Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post Reply
Osmi Socrates
Posts: 8367
Joined: 19/10/2020 15:33

#126 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by Osmi Socrates »

Tekst Rezolucije je i više nego suzdržan jer se nigdje ne spominje ni RS ni Srbija ni Crna Gora. Bila je i eksplicitnija rezolucija, donesena tokom rata, u kojoj se spominju i srpske i crnogorske vojne snage, i logori u RS-u, i da je zločin etničkog čišćenja na teritoriju pod srpskom kontrolom "a form of genocide". Sve crno na bijelo.

Dakle, ovo Vučićevo moljakanje po svjetskim ludnicama od država da ne prihvate ovu rezoluciju, koja je, ponavljam, krajnje suzdržana jer ne osuđuje nikoga direktno i jer ne dovodi genocid u Srebrenici u vezu sa određenom idejom ili ideologijom, naprimjer, je najefektnije priznanje ko je šta radio i sa kojom idejom (ili ideologijom).

Dakle, sam sebi je priznao, ali red je i dalje izigravati i budalu po svijetu.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2904
Joined: 14/01/2019 04:56

#127 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by Porodice Foht »

Osmi Socrates wrote: 20/05/2024 08:42 Tekst Rezolucije je i više nego suzdržan jer se nigdje ne spominje ni RS ni Srbija ni Crna Gora. Bila je i eksplicitnija rezolucija, donesena tokom rata, u kojoj se spominju i srpske i crnogorske vojne snage, i logori u RS-u, i da je zločin etničkog čišćenja na teritoriju pod srpskom kontrolom "a form of genocide". Sve crno na bijelo.

Dakle, ovo Vučićevo moljakanje po svjetskim ludnicama od država da ne prihvate ovu rezoluciju, koja je, ponavljam, krajnje suzdržana jer ne osuđuje nikoga direktno i jer ne dovodi genocid u Srebrenici u vezu sa određenom idejom ili ideologijom, naprimjer, je najefektnije priznanje ko je šta radio i sa kojom idejom (ili ideologijom).

Dakle, sam sebi je priznao, ali red je i dalje izigravati i budalu po svijetu.
Mislim slicno. U pocetku, mislio sam da je bezvrijedna, "salonska", ali kad je Pic.kousti ovoliku dreku digo, hoda i moli po svijetu da se ne digne ruka u UN, vidio sam koliko je bitna.
Zlatko je uradio dobar posao, treba mu cestitati, ali me zbunilo otkud jucer on u Rijadu. :? Kao da se nasi boje ili sumnjaju u stav OIC da ce glasati jer upravo oni su kljuc za vecinu (sezdesetak, koliko ih ima) u glasanju. Mislim, covjek zapucao iz NY na neki sastanak u Saudiju, malo mi cudno.
Osmi Socrates
Posts: 8367
Joined: 19/10/2020 15:33

#128 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by Osmi Socrates »

Lagumdžija je jedan od rijetkih u BiH koji sa ovom srpskom genocidnom bratijom zna igrati psihološke političke igre. Šteta što ga se na pravi način nije koristilo od kraja rata. Šteta što je ikad bio upleten u lokalnu politiku. On je čovjek za visoku politiku. Pošalji ga u svijet i čekaj rezultate.
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#129 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by PM72 »

Osmi Socrates wrote: 20/05/2024 08:56 Lagumdžija je jedan od rijetkih u BiH koji sa ovom srpskom genocidnom bratijom zna igrati psihološke političke igre. Šteta što ga se na pravi način nije koristilo od kraja rata. Šteta što je ikad bio upleten u lokalnu politiku. On je čovjek za visoku politiku. Pošalji ga u svijet i čekaj rezultate.
Sve do sad bio je optuživan da je grobar SDP-a,da je narcis veći od Silajdžića,da je umješan u nestanak Zulfikar begovih para (jer je bio u upravnom odboru instituta),da je borce nazvao četnicima itd,itd...i sad odjednom dobar.
Nije on toliko dobar koliko su ostali loši.U tome je fazon.
Osmi Socrates
Posts: 8367
Joined: 19/10/2020 15:33

#130 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by Osmi Socrates »

Pa rekao sam da nije nikad trebao biti umiješan u lokalnu politiku. To je i do njega, koliko je i do drugih. Nisu prepoznali gdje mu je idealno mjesto. Profesionalni diplomata, a ne stranački lider u BiH.
Last edited by Osmi Socrates on 20/05/2024 09:31, edited 1 time in total.
18mn97
Posts: 297
Joined: 21/04/2021 12:56

#131 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by 18mn97 »

Ma Zlatko je inteligentan i namazan. :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45832
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#132 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by Chmoljo »

PM72 wrote: 20/05/2024 09:11
Osmi Socrates wrote: 20/05/2024 08:56 Lagumdžija je jedan od rijetkih u BiH koji sa ovom srpskom genocidnom bratijom zna igrati psihološke političke igre. Šteta što ga se na pravi način nije koristilo od kraja rata. Šteta što je ikad bio upleten u lokalnu politiku. On je čovjek za visoku politiku. Pošalji ga u svijet i čekaj rezultate.
Sve do sad bio je optuživan da je grobar SDP-a,da je narcis veći od Silajdžića,da je umješan u nestanak Zulfikar begovih para (jer je bio u upravnom odboru instituta),da je borce nazvao četnicima itd,itd...i sad odjednom dobar.
Nije on toliko dobar koliko su ostali loši.U tome je fazon.
nije sve crno i bijelo u životu komšija.
User avatar
pici
Posts: 43826
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#133 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by pici »

Ako ovo pripisujete JAzlaJA onda ste u grdnoj zabludi. Nikakva rezolucija nebi bila na stolu da nije upleten zapadni diplomatski kor, koji je rijesio da se obracuna sa dodikom i vucicem, najvjerovatnije u svemu ovome dodik ide niz vodu, mada politika je kurva. Moguci kompromisi u politici su igra.
Rezolucija ce se usvojiti, ide u svjetske čitanke i enciklopedije. Srbi ce traziti zrtvenog jarca, koji je ocigledan a onda traziti ustupke oko pregovora za Kosovo i odrzanje entiteta. Mislim da ce sljedeci udar ici na naziv entiteta koji nije u skladu sa dejtonskim ustavom. Mora se pametno igrati. BiH ide polako ka NATO integraciji i EU. Rata nece biti.

Pickousti ne ide u Njujork radi Srba i Srbije a pogotovo radi entiteta, ide radi svoje gujce jer mu je dupe na dobošu.
User avatar
pici
Posts: 43826
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#134 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by pici »

Sjedinjene Američke Države spremaju nove sankcije za ljude oko predsjednika RS Milorada Dodika, a to je rečeno već i od američkih zvaničnika koji su bili u Sarajevu, izjavio je za Fenu u Washingtonu viši savjetnik za globalnu sigurnost i diplomatiju Instituta za razvojni utjecaj iz Washingtona, bivši bh. diplomat Adnan Hadrović.

"Svi oni koji na bilo koji način pomažu onima koji su na 'crnoj listi' će također biti pogođeni tako što će, najvjerovatnije, biti stavljeni na američku 'crnu listu'", kaže Hadrović.
Ameri su odlucili da sklone dodika koji im vise nije funkcionalan, pogotovo u proruskoj retorici. Rezolucija je jedan od šamara maloruskoj ideologiji i svetu. Nece se zaustaviti na ovome ako picousti bude koopertivniji.
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#135 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by PM72 »

pici wrote: 20/05/2024 09:47 Ako ovo pripisujete JAzlaJA onda ste u grdnoj zabludi. Nikakva rezolucija nebi bila na stolu da nije upleten zapadni diplomatski kor, koji je rijesio da se obracuna sa dodikom i vucicem, najvjerovatnije u svemu ovome dodik ide niz vodu, mada politika je kurva. Moguci kompromisi u politici su igra.
Rezolucija ce se usvojiti, ide u svjetske čitanke i enciklopedije. Srbi ce traziti zrtvenog jarca, koji je ocigledan a onda traziti ustupke oko pregovora za Kosovo i odrzanje entiteta. Mislim da ce sljedeci udar ici na naziv entiteta koji nije u skladu sa dejtonskim ustavom. Mora se pametno igrati. BiH ide polako ka NATO integraciji i EU. Rata nece biti.

Pickousti ne ide u Njujork radi Srba i Srbije a pogotovo radi entiteta, ide radi svoje gujce jer mu je dupe na dobošu.
Zlaja je izvođač jer zna na koji način izbjeći negatore a zapad je organizator.
mishic
Posts: 6440
Joined: 28/04/2011 16:29

#136 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by mishic »

"Dodik najavljuje djelovanje nakon rezolucije u Srebrenici: Naše odluke bit će osvješćujuće za Bošnjake"

Super, Bošnjacima to i treba i to hitno. Ono što oni tolerišu, preko čega prelaze i kakve ustupke prave apsolutno je neprihvatljivo i suludo.
Jednom kada se osvijeste tačno će znati šta im pripada, šta je neprihvatljivo i insistirati na onome "čist račun, duga ljubav".
No pitanje je kako će se snalaziti oni koji su navikli na privilegije, ustupke i popuštanja? Kada ih se dovede na pravu mjeru da im neće biti malo potijesno?
DonieBrasco
Posts: 16106
Joined: 31/08/2016 16:09

#137 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by DonieBrasco »

Nece on prvi sebi da ugrozi milijarde, biznise, tendere, sve moguce povlastice koje mu vlast omogucava. sve drzi u RS , za sve se pita, isto tako ovaj drugi u Srbiji.

Sve ce to ostati na rijecima i srbovanju, imaginarnim svetovima, daleko su Rusija i Kina, Kosovo, CG su im tu u dvoristu pa sta mogu ?

Na stranu oni mnogim bosnjama - velikim muslimanim i jos vecim patriJotama nece biti svejedno radi usvajanja rezolucije jer njima njihove interese remeti.
User avatar
sehohari
Posts: 8748
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#138 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by sehohari »

Porodice Foht wrote: 20/05/2024 08:50
Osmi Socrates wrote: 20/05/2024 08:42 Tekst Rezolucije je i više nego suzdržan jer se nigdje ne spominje ni RS ni Srbija ni Crna Gora. Bila je i eksplicitnija rezolucija, donesena tokom rata, u kojoj se spominju i srpske i crnogorske vojne snage, i logori u RS-u, i da je zločin etničkog čišćenja na teritoriju pod srpskom kontrolom "a form of genocide". Sve crno na bijelo.

Dakle, ovo Vučićevo moljakanje po svjetskim ludnicama od država da ne prihvate ovu rezoluciju, koja je, ponavljam, krajnje suzdržana jer ne osuđuje nikoga direktno i jer ne dovodi genocid u Srebrenici u vezu sa određenom idejom ili ideologijom, naprimjer, je najefektnije priznanje ko je šta radio i sa kojom idejom (ili ideologijom).

Dakle, sam sebi je priznao, ali red je i dalje izigravati i budalu po svijetu.
Mislim slicno. U pocetku, mislio sam da je bezvrijedna, "salonska", ali kad je Pic.kousti ovoliku dreku digo, hoda i moli po svijetu da se ne digne ruka u UN, vidio sam koliko je bitna.
Zlatko je uradio dobar posao, treba mu cestitati, ali me zbunilo otkud jucer on u Rijadu. :? Kao da se nasi boje ili sumnjaju u stav OIC da ce glasati jer upravo oni su kljuc za vecinu (sezdesetak, koliko ih ima) u glasanju. Mislim, covjek zapucao iz NY na neki sastanak u Saudiju, malo mi cudno.
Možda ima veze sa Bahrainom i Emiratima, pokušava možda preko njih da osigura da neće biti suzdržani?

Mada oni imaju zasebnu vanjsku politiku, jedino ne znam za Bahrain.
izvrsni direktor
Posts: 9934
Joined: 20/12/2018 16:11

#139 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by izvrsni direktor »

PM72 wrote: 20/05/2024 09:11
Osmi Socrates wrote: 20/05/2024 08:56 Lagumdžija je jedan od rijetkih u BiH koji sa ovom srpskom genocidnom bratijom zna igrati psihološke političke igre. Šteta što ga se na pravi način nije koristilo od kraja rata. Šteta što je ikad bio upleten u lokalnu politiku. On je čovjek za visoku politiku. Pošalji ga u svijet i čekaj rezultate.
Sve do sad bio je optuživan da je grobar SDP-a,da je narcis veći od Silajdžića
Ovo idalje stoji, isto kao i sto stoji da je sa ovom rezolucijom odradio vrhunski posao koji nijedan drugi bh politicar nikad ne bi mogao, i da je ovo sa rezolucijom najveci uspjeh bh diplomacije.
mishic
Posts: 6440
Joined: 28/04/2011 16:29

#140 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by mishic »

Sasvim neočekivano i iznenada, u vrijeme kada je bosansko-hercegovački identitet ozbiljno ugrožen i u defanzivi, događaji i rasprave oko Rezolucije pokazali su se kao izvanredan, skoro idealan test, pred kompletnom međunarodnom zajednicom koji je prisilio sve licemjere i glumce, lažove, manipulante i izrode da pokažu svoje pravo lice. Ta spoznaja raskrinkala je dvije suprotstavljene strane i ide paralelno sa Putinovom i Netanyahuovom politikom na jednoj, i onom drugom, miroljubivom, privrženom međunarodnom pravu, koegzistenciji i napretku, na drugoj strani.

Ključni akteri međunarodne zajednice Rezolucijom su indirekto priznali svoju odgovornost za greške počinjene devedesetih godina prošlog stoljeća kada su mimo svih principa i međunarodnog prava i međunarodnih odnosa tolerisali i nagradili agresiju, zločine i genocid, a počinioci tih zlodjela i nastavljaći njihove prakse u Ukrajini i Palestini pokazali da zagovornika zla, nepravde, krvoprolića i agresije uvijek ima i biće u različitim dijelovima svijeta. A upravo to, ta politika, taj jednostrani interes i spremnost da se za njega žrtvuju najveće moguće vrijednosti kako bi se silom, zločinom, pritiscima, lažima i prevarama zadovoljio samo svoj interes na uštrb i štetu svih principa i progresivnih stremljenja, došao je do punog izražaja kroz sve što se odvijalo i odvija ovih dana.

Sve moguće igre i manipulacije prisutne decenijama postaju providne i jasne mnogima koji su do sada bili redovno obmanjivani i izigravani od strane onih koji su decenijama štiteći jedni drugima leđa glumili jedno a u stvarnosti planirali i provodili nešto sasvim drugo. I upravo to, to licemjerje, ta spremnost na laž i obmanu svim sredstvima i po svaku cijenu postali su bjelodano jasni, razumljivi i kao neprihvatljiv oblik ponašanja osuđuju se na univerzalnom nivou kao metod i princip koji nikada nije trebao i neće biti prihvatljiv bilo kada i bilo kome.

I upravo zbog toga je ovolika dreka. Koriste se i ulažu svi mogući oblici obmana laži i prevara s ciljem da se ne osudi i za budućnost ne ospori pravo na te neljudske oblike i načine ponašanja koji su svojstveni samo jednom, nedemokratskom i neciviliziranom dijelu čovjećanstva. Rezolucija tu granicu između ta dva dijela svijeta povlaći tako duboko i toliko jasno da se više nikada neće moći činiti jedno a prikazivati sasvim drgo kao što je do sada činjeno. U toliko su u pravu osporavatelji rRezolucije kada govore o njenim skrivenim i dugoročnim posljedicima koje će pogađati i o glavu se obijati samo onima kojim je nepravda koju siju i čine po svijetu i na svakom koraku sastavni dio njihovog identiteta.
LSD
Posts: 27432
Joined: 24/07/2007 08:26

#141 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by LSD »

sehohari wrote: 19/05/2024 12:52
Tyke wrote: 18/05/2024 23:23 Koliko god rezolucija imala za "cilj" prikazati odgovornost pojedinaca, u komacnici ukazuje na kolektivnu odgovornost jednog naroda jer nije sprijecio to sto je uradio. Genocid nije pocinilo 4-5 vojnika, nego desetine i desetine njih bez imalo empatije i pokazivanja volje da to ne rade. Nego cak suprotno, izivljavali su se i uzivali u tome kolektivno, a za sto postoje svjedocenja zrtava kao i video zapisi.
Tako da DA, Koelktovno su odgovorni ma sta bilo formalno zapisano u rezoluciji. Nikad ne zaboraviti niti oprostiti.
Ukratko pozicija države Srbije o genocidu u Srebrenici:

"To nije bio genocid, a i ako ga je bilo, zaslužili su".
Pozicija drzave Srbije o genocidu u Srebrenici je :
"Nije bio, ali ce se ponoviti".
User avatar
House
Posts: 46993
Joined: 17/03/2010 15:36

#142 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by House »

pici wrote: 20/05/2024 06:51 Image

Image

:-) ludilo
ko onomad škorpione.
User avatar
muha_sa
Posts: 128916
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#143 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by muha_sa »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/35 ... uchic.html


Puljić se osvrnuo i na poteze članice Predsjedništva BiH Željke Cvijanović, ali i planove srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića.

-Kad Željka Cvijanović može slati pisma UN-u svaka tri dana, kad Vučić može organizirati panel u UN-u o žrtvama rata u BiH, onda mogu i ja poslati ovaj video na adrese 30 dopisnika u UN-u iz vodećih svjetskih medija. Moje je da informiram ljude.

User avatar
pici
Posts: 43826
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#144 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by pici »

Kao sto napisah na temama o ukrajini i desavanje u srbiji tako cu i ovdje. Necu mnogo pametovati i daviti, bit cu kratak. Ruski i maloruski nacionalfasizam je dozivjeo svoje razgolicenje pred citavim svijetom. Ostaje da oni koji vjeruju cinjenicama i presudama osude ovu modernu nacionlafasisticku ideju a oni koji ne vjeruju da se svrstaju uz istu. Neutralni su vazda bili licemjeri.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8899
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#145 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by SanskiBiser »

Ivo Puljic: (prije 2 sata) tvit:

Danas se lista sponzora za rezoluciju o genocidu popela na 38 zemalja:

Kraj Aprila je bilo 28.

Do 2 . Maja 32 ( + Poljska, Luxemburg, , Belgija, Estonija)

Do 16. Maja 35 ( + Island, Marahal Islands, Norveska)

Do 20. Maja 38 sponzora (Australia, Andora, Micronesia).

Laku noć.
User avatar
pici
Posts: 43826
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#146 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by pici »

Broj zemalja kosponzora rezolucije o Srebrenici sada je 38

Broj kosponzora Rezolucije o Srebrenici, o kojoj će se za dva dana raspravljati i za koji će se glasati na Generalnoj skupštini UN-a se povećao na 38.
Krajem mjeseca aprila bilo ih je 28. Onda se najavljivalo glasanje, a u New York je u 'lobiranje' protiv rezolucije došao i Aleksandar Vučić pa se broj zemalja povećao u korist rezolucije.

Nakon Vučićevih nastupa, samo u jednom dana su se kosponzorstvu rezolucije pridružili Hrvatska, Estonija, Bugarska, Luksemburg, Poljska i Bangladeš.

Do jučer je broj kosponzora porastao na 38. Pridružile su se Australija, Andora, Micronesia ...
Kako pickousti izlobira alal mu vera
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#147 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by Bloo »

Spoiler
Show
pici wrote: 20/05/2024 06:51 Image

Image

:-) ludilo
Nije ludilo, vec dobro planirani igrokaz za glasace.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2904
Joined: 14/01/2019 04:56

#148 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by Porodice Foht »

sehohari wrote: 20/05/2024 12:41
Porodice Foht wrote: 20/05/2024 08:50
Osmi Socrates wrote: 20/05/2024 08:42 Tekst Rezolucije je i više nego suzdržan jer se nigdje ne spominje ni RS ni Srbija ni Crna Gora. Bila je i eksplicitnija rezolucija, donesena tokom rata, u kojoj se spominju i srpske i crnogorske vojne snage, i logori u RS-u, i da je zločin etničkog čišćenja na teritoriju pod srpskom kontrolom "a form of genocide". Sve crno na bijelo.

Dakle, ovo Vučićevo moljakanje po svjetskim ludnicama od država da ne prihvate ovu rezoluciju, koja je, ponavljam, krajnje suzdržana jer ne osuđuje nikoga direktno i jer ne dovodi genocid u Srebrenici u vezu sa određenom idejom ili ideologijom, naprimjer, je najefektnije priznanje ko je šta radio i sa kojom idejom (ili ideologijom).

Dakle, sam sebi je priznao, ali red je i dalje izigravati i budalu po svijetu.
Mislim slicno. U pocetku, mislio sam da je bezvrijedna, "salonska", ali kad je Pic.kousti ovoliku dreku digo, hoda i moli po svijetu da se ne digne ruka u UN, vidio sam koliko je bitna.
Zlatko je uradio dobar posao, treba mu cestitati, ali me zbunilo otkud jucer on u Rijadu. :? Kao da se nasi boje ili sumnjaju u stav OIC da ce glasati jer upravo oni su kljuc za vecinu (sezdesetak, koliko ih ima) u glasanju. Mislim, covjek zapucao iz NY na neki sastanak u Saudiju, malo mi cudno.
Možda ima veze sa Bahrainom i Emiratima, pokušava možda preko njih da osigura da neće biti suzdržani?

Mada oni imaju zasebnu vanjsku politiku, jedino ne znam za Bahrain.
Moze biti, ili ih ima jos. Lahkomisleni su ti Arapi i daj Boze da ih ne bude desetak “u toaletu ili prehladjeni”. Od njih zavisi puno i bio bi crnjak da Rezolucija padne zbog tih dzalaba.
LipeCvat
Posts: 271
Joined: 09/04/2011 08:05

#149 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by LipeCvat »

resultati lobiranja ?

Karikaturist
Posts: 4109
Joined: 20/12/2020 10:03

#150 Re: Rezolucija o genocidu u Srebrenici

Post by Karikaturist »

Gdje je Wakanda Bog te
Post Reply