Restorani u Tuzli

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#26

Post by sunday_morning »

7th_Heaven wrote:Diskrecija je isto ok, jeste da nije u tz ali eto....onako bas je ofirna imam osjecaj da se sve neki svaleri skupljaju. :)
Inace lijepa basta u sumici i tak....hrana isto ok
imas dobar osjecaj :D :lol:
verbeke
Posts: 9
Joined: 02/04/2005 19:43
Location: Banglades

#27

Post by verbeke »

Ako pricamo o restoranima,hrana je interesantna u Mirakulu,Biblioteci,pa dobro i ukusno cete jesti i u Big Hiltonu.
Dalma,Sezam,Limenka i sl. su ipak nesto drugo...
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#28 Re: Restorani u Tuzli

Post by Drugarica »

The_Fluid wrote:Gdje jesti u Tuzli? Gdje jesti u gradu za kojeg kruzhe priche da nema dobrih restorana, picerija, konoba, uopshte mjesta za sjesti i pojesti neshto. Neki chak tvrde da je bolje otitji izvan grada u Srebrenik, Brchko, itd.

Osim restorana Biblioteka i picerije Dalma, gdje je josh dobro?

Tuzlaci, na vama je red? Postoji li web stranica sa listom istih?
Ostali, bili ste u Tuzli u dobrom restoranu, preporuchite ga i drugima.
eto pa biraj, toplo preporucujem restoran Lovac!!!

Restaurant Krcma
Miki
239-185 or 061 148-420

KAZANMAHALA
Restaurant
061 146-668

LOVAC
Restaurant
252-556


Kozlovac
Restaurant
254 364

SETALISTE SLANA BANJA
Restaurant
266-666

Nacionalni restoran
250-050, 250-428, 271-415

BIG HILTON
Jasna
281-588; 287-015

CITTA DEL SALE
Caffe-pizzeria
257-035

DALMA
Caffe-pizzeria
233-336

BIBLIOTEKA
Restaurant
266-362, 061 731-444

LIMENKA
Grill
061 185 584/5
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#29

Post by Any »

Jest da je zadnji puta na temi pisano prije nekih 8 mjeseci :? cudno mi da niko od vas nije spomenuo PIVNICU u Hotelu Tuzla u kojoj prave odlicnu picu a imate i jela sa rostilja koja su takodje odlicna :D jedina mana je sto zadnju porudjbu mozete naruciti u 01:00 :-x
Sto se tice klope u ranim jutarnjim kad se zarakija imate pekaru Tusanja sa odlicnim burecicima :faraon1:
zeljeni_nadimak
Posts: 195
Joined: 07/12/2005 12:23
Location: Tuzla

#30

Post by zeljeni_nadimak »

Any wrote:Jest da je zadnji puta na temi pisano prije nekih 8 mjeseci :? cudno mi da niko od vas nije spomenuo PIVNICU u Hotelu Tuzla u kojoj prave odlicnu picu a imate i jela sa rostilja koja su takodje odlicna :D jedina mana je sto zadnju porudjbu mozete naruciti u 01:00 :-x
Sto se tice klope u ranim jutarnjim kad se zarakija imate pekaru Tusanja sa odlicnim burecicima :faraon1:

Jedino se mogu sloziti s tobom da su burecici iz Tusnja prva liga. Ko god nam dodje u goste u Tuzlu navrati tamo i uzme za ponijeti. Od ostalih nabrojanih restorana u Tuzli nijedan nije nesto vrijedan paznje. U Biblioteci se moze fino pojesti ali su prespori i cijene su im paprene. Zadnji put sam cekala da napuhana Slavica donese jelo cijelih 45 minuta a u Citta del Salle su preskupi. U Tuzli jos ne pojedoh ukusne cevape a probala sam u svim tim navedenim cevabdzinicama i ne kontam zasto su lepine onako mokre, to mi je fuj.
Doermapshlem40
Posts: 3
Joined: 26/01/2007 11:20

#31

Post by Doermapshlem40 »

RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#32

Post by RPM »

Dramar nije losh ... :)
sekretar
Posts: 250
Joined: 22/10/2006 06:28

#33

Post by sekretar »

Kada odem do TZ...
najradije Limenka na vapaće
Onda Bosburger na zatvoreni tabaskino
Ako je šminka onda Biblioteka
Kolači u Bosni (preko puta studentskog doma)
Sladoled nekada ispred Kapije, sada se promjenila firma izgleda, a sada u basti pred ulazom u pasaž-
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#34

Post by RPM »

a za cjelovecernju zzgaru bureci u pitari do Piketa ... :D ... btw radnim danom u ranim jutarnjim satima bureka nema, samo virshla ... :D
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#35

Post by Any »

RPM wrote:a za cjelovecernju zzgaru bureci u pitari do Piketa ... :D ... btw radnim danom u ranim jutarnjim satima bureka nema, samo virshla ... :D
i tebi izgleda samo do kobasica stalo :lol: :lol:
medlyn
Posts: 12
Joined: 15/01/2010 12:23

#36 Re: Restorani u Tuzli

Post by medlyn »

cackalica wrote:tuzzli treba fast food koji radi 24/7...bosburger izgleda privlacno.ali je i poprilicno opasan...trovanje vas slijedi sigurno..posebno NE preporucujem ono sto oni zovu sezonskim salatama...

al brate...oni su turci s onim donerima praaavo utrefili...svaka im cast...ko ne zna turkishi su na cosku kod popularnog tuzlanskog "big bena"...ko je raspolozen da brkove umasti

a pekare....sto niko ne pominje te naaajsladje fast foodove..nea vala nish bolje od onih slanaca poslije hektolitra pive...to narvno ide u finisu veceri...pekara tusanj u rudarskoj...il ko je s autom nije losa ni ona u miladijama...kak se ono zove...mimoza beli..

a cola i bureci...ma kakvi ba restorani :) (ovi su malo ubitacniji i nisu za svaki stomak)
A gdje tacno je taj turcin sa donerima???
medlyn
Posts: 12
Joined: 15/01/2010 12:23

#37 Re: Restorani u Tuzli

Post by medlyn »

A gdje tacno dodje restoran Biblioteka 45???? Koji dio grada, ulica ili blizu cega je vec????
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#38 Re: Restorani u Tuzli

Post by leigh »

Biblioteka 45 - ulica Kristijana Krekovića.
Sa skvera kreneš u šestu bosansku, prođeš tuzamk i brajlovića s lijeve strane, imaš skretanje za sokak na desnoj strani, na kraju sokaka, s lijeve strane. To se više isplati za pješke, ako hoćeš da parkiraš auto kako treba, sa slatine skreneš kraj solitera gdje je pošta, do parkinga iza drugog solitera i obdaništa pčelica. Sa parkinga pješke opet kreneš jedinim sokakom prema šestoj bosanskoj, restoran je na desnu stranu, prva ili druga kuća. Ako ti išta znači, to je isti sokak gdje je i Jazz club, i čini mi se nekad da je bio restoran ili šta već Avlija.
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#39 Re: Restorani u Tuzli

Post by leigh »

medlyn wrote:A gdje tacno je taj turcin sa donerima???
Nema ga već dvije godine.
A neko otvara donerbdžinicu u džafer mahali, kraj pekare tušanj, vidio sam natpis. Nadam se da će biti pravi doner, a ne ono što sedra i saranda podrazumijevaju pod tim.
medlyn
Posts: 12
Joined: 15/01/2010 12:23

#40 Re: Restorani u Tuzli

Post by medlyn »

leigh wrote:
medlyn wrote:A gdje tacno je taj turcin sa donerima???
Nema ga već dvije godine.
A neko otvara donerbdžinicu u džafer mahali, kraj pekare tušanj, vidio sam natpis. Nadam se da će biti pravi doner, a ne ono što sedra i saranda podrazumijevaju pod tim.
Hvala.... sad mi je vec jasno :)
medlyn
Posts: 12
Joined: 15/01/2010 12:23

#41 Re: Restorani u Tuzli

Post by medlyn »

leigh wrote:Biblioteka 45 - ulica Kristijana Krekovića.
Sa skvera kreneš u šestu bosansku, prođeš tuzamk i brajlovića s lijeve strane, imaš skretanje za sokak na desnoj strani, na kraju sokaka, s lijeve strane. To se više isplati za pješke, ako hoćeš da parkiraš auto kako treba, sa slatine skreneš kraj solitera gdje je pošta, do parkinga iza drugog solitera i obdaništa pčelica. Sa parkinga pješke opet kreneš jedinim sokakom prema šestoj bosanskoj, restoran je na desnu stranu, prva ili druga kuća. Ako ti išta znači, to je isti sokak gdje je i Jazz club, i čini mi se nekad da je bio restoran ili šta već Avlija.

Hvala mnogo :))))
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#42 Re: Restorani u Tuzli

Post by Ivo Lola »

a niko ne spominje TNT, najbolji hot dog, sendvic u gradu
za ozbiljnu klopu Lovac
pita, Ukus na bulevaru
za nocne ptice, pekara Gradina na bulevaru takodje
...
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#43 Re: Restorani u Tuzli

Post by donja_crtica »

uh...
od kada nisam bio u Tuzli, pogotovo ne sjecam se kad sam jeo...

Ajmo redom kako bih se hranio :)

1. Cola (bureci i crna maslenica). Mislim da ga nema na Slatini vise, nego je negdje kod Mejdana samo ostao onaj, kraj Jale
2. Pekar Tusanj (jel Tusanj??? kad se spusta od skvera - Sarene djamije prema stadionu, cca 200 m od skvera) ovdje su slanci za sanjat, cini mi se da mi je i burek legao.
3. Bosburger za nako s nogu tamam. Tabaskino zatvoreni.. mmm...
4. Limenka, al da manje zaliju lepinu
5. Onda ima gore ispod bolnice, prema brcanskoj malti kad se ide, nekakva buregdzinica, saranda ili tako nesto. Eh tu sam nesto dobro jeo, ostala mi je u pamcenju, al ne znam sta
6. Sarajka, nesto je dobro bilo s roshtilja, ako nije hamburger, fakat se ne sjecam vise

U Biblioteci sam jednom jeo, al to je sminka previse za mene. Hrana je odlicna bila, atmosfera takodje
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#44 Re: Restorani u Tuzli

Post by spreca »

donja_crtica wrote:uh...
od kada nisam bio u Tuzli, pogotovo ne sjecam se kad sam jeo...

Ajmo redom kako bih se hranio :)

1. Cola (bureci i crna maslenica). Mislim da ga nema na Slatini vise, nego je negdje kod Mejdana samo ostao onaj, kraj Jale
2. Pekar Tusanj (jel Tusanj??? kad se spusta od skvera - Sarene djamije prema stadionu, cca 200 m od skvera) ovdje su slanci za sanjat, cini mi se da mi je i burek legao.
3. Bosburger za nako s nogu tamam. Tabaskino zatvoreni.. mmm...
4. Limenka, al da manje zaliju lepinu
5. Onda ima gore ispod bolnice, prema brcanskoj malti kad se ide, nekakva buregdzinica, saranda ili tako nesto. Eh tu sam nesto dobro jeo, ostala mi je u pamcenju, al ne znam sta
6. Sarajka, nesto je dobro bilo s roshtilja, ako nije hamburger, fakat se ne sjecam vise

U Biblioteci sam jednom jeo, al to je sminka previse za mene. Hrana je odlicna bila, atmosfera takodje




Imas dobru klopu U Dramaru
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#45 Re: Restorani u Tuzli

Post by EUROBIH »

donja_crtica wrote:uh...
od kada nisam bio u Tuzli, pogotovo ne sjecam se kad sam jeo...

Ajmo redom kako bih se hranio :)

1. Cola (bureci i crna maslenica). Mislim da ga nema na Slatini vise, nego je negdje kod Mejdana samo ostao onaj, kraj Jale
2. Pekar Tusanj (jel Tusanj??? kad se spusta od skvera - Sarene djamije prema stadionu, cca 200 m od skvera) ovdje su slanci za sanjat, cini mi se da mi je i burek legao.
3. Bosburger za nako s nogu tamam. Tabaskino zatvoreni.. mmm...
4. Limenka, al da manje zaliju lepinu
5. Onda ima gore ispod bolnice, prema brcanskoj malti kad se ide, nekakva buregdzinica, saranda ili tako nesto. Eh tu sam nesto dobro jeo, ostala mi je u pamcenju, al ne znam sta
6. Sarajka, nesto je dobro bilo s roshtilja, ako nije hamburger, fakat se ne sjecam vise

U Biblioteci sam jednom jeo, al to je sminka previse za mene. Hrana je odlicna bila, atmosfera takodje
vidi se da nisi bio duuuuuuuuuuuugo
3. Bosburger za nako s nogu tamam. Tabaskino zatvoreni.. mmm...

neki truju plinom,oni majonezom-PROPALO BRATE SA BOSBURGEROM
malo im božijeg davanja.....
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#46 Re: Restorani u Tuzli

Post by EUROBIH »

EUROBIH wrote:
donja_crtica wrote:uh...
od kada nisam bio u Tuzli, pogotovo ne sjecam se kad sam jeo...

Ajmo redom kako bih se hranio :)

1. Cola (bureci i crna maslenica). Mislim da ga nema na Slatini vise, nego je negdje kod Mejdana samo ostao onaj, kraj Jale
2. Pekar Tusanj (jel Tusanj??? kad se spusta od skvera - Sarene djamije prema stadionu, cca 200 m od skvera) ovdje su slanci za sanjat, cini mi se da mi je i burek legao.
3. Bosburger za nako s nogu tamam. Tabaskino zatvoreni.. mmm...
4. Limenka, al da manje zaliju lepinu
5. Onda ima gore ispod bolnice, prema brcanskoj malti kad se ide, nekakva buregdzinica, saranda ili tako nesto. Eh tu sam nesto dobro jeo, ostala mi je u pamcenju, al ne znam sta
6. Sarajka, nesto je dobro bilo s roshtilja, ako nije hamburger, fakat se ne sjecam vise

U Biblioteci sam jednom jeo, al to je sminka previse za mene. Hrana je odlicna bila, atmosfera takodje
vidi se da nisi bio duuuuuuuuuuuugo
3. Bosburger za nako s nogu tamam. Tabaskino zatvoreni.. mmm...

neki truju plinom,oni majonezom-PROPALO BRATE SA BOSBURGEROM
a i sarandi nije falilo afera


malo im božijeg davanja.....
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#47 Re: Restorani u Tuzli

Post by donja_crtica »

v
Last edited by donja_crtica on 20/03/2010 15:23, edited 1 time in total.
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#48 Re: Restorani u Tuzli

Post by EUROBIH »

pokušali su podmetnuti slovencima da su kupili (pokvarenu) majonezu kod njih.kažu da su kupovali samo ono najjeftinije


pa nije došo janez u bosnu da ga hebe bosanac,nego obrnuto :D ;-)
Dzo
Posts: 42
Joined: 22/05/2009 13:07

#49 Re: Restorani u Tuzli

Post by Dzo »

Robinson na lukavackom jezeru.

Diskrecija, malo je dalje al radi baste vrijedi otic.

Restoran "Stara Cesma" na trgu slobode u centru...obavezno probat tuzlanski specijalitet Poljev i cevape u dagarici.

Kazan mahala u centru.

Cita del Sale blizu kazan mahale.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#50 Re: Restorani u Tuzli

Post by zelenashica »

Dzo wrote:Robinson%20na%20lukavackom%20jezeru.
Da,robinzon je definitivno u boljem izboru...evo slika sad zimi....
Image
Post Reply