tek da pravis kucu. Pa valjda se treba raspitat je li tu kliziste, plavi li... a ne posadi kucu nelegalno, pa onda kukaj svima da ti daju pomoc.
Zao mi je ljudi, ali je dobar dio njih "sam pao, sam se ubio"
ja se u potpunosti slazem s tobom, samo kad neko gradi na drzavnom ili opcinskom zemljistu, onda je prvo on budala, ali je opcina ipak veca budala. pa nije niko s marsa pao da ne moze sprijeciti zapocetu gradnju. imaju inspekcije koje bi trebale raditi na tome.

rekao sam da treba legalizirati, jer stvarno ne vidim drugi nacin. pa sta sad treba im sve srusit? dosta je u ratu sruseno....
User avatar
Anti-Depresiv
Posts: 88
Joined: 10/07/2008 21:43
Location: rajvoSa

#41 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by Anti-Depresiv »

U datom trenutku su im svjesno dopustili izgradnju a sve to zbog potrebne glasačke mase, tako da ovo ništa nije šta nas sve očekuje u budučnosti . :?
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#42 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by The Nightwatchman »

Anti-Depresiv wrote:U datom trenutku su im svjesno dopustili izgradnju a sve to zbog potrebne glasačke mase, tako da ovo ništa nije šta nas sve očekuje u budučnosti . :?
nisu oni nista dopustili činjenjem, već nečinjenjem....

progledali su kroz prste kad su nicali objekti. ko je vise kriv - onaj koji je dosao da izgradi, ili onaj koji ga nije sprijecio u tome, iako mu je to posao.....?
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#43 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by Ma.Le.Na »

The Nightwatchman wrote: ja se u potpunosti slazem s tobom, samo kad neko gradi na drzavnom ili opcinskom zemljistu, onda je prvo on budala, ali je opcina ipak veca budala. pa nije niko s marsa pao da ne moze sprijeciti zapocetu gradnju. imaju inspekcije koje bi trebale raditi na tome.

rekao sam da treba legalizirati, jer stvarno ne vidim drugi nacin. pa sta sad treba im sve srusit? dosta je u ratu sruseno....
DA
treba sve porusit!
ovdje se narod i ponasa tako jer se svi vode onom "haj ba nece ti niko rusit..nisu nikome pa nece ni tebi"
i otuda javasluk...i ovi socijalni slucajevi - sami sebe stvaraju socijalnim slucajem
:x :x :x
probajte vi..iko od vas...ogradit sebi ledinu i napravit kucu
AHA malo sutra
al ovakvi mogu i ne prezaju ni pred cim...a pogotovo ne zakonom
mi miladi se borimo sa stambenmim pitanjem...vecina nas i ne sanja o garsonjeri a kamoli kuci na 3 sprata!
al dodje neko i ogradi sebi parce i napravi
ima prara da napravi!
i sad mu JA trebam dat pare da se sanira steta!
JASTA!
PORUSIT SVE ! :x :x :x
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#44 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by The Nightwatchman »

Ma.Le.Na wrote:
The Nightwatchman wrote: ja se u potpunosti slazem s tobom, samo kad neko gradi na drzavnom ili opcinskom zemljistu, onda je prvo on budala, ali je opcina ipak veca budala. pa nije niko s marsa pao da ne moze sprijeciti zapocetu gradnju. imaju inspekcije koje bi trebale raditi na tome.

rekao sam da treba legalizirati, jer stvarno ne vidim drugi nacin. pa sta sad treba im sve srusit? dosta je u ratu sruseno....
DA
treba sve porusit!
ovdje se narod i ponasa tako jer se svi vode onom "haj ba nece ti niko rusit..nisu nikome pa nece ni tebi"
i otuda javasluk...i ovi socijalni slucajevi - sami sebe stvaraju socijalnim slucajem
:x :x :x
probajte vi..iko od vas...ogradit sebi ledinu i napravit kucu
AHA malo sutra
al ovakvi mogu i ne prezaju ni pred cim...a pogotovo ne zakonom
mi miladi se borimo sa stambenmim pitanjem...vecina nas i ne sanja o garsonjeri a kamoli kuci na 3 sprata!
al dodje neko i ogradi sebi parce i napravi
ima prara da napravi!
i sad mu JA trebam dat pare da se sanira steta!
JASTA!
PORUSIT SVE ! :x :x :x
prvo nemoj tersat, lose ti stoji....

trosak rusenja objekata bi svakako isao na tvoj (nas) racun, tako da ti je opet skuplja pita nego tepsija.

rekao sam samo da se puno vise isplati raditi na prevenciji, nego na ispravljanju gresaka opstinara, tako sto ce se rusiti objekti.

nije se smjelo dopustiti da se gradi i tačka. krivi su potkupljivi opštinari koji su gledali kroz prste kad su nicala cijela naselja. krivi su naravno i ljudi koji su gradili i sada plaćaju svoju vlasititu glupost, ali njihova krivica nije ni približna krivici odgovornih koji se bave planiranjem i urbanizmom.
User avatar
Anti-Depresiv
Posts: 88
Joined: 10/07/2008 21:43
Location: rajvoSa

#45 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by Anti-Depresiv »

Da se ne ne citiramo ,kakve veze ima činjenjem-nečinjenjem(obična igra riječi) kad je namjera i konačni epilog isti a to što smatraš da će rušenje doći skuplje , vjeruj mi da se opasno varaš(iskreno bih volio da si u pravu jer bi relativno brzo i jeftino riješili smrtni problem našeg grada). Osnovni razlog ovakvog razmišljanja leži u činjenici da ni 75-80% nelegalnih objekata po svim urbanističkim i realnim riješenjima ne mogu i ne smiju biti legalizovana ,a sve zbog ne mogučnosti da se ti prostori urede sa infratrukturom i sa ostalim stvarima koje čine jedan uređen gradski prostor (svi se slažemo da je ovo poslije rata klasični urbicid) , eto da ne pametujem ima more primjera koji nas upozoravaju već dugi niz godina(ovaj problem počinje prije rata) a priroda ne zna za političke elite pa nam gluposti i divljaštvo šalje na naplatu. Uz pozdrav nadam se da će kiša ipak stati. :?
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#46 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by BSn »

U svakom zlu neko dobro. Da hoce sad izbit kakva epidemija zbog ovog smeca. Jedino tako primitivci mogu skontati da rijeka nosi njihovo smece drugima, ali i tudje njima i da postoje razlozi zasto se rijeka zove rijeka, a ne deponija.
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#47 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by The Nightwatchman »

Anti-Depresiv wrote:Da se ne ne citiramo ,kakve veze ima činjenjem-nečinjenjem(obična igra riječi) kad je namjera i konačni epilog isti a to što smatraš da će rušenje doći skuplje , vjeruj mi da se opasno varaš(iskreno bih volio da si u pravu jer bi relativno brzo i jeftino riješili smrtni problem našeg grada). Osnovni razlog ovakvog razmišljanja leži u činjenici da ni 75-80% nelegalnih objekata po svim urbanističkim i realnim riješenjima ne mogu i ne smiju biti legalizovana ,a sve zbog ne mogučnosti da se ti prostori urede sa infratrukturom i sa ostalim stvarima koje čine jedan uređen gradski prostor (svi se slažemo da je ovo poslije rata klasični urbicid) , eto da ne pametujem ima more primjera koji nas upozoravaju već dugi niz godina(ovaj problem počinje prije rata) a priroda ne zna za političke elite pa nam gluposti i divljaštvo šalje na naplatu. Uz pozdrav nadam se da će kiša ipak stati. :?

znas ti onu staru - poslije je*anja nema kajanja


zar nije lakse sprijeciti, nego lijeciti?


pa i da se sruše svi ti objekti, džaba ti kad bi oni došli da ruše tri kuce, tri nove niču negdje drugo nelegalno izgrađene


u biti ja se slažem s tobom, samo naglasak stavljam na prevenciju nelegalne gradnje, vise nego na sve eventualne aktivnosti (rušenje), nakon sto se vec izgradilo


edit: kad sam rekao da bi rusenje bilo skuplje, citirao sam @ma.le.na koja se bunila sto ce sanacija objekata nakon ove poplave najvjerovatnije ici na nas racun (iz budzeta), pa sam rekao da bi i rusenje islo na nas racun, a to je sigurno skuplje od sanacije....
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#48 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by PipiDugaDevetka »

Kiša stala, dobro je da neće biti potrebe za asanacijom terena, ali štetu niko neće moći naplatiti. Nije bila proglašena vanredna situacja u vezi sa elementarnom nepogodom - poplavom. Osim onih koji su se privatno osigurali.

Kada vidim @Stotkine slike, jasno mi je šta znači kada se za nekoga kaže da ga je ''poplava izbacila'' ili samo ''poplava''.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#49 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by exliberal »

ajde stotka napravi jos par....kakva je miljacka kroz grad?
jebes prepucavanja nema od toga nista...ovi sto su napravili znali su da prave bespravno i na zabranjenom podrucju ali kao sto neko rece tako se najbolje kupuju glasaci za buducnost...
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#50 Re: Rijeka Željeznica danas

Post by bpsang »

mozda sutra krenem prema gradu,ako budem imao vremena, imam nekih obaveza.
Post Reply